iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moke zbog koke
Posts: 25
Joined: 26/04/2018 14:57

#23326 Re: iPhone - All about

Post by moke zbog koke »

Da li se nekome desavalo da mu se ekran na Iphone 11 izgrebe vec prvi dan koristenja, posto vidim da ima mnogo zalbi na male ogrebotine ekrana na svim modelima 11-ke? Tema na forumu https://discussions.apple.com/thread/25 ... 022&page=1
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#23327 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Ja sam koristio 2 dana bez zastitnog stakla i nisam primijetio nikakve ogrebotine. Staklo ne pokriva dio sa prednjom kamerom i senzorima, ni tu ne primijetim neke ogrebotine. Normalno ga drzim u dzepu, doduse ne sa kljucevima i kovanicama
moke zbog koke
Posts: 25
Joined: 26/04/2018 14:57

#23328 Re: iPhone - All about

Post by moke zbog koke »

:bih: mozda su usamljeni slucajevi
Ali_G wrote:Ja sam koristio 2 dana bez zastitnog stakla i nisam primijetio nikakve ogrebotine. Staklo ne pokriva dio sa prednjom kamerom i senzorima, ni tu ne primijetim neke ogrebotine. Normalno ga drzim u dzepu, doduse ne sa kljucevima i kovanicama
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#23329 Re: iPhone - All about

Post by hp_user »

rida1976 wrote:
hp_user wrote:Imam jednu sikiraciju.

Dal uzet 11 pro zelene boje ili 11 pro crne boje.

Trentno imam XR crne boje

Kad su izasli tek modeli, svi su bili u stilu wow za zelenu boju. Medjutim, kad su ga vidjeli uzivo i uporedili vecina je rekla da je space gray ljepsi. Moj glas ide za space gray. Pogledaj po YT par unboxinga, meni je prelijep
Sad mi je jos veca sikiracija dal uzet iPhone 11 Pro ili Google Pixel 4 XL
User avatar
r00t
Posts: 114
Joined: 30/07/2009 14:04

#23330 Re: iPhone - All about

Post by r00t »

hp_user wrote:
rida1976 wrote:
hp_user wrote:Imam jednu sikiraciju.

Dal uzet 11 pro zelene boje ili 11 pro crne boje.

Trentno imam XR crne boje

Kad su izasli tek modeli, svi su bili u stilu wow za zelenu boju. Medjutim, kad su ga vidjeli uzivo i uporedili vecina je rekla da je space gray ljepsi. Moj glas ide za space gray. Pogledaj po YT par unboxinga, meni je prelijep
Sad mi je jos veca sikiracija dal uzet iPhone 11 Pro ili Google Pixel 4 XL
Mislim da su Pixel mogli ljepsi napraviti, uzasno mi izgleda naprijed sa onim bezelom iznad i ispod ekrana. Plus nema ultrawide kameru.
Ja sam uzeo iPhone i nakon desetke je dobar update. Baterija bas duze traje i kamere su top, faceid takodjer brzi..
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#23331 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Ne znam jos, nisam bas gledao kakva je kamera, ali mislim da je bolji izbor 11 pro. Ova godina i nije nesto za telefone, ako ti ne treba bolja verzija, onda sacekaj iducu godinu.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#23332 Re: iPhone - All about

Post by rida1976 »

Ja ću uzeti 11 pro isto. Oduševljen sam ovim kamerama i baterijom.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#23333 Re: iPhone - All about

Post by zomri »

ma da, osim kamere slabo je šta na ovoj verziji što može privući ako imaš prošlu generaciju. imam xr i on ima jako dobru bateriju i kameru, bolje mi ne treba trenutno.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#23334 Re: iPhone - All about

Post by Radar71 »

izašao 13.1.3
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#23335 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Zna li neko cijenu zadnjeg stakla za iPhone X u Mekline?
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#23336 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »



Izvolite detaljno objasnjenje kako altstore instalirati.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#23337 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

Raja kako najbolje i najlakse ocistiti gornji i donji zvucnik u iphone 8? Puno je prasine, toliko da se pri pozivima jedva zvuk cuje.

