iOffer

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Badry
Posts: 15
Joined: 04/09/2011 16:59
Location: Sarajevo

#1 iOffer

Post by Badry »

Pozdrav,

novi sam clan, al vec vas pratim duze vrijeme samo nisam bio registrovan prije.
Unaprijed se izvinjavam ako ova tema vec postoji, ili ako sam pogrijesio pod forum.

Naime imam pitanje kakva su vaša iskustva sa gore navedenom stranicom? Vidim ima dosta stvari koje su povoljnije nego na ebay-u. Da li je isti format kupovine kao na ebay-u, tj. da li ste zasticeni u slucaju prevare.

Eto molio bih vas da pisete svoja iskustva, unaprijed hvala. :)
User avatar
Badry
Posts: 15
Joined: 04/09/2011 16:59
Location: Sarajevo

#2 Re: iOffer

Post by Badry »

Iko ista?
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#3 Re: iOffer

Post by nermin9200 »

stavi na racunari i tehnologija, mozda ko sta odgovori :D
User avatar
G@ss
Posts: 167
Joined: 17/02/2008 19:08

#4 Re: iOffer

Post by G@ss »

kupovao, sve dobio sto sam narucio, prilicno profesionalno.
nemam negativnih iskustava.
:D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#5 Re: iOffer

Post by Digla_da_kreci »

G@ss wrote:kupovao, sve dobio sto sam narucio, prilicno profesionalno.
+1
User avatar
PasHon1
Posts: 382
Joined: 16/03/2008 22:49

#6 Re: iOffer

Post by PasHon1 »

Carina ?
Je l' moze neko malo detaljnije, neku od narudzbi?
User avatar
Badry
Posts: 15
Joined: 04/09/2011 16:59
Location: Sarajevo

#7 Re: iOffer

Post by Badry »

Hvala ljudi na odgovorima :-D

@ PasHon1 mislim da na temi ebay imas sve o carini, uglavnom mogu te oderat a mozes proci i dobro :) sve zavisi kakve si srece, i zavisi koja je vrijednost u pitanju.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#8 Re: iOffer

Post by Digla_da_kreci »

Jos da dodam da gledas seller rating i koliko je transkacija obavio, procitaj sve komentare i ne prihvataj cijenu koja je postavljena :D nego fino lijepo make offer.. svi pitaju moze li jeftinije :D Jos ako od njega narucujes drugi, treci, peti put definitivno ces dobiti po nizoj cijeni, opet ako pitas naravno :D Obrati paznju na svakog kod koga primjetis da nije dobar sa razumijevanjem eu, us itd velicina.
Hajd ako se jos neceg sjetim, pisem :D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: iOffer

Post by karanana »

ima li jos neko nesto da kaze o ovoj stranici. evo ja tek maloprije kroz neki search naletio na nju i stvari izgledaju dobro na slici. vidim raja iz BiH i sa ovog foruma kupuje tu, pa reko da vidim kakva se generalno iskustva.
ovo sto pise neka cijena u KM-ovima, pise da je to cijena sa postarinom. jeli to istina?
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#10 Re: iOffer

Post by dingosp0 »

PasHon1 wrote:Carina ?
Je l' moze neko malo detaljnije, neku od narudzbi?
96% robe dolazi iz kine, lahko s dogovoriti sa prodavacem da navede da je kapet "poklon" i da stavi 50% jaftiniju cijenu nego sto ti platis. Samo kad dodje na nasu carinu moras biti oprezan jer moze da se nadje ista roba na carini koju ti narucis za skuplju cijenu. Imao sam probleme slicne s naocalma, gdje sam narucio oko 25 komada, prodavac naceo da je po paketu 10 dollara vrijednost ali ustvari bila 40... u isto vrijeme neko je narucio naocale iste, ali tamo bila prikazana prava cijena... tako ako cete vec moliti prodavaca da "smanji" cijenu zbog carine, onda uradite to ali da je realna cijena... ;).

