iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#22101 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

djama wrote:
Curve wrote:
djama wrote:pa jeste aktivirali screen on time...
Meni sve uredno radi , notifikacije se grupisu kad dolaze od istog kontakta a ne od razlictih , cisto da ne bi bilo zabune
pa ako sam napisao da je tu noc sve ok radilo, znaci da je aktiviran screen time..
do mene, radi li ti tamo kad udjes u settings ... ja inace kako imam iphone imam nazovi ih problemi sa widgetima pogotovo za vrijeme , rijetko kad da se update i moram uvijek uci u aplikaciju da vidim prognozu
mislim da mora proci odredjeno vrijeme da ti se pojavi screentime tj da ima dovoljno podataka za neku smislenu grafiku...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22102 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

azdralovic wrote:mislim da mora proci odredjeno vrijeme da ti se pojavi screentime tj da ima dovoljno podataka za neku smislenu grafiku...
screen time radi na principu bio sam 30 min na mobu, od tih 30 odma ce pisat, bio sam 10min na drustvenim mrezama, 10 na igricama, 10 citanje (primjeri)

i tako je bilo prvu noc ok sve.. jucer nakon jutra do mraka gdje sam bio na mobu bar 4h prikazuje prazno..
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#22103 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Curve wrote:
azdralovic wrote:mislim da mora proci odredjeno vrijeme da ti se pojavi screentime tj da ima dovoljno podataka za neku smislenu grafiku...
screen time radi na principu bio sam 30 min na mobu, od tih 30 odma ce pisat, bio sam 10min na drustvenim mrezama, 10 na igricama, 10 citanje (primjeri)

i tako je bilo prvu noc ok sve.. jucer nakon jutra do mraka gdje sam bio na mobu bar 4h prikazuje prazno..
ok nisam te razumio, meni obicno ujutro nista ne pokazuje, iako koristim mobitel... onda oko ovih doba mi se pojavi prva grafika za tih prethodnih 2 sata... u settings kad odes mozes naravno vidjeti svake minute
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#22104 Re: iPhone - All about

Post by LeonardoAC »

Čekamo iskustva sa baterijom... :D iz dosadašnjeg iskustva, ios ne treba žuriti sa instalacijom :-D
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#22105 Re: iPhone - All about

Post by djama »

Na beti je baterija bila extra ne vidim razloga da i ona ovom buildu ne bude.
A vec eno izasla beta 1 za 12.1
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#22106 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

ja jutros instaliro 12 na stari iPad Air (16GB) dobro ga je ubrzalo u nekim stvarima..
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#22107 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

I meni je isto bilo, uradio turn off pa turn on. Sad pokazuje normalno. Vidjet cu sutra kako je
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#22108 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

nista posebno novi iOS. baterija isto losa kao i prije, a ne primjetim da je nesto brzi moj 6s.
a cijenama novih iphone xs i xr ce samo vise korisnika preci na druge uredjaje. pa ko je budala da da ogromnu lovu za xr koji ima istu rezoluciju kao iphone 4 koji je izasao prije 8 godina. pa samsung s5 je prije 6 godina imao full hd rezoluciju.
Nisam nikakav hejter ili androidas, dosad sam koristio iphone ipad macbook, ali mislim da cu polako napustiti apple.
Tacno prodaju "muda pod bubrege".
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#22109 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Evo danas opet ne radi screen time. Bit ce da je neki bug. A ne znam kakva cuda ocekujete od baterije ako joj je kapacitet vec los.
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#22110 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

dinao wrote:nista posebno novi iOS. baterija isto losa kao i prije, a ne primjetim da je nesto brzi moj 6s.
a cijenama novih iphone xs i xr ce samo vise korisnika preci na druge uredjaje. pa ko je budala da da ogromnu lovu za xr koji ima istu rezoluciju kao iphone 4 koji je izasao prije 8 godina. pa samsung s5 je prije 6 godina imao full hd rezoluciju.
Nisam nikakav hejter ili androidas, dosad sam koristio iphone ipad macbook, ali mislim da cu polako napustiti apple.
Tacno prodaju "muda pod bubrege".
Prvo XR nema istu rezoluciju kao iPhone 4. XR ima rezoluciju 1792×828 a iPhone 4 960×640. Ono što si ti vjerovatno mislio je da imaju isti pixel density od 326 ppi, ali to je različita stvar od rezolucije. Kad već rant-aš onda bar nauči osnovne pojmove.

