Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#551 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

plain vanilla wrote:
Tomahawk11 wrote: Aham, e ne znam ni ja za kreditnu, to uglavnom i koristim samo ako negdje provučem.

Mada nešto kontam, na ovoj debitnoj imam sve, shadow limit, koji q će mi kreditna....nek ima, mora i banka od nečeg živjeti :mrgreen: :oops:
neam ja nista, jedina usluga je sto mi posalju izvod na mail, najjeftiniji paket :evil: :mrgreen:
a neka kreditne, to mi kao neka sigurnost, ako zafali para mogu platiti sta
Da posudiš sama od sebe :)

Ja full paket sa e-bankingom.
Bila i American Express, nju sam ukinuo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#552 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Kreditna mi je crni fond. Rikne nesto. Tu je mastercard.
Pa se onda nekako vadimo, uspjesno ili manje uspjesno. Uglavnom svakih 3-4 godine se digne nenamjenski da se popeglaju dugovi, kupe gume i sl.
Shadow mi sluzi za registraciju auta. Druge stvari izbjegavam placati na rate, nakon druge postane veliki teret.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#553 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vanjki »

Da li je neko dizao stambeni kredit u zadnje vrijeme. Kakvi su uslovi i kamate?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#554 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by kazo »

Odron su postali u zadnje vrijeme. Ja u petak otisao da zatvorim racun kad teta na salteru kaze "sta je ovo, danas samo racune zatvaram" :-?
niknik
Posts: 4
Joined: 03/07/2019 22:47

#555 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by niknik »

Evo moje price za koju nisam mislio da se moze dogoditi u banci. :|

Ušao sam u banku i rekao da mi treba račun sa Visa karticom. Poslije otvaranja računa, mlađa službenica je početla objašnjavati koji su to paketi računa ako sam zainteresovan.

Odmah je prišla starija službenica, koja je djelovala kao mentorica mlađoj, i nastavila objašnjavati. Kada sam osjetio da je moguće da je započela ragistraciju na jedan od paketa bez mog odobrenja, rekao sam da mi ne treba ništa osim računa i kartice.

Službenica je odmah nekoliko puta izričito rekla da to ne može i da će pitati šefa za uputstva. Vratila se i potvrdila da se ne može otvoriti račun bez paketa računa. Na to sam odgovorio da mi onda ne treba taj račun i da ću ga otvoriti u Rajfajzen banci u kojoj nije obavezno imati dodatne pakete. Službenica je opet otišla kod šefa za uputstva. Vratila se i rekla da se sada može otvoriti račun bez paketa. Naravno, na njihovoj veb stranici piše da paketi nisu obavezni i na te informacije sam se oslanjao.

Ovo su samo ključne tačke. Detalji su bili u malim psihičkim taktikama. Pokušaj prevare i direktno svjesno laganje.

Edit 1: U pitanju je Intesa Sanpaolo Banka Bijeljina
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#556 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

niknik wrote:Evo moje price za koju nisam mislio da se moze dogoditi u banci. :|

Ušao sam u banku i rekao da mi treba račun sa Visa karticom. Poslije otvaranja računa, mlađa službenica je početla objašnjavati koji su to paketi računa ako sam zainteresovan.

Odmah je prišla starija službenica, koja je djelovala kao mentorica mlađoj, i nastavila objašnjavati. Kada sam osjetio da je moguće da je započela ragistraciju na jedan od paketa bez mog odobrenja, rekao sam da mi ne treba ništa osim računa i kartice.

Službenica je odmah nekoliko puta izričito rekla da to ne može i da će pitati šefa za uputstva. Vratila se i potvrdila da se ne može otvoriti račun bez paketa računa. Na to sam odgovorio da mi onda ne treba taj račun i da ću ga otvoriti u Rajfajzen banci u kojoj nije obavezno imati dodatne pakete. Službenica je opet otišla kod šefa za uputstva. Vratila se i rekla da se sada može otvoriti račun bez paketa. Naravno, na njihovoj veb stranici piše da paketi nisu obavezni i na te informacije sam se oslanjao.

Ovo su samo ključne tačke. Detalji su bili u malim psihičkim taktikama. Pokušaj prevare i direktno svjesno laganje.