karanana wrote:ima li jos neko nesto da kaze o ovoj stranici. evo ja tek maloprije kroz neki search naletio na nju i stvari izgledaju dobro na slici. vidim raja iz BiH i sa ovog foruma kupuje tu, pa reko da vidim kakva se generalno iskustva.
ovo sto pise neka cijena u KM-ovima, pise da je to cijena sa postarinom. jeli to istina?
Ganjaj da kupujes od prodavaca s vise ratinga, i sto vise zvijezdica...
Ja sam kupovao svasta po iOfferu, i uglavnom sam uvijek bio zadovoljan ali opet moras biti vrloooo pametan.
Jer sam znao npr naruciti rayban naocale od prodavaca s vrlo dobrim ratingom...
ali medjutim taj prodavac cuva svu losu robu sto ima, i onda na kraju uvali svu tu losu robu ljudima i poslje toga izbrise svoj "account" napravi novi account i nastavi skupljati pozitivne ratinge..
to mi se desilo jednom....
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: iOffer

Post by karanana »

aha.
a ove cijene koje stoje, jeli to zaista cijena sa postarinom do BiH?
dva pitanja/varijante kada je u pitanju dolazak robe i carina:

1. kupim nesto za 30 KM (postarina ukljucena), carina ovdje prizna tu cijenu. koliko ce mi jos uracunati carine i pdv-a?
ja znam da se pdv obracunava na cijenu robe i transporta i carine. dakle, pdv mi je jasan, ali sta ce mi biti carinska osnovica? hoce li svih 30 maraka ili na fakturi stoji koliko je roba a koliko prevoz?

2. kupim to nesto za 30 maraka. mogu li oni reci: e ovo ti je kod nas u radnji u bbi centru 130km pa ces onda platiti carinske dadzbine i pdv na vrijednost od 130km.
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#12 Re: iOffer

Post by dingosp0 »

karanana wrote:aha.
a ove cijene koje stoje, jeli to zaista cijena sa postarinom do BiH?
dva pitanja/varijante kada je u pitanju dolazak robe i carina:

1. kupim nesto za 30 KM (postarina ukljucena), carina ovdje prizna tu cijenu. koliko ce mi jos uracunati carine i pdv-a?
ja znam da se pdv obracunava na cijenu robe i transporta i carine. dakle, pdv mi je jasan, ali sta ce mi biti carinska osnovica? hoce li svih 30 maraka ili na fakturi stoji koliko je roba a koliko prevoz?

2. kupim to nesto za 30 maraka. mogu li oni reci: e ovo ti je kod nas u radnji u bbi centru 130km pa ces onda platiti carinske dadzbine i pdv na vrijednost od 130km.
da cijene koje stoje su konacni iznos robe, znaci nece pisati 20KM i naplati ti 40KM...jer sve ide preko paypala....sto je VEOMA sigurno za tebe i prodavaca. 90% prodavaca ce traziti da kartica s kojom places ima isto ime kao na Paypal racunu, i adresu. Ti mozes ponuditi svoju cijenu za proizvod, prodavac moze da prihvati ili da odbije, i vecinom puta ce tebi on ponuditi svoju cijenu, tvoje je da odbijes ili prihvatis...ako prihvatis, ti si kupio proizvod onda kliknes link gdje placas za robu...prodavac primi novaz preko paypala... i onda posalje tebi paket.

1. sve preko 50KM ide na carinu i PDV... ako je nesto preko 50KM automatski ide 10% (carine, nisam 100% sig jel 10%) i naravno 17% PDV'a. Carina i PDV ce se racunati po vrijednosti paketa, znaci svaki paket sto dobijes imace stiker koji ima vrijednost ukupnog paketa. U to vrijednost skoro uvijek je samo uradunata cijena proizvoda ne postarina itd itd.

2. Zavisi, mogu! NPR ako kupis igricu za PS3...moze reci "orginal igrica je 130KM" u radnji... naravno ako ti kupis igricu za npr 80KM ili 90KM onda ce i oni progledati kroz prste jer si kupio na internetu...ali ako je to neka nerealna cijena, ako ti zamolis prodavaca da tebi stavi da je vrijednost 10KM kad igrica kosta 130KM onda naravno nisu ljudi budale, ice po normalnoj carini... jer lazes... isto tako ljudi na carini ti mogu da vrate proizvod, jer lazes za vrijednost, ali prvo ce ti uvijek poslati papir ako im je nesto sumnjivo da dodjes u postu na carinu s dokazom... NPR racun iz banke da si ti stvarno nesto platio kao sto pise na paketu...meni su 2-3 puta tako slali papir... gdje sam morao ici da pokazem racun s banke ili tako nesto....
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#13 Re: iOffer

