iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22151 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

OMG; sto su se hejteri poslozili :lol:

Samsungu vrijednost padne za 1g mozes reci upola; iPhone 20%
moja baterija nakon 1g na 8ci na 90% zivota momentalno
Koliko je na samsungu recite :P
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22152 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

corolla02 wrote:OMG; sto su se hejteri poslozili :lol:

Samsungu vrijednost padne za 1g mozes reci upola; iPhone 20%
moja baterija nakon 1g na 8ci na 90% zivota momentalno
Koliko je na samsungu recite :P
Eee, ali samsung je super amoled :D mada i da je neki giga amoled od 1000 ppi kad vrti onaj krs od operativnog, uzalud. Ja cu samo na ios dodati uvijek 500 maraka vise
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22153 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

ado_sar wrote:
corolla02 wrote:OMG; sto su se hejteri poslozili :lol:

Samsungu vrijednost padne za 1g mozes reci upola; iPhone 20%
moja baterija nakon 1g na 8ci na 90% zivota momentalno
Koliko je na samsungu recite :P
Eee, ali samsung je super amoled :D mada i da je neki giga amoled od 1000 ppi kad vrti onaj krs od operativnog, uzalud. Ja cu samo na ios dodati uvijek 500 maraka vise
Aha, zato Apple uzima stvari koje su bile na tom krs sistemu prije 5 godina, da neko sega mega giga cool ime, predstavi to kao "feature" koji su oni prvi izmislili i sve to fino troduplo naplati. :D
User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#22154 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

diablobih wrote:Kako je lijepo biti zaludjen hahaha, cuj ne vidi razliku izmedju oleda i lcd i vece i manje rezolucije.
Cime sam zaludjen decko? Imao sam i s8 cudo vase od tog displeja, pa sad x. Jesu to oled? Imao 6s, zena ima 7 plus, meni to sve dobro. Nije zaludjenost nego realnost. Da vam ne napisu koji subdisplej ugradili ne bi ni znali. Pa nije displej sa nokia 6600.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22155 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22156 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

exampLe. wrote:
ado_sar wrote:
corolla02 wrote:OMG; sto su se hejteri poslozili :lol:

Samsungu vrijednost padne za 1g mozes reci upola; iPhone 20%
moja baterija nakon 1g na 8ci na 90% zivota momentalno
Koliko je na samsungu recite :P
Eee, ali samsung je super amoled :D mada i da je neki giga amoled od 1000 ppi kad vrti onaj krs od operativnog, uzalud. Ja cu samo na ios dodati uvijek 500 maraka vise
Aha, zato Apple uzima stvari koje su bile na tom krs sistemu prije 5 godina, da neko sega mega giga cool ime, predstavi to kao "feature" koji su oni prvi izmislili i sve to fino troduplo naplati. :D
Ti opet pricas gluposti na temi
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#22157 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

Koliko vrijedi trenutno iPhone 6s plus 64GB memorije? Ocuvan je do maksimuma, packe na sebi nema. Od opreme slusalice od iPhone 7 i punjac.
User avatar
shalla
Posts: 9327
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#22158 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

tnt-tunja wrote:Koliko vrijedi trenutno iPhone 6s plus 64GB memorije? Ocuvan je do maksimuma, packe na sebi nema. Od opreme slusalice od iPhone 7 i punjac.
Koliko star i koliko je koštao kad je kupljen?
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#22159 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

Ja sam drugi vlasnik, kupljen prosle godine za 700KM.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#22160 Re: iPhone - All about

Post by probook »

exampLe. wrote:I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
I mi se raspravljamo sa likom koji nikako da skonta da se Iphone kupuje na prvom mjestu zbog IOS-a ;-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#22161 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

exampLe. wrote:I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
Kako spremno opravdavaju sranja koja Apple podvaljuje.... pa valjda osjecaju obavezu braniti brend hahahahah.

Ljudi ponovo izmislili bezicno... i brzo... al jbg,ne dodje u paketu punjac....kupite ovce.
Izbacili 3.5mm .... ne dodje dongle...takodjer , kupite ovce.

Donglovi i jesi najprodavaniji proizvod ahahahah.