Edit 1: U pitanju je Intesa Sanpaolo Banka Bijeljina

To si trebao odmah upisati u knjigu utisaka u samoj banci ovako kako si i ovdje stavio....
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#557 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Dakle, kao i u svakoj firmi, imas uvijek one koji znaju raditi i koje posao zanima, i one koji ne znaju, niti ih zanima ali se zato svega zivog boje.
Svi oni imaju neki procenat od ugovorenog klijenta.
Ovi prvi su uglavnom oni koji ce ti naci cak i bolju ponudu od one koju si mislio dobiti.
Zato sto imaju kao prvo cilj da ti ponude nesto cime ces biti zadovoljan i neces traziti dalje.

Ovi drugi ne znaju ni sta moze ni sta ne moze i pokusavaju na pijacarski fazon da te navuku na skuplji paket, vecu kamatu i sl. da bi njima bila veca provizija. Ili jednostavno zato sto misle da ce ih neko pohvaliti jer su nekom uvalili skup kredit.

Pametne banke, pametni šefovi to ne dozvoljavaju jer se biznis banaka kao i osiguranja zasniva na povjerenju klijenta.
Evo vidimo sta je sa ovom nesretnom Addiko bankom. Nosi i dalje grijehe Hypo banke....

Uglavnom korisno je malo se edukovati o bankarskim paketima, poslovanju, i ne dati da te zajebe neki nesposobnjakovic.
niknik
Posts: 4
Joined: 03/07/2019 22:47

#558 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by niknik »

SanskiBiser wrote:
niknik wrote:Evo moje price za koju nisam mislio da se moze dogoditi u banci. :|

Ušao sam u banku i rekao da mi treba račun sa Visa karticom. Poslije otvaranja računa, mlađa službenica je početla objašnjavati koji su to paketi računa ako sam zainteresovan.

Odmah je prišla starija službenica, koja je djelovala kao mentorica mlađoj, i nastavila objašnjavati. Kada sam osjetio da je moguće da je započela ragistraciju na jedan od paketa bez mog odobrenja, rekao sam da mi ne treba ništa osim računa i kartice.

Službenica je odmah nekoliko puta izričito rekla da to ne može i da će pitati šefa za uputstva. Vratila se i potvrdila da se ne može otvoriti račun bez paketa računa. Na to sam odgovorio da mi onda ne treba taj račun i da ću ga otvoriti u Rajfajzen banci u kojoj nije obavezno imati dodatne pakete. Službenica je opet otišla kod šefa za uputstva. Vratila se i rekla da se sada može otvoriti račun bez paketa. Naravno, na njihovoj veb stranici piše da paketi nisu obavezni i na te informacije sam se oslanjao.

Ovo su samo ključne tačke. Detalji su bili u malim psihičkim taktikama. Pokušaj prevare i direktno svjesno laganje.

Edit 1: U pitanju je Intesa Sanpaolo Banka Bijeljina

To si trebao odmah upisati u knjigu utisaka u samoj banci ovako kako si i ovdje stavio....
Za to sam originalno i pripremio tekst. Napisao sam i Google review https://bit.ly/2NDSNYv . Imaju cak i poseban email za eticki kodeks [email protected]. :zoka:
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#559 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Izlija »

Pozdrav ljudi, ako povucem novac sa paypala u srijedu navecer, kada ce otprilike leci na karticu?

Hocel bit u cetvetak ujutro?
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#560 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by MaksprotivMarksa »

Za koliko dana zavrse karticu, sta mi je potrebno od dokumemtacije, jel ono standardno cips ?
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#561 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Izlija »

Izlija wrote:Pozdrav ljudi, ako povucem novac sa paypala u srijedu navecer, kada ce otprilike leci na karticu?

Hocel bit u cetvetak ujutro?
Iko?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#562 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

niknik wrote:Evo moje price za koju nisam mislio da se moze dogoditi u banci. :|

Ušao sam u banku i rekao da mi treba račun sa Visa karticom. Poslije otvaranja računa, mlađa službenica je početla objašnjavati koji su to paketi računa ako sam zainteresovan.

