Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1326 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 13/12/2023 00:29 Sta je problem? Oni unesu u svoju bazu, ovjere karton i vrate ti.
Ako i ne bude odmah, bice kad bude. Ne srkleti. Cestitam na prvom zaposlenju i jos bolje promijenio.
Ma dosta mi vise papirologije druze profi, te dizi ovo dizi ono cekaj ovo cekaj ono, hocu da se rijesim papira pa da mogu raditi u miru a ne brinuti trazeci period za papire. Hvala puno na cestitci.
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1327 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

Dobio sam odgovor i direktno u poslovnici i preko maila da se m-intesa aplikacija moze reaktivirati samo odlaskom u poslovnicu, pozivom na broj ili slanjem maila.

Zamisli sad da ja svakog dana resetujem mobitel iz nekog razloga, ili cesto mijenjam mobitel. Presmijesno. :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1328 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

CryogeniX wrote: 13/12/2023 19:35 Dobio sam odgovor i direktno u poslovnici i preko maila da se m-intesa aplikacija moze reaktivirati samo odlaskom u poslovnicu, pozivom na broj ili slanjem maila.

Zamisli sad da ja svakog dana resetujem mobitel iz nekog razloga, ili cesto mijenjam mobitel. Presmijesno. :roll:
Pa sta ti je problem poslati mail oli pozvati broj?
Kako bi ti to napravio da bude?

I zasto bi stalno formatirao telefon? Ko to radi?
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1329 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

drug_profi wrote: 13/12/2023 20:48
Pa sta ti je problem poslati mail oli pozvati broj?
Kako bi ti to napravio da bude?

I zasto bi stalno formatirao telefon? Ko to radi?
Problem je sto su u svom biltenu najavili na sva zvona da je moguce reaktivirati aplikaciju bez odlaska u poslovnicu, znaci cista laz.

Mozda testiram telefone? Mozda volim svakih pola godine uzeti najnoviji telefon? Mozda cesto fleshujem najnoviji Android bez da cekam OTA update?

Zar je tako tesko poslati kod za reaktivaciju na broj koji je u bazi podataka banke, kao sto su i rekli da je moguce...ali nije?
I zasto uopce treba kod? Zar nije dovoljno znati username i password, i eto ako bas mora onda 2 step autentikacija tako sto ti posalju kod na broj?

Zamisli da moras zvati Google svaki put kad instaliras browser, ili promijenis na drugi browser, samo da bi pristupio mailu.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#1330 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Ajatolah_ »

CryogeniX wrote: 14/12/2023 00:29
drug_profi wrote: 13/12/2023 20:48
Pa sta ti je problem poslati mail oli pozvati broj?
Kako bi ti to napravio da bude?

I zasto bi stalno formatirao telefon? Ko to radi?
Problem je sto su u svom biltenu najavili na sva zvona da je moguce reaktivirati aplikaciju bez odlaska u poslovnicu, znaci cista laz.
Kako je laž ako kažeš da su ti rekli da može pozivom na broj ili mailom? Ne moraš zvati iz poslovnice.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1331 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

Ajatolah_ wrote: 14/12/2023 02:09
CryogeniX wrote: 14/12/2023 00:29
drug_profi wrote: 13/12/2023 20:48
Pa sta ti je problem poslati mail oli pozvati broj?
Kako bi ti to napravio da bude?

I zasto bi stalno formatirao telefon? Ko to radi?
Problem je sto su u svom biltenu najavili na sva zvona da je moguce reaktivirati aplikaciju bez odlaska u poslovnicu, znaci cista laz.
Kako je laž ako kažeš da su ti rekli da može pozivom na broj ili mailom? Ne moraš zvati iz poslovnice.
Citaj originalnu objavu:
CryogeniX wrote: 11/12/2023 19:22 Zna li neko kako reaktivirati m-intesa aplikaciju?

Bio je veliki novitet kojeg su na sva zvona objavili, kako je moguce nakon ponovne instalacije aplikacije jednostavno je aktivirati.
Kao navodno, cim se instalira dodje kod preko smsa na broj. Ali to apsolutno nije istina. Kupio novi mob, ne mogu aktivirati. Update sistema, ne mogu aktivirati.

Ima li ikakav nacin, ili su prosto teski lazovi i moram otici u banku to rijesiti? :-?
Znaci ako je istina da su napisali da se aktivira putem SMS a on taj SMS nije dobio, znaci slagali su mu. Nemoj zaboraviti da pricamo o Intesi ovdje, medju najgorim bankama na Balkanu citavom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1332 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

SMS-om dobiješ aktivacijski ključ, a mailom pristupne podatke.

