iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#21201 Re: iPhone - All about

Post by avaks »

Touchwiz je daleko od Androida kakav bi inače trebao biti...
A danas nema flagship telefona koji laguje i kreša, pa ni midrange nisu usporeni, budimo realni.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#21202 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

exampLe. wrote:
diablobih wrote:Nema sta, neki ne razumiju pojmove, pa ispadaju neuki k'o i sami dileja :D Cuj lose zbog open source. Kao da kazes win 10 ili macOS je bolji od linuxa, jer je linux open source :D
Dobro veliki strucnjak, skontali smo. :)

https://www.zdnet.com/article/being-ope ... g-android/

https://www.quora.com/Why-do-Android-sm ... ear-or-two

Svi budale, samo veliki strucnjaci sa Klixa pametni. :D
Vidim, ne citaju se ni clanci koji se postave. Tu se sve svodi da bude zatvoren sistem i da samo google odredjuje kako ce izgledati sistem. To nikako nije dobro, ni ono sto jeste android, a to jeste sistem koji mozes stimati kako zelis. Stvar kod updatea jeste licna stvar svake kompanije. Ako Samsung odradi neki update, onda moze i poslati svim svojim uredjajima taj isti, problem je kod njih sto su spori, nije problem u androidu.

Pogledaj OnePlus kako radi sa updeatima, pa se opet javi kako je to problem "open source". Da nema open sourcea, onda ne bi bilo nikakve razlicitosti.

Ali dobro, kada ne zelis da mozes raditi sa mobitelom sta hoces, nego zelis da mobitel odlucuje za tebe, onda je tebi super i izabrao si pravi OS. Ipak ne mozes nikako reci da je open source lose, vec samo dobro. Po ovom prvom clanku ispade i Linux smece, toliko o strucnjacima.
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#21203 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

Naravno da je i linux smece
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#21204 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

A sta to android moze a iOS ne moze, s obzirom da je tako otvoren? Sta mu to ti dodas a sto ne moze na iphone?
Nemoj samo reci widgeti molim te!
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21205 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

dinao wrote:A sta to android moze a iOS ne moze, s obzirom da je tako otvoren? Sta mu to ti dodas a sto ne moze na iphone?
Nemoj samo reci widgeti molim te!
Oj prestanite molim vas, ne moze eto nista. Rodica nedavno nabavila iPhone 8, prije tog android koristila, svaki dan dodje da kuka za nesto novo. Evo primjer, jucer dosla kaze ne moze zvuk da snima, iOS joj ne dozvoljava, a sve aplikacije sa app store-a se placaju.

Takvih primjera bih ti mogao najmanje 20 navesti, ali mi se ne da raspravljati, samo sam se upalio jer bas pretjerujete. Ako ti je tvoj IOS toliko dobar i zlatan, pa zasto osjecate toliku potrebu da pisete stalno u ovoj temi kako android ne valja? Zasto vas to muci, uzivaj u tome ako ti odgovara, i pusti ostale.

Cuj sta moze, pa dodji sjedi pored mene pa ti pokazem uzivo sve sta ja mogu sto ti ne mozes, ili u najboljem slucaju i ako mozes, mozes ali na puno tezi i komplikovaniji nacin.

I ja budala sto uopste citam ovu temu, toliko vam dobar OS a ubiste pricom o androidu. I nemojte pocinjat sa pricom da se android korisnici javljaju, kad svaki put vi pocnete raspravu time sto spominjete kako andoid ne valja kako je smece itd, valjda tako sami sebe tjesite i dusu smirujete.

Oba OS-a su dobra, imaju svoje i prednosti i mane, ali pricati kako je jedan najbolji na svijetu a drugi smece, samo zato jer koristis taj koji hvalis, je djetinjasto i besmisleno.

Isto ste djeca svi, i gori. De mi recite jeste li sad nesto dobili raspravljajuci se? Pa taman da neko postavi dokaze crno na bijelo gdje su se svi ljudi svijeta potpisali opet druga strana nece odustati. Uzivajte u svojim uredjajima i ne pametujte.

Isto tako imam druga, cijeli zivot koristio android, tacnije Samsung, znaci dok je to imao dizao Samsung u nebo, nema niko ni blizu, apple iPhone iOS? Ma kaze smece nema dalje sve zive mane nalazio. Sad bio u njemackoj rodjak mu kupio iPhone 7, ma frajer prica kako je svaki android smece, kako Samsung nikad nije valjao i kako jedino iPhone i iOS valjaju.

takve tipove ne volim, a ovdje vas je vecina takvih. Ono sto vi imate je beton, ostalo sve smece, samo se sramotite.

