iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
clopex
Posts: 90
Joined: 02/03/2008 10:55

#21401 Re: iPhone - All about

Post by clopex »

Nanox7 wrote:
clopex wrote:
Nanox7 wrote:Imam jedno pitanje.
Apple id je upitanju. Stalno mi dolazi da se prijavim na ovaj apple id, posto sam ukucavo sifri i sifri nece se prijaviti, a nas 3-4 koriste ovaj apple id i naravno sada su ga zakljucali iz nekog razloga.
Sad moje pitanje je kada napravim novi apple id da li ce se slike, aplikacije i ostalo izbrisati kada napravim novi apple id ?
otkljucaj ga i promjeni password, imas tamo na stranici https://appleid.apple.com/#!&page=signin
ali moras znati odgovore na security questions to se i meni desavalo
Problem je sto ne znamo security pitanje ni telefon posto je davno napravljn.
Hoce li se izbrisati sve sa telefona ako se napravi novi ID ?
Nebi smio da ti iphone uopste doputi da promjenis Apple ID jer u tome i jest caka, kad jednom zaboravis mozes baciti telefon, onda bi svako mjenjao na novi ID, ako je telefon akotiviran na taj ID koji si zabovio ili ti je zakljucan neces moci promjeniti ID. I nece se nista izbrisati kad mjenjas Apple ID nema to veze, moze samo za iClouda da nestane jer je sad drugi ID na iCloudu
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#21402 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Ima li neko iphone 8 .Da li je 64 g dovoljno i kakva su iskustva sa kamerom,baterijom ..... Da li se isplati kupiti opcenito kakav je dojam nakon evo koliko ima da je izasao?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#21403 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Kapri wrote:Ima li neko iphone 8 .Da li je 64 g dovoljno i kakva su iskustva sa kamerom,baterijom ..... Da li se isplati kupiti opcenito kakav je dojam nakon evo koliko ima da je izasao?
da li je dovoljno prostora zavisi iskljucivo od tebe... neko na telefonu ima 6 a neko 106 aplikacija, slika, videa hu ha....
Da li se isplati kupiti isto tako zavisi od toga sta su tvoja ocekivanja, sta trenutno imas itd... radi sve sto su obecali da ce raditi
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21404 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

azdralovic wrote:
Kapri wrote:Ima li neko iphone 8 .Da li je 64 g dovoljno i kakva su iskustva sa kamerom,baterijom ..... Da li se isplati kupiti opcenito kakav je dojam nakon evo koliko ima da je izasao?
da li je dovoljno prostora zavisi iskljucivo od tebe... neko na telefonu ima 6 a neko 106 aplikacija, slika, videa hu ha....
Da li se isplati kupiti isto tako zavisi od toga sta su tvoja ocekivanja, sta trenutno imas itd... radi sve sto su obecali da ce raditi
kod mene je iPhone 8+ 64gb.. dovoljno ti je.. kod mene je 4.000 slika, muzike 4gb, 100tinjak applikacija i ostane 10gb free
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#21405 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Molim te kako te sluzi baterija na osmici i kakve su slike
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21406 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

Kapri wrote:Molim te kako te sluzi baterija na osmici i kakve su slike
Gledaj, govorim o 8 Plus modelu, baterija je ekstra.. mlzda nekom i nije al ja koji sam prije toga nosio dugo 6s Plus, gdje sam morao 2x na dan punit ovdje sam prezadovoljan..
Ujutro u 7 kad na posao krenem, sa punjaca skinem, 3g je upaljen citavo vrijeme, viber, whatsapp, fejs, muzika.. Navecer kad trebam lec, ostane min. 30%
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#21407 Re: iPhone - All about

Post by Nanox7 »

clopex wrote:
Nebi smio da ti iphone uopste doputi da promjenis Apple ID jer u tome i jest caka, kad jednom zaboravis mozes baciti telefon, onda bi svako mjenjao na novi ID, ako je telefon akotiviran na taj ID koji si zabovio ili ti je zakljucan neces moci promjeniti ID. I nece se nista izbrisati kad mjenjas Apple ID nema to veze, moze samo za iClouda da nestane jer je sad drugi ID na iCloudu
Apple id nije napravljen na mom telefonu nego je na drugom i samo sam spojio na taj ID.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21408 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

Pa slike i ostalo su ti vezani za ID a ti ih mozes napraviti sto
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#21409 Re: iPhone - All about

Post by Nanox7 »

insomnia78 wrote:Pa slike i ostalo su ti vezani za ID a ti ih mozes napraviti sto
Probao sam napraviti novi ID, nije moglo jer je ovaj kao "Glavni" nisam se mogao odjaviti. Pa sam ga evo hard reset i novi id stavit i eto.
clopex
Posts: 90
Joined: 02/03/2008 10:55

#21410 Re: iPhone - All about

Post by clopex »

Nanox7 wrote:
clopex wrote:
Nebi smio da ti iphone uopste doputi da promjenis Apple ID jer u tome i jest caka, kad jednom zaboravis mozes baciti telefon, onda bi svako mjenjao na novi ID, ako je telefon akotiviran na taj ID koji si zabovio ili ti je zakljucan neces moci promjeniti ID. I nece se nista izbrisati kad mjenjas Apple ID nema to veze, moze samo za iClouda da nestane jer je sad drugi ID na iCloudu
Apple id nije napravljen na mom telefonu nego je na drugom i samo sam spojio na taj ID.
ako ti je iPhone registrovan na jedan ID ne mozes ni hard reset ni restore nista dok ga prvo ne odjavis sa tog starog ID-a
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#21411 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ako zaboravis password od iclouda, i jos uz to ne znas security questions mozes komotno bacit Iphone u kantu.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#21412 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