Lupate samo jer ne razumijete ništa.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1333 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 14/12/2023 12:57 SMS-om dobiješ aktivacijski ključ, a mailom pristupne podatke.

Lupate samo jer ne razumijete ništa.
Ovo je slucaj ponovnog aktiviranja racuna na drugom mobitelu, ne aktiviranje prvi put. Bio sam u banci dovoljno da znam razliku jer sam imao njihovo mobilno bankarstvo. A ionako ne kontam sta li ovaj covjek uopste radi u Intesi kad zna da su gadovi, ovaj mu je thread dokaz na vrh toga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1334 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 14/12/2023 13:32
drug_profi wrote: 14/12/2023 12:57 SMS-om dobiješ aktivacijski ključ, a mailom pristupne podatke.

Lupate samo jer ne razumijete ništa.
Ovo je slucaj ponovnog aktiviranja racuna na drugom mobitelu, ne aktiviranje prvi put. Bio sam u banci dovoljno da znam razliku jer sam imao njihovo mobilno bankarstvo. A ionako ne kontam sta li ovaj covjek uopste radi u Intesi kad zna da su gadovi, ovaj mu je thread dokaz na vrh toga.
Aktiviranje aplikacije se radi kljucem koji dobijes SMS. To se radi za svaku ponovnu instalaciju aplikacije.
Pristupni podaci se salju mailom na zahtjev.
Korisničko ime je isto uvijek.
Pasvord znaš koji je.
Ako ne znaš, po zahtjevu za pristupne podatke u mailu ćeš dobiti novogenerisani pasvord koji moraš odmah promijeniti.

Sve je jednostavno i lako i ne vidim šta vam je problem. I ja sam mijenjao tri mobitela do sad otkako koristim mbanking, i nakon instalacije app šaljem zahtjev za aktivacijski ključ koji stigne vrlo brzo.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1335 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 14/12/2023 14:33
Pennywho wrote: 14/12/2023 13:32
drug_profi wrote: 14/12/2023 12:57 SMS-om dobiješ aktivacijski ključ, a mailom pristupne podatke.

Lupate samo jer ne razumijete ništa.
Ovo je slucaj ponovnog aktiviranja racuna na drugom mobitelu, ne aktiviranje prvi put. Bio sam u banci dovoljno da znam razliku jer sam imao njihovo mobilno bankarstvo. A ionako ne kontam sta li ovaj covjek uopste radi u Intesi kad zna da su gadovi, ovaj mu je thread dokaz na vrh toga.
Aktiviranje aplikacije se radi kljucem koji dobijes SMS. To se radi za svaku ponovnu instalaciju aplikacije.
Pristupni podaci se salju mailom na zahtjev.
Korisničko ime je isto uvijek.
Pasvord znaš koji je.
Ako ne znaš, po zahtjevu za pristupne podatke u mailu ćeš dobiti novogenerisani pasvord koji moraš odmah promijeniti.

Sve je jednostavno i lako i ne vidim šta vam je problem. I ja sam mijenjao tri mobitela do sad otkako koristim mbanking, i nakon instalacije app šaljem zahtjev za aktivacijski ključ koji stigne vrlo brzo.
Onda ne znam sto li njemu nece, i meni je dosao aktivacijski kljuc kad sam nadogradio LG sa K8 na K61 i nisam imao problema, iako je to vec bilo prije godinu dana.
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1336 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

drug_profi wrote: 14/12/2023 12:57 SMS-om dobiješ aktivacijski ključ, a mailom pristupne podatke.

Lupate samo jer ne razumijete ništa.
Ne mogu dobiti aktivacijski kljuc za ponovnu aktivaciju (ne prvu) bez da zatrazim mailom/licno/pozivom podatke.
U biltenu nisu spomenuli da i dalje treba javiti se njima mailom/licno/pozivom, vec da se jednostavno ponovo aktivira sms kodom, sto je notorna laz.
drug_profi wrote: 14/12/2023 14:33 Aktiviranje aplikacije se radi kljucem koji dobijes SMS. To se radi za svaku ponovnu instalaciju aplikacije.
Pristupni podaci se salju mailom na zahtjev.
Korisničko ime je isto uvijek.
Pasvord znaš koji je.
Ako ne znaš, po zahtjevu za pristupne podatke u mailu ćeš dobiti novogenerisani pasvord koji moraš odmah promijeniti.

