iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#23026 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

aktivacija wrote:Na sta treba obratiti paznju kod kupovine wireless chargera? Neka preporuka za iphone xr?
Samo da je Qi standard (a mislim da ih je 99.99% taj standard :D) i jacinu. Npr ja imam belkin od 5W i dobar je ali sporije malo puni. Meni to ne predstavlja problem jer wireless punjac koristim pored kreveta i kad odem na spavanje mobitel citavu noc drzim na punjacu i ujutru je pun. Ako ti treba malo jaci onda imas 7.5W. I nekad se zna desiti da se prestane puniti ako ga ne centriras dobro i ako imas neki deblji case, sad nisam siguran da li je to samo slucaj s ovim mojim najjeftinijim punjacem ili je tako i sa ovim malo jacim. Takodjer, ona lampica sa strane je pomalo irintanta pogotovo u mraku :D.
https://mekline.ba/belkin-bezicni-punjac-5w/ Ovakav imam.
https://mekline.ba/belkin-ac-qi-adapter ... s-charger/ ovaj je sigurno bolji, ali je i skupji duplo.
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#23027 Re: iPhone - All about

Post by crazytroll95 »

Zna li iko gdje ima kupiti u BiH dobar 3rd party fast charger za iPhone ? Od 18W pa gore trazim,ali ne mogu naci ni usb c na lightning port kabal a ni punjac sto na njega ide usb C
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#23028 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

crazytroll95 wrote:Zna li iko gdje ima kupiti u BiH dobar 3rd party fast charger za iPhone ? Od 18W pa gore trazim,ali ne mogu naci ni usb c na lightning port kabal a ni punjac sto na njega ide usb C
Ja sam narucio iz vana, sve ok. Baseus kabal i blitzwolf punjac.
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#23029 Re: iPhone - All about

Post by crazytroll95 »

basicm wrote:
crazytroll95 wrote:Zna li iko gdje ima kupiti u BiH dobar 3rd party fast charger za iPhone ? Od 18W pa gore trazim,ali ne mogu naci ni usb c na lightning port kabal a ni punjac sto na njega ide usb C
Ja sam narucio iz vana, sve ok. Baseus kabal i blitzwolf punjac.
I koji iphone imas? Za koliko ti ga napuni do kraja ?
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#23030 Re: iPhone - All about

Post by Miki123 »

Imam problem sa iphone x i 4G lte mobilnim internetom.

Otkako su ga stabilizovali nakon dan do dva dana korištenja prestane da radi iako stoji Lte ikonica u vrhu, kao da ima interneta.
Probavao sam da upalim ugasim internet, pa da uđem u aeroplane mode pa onda probam, ništa ne pomaže.
Jedino što pomaže je da isključim i uključim telefon, nakon čega proradi. Da napomenem da je prije na staroj kartici radilo sve kako treba.
Iphone je kupljen u univerzalno.

kontam da zamijenim karticu u bh telecomu ili da probam karticu od mtela ili eroneta da vidim hoće li se isto dešavati...
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#23031 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

crazytroll95 wrote:
basicm wrote:
crazytroll95 wrote:Zna li iko gdje ima kupiti u BiH dobar 3rd party fast charger za iPhone ? Od 18W pa gore trazim,ali ne mogu naci ni usb c na lightning port kabal a ni punjac sto na njega ide usb C
Ja sam narucio iz vana, sve ok. Baseus kabal i blitzwolf punjac.
I koji iphone imas? Za koliko ti ga napuni do kraja ?
Iphone x, nisam mjerio do punog, ali do 50% ide za nekih pola sata, onako kako reklamiraju. Kasnije to uspori, ali opet mnogo brze nego obicni. Za dopuniti na brzinu odlicna stvar.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#23032 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Miki123 wrote:Imam problem sa iphone x i 4G lte mobilnim internetom.