Drugo pitanje, gdje je najsigurnije a da nije preskupo zamijeniti prednje staklo? Da li se mijenja komplet displej ili moze samo staklo?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#23338 Re: iPhone - All about

Post by kokuz_sa »

arnes_king wrote:Raja kako najbolje i najlakse ocistiti gornji i donji zvucnik u iphone 8? Puno je prasine, toliko da se pri pozivima jedva zvuk cuje.

Drugo pitanje, gdje je najsigurnije a da nije preskupo zamijeniti prednje staklo? Da li se mijenja komplet displej ili moze samo staklo?
Iglica i izvuci prasinu.. kasnije blagu cetkicu za zube i medicinski alkohol na nju nakapaj i ocisti..

Reparaciju stakla prednjeg ade jedno 4 do 5 firmi u BiH kvalitetno..
Predas u servis, oni posalju tim firmama i cekad 3 do 5 dana..cca 100KM

Mozes i komplet display zamijenit..
Original ce te doci preko 250KM, kopija oko 150KM
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#23339 Re: iPhone - All about

Post by SmoLe »

Gledam neke iPhone po piku, i svi kazu da je telefon otkljucan 100% a nikad ne ubace karticu kad slikaju i uvijek pise Bez Sima ili nema usluge.
Kad pise bez SIMa jel to znaci da je telefon otkljucan i prihvata sve kartice ili nema to veze, btw. kad trazim dodatne slike na viber, i kazem da ubaci karticu da vidim da je otkljucan uvijek kazu poslat cu i nikad ne posalju, ili im je mrsko ili nesto supljiraju :?
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#23340 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

SmoLe wrote:Gledam neke iPhone po piku, i svi kazu da je telefon otkljucan 100% a nikad ne ubace karticu kad slikaju i uvijek pise Bez Sima ili nema usluge.
Kad pise bez SIMa jel to znaci da je telefon otkljucan i prihvata sve kartice ili nema to veze, btw. kad trazim dodatne slike na viber, i kazem da ubaci karticu da vidim da je otkljucan uvijek kazu poslat cu i nikad ne posalju, ili im je mrsko ili nesto supljiraju :?
Moguce i da supljiraju.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#23341 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

SmoLe wrote:Gledam neke iPhone po piku, i svi kazu da je telefon otkljucan 100% a nikad ne ubace karticu kad slikaju i uvijek pise Bez Sima ili nema usluge.
Kad pise bez SIMa jel to znaci da je telefon otkljucan i prihvata sve kartice ili nema to veze, btw. kad trazim dodatne slike na viber, i kazem da ubaci karticu da vidim da je otkljucan uvijek kazu poslat cu i nikad ne posalju, ili im je mrsko ili nesto supljiraju :?
prije da im je mrsko... a svakako ga nece niko uzeti bez da prvo proba

nadam se
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#23342 Re: iPhone - All about

Post by REDDEVILS »

Kako aktivirati Spotify Premium na IOS dali se moze preko VPN-a ili postoji neki drugi nacin :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#23343 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

kokuz_sa wrote:
arnes_king wrote:Raja kako najbolje i najlakse ocistiti gornji i donji zvucnik u iphone 8? Puno je prasine, toliko da se pri pozivima jedva zvuk cuje.

Drugo pitanje, gdje je najsigurnije a da nije preskupo zamijeniti prednje staklo? Da li se mijenja komplet displej ili moze samo staklo?
Iglica i izvuci prasinu.. kasnije blagu cetkicu za zube i medicinski alkohol na nju nakapaj i ocisti..

Reparaciju stakla prednjeg ade jedno 4 do 5 firmi u BiH kvalitetno..
Predas u servis, oni posalju tim firmama i cekad 3 do 5 dana..cca 100KM

Mozes i komplet display zamijenit..
Original ce te doci preko 250KM, kopija oko 150KM
Samo da javim da su zamijenili staklo u Kiseljaku u servisu za 100KM.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#23344 Re: iPhone - All about

Post by kokuz_sa »

arnes_king wrote:
kokuz_sa wrote:
arnes_king wrote:Raja kako najbolje i najlakse ocistiti gornji i donji zvucnik u iphone 8? Puno je prasine, toliko da se pri pozivima jedva zvuk cuje.

