Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8751
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#501 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

nelsa1412 wrote:
SanskiBiser wrote:Poceli su s knjizenjima uplata s PayPal, meni nakon 12 dana proslo i drugu a kod prijateljice juce ali vec danas kad je ponovo povukla novac s PayPal nema ga na racunu kao prije sto bi bio u roku od 10 minuta. Izgleda da nema vise Visa Fast Funds usluge aktivirane pod default, nego se mora cekati danima da uknjize uplate bas kao prije 4-5 godina osim ako im ovo nije neka privremena mjera.
Knjiženo je s Visa Fast Founds...evo ja upravo gledam izvod u ELBA interfejsu i nema nikakve razlike što se tiče načina knjiženja....naravno da neče biti u 10 minuta odmah.ovaj problem je i bio zbog nepodudaranja podataka na automackom sistemu paypal-->vis-->intesa i kao neko ko je programer i radi slične stvari,pretpostavljam da su radili na sistemu i sada naravno nemogu odmah prebaciti na automacko knjiženje dok nevide da sve radi kako treba i da se sve podudara.To je standardan postupak....
Evo screenshot is ELBA interfejsa da se uvjeriš da je VISA FAST FOUNDS

Image

A odlicno ako je tako, zato sam i napisao da je moguce da je neka privremena mjera. :thumbup:

A bilo bi nam bas s konja na magarca da se vrate na praksu prije 4-5 godina kad je bilo normalno cekati 4-5 dana a kad se praznici potrefe i duze.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8751
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#502 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

nelsa1412 wrote:
ado_sar wrote:automacko?
Da knjiženja koje rade botovi(programi)..zato ti i prodje uplata u 12.00 u pola noći....Kad povučeš pare s paypal-a ide IPN notifikacija na 3 mjesta...Paypal --->visa--->intesa na pred-odredjenu metodu(kontroler) koja onda odradi ostalo...moguče da koriste drugi sistem komunikacije jer banke imaju svoj ali procedura je ista ,aktivira se kontroler koji updetuje bazu podataka i to je to
Pa kontroler bi trebao da radi i automatsku konverziju valute po vazecem kursu, uzima proviziju i da razvrstava tj. knjizi po KM racunima kako stednim tako i tekucim automatski? Kontam ima tu prostora za greske, uleti neki nepredvidjeni "event" i zaglupi se sistem...
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#503 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

jel iko zna može li se s masterkard karticom kupiti na kupikartu ba
ne s onom gdje plata dolazi nego masterkard klasična kreditna s nekom slobodnom sumom koju imaš
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#504 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Black swan wrote:jel iko zna može li se s masterkard karticom kupiti na kupikartu ba
ne s onom gdje plata dolazi nego masterkard klasična kreditna s nekom slobodnom sumom koju imaš
A sto ne bi moglo?
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#505 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

a sta ja znam nisam nikad... reko da beze ne popunjavam
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#506 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by AmirBaa »

kako je ljudi? Jutros otvorih stedni racun (mimo tekuceg racuna) i uzeh ovo elektronsko bankarstvo. Odmah mi je danas dosao onaj uredjaj i evo spojio sam se. Medjutim u racunima imam samo tekuci i nikakve informacije vezane za njega, nit stanje nit izvode i slicno. Pa kontam treba mozda proci vremena da se sve to uveze... ili ?
edit: radi sve, evo sad provjerio. Nimalo lose mogucnosti na ELBA ovom, vidim pojednostavili su transakcije bas. Samo je malo sporo ali hajd, nece se svaki dan ulaziti :D
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#507 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

ša je ba ovo kasne izvješća iz banke

3. je dan u mjesecu
:mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#508 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Kakva izvješća? Misliš, mjesečni izvod?
Prošli mjesec došao 6.
Jbse, sad tek vidjeh koliko sam para skršio u julu :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#509 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

kasne izvjesca
obicno 1. mastercard
3-4. dodatno prekoracenje ili shoping
5-6 racun

ali evo stiglo je
master i dodatno
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#510 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Svakako mi za svaku promjenu dolazi poruka.
Onda kad uđem na e-bank, vidim sve.
Mada, ništa novo, ionako sve to znam :| :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#511 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

meni samo mailovi dolaze
nikakve poruke
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#512 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by rida1976 »