Drugo, nije ppi ekrana jedina stvar kod mobitela koja određuje ko je lud da ga kupi ili nije. Ima nešto i u CPU koji je duplo brži od bilo kakve konkurencije, u dizajnu koji niko drugi nije uspio napraviti u Android svijetu (nađi jedan Android mobitel, pogotovo sa LCD ekranom koji nema bradu, tj. bottom bezel), u ekosistemu itd.

A što se tiče ppi, tu mjeru Apple smatra donjom granicom razlučivosti golog oka na normalnoj udaljenosti i zato ga zovu "retina" display. Većina običnih korisnika ne primjeti razliku niti brine toliko za specifikacije i uzima jednostavno ono što izgleda i radi dobro. Znači ne samo da neće otjerati nikoga već će ove godine oboriti rekorde prodaje uprkos visokim cijenama.
Last edited by Saka on 20/09/2018 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22111 Re: iPhone - All about

Post by Qler »

User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22112 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

kakvo je ovo odma branjenje applea.. pa to nije humano ala da svak ima dionice applea pa ce zaradit sta..
korisnik sam iphone od 4ke, znaci korisnik, a ne "fan", trenutno nosim iphone 8+
i svakako da je normalno napisat da su poceli prodavat muda pod bubreke, predstavili "jeftiniju" verziju Xr sa pocetnom cijenom od 750$ i onda mi neko podje pisat al apple smatra da ti ne vidis razliku u displeju bla bla :zid:

u redu, ko ima kupit ce, ko nema trazit ce sta bolje/jeftinije.. al da su poceli prodavat muda pod bubrege jesu i priznajte to.. a ne odmah branjenje applea zivotom.
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#22113 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Čim se napiše ispravku očigledno pogrešne činjenice (da iPhone X ima istu rezoluciju kao iPhone 4) to odmah neko protumači kao "braniš Apple životom". Ne branim već ispravljam faktualnu neistinu, dakle dezinformaciju.

Dalje sam naveo par stvari koje su većini ljudi važnije od pixela po inchu koje golo oko teško i primjeti. Na kraju i prošlogodišnji iPhone 8 je imao isti ppi od 326 pa nisam vidio da se iko bunio i prodavao se ko vrući kolačići. To što neki svake godine nađu neki razlog zbog kojeg je Apple osuđen na propast pa ih prodaja svake godine demantuje to je njihov problem.

Dakle, ne prodaju muda pod bubrege, tačno su naveli koliki je ekran za te pare. Kome je samo ppi u životu bitan uzme iPhone Xs Max od 458 ppi i riješi probleme. Ko ne primjeti neku razliku a hoće da uštedi uzme XR. Kome je i to skupo, a dizajn mu nije bitan uzme iPhone 8 ili 7. Nije da nema izbora.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22114 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

nosim 8 I ovaj update je odlican, i tel i moj iWatch2 rade super; sto se tice Xr, nakon moje 8 nisam zainteresovan

a ako bi upgradovo onda bi to bio X ili Xs; Ali koji got odaberes Apple proizvod, najbolja mu je stvar cuva vrijednost
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22115 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

ovdje je polemika cijene, jer svake godine dizu cijenu a ne nude nista woow.. a to je sto bi mi rekli prodavanje magle, muda za bubrege, nazovi kako hoces..
znaci da 750$ traze za displej koji nije FHD to je poenta.. ako toliko oku nije bitno sve to, sto daju onda Xs i Xs max sa vecom rezolucijom kao i pixel density ?!