Vide oni sve i znaju...ali gdje ce protiv apple hahaha.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#22162 Re: iPhone - All about

Post by djama »

dinao wrote:
djama wrote:Nije bug nego je to smisljeno da se bluetooth ikonica pokazuje samo kad je nakacen bluetooth za nesto.
Sto manje ikonica u status baru zbog iphone x i manjeg statusa bara zbog notcha
Vecinu dana mi je nakacen u autu na Bluetooth, kod kuce na zvucniku i nikad ne prikazuje ikonicu Bluetootha u status baru. Ali eto, nije bug, to je Apple namjerno uradio..
pa malo se informisi :

Did you miss the Bluetooth icon from the status bar once you installed the new iOS 12 operating system, released just last night?

Do not worry, you’re not the only one and it’s not a problem of your iPhone or iPad. And it’s not even a bug of iOS 12.

Here’s what happened to the Bluetooth icon with iOS 12.

As anticipated, with iOS 12 the Bluetooth icon, even if activated, no longer appears in the status bar if the device is not connected to some accessory (such as headphones for example).
Some initially thought it was a bug, but it is not.

Apple thinks that Bluetooth should always be switched on to be able to take advantage of features such as Continuity, Handoff, iBeacons, in-door navigation, connection with Apple Watch etc.

Moreover when Bluetooth is not in use, energy consumption is almost zero. Hence the idea of removing the icon when unused.

So, without too many words, with iOS 12 Apple has chosen to almost completely disappear the Bluetooth icon from the status bar. And at the moment there is not even the possibility of being able to rehabilitate it.

With iOS 12, as anticipated, the Bluetooth icon was removed from the status bar by Apple on iPhone, iPad and iPod. It is not a bug, but a precise choice of the company.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22163 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

tnt-tunja wrote:Koliko vrijedi trenutno iPhone 6s plus 64GB memorije? Ocuvan je do maksimuma, packe na sebi nema. Od opreme slusalice od iPhone 7 i punjac.
600-650 KM
tnt-tunja wrote:Ja sam drugi vlasnik, kupljen prosle godine za 700KM.
Dobro si prosao od tog sto si uzeo za te pare, ja sam svoj 6s+ prodao prije pola godine za 750 KM
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22164 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Evo jedan solidan video i realan također

exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22165 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

probook wrote:
exampLe. wrote:I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
I mi se raspravljamo sa likom koji nikako da skonta da se Iphone kupuje na prvom mjestu zbog IOS-a ;-)
Kontam ja to, samo ne kontam zasto ljudi od sebe prave idiote samo da bi odbranili Apple.

Fino kazes kako jeste, ekran na Iphoneu je los, da mogli su novi Iphonei biti jeftiniji, mogli su ubaciti brzi punjac i dongle u kutiju ali mi to ne smeta jer je iOS svijet za sebe i kraj price al' jok, on govori kako ne vidi razliku izmedju ekrana na S8 i 6s i pravi od sebe levata samo kako bi opravdao Apple ko da mu pola familije radi tu.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22166 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

sto bi rekli handroidasi, gledaj ovaca:

https://www.macrumors.com/2018/09/20/ip ... day-lines/
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22167 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

ado_sar wrote:sto bi rekli handroidasi, gledaj ovaca:

https://www.macrumors.com/2018/09/20/ip ... day-lines/
Sto su ovce, nek' svako radi sta hoce.

Ljudi su cekali u redu citav dan da kupe kartu za utakmicu a ovi cekaju za telefon, isto ti ga dodje. :D
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22168 Re: iPhone - All about

Post by kakaljin »

exampLe. wrote:
ado_sar wrote:sto bi rekli handroidasi, gledaj ovaca:

https://www.macrumors.com/2018/09/20/ip ... day-lines/
Sto su ovce, nek' svako radi sta hoce.

Ljudi su cekali u redu citav dan da kupe kartu za utakmicu a ovi cekaju za telefon, isto ti ga dodje. :D
za nesto od 20 do 100 KM pa i nije problem cekati u redu jer je jeftino pa se ne ocekuje da ti serviraju na noge, iako se sada karte mogu kupovati i online.

A za nesto od 2000 i preko ( koje ce platiti) da se satima stoji u redu je malo je reci da je neko ovca.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22169 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

kakaljin wrote:
exampLe. wrote:
ado_sar wrote:sto bi rekli handroidasi, gledaj ovaca:

https://www.macrumors.com/2018/09/20/ip ... day-lines/
Sto su ovce, nek' svako radi sta hoce.