Otkako su ga stabilizovali nakon dan do dva dana korištenja prestane da radi iako stoji Lte ikonica u vrhu, kao da ima interneta.
Probavao sam da upalim ugasim internet, pa da uđem u aeroplane mode pa onda probam, ništa ne pomaže.
Jedino što pomaže je da isključim i uključim telefon, nakon čega proradi. Da napomenem da je prije na staroj kartici radilo sve kako treba.
Iphone je kupljen u univerzalno.

kontam da zamijenim karticu u bh telecomu ili da probam karticu od mtela ili eroneta da vidim hoće li se isto dešavati...
Ovo se i meni desava tako da je to do telekom operatera a ne do uredjaja.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#23033 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Od danas je dostupan public beta za iOS 13.
profil se moze skinuti sa beta.apple.com i pokrenuti OTA
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#23034 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

Ima li kakva aplikacija da pojačam zvučnik jer kad obavljam telefonski razgovor slabo čujem. Probao sam propuhat komprimiranim zrakom, ali ništa. Iphone 6s je u pitanju
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#23035 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Nema nikakva aplikacija koja moze pojacati zvucnik koji je zacepljen ili crkao.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#23036 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

Vertig0 wrote:Nema nikakva aplikacija koja moze pojacati zvucnik koji je zacepljen ili crkao.
Hvala, odnijet cu telefon u servis
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#23037 Re: iPhone - All about

Post by hp_user »

Kupio sam danas Apple Airpods 2gen u Hustelu za 365KM. Nisam se pokajao ni sekunde što sam toliki keš izvalio.

Nemam problema sa kablovima, zvuk bolji i bass, baterija dugo traje, 30% manji latency nego na 1gen, dosta glasne. Dobio sam Apple Music na 6 mjeseci gratis. Vrh!

Ah ljepote kad ustaneš sa fotelje a nema kablova da povučeš telefon nehotice haha. A sve je to povezano sa iPhone XR. Strah me ikome reći koliko sam slušalice platio, proglasit će me ludim u selu :'(

Image
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#23038 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Šupljiraj kao 80% vlasnika iPhone-a ovdje: da si dobio na poklon, a da ti ni u snu toliko para ne bi dao. :lol:
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#23039 Re: iPhone - All about

Post by hp_user »

Saka wrote:Šupljiraj kao 80% vlasnika iPhone-a ovdje: da si dobio na poklon, a da ti ni u snu toliko para ne bi dao. :lol:
Rekao sam da mi je poslao Sunrise.ch u sklopu pretplate gratis pa mi rekli da ih pokupim u Bosni u Mekline. Ljudi povjerovali.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#23040 Re: iPhone - All about

Post by Miki123 »

Vertig0 wrote:
Miki123 wrote:Imam problem sa iphone x i 4G lte mobilnim internetom.

Otkako su ga stabilizovali nakon dan do dva dana korištenja prestane da radi iako stoji Lte ikonica u vrhu, kao da ima interneta.
Probavao sam da upalim ugasim internet, pa da uđem u aeroplane mode pa onda probam, ništa ne pomaže.
Jedino što pomaže je da isključim i uključim telefon, nakon čega proradi. Da napomenem da je prije na staroj kartici radilo sve kako treba.
Iphone je kupljen u univerzalno.

kontam da zamijenim karticu u bh telecomu ili da probam karticu od mtela ili eroneta da vidim hoće li se isto dešavati...
Ovo se i meni desava tako da je to do telekom operatera a ne do uredjaja.

ima li kakvog pomaka kod tebe? evo radio je 4 dana u cugu sad opet neće, a uredno mu piše lte gore... mater mu
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#23041 Re: iPhone - All about

Post by Vertig0 »

Za sad radi dobro. Ne sjecam se kad se je posljednji put desilo to, ali nije posljednja 3-4 dana. Ma dok nije svaki dan moze se tolerisati... sad za sad sam zadovoljan :)
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#23042 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

Jel mi do kartice pa fata samo 3g mrezu? (6s)
Malac kad ubaci svoju, pojavi se lte gore u vrhu...do duse na njegovom broju nema aktiviran mobilni internet, pa ne mogu testirati brzinu...
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#23043 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

aktivacija wrote:Jel mi do kartice pa fata samo 3g mrezu? (6s)
Malac kad ubaci svoju, pojavi se lte gore u vrhu...do duse na njegovom broju nema aktiviran mobilni internet, pa ne mogu testirati brzinu...
Do kartice je najvjerovatnije, a imas i na Cellular Data opciju da aktiviras LTE.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#23044 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

exampLe. wrote:
aktivacija wrote:Jel mi do kartice pa fata samo 3g mrezu? (6s)
Malac kad ubaci svoju, pojavi se lte gore u vrhu...do duse na njegovom broju nema aktiviran mobilni internet, pa ne mogu testirati brzinu...
Do kartice je najvjerovatnije, a imas i na Cellular Data opciju da aktiviras LTE.
Aktivirano...ope samo 3g. Bice da je stara kartica.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#23045 Re: iPhone - All about

Post by Nisrin »