a nije problem kad se ispravljaju cijenjenice, slobodno ispravi i mene ako smatras da sam pogrijesio u nekim navodima, neg u tom branjenje applea:
u dizajnu koji niko drugi nije uspio napraviti u Android svijetu
Znači ne samo da neće otjerati nikoga već će ove godine oboriti rekorde prodaje uprkos visokim cijenama
znaci ja da bar imam 1-2% dionica applea isto bi ovako pisao :)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22116 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

iphone je puno vise od broja pixela po incu ili gigabajta memorije
Last edited by ado_sar on 20/09/2018 14:07, edited 1 time in total.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#22117 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Ispade svi samo najbolje rezolucije nosaju pa eto sad ovo malo. Pricekajmo kako ekran izgleda uzivo pa da vidimo. Naravno, nece biti ni blizu Samsungovog amoleda iz top serije, al bit ce interesantno vidjeti kakav je u odnosu na Huwei, Xiaomi, LG, Sony.
A slicna je prica svojevremeno bila i sto Samsung ima octa core procesore, a iP nema pa prodaju muda pod bubrege :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22118 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

Ali_G wrote:Ispade svi samo najbolje rezolucije nosaju pa eto sad ovo malo. Pricekajmo kako ekran izgleda uzivo pa da vidimo. Naravno, nece biti ni blizu Samsungovog amoleda iz top serije, al bit ce interesantno vidjeti kakav je u odnosu na Huwei, Xiaomi, LG, Sony.
A slicna je prica svojevremeno bila i sto Samsung ima octa core procesore, a iP nema pa prodaju muda pod bubrege :mrgreen: :mrgreen:
ma sve to ok, kazem nosim i ja sam iphone.. nikad oni nisu nes napuvali ni procesore ni ram, umjereno sa iOS.. neg sto sad ovo sa cijenama otislo u k**** svake godine sve vise i vise a ne nudis toliko da opravdas tu cijenu
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#22119 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Curve wrote:a nije problem kad se ispravljaju cijenjenice, slobodno ispravi i mene ako smatras da sam pogrijesio u nekim navodima, neg u tom branjenje applea:
u dizajnu koji niko drugi nije uspio napraviti u Android svijetu
Znači ne samo da neće otjerati nikoga već će ove godine oboriti rekorde prodaje uprkos visokim cijenama
znaci ja da bar imam 1-2% dionica applea isto bi ovako pisao :)
Znači i dalje stoji ta činjenica. Svaki Android telefon ima bradu, čak i oni sa OLED ekranom. Ne postoji nijedan Android telefon koji nema bottom bezel. Nekome je taj dizajn detalj važniji od broja pixela, ne znam što je to teško prihvatiti.

A da je skup tu nema dileme, ali ne prodaju ti mačka u vreći, tačno znaš šta kupuješ i niko te ne tjera puškom. Svake godine, ali baš svake ovdje se javlja masa likova koji Apple osuđuju na smrt jer nisu napravili to ili to i svake godine pogode al ko prstom u g... Nije to branjenje Apple-a, to su jednostavno činjenice.
Last edited by Saka on 20/09/2018 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#22120 Re: iPhone - All about

Post by klixoris »

Moram reci da su mene kao lojalnog Apple korisnika razocarali i da su sa ovim "novitetima" i cijenama bas zasrali...
Iphone koristim jos od 3g modela, trenutno imam iphone 6 koji sam kupio odmah kada je i predstavljen. Vec neko vrijeme razmisljam o upgradeu, pa odlucih da sacekam novitete za ovu godinu i kupim nesto od toga. Sada kada su ih konacno predstavili, odlucio sam da nista ne kupujem i nastavim koristiti svoju sesticu, samo je osvjeziti sa novom baterijom od 40 maraka :mrgreen: . Zasto ? Pa jednostavno se ne isplati. Sto davati cifru za XR koji je u sustini proslogodisnji iphone 8 sa oblikom displaya kao X ? Radi A12 procesora ? Scannera lica ? Glupost !