Odmah je prišla starija službenica, koja je djelovala kao mentorica mlađoj, i nastavila objašnjavati. Kada sam osjetio da je moguće da je započela ragistraciju na jedan od paketa bez mog odobrenja, rekao sam da mi ne treba ništa osim računa i kartice.

Službenica je odmah nekoliko puta izričito rekla da to ne može i da će pitati šefa za uputstva. Vratila se i potvrdila da se ne može otvoriti račun bez paketa računa. Na to sam odgovorio da mi onda ne treba taj račun i da ću ga otvoriti u Rajfajzen banci u kojoj nije obavezno imati dodatne pakete. Službenica je opet otišla kod šefa za uputstva. Vratila se i rekla da se sada može otvoriti račun bez paketa. Naravno, na njihovoj veb stranici piše da paketi nisu obavezni i na te informacije sam se oslanjao.

Ovo su samo ključne tačke. Detalji su bili u malim psihičkim taktikama. Pokušaj prevare i direktno svjesno laganje.

Edit 1: U pitanju je Intesa Sanpaolo Banka Bijeljina
I ja kod njih imam tekuci, osnovna usluga, nista sms, internet bankarstvo, dozvoljeni minus...uvijek mi pokusavaju uvaliti neku dodatnu uslugu, ali ja se otimam. Necu da placam ono sto mi ne treba.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#563 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Meni to sve treba i placam. I Ispada da tako ustedim u novcu skoro toliko koliko placam, a mnogo sam komforniji, imam osiguranje i stedim vrijeme.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#564 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

drug_profi wrote:Meni to sve treba i placam. I Ispada da tako ustedim u novcu skoro toliko koliko placam, a mnogo sam komforniji, imam osiguranje i stedim vrijeme.
Pa u tome je poenta, ako želiš uzmeš taj paket i placas. Ali je problem sto pokusavaju uvaliti i ako neces.
Ako meni treba kredit, to ne znaci da svakom treba.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#565 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

plain vanilla wrote:
drug_profi wrote:Meni to sve treba i placam. I Ispada da tako ustedim u novcu skoro toliko koliko placam, a mnogo sam komforniji, imam osiguranje i stedim vrijeme.
Pa u tome je poenta, ako želiš uzmeš taj paket i placas. Ali je problem sto pokusavaju uvaliti i ako neces.
Ako meni treba kredit, to ne znaci da svakom treba.
Upravo. Samo covjek i ne zna nekad da mu nesto treba, nego se u startu postavlja odbrambeno, ko biva mora da me nesto hoce zajebat...
niknik
Posts: 4
Joined: 03/07/2019 22:47

#566 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by niknik »

niknik wrote:
SanskiBiser wrote:
niknik wrote:Evo moje price za koju nisam mislio da se moze dogoditi u banci. :|

Ušao sam u banku i rekao da mi treba račun sa Visa karticom. Poslije otvaranja računa, mlađa službenica je početla objašnjavati koji su to paketi računa ako sam zainteresovan.

Odmah je prišla starija službenica, koja je djelovala kao mentorica mlađoj, i nastavila objašnjavati. Kada sam osjetio da je moguće da je započela ragistraciju na jedan od paketa bez mog odobrenja, rekao sam da mi ne treba ništa osim računa i kartice.

Službenica je odmah nekoliko puta izričito rekla da to ne može i da će pitati šefa za uputstva. Vratila se i potvrdila da se ne može otvoriti račun bez paketa računa. Na to sam odgovorio da mi onda ne treba taj račun i da ću ga otvoriti u Rajfajzen banci u kojoj nije obavezno imati dodatne pakete. Službenica je opet otišla kod šefa za uputstva. Vratila se i rekla da se sada može otvoriti račun bez paketa. Naravno, na njihovoj veb stranici piše da paketi nisu obavezni i na te informacije sam se oslanjao.

Ovo su samo ključne tačke. Detalji su bili u malim psihičkim taktikama. Pokušaj prevare i direktno svjesno laganje.