Sve je jednostavno i lako i ne vidim šta vam je problem. I ja sam mijenjao tri mobitela do sad otkako koristim mbanking, i nakon instalacije app šaljem zahtjev za aktivacijski ključ koji stigne vrlo brzo.
Kako se salje zahtjev za aktivacijski kljuc?
Ne postoji opcija "salji zahtjev za aktivacijski kljuc" unutar same aplikacije.
Zahtjev jedino mozes slati mailom/licno/pozivom, sto postupak cini nepotrebno komplikovanim.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1337 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Tuži ih jbg.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1338 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 15/12/2023 08:32 Tuži ih jbg.
Kad bi covjek imao para da moze pobijediti banku u tuzbi. . .
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10615
Joined: 10/03/2022 22:16

#1339 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ZoomZoomKiwi »

Joj teško poslati mail jbt. Ja kad sam imao mobilno bankarstvo, morao si ići u poslovnicu kad promijeniš telefon.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1340 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 15/12/2023 08:33
drug_profi wrote: 15/12/2023 08:32 Tuži ih jbg.
Kad bi covjek imao para da moze pobijediti banku u tuzbi. . .
Pa ne može ih pobijediti jer nije banka kriva što je on pogrešno shvatio letak.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1341 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 15/12/2023 08:43
Pennywho wrote: 15/12/2023 08:33
drug_profi wrote: 15/12/2023 08:32 Tuži ih jbg.
Kad bi covjek imao para da moze pobijediti banku u tuzbi. . .
Pa ne može ih pobijediti jer nije banka kriva što je on pogrešno shvatio letak.
Tacno. Tu si kompletno upravu, ali isto vrijedi u slucajevima kad covjek ima nesta da tuzi banku jer banka ima puno vise sredstava za sudske procese naspram obicnog radnog covjeka.
Last edited by Pennywho on 15/12/2023 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1342 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

EFD22 wrote: 15/12/2023 08:39 Joj teško poslati mail jbt. Ja kad sam imao mobilno bankarstvo, morao si ići u poslovnicu kad promijeniš telefon.
Deda, malo se azuriraj :mrgreen:
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1343 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

drug_profi wrote: 15/12/2023 08:43
Pa ne može ih pobijediti jer nije banka kriva što je on pogrešno shvatio letak.
Jesam li takodjer pogresno shvatio ugovor za bilo koju uslugu koju sam potpisao, u kojima pise da potpisom potvrdujem da mi je dat ugovor na uvid prije potpisa, kao i dodatni dokument o zastiti mojih prava, iako nikad niti jedna sluzbenica ti ne da ugovor na uvid, ali svojim potpisom ti potvrdujes da si dobio na uvid?

Ili sam mozda pogresno shvatio sluzbenicu koja me u lice otvoreno lagala da nema kamate na prekoracenja, dok mi sefica nije potvrdila da ima?

Ne znam zasto branis lihvare?
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1344 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ne branim nego ti ne razumijes.
Sve sto ti je receno je istina, samo si ti to razumio na svoj nacin.

Jel dobijes nepotpisan ugovor?
Ko te moze sprijeciti da ga procitas prije potpisa?
Svi biraju kraci put.
Meni kad nesto zvuci jako dobro ja postavim 10 pitanja u vezi toga da vidim jesam li ispravno razumio.
Ako ti je rekao neko da nema kamate na dug, nije li to malo previse milozvucno da se ne postavi dodatno pitanje?
Istina je. Nema kamate na dug na shoping kartici.
(Shadow limit).
Nije ti slagala, a ti nisi razumio odgovor ili nisi postavio dobro pitanje.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#1345 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by doff »

CryogeniX wrote: 14/12/2023 23:41

Ne mogu dobiti aktivacijski kljuc za ponovnu aktivaciju (ne prvu) bez da zatrazim mailom/licno/pozivom podatke.
U biltenu nisu spomenuli da i dalje treba javiti se njima mailom/licno/pozivom, vec da se jednostavno ponovo aktivira sms kodom, sto je notorna laz.

Kako se salje zahtjev za aktivacijski kljuc?
Ne postoji opcija "salji zahtjev za aktivacijski kljuc" unutar same aplikacije.
Zahtjev jedino mozes slati mailom/licno/pozivom, sto postupak cini nepotrebno komplikovanim.
Koji će ti klinac ta opcija u aplikaciji ako joj ne možeš pristupit? Nelogična bi bila, jel tako?

