iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#20851 Re: iPhone - All about

Post by Quaresma »

Kako sad zaobici kad registrujete Apple ID i onaj korak sa kreditnom karticom?


Ja isao na besplatnu aplikaciju, kliknem na get, ukucam email i idu onda oni koraci i ne mogu to nikako da zaobidjem?
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20852 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

ljudi ima li neka aplikacija za iphone kao notes neki ali da se isto moze instalirati na laptop da se sinka ali da nije one note niti everinote
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#20853 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kapri wrote:ljudi ima li neka aplikacija za iphone kao notes neki ali da se isto moze instalirati na laptop da se sinka ali da nije one note niti everinote
Google Keep: https://keep.google.com
Doduše nema program za laptop ali imaš web aplikaciju i eksteziju za Chrome.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20854 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Imam Keep.oneNote i Evernote.Sva tri koristim za posebne stvari tako da mi treba jos neki za ovo.Najradje bih ga u iphonove biljeske ali nema ga na laptopu tko da mi to ne idgovara.Znas li jos nesto molim te?
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20855 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Quaresma wrote:Kako sad zaobici kad registrujete Apple ID i onaj korak sa kreditnom karticom?


Ja isao na besplatnu aplikaciju, kliknem na get, ukucam email i idu onda oni koraci i ne mogu to nikako da zaobidjem?
ja se registrovao preko računara u browseru, nije mi tražilo karticu
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#20856 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kapri wrote:Imam Keep.oneNote i Evernote.Sva tri koristim za posebne stvari tako da mi treba jos neki za ovo.Najradje bih ga u iphonove biljeske ali nema ga na laptopu tko da mi to ne idgovara.Znas li jos nesto molim te?
Ne znam, meni synca Apple Notes na laptopu, znači kupi Mac. :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#20857 Re: iPhone - All about

Post by Quaresma »

bruteforce wrote:
Quaresma wrote:Kako sad zaobici kad registrujete Apple ID i onaj korak sa kreditnom karticom?


Ja isao na besplatnu aplikaciju, kliknem na get, ukucam email i idu onda oni koraci i ne mogu to nikako da zaobidjem?
ja se registrovao preko računara u browseru, nije mi tražilo karticu
kako, na njihovoj stranici apple.com ?


jesam, tamo oko 2010 jailbreako ipod sto lici na iphone, onako bezveze.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20858 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Saka wrote:
Kapri wrote:Imam Keep.oneNote i Evernote.Sva tri koristim za posebne stvari tako da mi treba jos neki za ovo.Najradje bih ga u iphonove biljeske ali nema ga na laptopu tko da mi to ne idgovara.Znas li jos nesto molim te?
Ne znam, meni synca Apple Notes na laptopu, znači kupi Mac. :)
Pitala sam normalno molim ili za normalan odgovor ili se lijepo zaobidje pitanje.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20859 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Quaresma wrote:
bruteforce wrote:
Quaresma wrote:Kako sad zaobici kad registrujete Apple ID i onaj korak sa kreditnom karticom?


Ja isao na besplatnu aplikaciju, kliknem na get, ukucam email i idu onda oni koraci i ne mogu to nikako da zaobidjem?
ja se registrovao preko računara u browseru, nije mi tražilo karticu
kako, na njihovoj stranici apple.com ?


jesam, tamo oko 2010 jailbreako ipod sto lici na iphone, onako bezveze.
da, na stranici prošle godine
jest da me nešto zezalo nisam mogao par mjeseci "dovršiti" registraciju ili šta već preko telefona, ali i to samo nadošlo ako mogu tako reći
probaj preko browsera. čak mi je i email moj @live.com
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#20860 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Kapri wrote:
Saka wrote:
Kapri wrote:Imam Keep.oneNote i Evernote.Sva tri koristim za posebne stvari tako da mi treba jos neki za ovo.Najradje bih ga u iphonove biljeske ali nema ga na laptopu tko da mi to ne idgovara.Znas li jos nesto molim te?
Ne znam, meni synca Apple Notes na laptopu, znači kupi Mac. :)
Pitala sam normalno molim ili za normalan odgovor ili se lijepo zaobidje pitanje.
Pa lijepo sam ti odgovorio Google Keep, nećeš ni taj ni OneNote ni Evernote. Pitala si koji se još synca s laptopom, ali nisi rekla s kojim laptopom. Meni se Notes synca s laptopom. Prema tome imaš 4 aplikacije nijedna ti ne valja, neće ti niko naći neku petu.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#20861 Re: iPhone - All about

Post by Quaresma »

bruteforce wrote:
da, na stranici prošle godine
jest da me nešto zezalo nisam mogao par mjeseci "dovršiti" registraciju ili šta već preko telefona, ali i to samo nadošlo ako mogu tako reći
probaj preko browsera. čak mi je i email moj @live.com
pa i ja sam preko stranice, kao sto rekoh davno. evo i sad usao i nikakvih problema.

a kad hocu preko telefona, ubacim ovaj email kad kliknem na besplatnu aplikaciju da instaliram. i onda me vodi na ove korake.