Imam i jednog rodjaka, isto zapeo za apple iPhone samo on valja ostalo nista, a u zivotu drugi telefon nije probao. Iphona mu se 3 kvarila radi azuriranja i sad je ostao bez telefona pa koristi stari iPhone 5. Sestra mu iz njemacke ponudila da mu da S7 Edge Samsung, frajer odbio ,kaze radje cu bez telefona biti.

Ima li to smisla ikakvog? Ponasa se kao da mu ovi iz apple placaju, po mom misljenju to je bolest. Imam bruku poznanika koji su tako cijeli zivot koristili iPhone pa jedva presli na android i onda se odusevili, isto sto imam dosta poznanika koji su presli sa androida na iOS pa se odusevili. Sta vam je ba ljudi, imate li pametnijeg posla u Zivotu od toga da po forumu branite firme od kojih nista nemate?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#21206 Re: iPhone - All about

Post by mad_max_ba »

dajte ba više

svako malo se potegne ova priča čiji je veći. Otvorite si zasebnu temu IOS vs Android pa opletite....
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#21207 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ja se raspravljam kad me neko povuce za jezik, a u vecini slucajeva i iz zezancije, nekad mi je merak trollat’. :D

Koristio sam i Android i sad koristim iOS.

Rekao sam, iOS mi vise odgovara ali sad ozbiljno, Android nikako nije i ne moze biti smece od OS-a.

Ja stojim iza toga da iOS radi brze i fluidnije, ali da sa Androidom mozes puno vise stvari uraditi nego sa iOS-om to je takodjer tacno. Eh sad, to sto meni te djidjamidje na Androidu ne trebaju i iOS mi vise odgovara to je samo do mene, nekome smeta sto je iOS “zatvoren” pa uzme Android uredjaj pa mijenja ikone, widgete, launchere, skida torrente, crackovane aplikacije i sl.

O ukusima se ne raspravlja, ali reci da je npr. Galaxy S9 kanta jer je na Androidu je idiotizam klasicni, kao i prica da su iOS korisnici “ovce” i debili i da je Iphone smece i slicne gluposti.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#21208 Re: iPhone - All about

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» exampLe. » strongmen

15 dana
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#21209 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

arnes_king wrote:
dinao wrote:A sta to android moze a iOS ne moze, s obzirom da je tako otvoren? Sta mu to ti dodas a sto ne moze na iphone?
Nemoj samo reci widgeti molim te!
Oj prestanite molim vas, ne moze eto nista. Rodica nedavno nabavila iPhone 8, prije tog android koristila, svaki dan dodje da kuka za nesto novo. Evo primjer, jucer dosla kaze ne moze zvuk da snima, iOS joj ne dozvoljava, a sve aplikacije sa app store-a se placaju.

Takvih primjera bih ti mogao najmanje 20 navesti, ali mi se ne da raspravljati, samo sam se upalio jer bas pretjerujete. Ako ti je tvoj IOS toliko dobar i zlatan, pa zasto osjecate toliku potrebu da pisete stalno u ovoj temi kako android ne valja? Zasto vas to muci, uzivaj u tome ako ti odgovara, i pusti ostale.

Cuj sta moze, pa dodji sjedi pored mene pa ti pokazem uzivo sve sta ja mogu sto ti ne mozes, ili u najboljem slucaju i ako mozes, mozes ali na puno tezi i komplikovaniji nacin.

I ja budala sto uopste citam ovu temu, toliko vam dobar OS a ubiste pricom o androidu. I nemojte pocinjat sa pricom da se android korisnici javljaju, kad svaki put vi pocnete raspravu time sto spominjete kako andoid ne valja kako je smece itd, valjda tako sami sebe tjesite i dusu smirujete.

Oba OS-a su dobra, imaju svoje i prednosti i mane, ali pricati kako je jedan najbolji na svijetu a drugi smece, samo zato jer koristis taj koji hvalis, je djetinjasto i besmisleno.

Isto ste djeca svi, i gori. De mi recite jeste li sad nesto dobili raspravljajuci se? Pa taman da neko postavi dokaze crno na bijelo gdje su se svi ljudi svijeta potpisali opet druga strana nece odustati. Uzivajte u svojim uredjajima i ne pametujte.