Drugo pitanje, gdje je najsigurnije a da nije preskupo zamijeniti prednje staklo? Da li se mijenja komplet displej ili moze samo staklo?
Iglica i izvuci prasinu.. kasnije blagu cetkicu za zube i medicinski alkohol na nju nakapaj i ocisti..

Reparaciju stakla prednjeg ade jedno 4 do 5 firmi u BiH kvalitetno..
Predas u servis, oni posalju tim firmama i cekad 3 do 5 dana..cca 100KM

Mozes i komplet display zamijenit..
Original ce te doci preko 250KM, kopija oko 150KM
Samo da javim da su zamijenili staklo u Kiseljaku u servisu za 100KM.
A&M ili Doper?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#23345 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

Exit servis, momci fini posteni ne zavlace. Kod njih sam mijenjao i plocu za s8+ i jedini servis mobitela kod kojih sam ostao zadovoljan i koje bih preporucio.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#23346 Re: iPhone - All about

Post by kokuz_sa »

arnes_king wrote:Exit servis, momci fini posteni ne zavlace. Kod njih sam mijenjao i plocu za s8+ i jedini servis mobitela kod kojih sam ostao zadovoljan i koje bih preporucio.
Nedim.. danas bas bio kod njega..super momak i extra majstor..
Jedni od rijetkih u poslu koji su
Uvijek prijatni i ljubazni..
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#23347 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

kokuz_sa wrote:
arnes_king wrote:Exit servis, momci fini posteni ne zavlace. Kod njih sam mijenjao i plocu za s8+ i jedini servis mobitela kod kojih sam ostao zadovoljan i koje bih preporucio.
Nedim.. danas bas bio kod njega..super momak i extra majstor..
Jedni od rijetkih u poslu koji su
Uvijek prijatni i ljubazni..
Stvarno imam samo rijeci pohvale, bas su prijatni i ljubazni a jos i posteni i korektni. Meni rijesili plocu na S8+ za 200KM, kasnije i ta ploca zezala i zamijene opet i nju i eno sad sve super. Bez problema mi uzeli oba puta i bez bilo kakve nadoplate a sve zavrseno prvi put isti dan drugi put u roku od 7 dana.

Sad ovaj iPhone sa razbijenim staklom od rodice, zavrsio momak za par sati. On je imao vec jedan zamjenski originalni displej kompletan za IP8 pa joj je ponudio da joj zamijeni kompletan displej a ovaj njen razbijeni da ostavi sebi poslije za zamjenu stakla. Sve odradjeno za par sati uz 100KM ukupno, rodica je prezadovoljna.
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#23348 Re: iPhone - All about

Post by esawyer »

Pozdrav svima :D Imam dilemu da li uzeti 11 pro ili pro max.. Inače koristim iPhone 7 otkad je izišao i mislim da je ova godina dobar izbor za upgrade. Nisam sigurna koju veličinu uzeti, a i razmišljam se o memoriji jer mi je 32 gb na sedmici bilo sasvim dovoljno ovih godina, pa kontam da li mi uopšte treba 256gb ili da se zadovoljim sa 64gb (ipak je cijena niža).

Slatke muke.. savjeti dobrodošli :D
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#23349 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

esawyer wrote:Pozdrav svima :D Imam dilemu da li uzeti 11 pro ili pro max.. Inače koristim iPhone 7 otkad je izišao i mislim da je ova godina dobar izbor za upgrade. Nisam sigurna koju veličinu uzeti, a i razmišljam se o memoriji jer mi je 32 gb na sedmici bilo sasvim dovoljno ovih godina, pa kontam da li mi uopšte treba 256gb ili da se zadovoljim sa 64gb (ipak je cijena niža).

Slatke muke.. savjeti dobrodošli :D
11 Pro je tu negdje sa Iphoneom 7 sto se tice velicine tako da bi ti mozda on bolje odgovarao.

64GB je dosta ako nisi mogla napuniti ni te 32GB, logicno. :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#23350 Re: iPhone - All about

Post by Rugafet »

Malo se danas iživljavao

Image
Post Reply