baš njesra. ali nemam vise iphone, ovo mi je trebalo nesto nakratko.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20862 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

haman ne može preko mobitela da se preskoči...
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#20863 Re: iPhone - All about

Post by kindlas »

Saka wrote:
Kapri wrote: Pitala sam normalno molim ili za normalan odgovor ili se lijepo zaobidje pitanje.
Pa lijepo sam ti odgovorio Google Keep, nećeš ni taj ni OneNote ni Evernote. Pitala si koji se još synca s laptopom, ali nisi rekla s kojim laptopom. Meni se Notes synca s laptopom. Prema tome imaš 4 aplikacije nijedna ti ne valja, neće ti niko naći neku petu.
Kao sto koristis google keep u browseru tako mozes koristiti i apple notes u browseru. Samo na iPhone-u ukljucis da ti sinhronizuje Notes na icloud i onda odes na https://www.icloud.com/ i tu mozes vidjeti sve ono sto je uneseno sa iPhone-a (isti princip kao sto radi google keep).
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#20864 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

djevojka voli sve preko aplikacija :lol:
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20865 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

kindlas wrote: Kao sto koristis google keep u browseru tako mozes koristiti i apple notes u browseru. Samo na iPhone-u ukljucis da ti sinhronizuje Notes na icloud i onda odes na https://www.icloud.com/ i tu mozes vidjeti sve ono sto je uneseno sa iPhone-a (isti princip kao sto radi google keep).
Da pokusala sam sve je ok samo se na biljeske ne moze NISTA copy paste a imam neke za posao dokumente da copiram na te biljeske.Ima toga dosta tako da nema sanse da opet nanovo sve isto pisem
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#20866 Re: iPhone - All about

Post by kindlas »

Kapri wrote:
kindlas wrote: Kao sto koristis google keep u browseru tako mozes koristiti i apple notes u browseru. Samo na iPhone-u ukljucis da ti sinhronizuje Notes na icloud i onda odes na https://www.icloud.com/ i tu mozes vidjeti sve ono sto je uneseno sa iPhone-a (isti princip kao sto radi google keep).
Da pokusala sam sve je ok samo se na biljeske ne moze NISTA copy paste a imam neke za posao dokumente da copiram na te biljeske.Ima toga dosta tako da nema sanse da opet nanovo sve isto pisem
Meni radi copy - paste teksta npr iz nekog pdf dokumenta u Notes na icloud-u. Ne znam sta konkretno pokusas kopirati, da li citav dokument ili jedan dio.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20867 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Jedabn dio dokumenta
miikaa77
Posts: 165
Joined: 25/11/2013 10:42

#20868 Re: iPhone - All about

Post by miikaa77 »

Evo me opet s iCloud slikama. Naime iskljucio sam iCloud fotoalbum jer sam mislio da ih nece obrisat s mobitela vec samo s iClouda medjutim obrisao mi je oko 750 slika. Imam ih i dalje na iCloud ali ne znam sad tacno kojih 750 je obrisao. Jel ih moguce naci u nekom folderu samo obrisane i izvrsiti backup?
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#20869 Re: iPhone - All about

Post by Mega Man X »

Ne kontam korištenje tog iClouda, kad Google Photos nudi neograničen prostor.
miikaa77
Posts: 165
Joined: 25/11/2013 10:42

#20870 Re: iPhone - All about

Post by miikaa77 »

Jel moze pomoc neko?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#20871 Re: iPhone - All about

Post by SmoLe »

https://www.ebay.com/itm/Mobile-Phone-B ... Sw~XpZPTLh
jel narucivao ko ove baterije? jel tacan ovaj kapacitet i koliko je ova baterija sigurna,tj moze li eksplodirati ili nesto slicno.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#20872 Re: iPhone - All about

Post by tnt-tunja »

baterija na 11.2.2 vs na 11.2.5 govorim o 6s plus? i je li izasao taj novi update gdje su trebali rijesiti to oko baterije sto su najvili krajem prosle godine kada je otkriveno da muljaju, da usporavaju telefone namjerno?
miikaa77
Posts: 165
Joined: 25/11/2013 10:42

#20873 Re: iPhone - All about

Post by miikaa77 »

Planiram uzet 50gb na iCloudu dodatno. Jel probao neko iz BiH placat preko app storea sa vizom? Jel moguce? Kako funkcionise?
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#20874 Re: iPhone - All about

Post by Kapri »

Zna li neko kko je moguce da mi Itunes skine 43 km nista nisam kupovala niti znam samo vidim odbijeno juce sa kartice :?
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#20875 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

miikaa77 wrote:Planiram uzet 50gb na iCloudu dodatno. Jel probao neko iz BiH placat preko app storea sa vizom? Jel moguce? Kako funkcionise?
naravno, kao i ostale stvari sa app store...

a ostale stvari su prilikom otvaranja apple account - sarajevo , hrvatska, kartica npr unicredit Visa Classic mislim (uglavnom mogu sve kartice prihvatljive na internetu)
Post Reply