Isto tako imam druga, cijeli zivot koristio android, tacnije Samsung, znaci dok je to imao dizao Samsung u nebo, nema niko ni blizu, apple iPhone iOS? Ma kaze smece nema dalje sve zive mane nalazio. Sad bio u njemackoj rodjak mu kupio iPhone 7, ma frajer prica kako je svaki android smece, kako Samsung nikad nije valjao i kako jedino iPhone i iOS valjaju.

takve tipove ne volim, a ovdje vas je vecina takvih. Ono sto vi imate je beton, ostalo sve smece, samo se sramotite.

Imam i jednog rodjaka, isto zapeo za apple iPhone samo on valja ostalo nista, a u zivotu drugi telefon nije probao. Iphona mu se 3 kvarila radi azuriranja i sad je ostao bez telefona pa koristi stari iPhone 5. Sestra mu iz njemacke ponudila da mu da S7 Edge Samsung, frajer odbio ,kaze radje cu bez telefona biti.

Ima li to smisla ikakvog? Ponasa se kao da mu ovi iz apple placaju, po mom misljenju to je bolest. Imam bruku poznanika koji su tako cijeli zivot koristili iPhone pa jedva presli na android i onda se odusevili, isto sto imam dosta poznanika koji su presli sa androida na iOS pa se odusevili. Sta vam je ba ljudi, imate li pametnijeg posla u Zivotu od toga da po forumu branite firme od kojih nista nemate?

Jel ovo meni replika ili generalno?
Jer ja sam pitao lijepo da mi neko objasni sta to tacno jedan OS moze a drugi OS ne moze. Znaci lijepo pitao, nikoga nisam vrijedjao. Inace koristim oba OS-a i sa oba mogu isto. Nije sad da jedan ima hologram, laser, teleporter..
Ja sam samo primjetio da mi na iphone ne padaju aplikacije dok se na androidu to desi. Rijetko, ali se desi.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21210 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

@dinao nije tebi nista bilo, samo sam se na tvoj post nadovezao, nego me iritira sta ovdje sve pisu pa nisam vise mogao ostati a da ne pisem, al bolje da nisam, ocito da nema koristi jer neki opet glavom u zid upiru i raspravljaju. Ja sam na androidu pa nemam ni ja tog padanja aplikacija, mozda da imaju neki slabiji i stariji uredjaji na starijim verzijama, ali ne znam.

Nije ni bitno, ja Kazem oba osa su super, jedan nudi jedno, drugi drugo, ali kao sto kazes sve je to slicno pa sta kome pase. Cudi me kako bi se ljudi ovdje porokali oko toga, samo im dati puske.
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#21211 Re: iPhone - All about

Post by kindlas »

Malo se pametuje po forumu pa se onda kuka moderatoru da brise postove? :lol:
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#21212 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Ja se nasnimao proba sa šesticom, neki stock recorder, šta ja znam.

A rodica vjerovatno ne zna naći, pa je tražila na app store-u... I plaća se.

S druge strane, na androidu bi isto tako uradila i skinula neki besplatni recorder i rekla "ma skinula neki s trgovine".
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21213 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

bruteforce wrote:Ja se nasnimao proba sa šesticom, neki stock recorder, šta ja znam.

A rodica vjerovatno ne zna naći, pa je tražila na app store-u... I plaća se.

S druge strane, na androidu bi isto tako uradila i skinula neki besplatni recorder i rekla "ma skinula neki s trgovine".
Pa moze li ime aplikacije da joj preporucim, ona je probavala ali joj sistem nije dozvoljavao da snima pozive? Cuj nije znala naci, aplikacija je, nije atomska fizika.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#21214 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

E jbg, nisam snimao pozive :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#21215 Re: iPhone - All about

Post by mad_max_ba »

ne postoji open aplikacija za snimanje poziva na Iphone-u
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#21216 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

arnes_king wrote:
bruteforce wrote:Ja se nasnimao proba sa šesticom, neki stock recorder, šta ja znam.

A rodica vjerovatno ne zna naći, pa je tražila na app store-u... I plaća se.

