iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21651 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

azdralovic wrote: Nisi napisao o kojem iphone se radi... ja kuci imam 5s koji je tako odjednom poceo da se ludjacki prazni, otisao da zamijenim bateriju, ova stara se napuhala i jedva je radila... bilo je prije vremena kad smo imali "battery health" opciju
imam 5s sa problem baterije, skace ko ludo sad je 80% pa spadne na 20% prikacis na punjac prikaze onda 60% itd itd.
pitanje, gdje si zamjenio bateriju i koliko te izaslo

ps. iako je zadnji iOS na njemu, nece da mi prikaze battery health.. tj nema nikako te opcije..
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21652 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Curve wrote:
azdralovic wrote: Nisi napisao o kojem iphone se radi... ja kuci imam 5s koji je tako odjednom poceo da se ludjacki prazni, otisao da zamijenim bateriju, ova stara se napuhala i jedva je radila... bilo je prije vremena kad smo imali "battery health" opciju
imam 5s sa problem baterije, skace ko ludo sad je 80% pa spadne na 20% prikacis na punjac prikaze onda 60% itd itd.
pitanje, gdje si zamjenio bateriju i koliko te izaslo

ps. iako je zadnji iOS na njemu, nece da mi prikaze battery health.. tj nema nikako te opcije..
mekline, nesto pravo jeftino, oko 30 maraka cini mi se
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#21653 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

ado_sar wrote:Btw, da li si 100% siguran da telefon nije nikada servisiran? To se zna desiti ako baterija nije originalna pa kontam mozda je nekada ugradjena baterija sa ebaya koja ne podrzava battety health
Screen shot je identican onom na prethodnoj stranici, da ne postavljam sada novi. Nmg tvrditi da nije, jer sam i ja kupio polovan telefon. Prosle godine sam mijenjao zadnju masku te mi je serviser vjerovatno i bateriju morao odpojiti i staviti nanovo.

Ima li neko pouzdan link originalne baterije gdje poruciti, preferirao bih eBay.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#21654 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Curve wrote:
azdralovic wrote: Nisi napisao o kojem iphone se radi... ja kuci imam 5s koji je tako odjednom poceo da se ludjacki prazni, otisao da zamijenim bateriju, ova stara se napuhala i jedva je radila... bilo je prije vremena kad smo imali "battery health" opciju
imam 5s sa problem baterije, skace ko ludo sad je 80% pa spadne na 20% prikacis na punjac prikaze onda 60% itd itd.
pitanje, gdje si zamjenio bateriju i koliko te izaslo

ps. iako je zadnji iOS na njemu, nece da mi prikaze battery health.. tj nema nikako te opcije..
https://www.appledystopia.com/how-to/ca ... e-battery/

Probaj ovo.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#21655 Re: iPhone - All about

Post by probook »

Koju smart dial app koristite?
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#21656 Re: iPhone - All about

Post by red evil »

Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D
Saka
Posts: 2597
Joined: 25/02/2011 11:49

#21657 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

red evil wrote:Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D
Biće kod piljara iz šverca odmah jeftinije. Jbg ako ne znaš budžet onda ti ja preporučujem iPhone X, nema se šta filozofirati. :)
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#21658 Re: iPhone - All about

Post by red evil »

Saka wrote:
red evil wrote:Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D
Biće kod piljara iz šverca odmah jeftinije. Jbg ako ne znaš budžet onda ti ja preporučujem iPhone X, nema se šta filozofirati. :)
A znam i ja to, ali skup. :mrgreen: Možda do 1200 KM, to je maksimum. Optimalno oko 800-900. :D
Saka
Posts: 2597
Joined: 25/02/2011 11:49

#21659 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

red evil wrote:
Saka wrote:
red evil wrote:Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D
Biće kod piljara iz šverca odmah jeftinije. Jbg ako ne znaš budžet onda ti ja preporučujem iPhone X, nema se šta filozofirati. :)
A znam i ja to, ali skup. :mrgreen: Možda do 1200 KM, to je maksimum. Optimalno oko 800-900. :D
Onda iPhone 8, on ti je oko 1250KM ili iPhone 7 ako hoćeš da prođeš 250KM jeftinije.
cvija98
Posts: 2
Joined: 30/07/2018 18:35

#21660 Re: iPhone - All about

Post by cvija98 »

red evil wrote:Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D

Ja bi ti preporucio Iphone 8 64GB, trenutno ga koristim, jako sam zadovoljan sa njim, nije me nikad izdao sve super radi.
Uzeo sam ga u Srbiji tamo preko kupujemprodajem za 580EUR novo vakum pakovanje.
Ako budes dobar sa parama uzmi Iphone 8 plus, ako ti odgovara velicina i svidja ti se.
Sto se tice Iphone X, nisam imao dodira sa njima, vjerujem da su brutalni, ali kostaju.
Pozdrav :D
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#21661 Re: iPhone - All about

Post by kazo »

Dobre vijesti za sve Apple fanboyse :D
https://itrevolucija.com/najnovije-glas ... a-trziste/

Samo je mala razlika od godinu dana izmedju dva modela.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#21662 Re: iPhone - All about