Edit 1: U pitanju je Intesa Sanpaolo Banka Bijeljina

To si trebao odmah upisati u knjigu utisaka u samoj banci ovako kako si i ovdje stavio....
Za to sam originalno i pripremio tekst. Napisao sam i Google review https://bit.ly/2NDSNYv . Imaju cak i poseban email za eticki kodeks [email protected].. :zoka:
Vratili mi e-mail sa pravdanjem da su htjeli samo da prikazu prednosti njihovih usluga. Sličan je sadržaj kao sto na forumu drug_profi piše. Jasno da to nema veze sa događajem koji sam napisao. Samo preuzimaju odgovornost na čitavu organizacijuš; što znaci da je iz centra naređeno da lažu nekim klijentima o obaveznosti paketa racuna.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#567 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

To ti je standardni problem sa organizacijama gdje su plate uslovljene ispunjavanjem određene norme prodatih proizvoda.
I onda ljudi pribjegavaju svemu i svačemu da prodaju proizvod koji je loše kreiran ili je preskup da bi se sam prodao.
Znači, banke i osiguranja postaju mjesta u kojima je najteze biti na dnu ljestvice hranidbenog lanca.

Sasvim je logično da se radi toga i klijenti osjećaju kao da su ušli u vučiju jazbinu ili kriptu punu vampira.
I sve što im se ponudi u startu odbijaju.
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#568 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vojopd »

20 KM platio da zatvorim racun, 10km mobilno bankarstvo i 10 km sms usluga :lol:.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#569 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

To im je federacija omogucila da naplacuju. U RS se zatvaranje racuna ili ranija otplata kredita ne mogu naplatiti dodatno.
Cisto da znate kako razmisljaju zastitinici nacionalnih interesa.
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#570 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by probook »

drug_profi wrote:To im je federacija omogucila da naplacuju. U RS se zatvaranje racuna ili ranija otplata kredita ne mogu naplatiti dodatno.
Cisto da znate kako razmisljaju zastitinici nacionalnih interesa.
Svakog dana sam sve manje uvjeren da smo mi "bolji BiH entitet" kako nam mediji serviraju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#571 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

probook wrote:
drug_profi wrote:To im je federacija omogucila da naplacuju. U RS se zatvaranje racuna ili ranija otplata kredita ne mogu naplatiti dodatno.
Cisto da znate kako razmisljaju zastitinici nacionalnih interesa.
Svakog dana sam sve manje uvjeren da smo mi "bolji BiH entitet" kako nam mediji serviraju.
Naravno da nismo. Razlozi su brojni. Ali narod nece nikad shvatit.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#572 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by jazzer »

Zatvorio kredit i kreditnu karticu kod njih prije 1,5 godinu. Naravno, uzeo potvrde da nemam vise nikakvih
obaveza po tom kreditu i toj kreditnoj kartici.

Odnedavno mi na adresu roditelja (obzirom da sam na toj adresi bio prilikom uzimanja tog kredita) poceli slati izvode na kreditnu karticu :) .
Na njoj limit, potroseno nije nista. Naravno tu je i stavka o zaduzenju racuna po osnovu slanja izvoda.

Sad cu ih pustiti jedno 5 godina da mi salju izvode ili do trenutka dok me ne nazovu da me pitaju zasto ne
uplacujem dug po kreditnoj. A onda cu ja da im kazem nesto zbog cega se dobija ban na forumu, ako se izgovori. :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#573 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

vojopd wrote:20 KM platio da zatvorim racun, 10km mobilno bankarstvo i 10 km sms usluga :lol:.
Ja sam u Sparkasse 25 KM. Pet maraka zatvaranje racuna i 20 KM sms i sta vec u paketu koji nisam ni trazila, zbog kojeg sam i zatvorila racun.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#574 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

Izlija wrote:
Izlija wrote:Pozdrav ljudi, ako povucem novac sa paypala u srijedu navecer, kada ce otprilike leci na karticu?

Hocel bit u cetvetak ujutro?
Iko?
Hoce bude odmah ne skici :mrgreen:
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#575 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vojopd »

Daleko im kuca. Cuj zatvaranje racuna, 3 klika misem. Ajde mobilno i nekako, ali sms usluga 10 KM. Haos. Treba ih protjerati iz drzave, sve te intese, rajfajzen, sparkasse i slicna go..a! U NLB i Unicredit se ne placa. U Sberbanci cak 50 KM zatvaranje racuna (mobilno bankarstvo, elektronsko i vodjenje racuna). Dobro i prodjoh :lol: :lol: .
Post Reply