S druge strane, na androidu bi isto tako uradila i skinula neki besplatni recorder i rekla "ma skinula neki s trgovine".
Pa moze li ime aplikacije da joj preporucim, ona je probavala ali joj sistem nije dozvoljavao da snima pozive? Cuj nije znala naci, aplikacija je, nije atomska fizika.
Nisi rekao snimanje POZIVA, rekao si snimanje zvuka. I raja ti je odgovorila na ono što si napisao.
arnes_king wrote:Rodica nedavno nabavila iPhone 8, prije tog android koristila, svaki dan dodje da kuka za nesto novo. Evo primjer, jucer dosla kaze ne moze zvuk da snima, iOS joj ne dozvoljava, a sve aplikacije sa app store-a se placaju.
Snimanje telefonskih poziva Apple sistemski ne dozvoljava, ne zato što je iOS ograničen pa ne može, već zato što je to ilegalno u mnogim zemljama. I da se ne bi zajebavali s tužbama jednostavno sistemski to ne dozvoljavaju i nijedna aplikacija sa Apple store-a ne može pristupiti tom dijelu operativnog sistema. Postoje aplikacije koje prave poziv preko VoIP servera i na tom serveru snimaju razgovor i to naravno košta.

E sad, ja na svom iPhone-u imam snimanje poziva i radi direktno i bez ikakvih problema, čak osim tel. poziva može snimati i razgovore preko Vibera, Skype-a, WhatsApp-a, Messenger-a itd. i sve fajlove uploada na cloud tipa Dropbox, Google Drive. Ali naravno, to nije aplikacija sa Apple store-a (jer Apple to ne dozvoljava) već 3rd party app i naravno iOS mora biti jailbreakan jer opet pristup nije dozvoljen ako nije. I naravno aplikacija nije besplatna ali košta samo $4 što svako može priuštiti: http://limneos.net/audiorecorder2/. Jailbreak je besplatan: https://coolstar.org/electra/.

Prema tome iOS kao operativni sistem nije ni po čemu inferioran, naprotiv, već Apple jednostavno tvrdoglavo ne dozvoljava neke stvari, što zbog legalnih razloga što zbog jednostavnosti upotrebe, brzine, fluidnosti i kompatibilnosti sa svim uređajima. To nekad jeste mana ali između ostalog zbog ovoga i mnoge aplikacije uvijek prvo dolaze na iOS nego na Android, mnoge postoje samo za iOS a i često su boljeg kvaliteta i brzine u odnosu na Android verziju. Kome stvarno treba nešto što ne može na stocku uvijek može riješiti jailbreakom, ko je za to zainteresovan.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#21217 Re: iPhone - All about

Post by isx »

Evo ja imam handroid S8 nakon kamaru ajfona i nikad mi nije na um palo da snimam telefonske razgovore, čemu to? Kakve se gluposti navode kao prednosti/nedostaci jednog u odnosu na drugi sistem, za nepovjerovati.
iSheep
Posts: 2
Joined: 18/04/2018 00:30

#21218 Re: iPhone - All about

Post by iSheep »

Ljudi imam problem, koji se pojavio niotkuda. U pitanju je iPhone 7 - problem sa displejom. Pocele su mi se pojavljivati vertikalne crvene linije po displeju (postavit cu link sa slikama ispod). Telefon nije nikada ispadao niti je vrsen kakav pritisak po displeju. Zbog toga mi je cudno sto se ovo pojavilo. Postoji li neki nacin da ovo fixam ili moram mijenjati displej? :sad:

https://ibb.co/kCt0Rx
https://ibb.co/b78pKH
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21219 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

isx wrote:Evo ja imam handroid S8 nakon kamaru ajfona i nikad mi nije na um palo da snimam telefonske razgovore, čemu to? Kakve se gluposti navode kao prednosti/nedostaci jednog u odnosu na drugi sistem, za nepovjerovati.
Niko to nije naveo kao prednost, da hocu prednosti navesti lahko bih ih napisao preko 20 ovdje, ali to mi nije cilj niti me interesuje. Samo sam se ukljucio u temu i naveo primjer, osobe kojoj to stvarno treba i to u poslovne svrhe. To sto ti ne koristis neke funkcije, a neko drugi koristi ne znaci da su beskorisne. Ima bruku stvari koje ti mozda koristis svaki dan, dok neko drugi ugasi u potpunosti, i obrnuto. Ovdje ko god bilo sta napise vi se natovarite kao da vam je neko na porodicu napao.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#21220 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Snimanje poziva kao i ostale nebitne aplikacije poput "zvukovi prđenja" "pušenje cigareta" itd su na androidu (pretpostavljam da ima takvih aplikacija i na ios-u), je ono što ljude privlači. Android je igračka. Da se stavi ios na Samsung ili bilo koji flagship to bi bila druga stvar.

