Intuicija i telepatija

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#76 Re: Intuicija i telepatija

Post by Bloo »

:shock:
busted
:run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#77 Re: Intuicija i telepatija

Post by MarlboroGold »

zoomba wrote:znaci ako nesto ne mozes obajsniti logicki i naucno , onda kao da to i ne postoji... :D
U suštini jeste tako. Ljudi se često koriste metodama iz pseudonauke da nešto prikažu kao nauku, što je apsurd.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#78 Re: Intuicija i telepatija

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote::shock:
busted
:run:
Ja dođem kao Skinner. Ni tamo ni 'vamo :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#79 Re: Intuicija i telepatija

Post by Euridika »

Vrlo dobra tema. Ja vjerujem svojoj intuiciji, s tim da je ne poslušam uvijek (i tad obično pogriješim). Doduše, ja uvijek razmišljam i logički, pa pokušavam svaku situaciju sagledati i iz više uglova, mada taj "predosjećaj", tj. djelovanje podsvijesti vrlo često uoči određene obrasce ponašanja i akcija i prije nego se logički racio uključi.

Što se telepatije tiče, ja lično mislim da je moguća. Čak bih se usudila reći da je i telekineza moguća. Mislim čak da većina ljudi ima tu sposobnost u svom mozgu, ali 99,99% ljudi nije u stanju osloboditi taj potencijal u sebi. I čak mislim da je to zasnovano negdje u fizikalnim zakonima (manipulacija materijom putem energije). :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#80 Re: Intuicija i telepatija

Post by MarlboroGold »

Euridika wrote: Što se telepatije tiče, ja lično mislim da je moguća. Čak bih se usudila reći da je i telekineza moguća. Mislim čak da većina ljudi ima tu sposobnost u svom mozgu, ali 99,99% ljudi nije u stanju osloboditi taj potencijal u sebi. I čak mislim da je to zasnovano negdje u fizikalnim zakonima (manipulacija materijom putem energije). :D
To su džedaji :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#81 Re: Intuicija i telepatija

Post by Euridika »

MarlboroGold wrote:
Euridika wrote: Što se telepatije tiče, ja lično mislim da je moguća. Čak bih se usudila reći da je i telekineza moguća. Mislim čak da većina ljudi ima tu sposobnost u svom mozgu, ali 99,99% ljudi nije u stanju osloboditi taj potencijal u sebi. I čak mislim da je to zasnovano negdje u fizikalnim zakonima (manipulacija materijom putem energije). :D
To su džedaji :D
Euridika, the Jedi master :D : Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#82 Re: Intuicija i telepatija

Post by arzuhal »

Euridika wrote:Vrlo dobra tema. Ja vjerujem svojoj intuiciji, s tim da je ne poslušam uvijek (i tad obično pogriješim). Doduše, ja uvijek razmišljam i logički, pa pokušavam svaku situaciju sagledati i iz više uglova, mada taj "predosjećaj", tj. djelovanje podsvijesti vrlo često uoči određene obrasce ponašanja i akcija i prije nego se logički racio uključi.
Većina žene, meščini...

- Eto tako ćemo to :-D
- Ali :-? ...to nije baš logič...
- NEMOJ TI MENI GOVORITI ŠTA JEST A ŠTA NIJE LOGIČNO, ŠČUO!? :twisted: :twisted: :twisted:
- si, certo...scusi...





Vjerujem u intelektualnu intuiciju, telepatiju, empatiju, bruku toga :mrgreen:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#83 Re: Intuicija i telepatija

Post by Euridika »

arzuhal wrote:
Euridika wrote:Vrlo dobra tema. Ja vjerujem svojoj intuiciji, s tim da je ne poslušam uvijek (i tad obično pogriješim). Doduše, ja uvijek razmišljam i logički, pa pokušavam svaku situaciju sagledati i iz više uglova, mada taj "predosjećaj", tj. djelovanje podsvijesti vrlo često uoči određene obrasce ponašanja i akcija i prije nego se logički racio uključi.
Većina žene, meščini...