Post by motorola01 »

iOffer vam dodje kao kineski pandan ebay-u,samo sto dosta stvari sa iOffer-a mozete naci jeftinije na ebay-u...Uglavnom ako vam se nesto svidi,potrazite istu stvar i na ebay-u odnosno iOffer-u...

edit:evo nesto konkretno:sat CK :dance: zenski bijele boje na i Offeru 23 KM sa dostavom,a na ebay-u dva takva sata u dvije razlicite boje kostaju 10 dolara.Znaci na ebay-u dobijete dva sata za 15 KM,dok je na iOffer-u jedan 23KM...Uglavnom ne zurite sa kupovinom,nego dobro pregledajte na obe stranice i tek onda klik za narudzbu....
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#14 Re: iOffer

Post by dingosp0 »

motorola01 wrote:iOffer vam dodje kao kineski pandan ebay-u,samo sto dosta stvari sa iOffer-a mozete naci jeftinije na ebay-u...Uglavnom ako vam se nesto svidi,potrazite istu stvar i na ebay-u odnosno iOffer-u...
prednost ioffera nad ebayon jeste sto s mozes dog. sa prod. da ti smanji cijenu na paketu..
isto dosta replika NPR naocala, jakni, tena ne mozes naci na ebayu jer je zabranjeno... isto kao parfeme, sminku, i mnogo ostalih stvari...
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15 Re: iOffer

Post by Ateista »

Nisam prije cuo za ovu stranicu, evo pogledao, ali mi je ovo pravo suhveli.

Pregledao ugrubo neke stvari koje me zanimaju i ne su neke stvari jeftine nego su nerealno jeftine, toliko da mi tu nesto pravo smrdi...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#16 Re: iOffer

Post by motorola01 »

dingosp0 wrote:
motorola01 wrote:iOffer vam dodje kao kineski pandan ebay-u,samo sto dosta stvari sa iOffer-a mozete naci jeftinije na ebay-u...Uglavnom ako vam se nesto svidi,potrazite istu stvar i na ebay-u odnosno iOffer-u...
prednost ioffera nad ebayon jeste sto s mozes dog. sa prod. da ti smanji cijenu na paketu..
isto dosta replika NPR naocala, jakni, tena ne mozes naci na ebayu jer je zabranjeno... isto kao parfeme, sminku, i mnogo ostalih stvari...
Bas sam to primjetio i to prodaje se sve roba iz nasih prodavnica i sa PIK-a...Ono fol north face,mammut jakne oridjidji :dance: ,a za 120KM :shock: ...Vjerovatno i nabavljaju sa ove stranice ili se zapute direktno u Kinu po jedan kontejner takve robe...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#17 Re: iOffer

Post by motorola01 »

Ateista wrote:Nisam prije cuo za ovu stranicu, evo pogledao, ali mi je ovo pravo suhveli.

Pregledao ugrubo neke stvari koje me zanimaju i ne su neke stvari jeftine nego su nerealno jeftine, toliko da mi tu nesto pravo smrdi...
Nema sta da smrdi,samo NISU ORIGINAL i nista vise...JBT ovi kinezi sve zivo kopiraju....Ja mislim da nema proizvoda koji oni nisu uspjeli kopirati :D
User avatar
Ateista
Posts: 46585
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#18 Re: iOffer

Post by Ateista »

motorola01 wrote:
Ateista wrote:Nisam prije cuo za ovu stranicu, evo pogledao, ali mi je ovo pravo suhveli.

