Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#476 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ljudi uozbiljite se. Jedan mjesec godišnje radite za banku. Toliko im kamate date ukupno, sa tolikim dugovima.
Pruzite se koliko ste dugacki, limit je za iznenadne neočekivane udare. I odmah ga treba rješiti nekim kreditom sa niskom kamatom.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#477 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

kapitalisto



da... umjesto 12.99
11.99 :D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#478 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by zrakomlat »

nookey wrote:
zrakomlat wrote: Kamata na kredite se ne računa baš tako.
Radi se o godišnjoj a ne mjesečnoj kamati.
500 KM na 2 mjeseca s kamatom 8 % rata je 252,50 KM, što znači da se ukupno vrati 505 KM.
Ne! za Shadow ti se računa 8% na iznos koji podižeš, odmah ti ga odbije na šalteru i podijeli na broj rata...
primjer dižeš 100 KM na 2 rate, vraćaš 108 podijeljeno na dva što je 54... 100% provjereno jer živim od Shadow-a...
:thumbup:

Onda halali. Kontao sam da je izračun kao kod klasičnog kredita.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#479 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Black swan wrote:kapitalisto



da... umjesto 12.99
11.99 :D
Gdje ti dizes kredite jbt. :mrgreen:
Imas vala ispod 8% EKS koliko hoces ponuda.
Druga stvar je sto jos ne znam nikoga ko je uspio limit vratiti iz tekuceg priliva. Uglavnom se i dalje uvaljuje. Neka psihologija je to. Ovako, rata ide, dug se smanjuje, a do tebe je hoces li opet poletiti u minus.
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#480 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nookey »

zrakomlat wrote:
nookey wrote:
zrakomlat wrote: Kamata na kredite se ne računa baš tako.
Radi se o godišnjoj a ne mjesečnoj kamati.
500 KM na 2 mjeseca s kamatom 8 % rata je 252,50 KM, što znači da se ukupno vrati 505 KM.
Ne! za Shadow ti se računa 8% na iznos koji podižeš, odmah ti ga odbije na šalteru i podijeli na broj rata...
primjer dižeš 100 KM na 2 rate, vraćaš 108 podijeljeno na dva što je 54... 100% provjereno jer živim od Shadow-a...
:thumbup:

Onda halali. Kontao sam da je izračun kao kod klasičnog kredita.
ma ništa da mi se samo iščupati :)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#481 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

bolje 3500 da je redovna nego 3900 da je neredovno
i nema limita
ako još imaš dionice i rentaš nekoliko stanova
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#482 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ExNihilo »

nookey wrote:
zrakomlat wrote:
nookey wrote: 8% je 40 i to je to platićeš na dva mjeseca po 20 KM
Kamata na kredite se ne računa baš tako.
Radi se o godišnjoj a ne mjesečnoj kamati.
500 KM na 2 mjeseca s kamatom 8 % rata je 252,50 KM, što znači da se ukupno vrati 505 KM.
Ne! za Shadow ti se računa 8% na iznos koji podižeš, odmah ti ga odbije na šalteru i podijeli na broj rata...
primjer dižeš 100 KM na 2 rate, vraćaš 108 podijeljeno na dva što je 54... 100% provjereno jer živim od Shadow-a...
Živiš tako što obračunavaš ljudima shadow....ili živiš na shadow. :D
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#483 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

svi smo mi šadov
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#484 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ExNihilo »

Šta je ba Komi. Dižeš limit na limit, a imaš štek. :D
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#485 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nookey »

nije mi zrakomlat ništa platio što sam mu obračunao znači ostaje ovo drugo :)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#486 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

ExNihilo wrote:Šta je ba Komi. Dižeš limit na limit, a imaš štek. :D
već sam ti objasnio ali da vam ponovim :D

prije ću se strpiti da vratm banci nego sam sebi što dugujem
:sax:
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#487 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Ima li kakvih insajderskih informacija, šta je sa novom aplikacijom? :D
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#488 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

nisam zainteresiran

samo me šokiralo promjena radnog vremena u dvije poslovnice koje posjećujem
do 5 rade titova i ilidža
baš je do 6 bila mjera...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#489 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