Kome ce ipak biti nesto ako se ne upgradea, onda je bolja varijanta kupiti proslogodisnji X ili 8+. Jeste, proslogodisnji su, imaju "slabasni A11" (zivo me zanima koliko to korisnika u svakodnevnoj upotrebi uspijeva iskoristiti puni potencijal A11), ali bar dobijes OLED ekran (na X) i 2 kamere. Ali i davanje 1700+ maraka za model telefona koji je star godinu dana nema nekog smisla, posebno u svijetu tehnike gdje stalno iskacu neki noviteti...

Na kraju svega, i sam Apple je potvrdio ovu moju teoriju izbacivanjem X-a iz ponude, nakon samo godinu dana od predstavljanja (6s su drzali u prodaji 3 godine), jer znaju da im ove nove modele niko ziv ne bi kupovao - svi bi kupovali X-a
Last edited by klixoris on 20/09/2018 14:27, edited 2 times in total.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#22121 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Stavi Iphone Xr pored Galaxya S9 pa pogledaj da li se razlika u ekranu primjeti.

Apple vas navlaci ko zadnje debile, sad ispadne da je LCD display sa 326ppi u 2018. godini dosta jer satro ljudsko oko ne vidi vise i slicne gluposti.

Volim i ja Apple i iOS, ali ovo kako vi branite Apple me podsjeca na ove sto glasaju za SDA.

Karaju vas, prodaju muda pod bubrege i opet ste uz njih.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22122 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

exampLe. wrote:Stavi Iphone Xr pored Galaxya S9 pa pogledaj da li se razlika u ekranu primjeti.

Apple vas navlaci ko zadnje debile, sad ispadne da je LCD display sa 326ppi u 2018. godini dosta jer satro ljudsko oko ne vidi vise i slicne gluposti.

Volim i ja Apple i iOS, ali ovo kako vi branite Apple me podsjeca na ove sto glasaju za SDA.

Karaju vas, prodaju muda pod bubrege i opet ste uz njih
.
bravoooo! napokon neko da isto razmislja :thumbup:
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#22123 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Pa kupite S9, u čemu je problem? Ako ti je samo displej bitan naravno da ćeš uzeti S9.
Sad neko treba reći uporedi Snapdragon 845 sa A12 pa vidi kako će ga zadnji poderati za 4x. Pa ćete vi isto reći: to niko ne primjeti. Ili stavi jedan pored drugog pa vidi kako je ružna ona brada i čelo u 2018. Ili vidi koliko je S9-ki prodano ili vidi koliko im je cijena pala na Piku.

Niko tebi ne govori da si debil ako izabereš S9, ali vi konstantno imate potrebu nazivati debilima i ovcama ljude koji se odluče za iPhone.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#22124 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

zato ja svima govorim da kupe nesto drugo tipa s9+, pixel, p20 etc...
a ja imao iphone od prvog do X :D
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22125 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

ovdje niko nije adroidas da se razumijemo pa da je neko vrijedjanje..
neg koliko god da meni odgovara iphone i ios, nedam da me levate.. digli cijenu do nebesa i onda oni neku suplju pukli to je retina displej tvoje oko vidi tako.. i ja sad trebam reci aaaa da da u pravu ste evo vam 2.000km jer to sto se napisali savrseno je tacno..
sta je problem reci da to sto nude nije ok za 2018u godinu kao ni za cijenu po kojoj nude.. neg jock odma apple fanovi ooo daaa apple je u pravu, apple ce poderat sve, apple ce najvise prodat.. kao sto vec treci put spominjes koliko je apple jedinica prodao :run:
Post Reply