Ljudi su cekali u redu citav dan da kupe kartu za utakmicu a ovi cekaju za telefon, isto ti ga dodje. :D
za nesto od 20 do 100 KM pa i nije problem cekati u redu jer je jeftino pa se ne ocekuje da ti serviraju na noge, iako se sada karte mogu kupovati i online.

A za nesto od 2000 i preko ( koje ce platiti) da se satima stoji u redu je malo je reci da je neko ovca.
A dobro, hoce ljudi da budu medju prvima sa novim Iphoneom, ako im se ceka nek' cekaju. :D
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#22170 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

exampLe. wrote:
probook wrote:
exampLe. wrote:I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
I mi se raspravljamo sa likom koji nikako da skonta da se Iphone kupuje na prvom mjestu zbog IOS-a ;-)
Kontam ja to, samo ne kontam zasto ljudi od sebe prave idiote samo da bi odbranili Apple.

Fino kazes kako jeste, ekran na Iphoneu je los, da mogli su novi Iphonei biti jeftiniji, mogli su ubaciti brzi punjac i dongle u kutiju ali mi to ne smeta jer je iOS svijet za sebe i kraj price al' jok, on govori kako ne vidi razliku izmedju ekrana na S8 i 6s i pravi od sebe levata samo kako bi opravdao Apple ko da mu pola familije radi tu.
Ono sto je problem na ovom forumu i generalno je da ti (a zato si bio i banovan) i par likova konstantno ljude nazivate debilima, idiotima i ovcama. Niko sa druge strane to ne radi. Prestanite s tim vec jednom jer to vise govori o vasoj frustraciji i nevaspiranju nego o bilo kome drugom.
User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#22171 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

exampLe. wrote:I mi se raspravljamo s frajerom koji "ne vidi" razliku izmedju ekrana na S8 i 6s...

Aj vozdra. :lol: :run:
Znaci ni nakon dva puta ne kontas poentu. Nego vrijedjas. I sta da ja pricam dalje?
User avatar
shalla
Posts: 9327
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#22172 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

tnt-tunja wrote:Ja sam drugi vlasnik, kupljen prosle godine za 700KM.
Šta znam, po vašoj logici da iPhone ne gubi na vrijednosti, sad košta 688 KM...
Da je Samsung, rekao bih ti da je nekih 500 KM realna vrijednost...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22173 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

shalla wrote:
tnt-tunja wrote:Ja sam drugi vlasnik, kupljen prosle godine za 700KM.
Šta znam, po vašoj logici da iPhone ne gubi na vrijednosti, sad košta 688 KM...
Da je Samsung, rekao bih ti da je nekih 500 KM realna vrijednost...
ne znam kakve veze ima sad samsung spominjat i koliko bi bio..
covjek ima iphone 6s+ i pita za iphone..
tunja mozes za 6s+ uzet otprilike 600km za njega, mozda i vise ako ti se posreci
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#22174 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Saka wrote: Ono sto je problem na ovom forumu i generalno je da ti (a zato si bio i banovan) i par likova konstantno ljude nazivate debilima, idiotima i ovcama. Niko sa druge strane to ne radi. Prestanite s tim vec jednom jer to vise govori o vasoj frustraciji i nevaspiranju nego o bilo kome drugom.
Problem je sto ti to shvatas preozbiljno.
Ja te rijeci koristim u figurativnom znacenju a ne u bukvalnom. Ako ste vi to shvatili kao uvredu ja se izvinjavam. :)

Banovan sam bio radi rasprave sa dilejom, a ko se s njim nije svadjao ne zna sta je patnja. :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22175 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

exampLe. wrote:
Saka wrote: Ono sto je problem na ovom forumu i generalno je da ti (a zato si bio i banovan) i par likova konstantno ljude nazivate debilima, idiotima i ovcama. Niko sa druge strane to ne radi. Prestanite s tim vec jednom jer to vise govori o vasoj frustraciji i nevaspiranju nego o bilo kome drugom.
Problem je sto ti to shvatas preozbiljno.
Ja te rijeci koristim u figurativnom znacenju a ne u bukvalnom. Ako ste vi to shvatili kao uvredu ja se izvinjavam. :)

Banovan sam bio radi rasprave sa dilejom, a ko se s njim nije svadjao ne zna sta je patnja. :D
Postajes pomalo dosadan, to jedino
Post Reply