Mene lično to nervira kad čujem komentare za aplikacije na windowsu. A nije da nema mana...

Na windowsu, a pogotovu na ios-u nisam nikad koristio neke cleanere.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#21221 Re: iPhone - All about

Post by isx »

iSheep wrote:Ljudi imam problem, koji se pojavio niotkuda. U pitanju je iPhone 7 - problem sa displejom. Pocele su mi se pojavljivati vertikalne crvene linije po displeju (postavit cu link sa slikama ispod). Telefon nije nikada ispadao niti je vrsen kakav pritisak po displeju. Zbog toga mi je cudno sto se ovo pojavilo. Postoji li neki nacin da ovo fixam ili moram mijenjati displej? :sad:

https://ibb.co/kCt0Rx
https://ibb.co/b78pKH
Zanimljiv nickname. :D

Hardverski problem očito, nosi u Meklajn ako je pod garancijom, dobit ćeš zamjenu ekrana/novi telefon.
iSheep
Posts: 2
Joined: 18/04/2018 00:30

#21222 Re: iPhone - All about

Post by iSheep »

isx wrote:
iSheep wrote:Ljudi imam problem, koji se pojavio niotkuda. U pitanju je iPhone 7 - problem sa displejom. Pocele su mi se pojavljivati vertikalne crvene linije po displeju (postavit cu link sa slikama ispod). Telefon nije nikada ispadao niti je vrsen kakav pritisak po displeju. Zbog toga mi je cudno sto se ovo pojavilo. Postoji li neki nacin da ovo fixam ili moram mijenjati displej? :sad:

https://ibb.co/kCt0Rx
https://ibb.co/b78pKH
Zanimljiv nickname. :D

Hardverski problem očito, nosi u Meklajn ako je pod garancijom, dobit ćeš zamjenu ekrana/novi telefon.
Nije pod garancijom nazalost. Dobio sam ga kao zamjenski uređaj u AT Store u augustu prosle godine. I sa proslim sam imao problema :shock:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21223 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

bruteforce wrote:Snimanje poziva kao i ostale nebitne aplikacije poput "zvukovi prđenja" "pušenje cigareta" itd su na androidu (pretpostavljam da ima takvih aplikacija i na ios-u), je ono što ljude privlači. Android je igračka. Da se stavi ios na Samsung ili bilo koji flagship to bi bila druga stvar.

Mene lično to nervira kad čujem komentare za aplikacije na windowsu. A nije da nema mana...

Na windowsu, a pogotovu na ios-u nisam nikad koristio neke cleanere.
Ja na takve aplikacije ni pomislio nisam (osim prve), pricam o korisnim aplikacijama koje imaju funkcije koje ti olaksavaju svakodnevnicu, to sto si ti naveo, od toga nema koristi. I opet kazem, nista vam rekao nisam, samo sam se ukljucio u temu a vi se branite i napadate samo tako. Što li? :D :run:

Ja sve necu da se upustim u raspravu i na kraju pocnem raspravljati s onim koji nije nista osim besmislica napisao, pojma nema o onome o cemu prica.

Nebitno, samo uzivajte.
Last edited by arnes_king on 21/04/2018 16:22, edited 3 times in total.
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#21224 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

iSheep wrote:Ljudi imam problem, koji se pojavio niotkuda. U pitanju je iPhone 7 - problem sa displejom. Pocele su mi se pojavljivati vertikalne crvene linije po displeju (postavit cu link sa slikama ispod). Telefon nije nikada ispadao niti je vrsen kakav pritisak po displeju. Zbog toga mi je cudno sto se ovo pojavilo. Postoji li neki nacin da ovo fixam ili moram mijenjati displej? :sad:

https://ibb.co/kCt0Rx
https://ibb.co/b78pKH
Lazes, trolas samo. Nick nam sve kaze.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#21225 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Arnese kralju, ja koristim windows. Šta bi rekao za taj os? :D

Ja ne branim ništa, samo iznosim svoja iskustva i percepciju. Odavno mi nije bitno kakve su performanse.

Da mi nije crkla Nokia C3 2012 godine gurao bih je i dalje. Ne bih ni pomišljao na pametne telefone.

Pozdrav tebi i rodici :)
Post Reply