Kapri wrote:Ima li neko iphone 8 .Da li je 64 g dovoljno i kakva su iskustva sa kamerom,baterijom ..... Da li se isplati kupiti opcenito kakav je dojam nakon evo koliko ima da je izasao?
telefon je mrak - 64GB je uglavnom više nego dovoljno
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#21413 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

exampLe. wrote:Ako zaboravis password od iclouda, i jos uz to ne znas security questions mozes komotno bacit Iphone u kantu.
zaboravljate da to vazi samo ako je find my iphone aktivirano... ako nije hard reset ce odjaviti stari account...
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#21414 Re: iPhone - All about

Post by UmaX »

azdralovic wrote:
exampLe. wrote:Ako zaboravis password od iclouda, i jos uz to ne znas security questions mozes komotno bacit Iphone u kantu.
zaboravljate da to vazi samo ako je find my iphone aktivirano... ako nije hard reset ce odjaviti stari account...
Nece li trazit pass da bi uopce uradio hard reset? :-D
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#21415 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

UmaX wrote:
azdralovic wrote:
exampLe. wrote:Ako zaboravis password od iclouda, i jos uz to ne znas security questions mozes komotno bacit Iphone u kantu.
zaboravljate da to vazi samo ako je find my iphone aktivirano... ako nije hard reset ce odjaviti stari account...
Nece li trazit pass da bi uopce uradio hard reset? :-D
Moze se ubaciti u DFU mode i uraditi restore ali pri aktivaciji ce traziti password, ako je FIM bio aktivan.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#21416 Re: iPhone - All about

Post by UmaX »

Znaci kupis polovnjak kojem je "zakljucan icloud", ako nije upaljen find my phone, moze se iz DFU vratit na fabricke? Good to know.
Saka
Posts: 2595
Joined: 25/02/2011 11:49

#21417 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

UmaX wrote:Znaci kupis polovnjak kojem je "zakljucan icloud", ako nije upaljen find my phone, moze se iz DFU vratit na fabricke? Good to know.
Ne. "zakljucan icloud" je isto što i upaljen Find my iPhone. Samo ga naši zovu "zaključan iCloud".
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#21418 Re: iPhone - All about

Post by Reglan »

Moze li se povezati iphone sa nek drugim smart Tv-om koje nije Apple?
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#21419 Re: iPhone - All about

Post by LeonardoAC »

Reglan wrote:Moze li se povezati iphone sa nek drugim smart Tv-om koje nije Apple?
pitanje svih pitanja... imaju neke aplikacije koje to omoguce navodno, legenda kaze da je jednom tipu oz Australije to uspjelo :D
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#21420 Re: iPhone - All about

Post by Ady88 »

Reglan wrote:Moze li se povezati iphone sa nek drugim smart Tv-om koje nije Apple?
Na sta konkretno mislis tj. sta ti treba ? Ja recimo koristim aplikacije gdje mogu slati slike i video zapise na tv, zatim mogu koristiti daljinski i upravljati na daljinu iz druge sobe gasim-palim itd. Sve zavisi od tv-a koji posjedujes.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#21421 Re: iPhone - All about

Post by duffy_duck »

Ady88 wrote:
Reglan wrote:Moze li se povezati iphone sa nek drugim smart Tv-om koje nije Apple?
Na sta konkretno mislis tj. sta ti treba ? Ja recimo koristim aplikacije gdje mogu slati slike i video zapise na tv, zatim mogu koristiti daljinski i upravljati na daljinu iz druge sobe gasim-palim itd. Sve zavisi od tv-a koji posjedujes.
Ja mislim da covjek misli da poveze tv i mobitel da mu sa mobitela ide slika i ton na velikom smart ekranu. Tu opciju imaju skoro svi modeli telefona iz 2017 i 2018. A kod nekih se zove Miracest.
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#21422 Re: iPhone - All about

Post by Reglan »

Uspio sam povezati samo youtube. :lol:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21423 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Reglan wrote:Moze li se povezati iphone sa nek drugim smart Tv-om koje nije Apple?
moze ako TV podrzava airplay. U praksi ti se ne isplati zajebavati jer su i najskuplji televizori kanta u tom smart segmentu. Kupi televizor bez tih smart budalastina i apple tv.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#21424 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Na ap store mi stoji obavjest da azuriram apple store na verziju 5.0. Kada stavim na azuriraj vrati me na pocetak,nbikako ne moze.Sta je u pitanju?
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#21425 Re: iPhone - All about

Post by djama »

Kapri wrote:Na ap store mi stoji obavjest da azuriram apple store na verziju 5.0. Kada stavim na azuriraj vrati me na pocetak,nbikako ne moze.Sta je u pitanju?
Koja ti je verzija ? meni je tako bilo kako sam skinio beta 12 , ali jucer je izasao beta 12 i od jucer sve normalno radi
Post Reply