Kad sam promijenio telefon, pozivom sam to riješio, nisam išao u banku da bih ponovo aktivirao.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#1346 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by doff »

CryogeniX wrote: 15/12/2023 19:42
Jesam li takodjer pogresno shvatio ugovor za bilo koju uslugu koju sam potpisao, u kojima pise da potpisom potvrdujem da mi je dat ugovor na uvid prije potpisa, kao i dodatni dokument o zastiti mojih prava, iako nikad niti jedna sluzbenica ti ne da ugovor na uvid, ali svojim potpisom ti potvrdujes da si dobio na uvid?

Ili sam mozda pogresno shvatio sluzbenicu koja me u lice otvoreno lagala da nema kamate na prekoracenja, dok mi sefica nije potvrdila da ima?

Ne znam zasto branis lihvare?
Po ovome ispade da potpišeš bjanko papir, a onda ti naknadno da ugovor koji si već potpisao? Kako?
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1347 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

drug_profi wrote: 15/12/2023 21:11 Ne branim nego ti ne razumijes.
Sve sto ti je receno je istina, samo si ti to razumio na svoj nacin.

Jel dobijes nepotpisan ugovor?
Ko te moze sprijeciti da ga procitas prije potpisa?
Svi biraju kraci put.
Meni kad nesto zvuci jako dobro ja postavim 10 pitanja u vezi toga da vidim jesam li ispravno razumio.
Ako ti je rekao neko da nema kamate na dug, nije li to malo previse milozvucno da se ne postavi dodatno pitanje?
Istina je. Nema kamate na dug na shoping kartici.
(Shadow limit).
Nije ti slagala, a ti nisi razumio odgovor ili nisi postavio dobro pitanje.
Itekako branis, i to ofirno.

Ne moze niko sprijeciti, ali kad ti okrene ugovor na zadnji list, i tacno pokaze prstima gdje da potpises...i moras se potpisati na 20 papira...i ona 20 puta ponovi da potpises...hoces li stvarno sjediti tu i citati 20 stranica dok 5 ljudi stoji iza tebe i ceka u redu?
Naravno da neces, i oni znaju da neces. Ne biramo mi kraci put, nego smo doslovno primorani na njega.

Osim toga, preskocio si dio gdje sam rekao da u ugovoru pise kako ce ti biti dat na uvid dodatni papir o zastiti tvojih prava, a taj papir ne dobijes UOPCE na uvid.

Zvucalo je dobro, postavio sam 10 pitanja, 10 puta sam dobio lazan odgovor.

Ja sam pitao da li imaju kamate na prekoracenje, ona je rekla da nema. Nije rekla da ima na jedan dio prekoracenja, a nema na drugi (shadow limit), iako sam pitao da li UOPCE ima. Osim toga, ima kamata i na shadow limit, samo je prikrivena, da ofirni lihvari poput tebe mogu ljudima lagati. Naime, banka sklopi ugovor sa firmama gdje mozes iskoristiti taj shadow limit. Da bi ga iskoristio, radnje ti prodaju proizvod za 10 do 20% skuplje nego da placas gotovinom. Drugim rijecima, to je kamata, ali koja ne ide direktno banci vec preko radnje s kojima su sklopili ugovor, a tebi kao naivnom kupcu to predstave kao da je 10% jeftinije ako platis gotovinom, iako je zapravo 10% skuplje jer placas na rate.

Ima ona izreka da ne pripisujemo zlu ono sto se moze objasniti gluposcu. Ja se zaista nadam da je u tvom slucaju ovo drugo u pitanju a ne prvo.
doff wrote: 15/12/2023 23:21 Koji će ti klinac ta opcija u aplikaciji ako joj ne možeš pristupit? Nelogična bi bila, jel tako?

Kad sam promijenio telefon, pozivom sam to riješio, nisam išao u banku da bih ponovo aktivirao.
Mogu pristupiti aplikaciji, ne mogu se login.
doff wrote: 15/12/2023 23:25
Po ovome ispade da potpišeš bjanko papir, a onda ti naknadno da ugovor koji si već potpisao? Kako?
Ne pravi se pametan i procitaj sta sam iznad napisao.
Last edited by CryogeniX on 16/12/2023 01:22, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1348 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

CryogeniX wrote: 16/12/2023 01:19 da ofirni lihvari poput tebe mogu ljudima lagati
Mali, sikter.
Idi drkaj po telefonima.
CryogeniX
Posts: 97
Joined: 21/09/2016 20:48

#1349 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by CryogeniX »

drug_profi wrote: 16/12/2023 01:22 Mali, sikter.
Idi drkaj po telefonima.
Sta je lihvarcicu, nemas argumenata pa ti curi kondenz iz usiju?
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1350 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ides na foe.
Post Reply