- Eto tako ćemo to :-D
- Ali :-? ...to nije baš logič...
- NEMOJ TI MENI GOVORITI ŠTA JEST A ŠTA NIJE LOGIČNO, ŠČUO!? :twisted: :twisted: :twisted:
- si, certo...scusi...





Vjerujem u intelektualnu intuiciju, telepatiju, empatiju, bruku toga :mrgreen:
Sve s' naučio... :thumbup: :D :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#84 Re: Intuicija i telepatija

Post by hadzinicasa »

Euridika wrote:
arzuhal wrote:
Euridika wrote:Vrlo dobra tema. Ja vjerujem svojoj intuiciji, s tim da je ne poslušam uvijek (i tad obično pogriješim). Doduše, ja uvijek razmišljam i logički, pa pokušavam svaku situaciju sagledati i iz više uglova, mada taj "predosjećaj", tj. djelovanje podsvijesti vrlo često uoči određene obrasce ponašanja i akcija i prije nego se logički racio uključi.
Većina žene, meščini...

- Eto tako ćemo to :-D
- Ali :-? ...to nije baš logič...
- NEMOJ TI MENI GOVORITI ŠTA JEST A ŠTA NIJE LOGIČNO, ŠČUO!? :twisted: :twisted: :twisted:
- si, certo...scusi...





Vjerujem u intelektualnu intuiciju, telepatiju, empatiju, bruku toga :mrgreen:
Sve s' naučio... :thumbup: :D :D
k'o hafiz.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#85 Re: Intuicija i telepatija

Post by arzuhal »

ma dajte...Image
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#86 Re: Intuicija i telepatija

Post by Nastasia »

ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Sa ovim bi se i mogla zaključiti diskusija o intuiciji i telepatiji.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#87 Re: Intuicija i telepatija

Post by SmokingMan »

Bloo wrote:Ne mogu da se odlučim koliko ovdje ima Muldera, a koliko Scully ljudi...
Mnogo se trude,ali je samo jedan... :D


Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#88 Re: Intuicija i telepatija

Post by triconja »

Nastasia wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Sa ovim bi se i mogla zaključiti diskusija o intuiciji i telepatiji.
A nikad ti se nije desilo da imas osjecaj da ce bit kontrola i kupis regulare kartu kad ono stvarno kontrola :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#89 Re: Intuicija i telepatija

Post by Ramzess Veliki »

Intiuicija I telepatija ... hmm ... koristim i jedno i drugo.
Recimo intuicija, kad pricam sa nekom djevojkom, zenom ... imam intuiciju svo vrijeme da ce skinuti gace.
A telepatija ... da, I to koristim ... u isto vrijeme odasiljem misao "skini gace ... skini gace ..." mozda joj treba mala pomoc ...
:lol:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#90 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Je li telepatija paranormalna ili normalna pojava?

Dr. Rupert Sheldrake, biolog, navodi da on ne vidi telepatiju kao nešto paranormalno, već upravo suprotno, kao nešto sasvim normalno i uobičajeno, to je jednostavno vid komunikacije između ljudi, životinja ili obje skupine. Primjera za to je jako puno, on je istražio neke od njih, poput telepatije između majke i djeteta, telefonsku i e-mail telepatiju, te primjere telepatije kod životinja. Ovaj priznati profesor s Cambridgea u svom radu "Evolucija telepatije" navodi da su terenska istraživanja pokazala da vukovi i druge divlje životinje mogu komunicirati telepatski čak i kada su iznimno udaljeni jedni od drugih, zatim da su istraživanja pokazala da oko 50% vlasnika pasa i oko 30% vlasnika mačaka vjeruje da njihovi ljubimci mogu odgovoriti na njihove misli i nijeme naredbe. Među ljudima, telepatija je najviše izražena između članova obitelji, kod bliskih prijatelja i kolega. Eksperimentalna istraživanja telepatije stoga ukazuju da je telepatija prirodno sredstvo komunikacije, koja se još uvijek razvija.