Jel neko od vas ko koristi Intesa VISA karticu za online kupovine imao ovih dana poziv iz banke?
Mene danas zovu i daju neko objašnjenje da će ubuduće prilikom online plaćanja biti potreban još jedan korak u vidu neke autorizacije transakcije na način da putem SMS dobijete određeni kod koji ukucate i tek onda možete platiti. I tako prilikom svake transakcije morate "otključati" karticu da bi platili nešto. Ako sam dobro shvatio ovu damu, a nije mi baš ulila povjerenje da je dobar poznavalac ovoga, ovo nije loše rješenje.

http://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/ ... .2348.html
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#513 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by AhmetShabo »

rida1976 wrote:Jel neko od vas ko koristi Intesa VISA karticu za online kupovine imao ovih dana poziv iz banke?
Mene danas zovu i daju neko objašnjenje da će ubuduće prilikom online plaćanja biti potreban još jedan korak u vidu neke autorizacije transakcije na način da putem SMS dobijete određeni kod koji ukucate i tek onda možete platiti. I tako prilikom svake transakcije morate "otključati" karticu da bi platili nešto. Ako sam dobro shvatio ovu damu, a nije mi baš ulila povjerenje da je dobar poznavalac ovoga, ovo nije loše rješenje.

http://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/ ... .2348.html
jesam ja
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#514 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

rida1976 wrote:Jel neko od vas ko koristi Intesa VISA karticu za online kupovine imao ovih dana poziv iz banke?
Mene danas zovu i daju neko objašnjenje da će ubuduće prilikom online plaćanja biti potreban još jedan korak u vidu neke autorizacije transakcije na način da putem SMS dobijete određeni kod koji ukucate i tek onda možete platiti. I tako prilikom svake transakcije morate "otključati" karticu da bi platili nešto. Ako sam dobro shvatio ovu damu, a nije mi baš ulila povjerenje da je dobar poznavalac ovoga, ovo nije loše rješenje.

http://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/ ... .2348.html
Da. I mene su zvali i svidja mi se ta autorizacija.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#515 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Heller »

Kako se SMDom provjeri stanje računa?
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#516 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Heller wrote:Kako se SMDom provjeri stanje računa?
Koliko znam nema te opcije. Mozes imati SMS bankarstvo, gdje ti za svaku promjenu na racunu stigne SMS.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#517 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Black swan wrote:meni samo mailovi dolaze
nikakve poruke
Mailovi ne dolaze za dizanje na bankomatu.
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#518 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by leigh »

Zna li neko šta su izmjene u opštim uslovima koje su najavili od 01.02.2019. - u info letku kažu da pogledamo na stranici, na stranici nema ništa
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#519 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Hoće li ikad u životu uvesti pdf izvoz i printanje naloga izvršenog preko mintese? Ovo je katastrofa, da moraš ići u poslovnicu da ti izvuku izvršeni nalog.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#520 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

leigh wrote:Zna li neko šta su izmjene u opštim uslovima koje su najavili od 01.02.2019. - u info letku kažu da pogledamo na stranici, na stranici nema ništa
Samo da citas sve redom i uporedjujes.
To tako rade kao da skrivaju nesto. Zar je problem taksativno nabrojati stavke koje su izmjenjene?
Sad bi mi trebali svako pola godine sve detaljno upoređivati da vidimo sta su promijenili.

I onda kad me u anketi pitaju za ocjenu povjerenja prema banci, ja stavim neku nizu. Onda me pitaju zasto?
Pa zato sto stalno vidim da mi nesto sakrivate i podvaljujete.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#521 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Heller »

Ako je Inspire blokiran jer fali novca za ratu shadowa jel to blokira i Master ili ne?
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#522 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by kazo »

Skidose mi za neku uslugu 10-tak KM :shock: Moze li biti da je godisnje odrzavanje VISA kartice?
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#523 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Uobicajena naknada. Potpisi neki od paketa i nece ti to uzimati.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8751
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#524 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

kazo wrote:Skidose mi za neku uslugu 10-tak KM :shock: Moze li biti da je godisnje odrzavanje VISA kartice?

Dizanje novca na bankomatima drugih banaka 1.5% + 10 KM...
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#525 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by kazo »

SanskiBiser wrote:
kazo wrote:Skidose mi za neku uslugu 10-tak KM :shock: Moze li biti da je godisnje odrzavanje VISA kartice?

Dizanje novca na bankomatima drugih banaka 1.5% + 10 KM...
Znam za ovo dizanje na druigm bankomatima, ali nisam nigdje to uradio. Nemam ni jedan dodatni paket aktiviran vjerovatno je sto kolega iznad rece uobicajena naknada za odrzavanje visa kartice.
Post Reply