Ima vec 15ak dana transakcije tj. uplate s PayPal se ne mogu uknjiziti u Intesi na racune klijenata a pare ne vracaju na PayPal premda je to standardan protokol kod PayPal da se nakon 10-12 dana vrati uplata nazad ako ne moze da se uknjizi na racun klijenta. Kad ih kontaktiras kazu imamo problem s PayPal transakcijama nas tim radi na trazenju rjesenja. Haj' ga kontaj sad kako jedan potpuno automatizovani sistem knjizenja koji je savrseno radio vec par gdoina moze sad odjednom iznenada da prestane da radi kako treba i da ne mogu naci rjesenje vec dvije sedmice..
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#490 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

Znaci ovo je istina i traje jos uvijek. Razmisljam da prije prvog vratim lovu klijentu i nek prebaci na devizni.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#491 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

vjesticanametli wrote:Znaci ovo je istina i traje jos uvijek. Razmisljam da prije prvog vratim lovu klijentu i nek prebaci na devizni.

Da istina je, a mogli su barem neku obavijest staviti na sajt da ljudi budu u toku ovako nista...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#492 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

Hvala za info. Hajd javi ako procepi ove sedmice da znam hocu li vracat pare. Hvala
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#493 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by BadSanta »

SanskiBiser wrote:
vjesticanametli wrote:Znaci ovo je istina i traje jos uvijek. Razmisljam da prije prvog vratim lovu klijentu i nek prebaci na devizni.

Da istina je, a mogli su barem neku obavijest staviti na sajt da ljudi budu u toku ovako nista...

Znači ja čekam automatski krajem mjeseca i ako Intesa ne popravi stvari, jedina solucija mi je da
platu vratim šefu prije 1. (a budući da ne želim da me porez opali), da ga zamolim da je opet pošalje na paypal pa da čekam
još mjesec dana automatsko povlačenje nadajući se da će banka popraviti stvar?

WTF

Sanski Biseru, jesi li ikada ugledao povrat novca na PayPal ili još 'visi' negdje?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#494 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

BadSanta wrote:
SanskiBiser wrote:
vjesticanametli wrote:Znaci ovo je istina i traje jos uvijek. Razmisljam da prije prvog vratim lovu klijentu i nek prebaci na devizni.

Da istina je, a mogli su barem neku obavijest staviti na sajt da ljudi budu u toku ovako nista...

Znači ja čekam automatski krajem mjeseca i ako Intesa ne popravi stvari, jedina solucija mi je da
platu vratim šefu prije 1. (a budući da ne želim da me porez opali), da ga zamolim da je opet pošalje na paypal pa da čekam
još mjesec dana automatsko povlačenje nadajući se da će banka popraviti stvar?

WTF

Sanski Biseru, jesi li ikada ugledao povrat novca na PayPal ili još 'visi' negdje?

Prijatelj puno duze koristi PayPal od mene pa mi je rekao da je 5 radnih dana ostavljeno da banka odradi knjizenje + 7 dana da se rijese problemi oko transfera ako postoje i da se obavjesti PayPal o tome, tako je bilo kad nije bilo tog Visa Fast Funds servisa koji nam je omogucio da novac imamo na raspolaganju vec unutar 10ak minuta nakon transfera , inace nakon tog roka bi trebao ici povrat novca na PayPal ako novac ne moze da se uknjizi. Pitanje je koliko to oni postuju u banci i da li uopste imaju strucnu osobu koja to zna.

Kod mene je vec 9 dana na cekanju a kod druga evo sad 11 dan i nista nema nikakvih povrata na PayPal. :-?