Post by probook »

Sta rekoste za dialer? Nije valjda da koristite ovaj fabricki :shock:
Spasitelj
Posts: 100
Joined: 11/04/2016 15:27

#21663 Re: iPhone - All about

Post by Spasitelj »

Probaj icaller
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#21664 Re: iPhone - All about

Post by probook »

A vezano za gmail app i nekolika email racuna da li se moze napraviti da notifikacije za dva racuna da dolaze odmah cim email dodje, a ostali racuni rucno da se osvjezavaju? Ne mogu nigdje naci tu opciju.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#21665 Re: iPhone - All about

Post by aktivacija »

red evil wrote:Kontao kupiti neki iPhone, ne znam koji, ono dobar a jeftin. :D Kontao prvo čekati da izađu novi modeli iPhonea ali kontam neću kupovati iz oficijalnih prodavnica pa da to i nema neke veze jer sumnjam da će na piku to biti odmah jeftinije. :D

Koji biste vi preporučili, budžet ne znam, da li ću mijenjati telefon za pola godine ili nikad isto ne znam jer zavisi od posla, jer ako bude posla bit će i para i bit će novi telefon? :D
Ako ces “dobar a jeftin” 6S bez dileme. A ako ti nije mrsko nosit ciglu u dzepu, onda 8. Ako ako pare nisu problem, pocasti se sa X.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#21666 Re: iPhone - All about

Post by red evil »

Hvala svima na odgovorima, najvjerovatnije ću ići ka 8 (ne nema veze sa utakmicom :lol: ), 6s mi je prevelik za korištenje a za X nemam para, a i da imam od kud mi. :mrgreen:
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#21667 Re: iPhone - All about

Post by beautyfool »

Ako ces jeftino a dobro uzmi novi iPhone SE, skoro isti je ko iphone 6s plus po specifikacijama, samo ako ti dimenzije odgovaraju, mada meni izgleda simpaticno i prakticno.
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#21668 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

Zadnja 3 komentara veze sa pamecu nemaju...bas lupate modele i velicine. Svaka cast
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#21669 Re: iPhone - All about

Post by nivla »

red evil wrote:Hvala svima na odgovorima, najvjerovatnije ću ići ka 8 (ne nema veze sa utakmicom :lol: ), 6s mi je prevelik za korištenje a za X nemam para, a i da imam od kud mi. :mrgreen:
iphone 6 6s 7 i 8 su svi 4,7” tj svi su iste velicine ijednake rezolucije displeja,plus modeli su velicine 5,5”
iphone se je identicne velicine kao 5 i 5s a ima isti procesor kao iphone 6s
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#21670 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

basicm wrote:Zadnja 3 komentara veze sa pamecu nemaju...bas lupate modele i velicine. Svaka cast
Bas, mene glava zabolila citajuci. :lol:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21671 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

red evil wrote:Hvala svima na odgovorima, najvjerovatnije ću ići ka 8 (ne nema veze sa utakmicom :lol: ), 6s mi je prevelik za korištenje a za X nemam para, a i da imam od kud mi. :mrgreen:
8 i 6s imaju istu velicinu, razlika je sto je 8ica pozadina od stakla, radi opcije wirelles punjenja.. tako da ti je 6s prevelik za koristenje je nidje veze..
sad ako mislis na plus jer imas i 8+ i 6s+ koji su 5,5'' onda naglasi to..

Image
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21672 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

basicm wrote:Zadnja 3 komentara veze sa pamecu nemaju...bas lupate modele i velicine. Svaka cast
:thumbup: :thumbup:
mislim da ovo spada u komentar mjeseca :lol:
Ako ces “dobar a jeftin” 6S bez dileme. A ako ti nije mrsko nosit ciglu u dzepu, onda 8. Ako ako pare nisu problem, pocasti se sa X.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#21673 Re: iPhone - All about

Post by red evil »

Curve wrote:
red evil wrote:Hvala svima na odgovorima, najvjerovatnije ću ići ka 8 (ne nema veze sa utakmicom :lol: ), 6s mi je prevelik za korištenje a za X nemam para, a i da imam od kud mi. :mrgreen:
8 i 6s imaju istu velicinu, razlika je sto je 8ica pozadina od stakla, radi opcije wirelles punjenja.. tako da ti je 6s prevelik za koristenje je nidje veze..
sad ako mislis na plus jer imas i 8+ i 6s+ koji su 5,5'' onda naglasi to..

Image
Ma to sam mislio, zaboravio plus staviti. Meni bi to najviše koristilo za testiranje aplikacije, jer simulatori nemaju sve opcije. :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#21674 Re: iPhone - All about

Post by Leopard_SA »

Pozdrav,
Gdje su Sarajevu mogu naci originalni displej za iPhone 6?
BennyBlanco
Posts: 58
Joined: 01/03/2009 16:30

#21675 Re: iPhone - All about

Post by BennyBlanco »

Leopard_SA wrote:Pozdrav,
Gdje su Sarajevu mogu naci originalni displej za iPhone 6?
koliko ja znam originalni displej mozes uzeti samo u meklineu i AT store, ostalo je sve upitno.
Post Reply