Pregledao ugrubo neke stvari koje me zanimaju i ne su neke stvari jeftine nego su nerealno jeftine, toliko da mi tu nesto pravo smrdi...
Nema sta da smrdi,samo NISU ORIGINAL i nista vise...JBT ovi kinezi sve zivo kopiraju....Ja mislim da nema proizvoda koji oni nisu uspjeli kopirati :D
Evo upravo sam i ja dosao do tog zakljucka, muzicku opremu koja kosta po nekoliko hiljada dolara oni prodaju za 600KM :-)

Jedino logicno objasnjenje je da prave kopije koje izgledaju realno, i mora se priznati da neke stvarno dobro izgledaju. :D
Mozda nije lose za neke sitnice kod kojih nije bitan kvalitet i jeli original, ali ocigledno je da nema ozbiljn hstvari.
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#19 Re: iOffer

Post by dingosp0 »

nisu orginal stvari normalno...
uzmao sam Armani sat...na izgleda je vrlo dobar..naravno ko s malo razumije zna da to nije orginal...
sto s tice gardarobe, ne mogu s pozaliti jer ima stvarno dobre gardarobe koja je kvalitetna..
npr tene su poprilicno dobrog kvaliteta... kosulje, majice....
naravno da nebi nista uzmao vezano za elektroniku...
User avatar
BocaJuniors
Posts: 178
Joined: 26/07/2007 19:29

#20 On line kupovina preko neta - ioffer.com

Post by BocaJuniors »

Pozdrav svima,

nedavno sam od par prijatelja saznao za portal http://www.ioffer.com preko kojeg je moguće kupovati razne artikle koji su u ponudi. Ukoliko neko ima iskustava (bilo pozitivna ili negativna) sa ovim site-om, molio bih ga/je da podijeli sa nama (ostalim forumasima). Također, volio bih se malo i upoznati sa registracijom, načinom dostave podataka, kojom se karticom može platiti, za koliko dana dobijete stvari koje narucite, koliko je shiping, da li ste zaista dobili ono što ste naručili. Eto da ne dužim to je ono najosnovnije što me interesuje.

Unaprijed Vam se zahvaljujem i vjerujem da će mi Vaši savjeti biti jako korisni.

Lijep pozdrav ! :)


PS. Možda ovo nekome smiješno izgleda što pitam, al jbg nemamo svi isto iskustva i nismo svi rođeni naučeni :)
User avatar
BocaJuniors
Posts: 178
Joined: 26/07/2007 19:29

#21 Re: iOffer

Post by BocaJuniors »

zagazaga wrote:spojeno
hvala, nisam vidio :sax:
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#22 Re: iOffer

Post by miki27A »

Je li iko primijetio da su cijene pravo napuhane (bar za ono sto sam ja gledala) i da kad klinem na nesto, cijena onda skoci za bar jos 5-10KM?

Image

Uploaded with ImageShack.us

A na ovo sam se odvalila smijati, zamalo ne padoh sa kauca!: 135KM za tus zavjesu!!!
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#23 Re: iOffer

Post by lajkujMe »

miki27A wrote:Je li iko primijetio da su cijene pravo napuhane (bar za ono sto sam ja gledala) i da kad klinem na nesto, cijena onda skoci za bar jos 5-10KM?

Image

Uploaded with ImageShack.us

A na ovo sam se odvalila smijati, zamalo ne padoh sa kauca!: 135KM za tus zavjesu!!!
130$ za postarinu 5$ za zavjesu :run:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#24 Re: On line kupovina preko neta - ioffer.com

Post by Digla_da_kreci »