Novac jos "visi" negdje u sistemu osim ako nije uknjizen na pogresan racun. :lol:

Treba ih zvati i gnjaviti nema druge. :evil:
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#495 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by BadSanta »

SanskiBiser wrote: Prijatelj puno duze koristi PayPal od mene pa mi je rekao da je 5 radnih dana ostavljeno da banka odradi knjizenje + 7 dana da se rijese problemi oko transfera ako postoje i da se obavjesti PayPal o tome...
Treba ih zvati i gnjaviti nema druge. :evil:

Hvala na svim info, i da, zovem ih da vidim o čemu se radi i gnjavim ako mi novac nestane.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#496 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

BadSanta wrote:
SanskiBiser wrote: Prijatelj puno duze koristi PayPal od mene pa mi je rekao da je 5 radnih dana ostavljeno da banka odradi knjizenje + 7 dana da se rijese problemi oko transfera ako postoje i da se obavjesti PayPal o tome...
Treba ih zvati i gnjaviti nema druge. :evil:

Hvala na svim info, i da, zovem ih da vidim o čemu se radi i gnjavim ako mi novac nestane.

Sad mi drug javlja da je zvao one s linije za pomoc s karticnim poslovanjem i da je povratna informacija da znaju da postoji problem, da im tim radi na tome i da nista vise ne znaju od toga i naravno preporucuju STRPLJENJE :shock: . I da imaju puno upita, da ih klijenti zovu svaki dan. :lol: :-) :-? I naravno i pored toga i tolikih upita ne pada im na pamet da neku obavijest stave na sajt i na zvanicnu FB stranicu a i na FB stranici vec pocinju upiti klijenata u komentarima, vidim danas.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#497 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by SanskiBiser »

Poceli su s knjizenjima uplata s PayPal, meni nakon 12 dana proslo i drugu a kod prijateljice juce ali vec danas kad je ponovo povukla novac s PayPal nema ga na racunu kao prije sto bi bio u roku od 10 minuta. Izgleda da nema vise Visa Fast Funds usluge aktivirane pod default, nego se mora cekati danima da uknjize uplate bas kao prije 4-5 godina osim ako im ovo nije neka privremena mjera.
nelsa1412
Posts: 14
Joined: 21/12/2013 18:11
Location: Na Balkanu
Contact:

#498 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nelsa1412 »

SanskiBiser wrote:Poceli su s knjizenjima uplata s PayPal, meni nakon 12 dana proslo i drugu a kod prijateljice juce ali vec danas kad je ponovo povukla novac s PayPal nema ga na racunu kao prije sto bi bio u roku od 10 minuta. Izgleda da nema vise Visa Fast Funds usluge aktivirane pod default, nego se mora cekati danima da uknjize uplate bas kao prije 4-5 godina osim ako im ovo nije neka privremena mjera.
Knjiženo je s Visa Fast Founds...evo ja upravo gledam izvod u ELBA interfejsu i nema nikakve razlike što se tiče načina knjiženja....naravno da neče biti u 10 minuta odmah.ovaj problem je i bio zbog nepodudaranja podataka na automackom sistemu paypal-->vis-->intesa i kao neko ko je programer i radi slične stvari,pretpostavljam da su radili na sistemu i sada naravno nemogu odmah prebaciti na automacko knjiženje dok nevide da sve radi kako treba i da se sve podudara.To je standardan postupak....
Evo screenshot is ELBA interfejsa da se uvjeriš da je VISA FAST FOUNDS

Image
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#499 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ado_sar »

automacko?
nelsa1412
Posts: 14
Joined: 21/12/2013 18:11
Location: Na Balkanu
Contact:

#500 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nelsa1412 »

ado_sar wrote:automacko?
Da knjiženja koje rade botovi(programi)..zato ti i prodje uplata u 12.00 u pola noći....Kad povučeš pare s paypal-a ide IPN notifikacija na 3 mjesta...Paypal --->visa--->intesa na pred-odredjenu metodu(kontroler) koja onda odradi ostalo...moguče da koriste drugi sistem komunikacije jer banke imaju svoj ali procedura je ista ,aktivira se kontroler koji updetuje bazu podataka i to je to
Post Reply