Miki123 wrote:

ima li kakvog pomaka kod tebe? evo radio je 4 dana u cugu sad opet neće, a uredno mu piše lte gore... mater mu

Ja zamijenila karticu i pise LTE, ali nema interneta i dalje tj nista ne mogu otvoriti..i muz je nesto procackao u postavkama, i sad je OK :)
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#23046 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Nisrin wrote:
Miki123 wrote:

ima li kakvog pomaka kod tebe? evo radio je 4 dana u cugu sad opet neće, a uredno mu piše lte gore... mater mu

Ja zamijenila karticu i pise LTE, ali nema interneta i dalje tj nista ne mogu otvoriti..i muz je nesto procackao u postavkama, i sad je OK :)
Ako je iPhone u pitanju, mora se postaviti active.bhmobile.ba u postavkama za internet i hotspot, jer po defaultu bude blicnet
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#23047 Re: iPhone - All about

Post by Nisrin »

azdralovic wrote:
Ako je iPhone u pitanju, mora se postaviti active.bhmobile.ba u postavkama za internet i hotspot, jer po defaultu bude blicnet

Upravo je to uradio, naravno da je iphone, jer ne bih pisala na ovoj temi da nije :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#23048 Re: iPhone - All about

Post by Leopard_SA »

Raja, imam jedan problem.
Imao sam iPhone 6 kojem sam razbio display 2017. godine. S obzirom da sam tada poceo koristiti drugi telefon, taj je iPhone stajao u ladici 2 godine. Danas sam zamjenio displey na tom telefonu i telefon radi odlicno, ali imam problem sa sifrom.
Nakon 2 godine sam zaboravio password i ne mogu uci u telefon. Telefon nema cloud lock srecom vec samo ovaj screen lock.
Da li postoji ikakva mogucnost da udjem u telefon barem da spasim podatke jer imam dosta slika na tom telefonu?
Unaprijed hvala
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#23049 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Leopard_SA wrote:Raja, imam jedan problem.
Imao sam iPhone 6 kojem sam razbio display 2017. godine. S obzirom da sam tada poceo koristiti drugi telefon, taj je iPhone stajao u ladici 2 godine. Danas sam zamjenio displey na tom telefonu i telefon radi odlicno, ali imam problem sa sifrom.
Nakon 2 godine sam zaboravio password i ne mogu uci u telefon. Telefon nema cloud lock srecom vec samo ovaj screen lock.
Da li postoji ikakva mogucnost da udjem u telefon barem da spasim podatke jer imam dosta slika na tom telefonu?
Unaprijed hvala
Postoje neke fore kako se moze bypass lock screen ali to zavisi od verzije iOS potrazi to po youtube.
Ako je na njemu prijavljen neki account i upaljen backup valjda ce se telefon sam spojiti na neki wifi koji mu je poznat od ranije i onda cekaj da uradi backup na icloud, kad odradi backup mozes napraviti restore telefona i ponistit ce ti se sifra.
Bez toga mozes samo napraviti restore kroz itunes ali gubis podatke.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#23050 Re: iPhone - All about

Post by Leopard_SA »

azdralovic wrote:
Leopard_SA wrote:Raja, imam jedan problem.
Imao sam iPhone 6 kojem sam razbio display 2017. godine. S obzirom da sam tada poceo koristiti drugi telefon, taj je iPhone stajao u ladici 2 godine. Danas sam zamjenio displey na tom telefonu i telefon radi odlicno, ali imam problem sa sifrom.
Nakon 2 godine sam zaboravio password i ne mogu uci u telefon. Telefon nema cloud lock srecom vec samo ovaj screen lock.
Da li postoji ikakva mogucnost da udjem u telefon barem da spasim podatke jer imam dosta slika na tom telefonu?
Unaprijed hvala
Postoje neke fore kako se moze bypass lock screen ali to zavisi od verzije iOS potrazi to po youtube.
Ako je na njemu prijavljen neki account i upaljen backup valjda ce se telefon sam spojiti na neki wifi koji mu je poznat od ranije i onda cekaj da uradi backup na icloud, kad odradi backup mozes napraviti restore telefona i ponistit ce ti se sifra.
Bez toga mozes samo napraviti restore kroz itunes ali gubis podatke.
Problem je sto nemam ni wi fi na kojem je 2017. Telefon radio niti imam backupe koje sam napravio.
Evo nasao sam neki program koji bi trebao extractovati podatke. Program se zove iMyPhone.
Valjda ce raditi
Post Reply