I da boldirano potvrdim :maca:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#91 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Ramzess Veliki wrote:Intiuicija I telepatija ... hmm ... koristim i jedno i drugo.
Recimo intuicija, kad pricam sa nekom djevojkom, zenom ... imam intuiciju svo vrijeme da ce skinuti gace.
A telepatija ... da, I to koristim ... u isto vrijeme odasiljem misao "skini gace ... skini gace ..." mozda joj treba mala pomoc ...
:lol:
Joj kako si bezobrazan :angry: :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#92 Re: Intuicija i telepatija

Post by Euridika »

Ja ću se sad smijati, jer mi je telepatsko-intuitivnim putem došla jedna misao na pamet... :pisnula: :pisnula: :pisnula:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#93 Re: Intuicija i telepatija

Post by Nastasia »

triconja wrote:
Nastasia wrote:
ExNihilo wrote:Čudesno je šta sve ljudi vjeruju, i kako ih vlastiti um vara. :zoka:
Sa ovim bi se i mogla zaključiti diskusija o intuiciji i telepatiji.
A nikad ti se nije desilo da imas osjecaj da ce bit kontrola i kupis regulare kartu kad ono stvarno kontrola :lol: :lol: :lol:
Jeste, ali mi se više puta desilo da nemam taj osjećaj, ne kupim kartu i uđe kontrola.
A još više puta mi se desilo da imam osjećaj, kupim kartu, kad nigdje kontrole od Ilidže do Baščaršije ...
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#94 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Euridika wrote:Ja ću se sad smijati, jer mi je telepatsko-intuitivnim putem došla jedna misao na pamet... :pisnula: :pisnula: :pisnula:
Opaaa :hihihi:

Kažu, kad ne možeš noću zaspati, neko intenzivno misli na tebe :D

(gledaj sad kad se muški dio ekipe sjati.... 3,4 sad!)
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#95 Re: Intuicija i telepatija

Post by Helena Trojanska »

Nemam neki primjer telepatskog iskustva, ali onaj "deja vu" efekat ili ti "efekat vec vidjenog" mi se nerijetko dogadja..novi ljudi, nova sredina, a meni to odnekud sve vec vidjeno i prozivljeno. :zoka:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#96 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

Nemojte me zezazi da se može telepatski pričati sa macom? :hihihi:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#97 Re: Intuicija i telepatija

Post by Tito_i_Partija »

Sta ce intuicija i telepatija na pdf-u ljubav i seks? Zar nije vise za filozofiju, ili cak zdravlje, pa mozda cak i politiku. :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#98 Re: Intuicija i telepatija

Post by Zejnep »

Tito_i_Partija wrote:Sta ce intuicija i telepatija na pdf-u ljubav i seks? Zar nije vise za filozofiju, ili cak zdravlje, pa mozda cak i politiku. :lol:
Ama ovdje je najprometnije. Ja umalo da temu o kamenu u žuči ovdje otvorim.. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#99 Re: Intuicija i telepatija

Post by Tito_i_Partija »

Zejnep wrote:
Tito_i_Partija wrote:Sta ce intuicija i telepatija na pdf-u ljubav i seks? Zar nije vise za filozofiju, ili cak zdravlje, pa mozda cak i politiku. :lol:
Ama ovdje je najprometnije. Ja umalo da temu o kamenu u žuči ovdje otvorim.. :mrgreen:
Dodjes ovdje da cujes malo kako se drugi ljudi handre, sta vole/ne vole u krevetu, mozda stagod naucis, kad naleti neko da sjebe pdf sa telepatijom. E pa stvarno nema smisla, majka mu stara. :-D

Jedino sto sam izvuk'o iz ove teme je to da je Niho racionalan do maksimuma, znaci k'o IBM kompjuter. Samo nule i jedinice, nista dvojke i trojke. :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#100 Re: Intuicija i telepatija

Post by superiska »

Joj jesmo mi, nekakav, namcorast narod :facepalm:
Post Reply