BocaJuniors wrote:Pozdrav svima,
nedavno sam od par prijatelja saznao za portal http://www.ioffer.com preko kojeg je moguće kupovati razne artikle koji su u ponudi. Ukoliko neko ima iskustava (bilo pozitivna ili negativna) sa ovim site-om, molio bih ga/je da podijeli sa nama (ostalim forumasima). Također, volio bih se malo i upoznati sa registracijom, načinom dostave podataka, kojom se karticom može platiti, za koliko dana dobijete stvari koje narucite, koliko je shiping, da li ste zaista dobili ono što ste naručili. Eto da ne dužim to je ono najosnovnije što me interesuje.
Placaj Paypalom i nikako drugacije. Ako i nemas Paypal napravi ga jer ti je to najsigurniji nacin placanja putem interneta. Kada kupujes nesto, pregledaj sve zbog cijene i shippinga. Evo ti primjer ova zavjesa sto je neko postavio - znaci nigdje veze da kosta 135KM. Mora da je Louis Vuitton :lol:
Fino pregledas ko nudi jeftinije sa ukljucenim free shippingom. Gledaj seller rating i koliko je transakcija obavio, citaj komentare ispod, pogotovo obrati paznju ako ima negativnih, na sta se ljudi zale. Znaju nekad postaviti originalnu sliku necega a dobijes skroz nesto ZLJ ni nalik tome. Uglavnom, stvar je kao sa ebay, gledas nekog sa visokim brojem transakcija i visokim rejtingom, jer ti je s takvim prodavcem manja sansa da ce te izradit ili ti poslati nesto lijevo.
Takodjer se mozes cjenkati :mrgreen: Kliknes na Make Offer i napises svoju cijenu, ako poslodavac to prihvati, dobar si. :D
Za koliko dana ce ti stici, to vidi sa prodavcem kad salje i za koliko dobijas. Cesto se dobije i onaj broj da pratis transakciju.
Ako nisi vjest, za pocetak naruci neku sitnicu pa vidi kako fercera. Registrujes se normalno kao i na svaku stranicu sa Nick-om. :D
I jos jednom - ne daji broj kartica, racuna - ne samo na ovoj stranici nego inace pri online kupovini. Napravi Paypal i miran si. Ovi nude i placanje westernunion - ali tu te provizija uzima samo tako.
Valjda sam sve odgovorila :mrgreen:
User avatar
Badry
Posts: 15
Joined: 04/09/2011 16:59
Location: Sarajevo

#25 Re: On line kupovina preko neta - ioffer.com

Post by Badry »

Digla_da_kreci wrote:
BocaJuniors wrote:Pozdrav svima,
nedavno sam od par prijatelja saznao za portal http://www.ioffer.com preko kojeg je moguće kupovati razne artikle koji su u ponudi. Ukoliko neko ima iskustava (bilo pozitivna ili negativna) sa ovim site-om, molio bih ga/je da podijeli sa nama (ostalim forumasima). Također, volio bih se malo i upoznati sa registracijom, načinom dostave podataka, kojom se karticom može platiti, za koliko dana dobijete stvari koje narucite, koliko je shiping, da li ste zaista dobili ono što ste naručili. Eto da ne dužim to je ono najosnovnije što me interesuje.
Placaj Paypalom i nikako drugacije. Ako i nemas Paypal napravi ga jer ti je to najsigurniji nacin placanja putem interneta. Kada kupujes nesto, pregledaj sve zbog cijene i shippinga. Evo ti primjer ova zavjesa sto je neko postavio - znaci nigdje veze da kosta 135KM. Mora da je Louis Vuitton :lol:
Fino pregledas ko nudi jeftinije sa ukljucenim free shippingom. Gledaj seller rating i koliko je transakcija obavio, citaj komentare ispod, pogotovo obrati paznju ako ima negativnih, na sta se ljudi zale. Znaju nekad postaviti originalnu sliku necega a dobijes skroz nesto ZLJ ni nalik tome. Uglavnom, stvar je kao sa ebay, gledas nekog sa visokim brojem transakcija i visokim rejtingom, jer ti je s takvim prodavcem manja sansa da ce te izradit ili ti poslati nesto lijevo.
Takodjer se mozes cjenkati :mrgreen: Kliknes na Make Offer i napises svoju cijenu, ako poslodavac to prihvati, dobar si. :D
Za koliko dana ce ti stici, to vidi sa prodavcem kad salje i za koliko dobijas. Cesto se dobije i onaj broj da pratis transakciju.
Ako nisi vjest, za pocetak naruci neku sitnicu pa vidi kako fercera. Registrujes se normalno kao i na svaku stranicu sa Nick-om. :D
I jos jednom - ne daji broj kartica, racuna - ne samo na ovoj stranici nego inace pri online kupovini. Napravi Paypal i miran si. Ovi nude i placanje westernunion - ali tu te provizija uzima samo tako.
Valjda sam sve odgovorila :mrgreen:
+1

Sve ti je ovdje receno @BocaJuniors

Znaci stranica radi na principu kao i ebay, samo sto imas ove djidje da se cjenkas :) a ima i artikala koji su jeftiniji na ebay-u a Bogme i onih koji su skuplji, pa zato kada nesto kupujes uporedi na ove dvije stranice.
Post Reply