Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#851 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Moj rodjak je psihicki umro kad su se ujedinjile LT gospodarska i jos jedna banka ne znam sad sta
U 50.godini morao dati otkaz
Nikad se vise nije zaposlio u banci radio ko priucen pravnik u umro prosle godine 2 3 mirovine docekao samo
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#852 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Gledam listam neke stare knjige i ispadne mi reklamni letak upi banke
Ali nema godine
Na 3 mjeaeca 2 kamata na 13 mjeseci 5.25% :shock:

Covjece kakva se lova mogla tada obrnuti
Bilo je osiguranje depozita do 5000
Ajd riskiraj :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#853 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

Black swan wrote: 13/04/2021 21:14 Gledam listam neke stare knjige i ispadne mi reklamni letak upi banke
Ali nema godine
Na 3 mjeaeca 2 kamata na 13 mjeseci 5.25% :shock:

Covjece kakva se lova mogla tada obrnuti
Bilo je osiguranje depozita do 5000
Ajd riskiraj :lol:
Ja sam imala oroceno nesto KM, ne znam tacno cifru, mozda 3000, na godinu dana i dobijem poslije godinu oko 100KM kamate.
Dodam jos para, mozda ukupno bilo 5000 i opet orocim i dobijem par KM :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#854 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Ja sam.jedne godine platio troskove mora
Ja sam.skroman oko 350 400 je bilo
2 depozita u novoj banci
Doduse nisam placao smjestaj :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#855 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Da vam ne kazem sta sam ja uradio.... :mrgreen: U periodu 2007-2012. oko 6% godisnja kamata na orocenje.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#856 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Forummeho »

jel proradio paypal kod intese?
bob_1921
Posts: 579
Joined: 12/10/2018 10:09

#857 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bob_1921 »

pozz., ima 3,4 pitanja pa ako moze pomoc prije nego odem do banke :-D da zavrsim u cugu sve :-D ... kontam otvoriti drugi racun i uzeti debitnu karticu u ovoj banci a na kojoj necu primanja prebaciti bar u narednom periodu..., kakva je procedura i koliko je mjesecna naknada samo osnovno :) vidim imaju ove neke in pakete al mi se ne uzima i ne placa 6 km mjesecno, da li ima neki osnovni paket ili moram taj in paket uzeti... od papira da li je dovoljnom samo CIPS i kopija LK, te kakva je situacija sa bankomatima tj. da li mogu novac na bankomatu uplatiti na karticu ili moram u banku otici i uplatiti, to nisam uspio naci :) a vezano za preuzimanje kartice mogu li reci da cu u poslovnici preuzeti ili mora doci na adresu ... ma na intesu sam se odlucio vise radi placanja i podizanja van BiH koliko sam upratio kod raiffeisen-a to nije slucaj a jest kod intese :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#858 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

bob_1921 wrote: 05/05/2021 22:46 pozz., ima 3,4 pitanja pa ako moze pomoc prije nego odem do banke :-D da zavrsim u cugu sve :-D ... kontam otvoriti drugi racun i uzeti debitnu karticu u ovoj banci a na kojoj necu primanja prebaciti bar u narednom periodu..., kakva je procedura i koliko je mjesecna naknada samo osnovno :) vidim imaju ove neke in pakete al mi se ne uzima i ne placa 6 km mjesecno, da li ima neki osnovni paket ili moram taj in paket uzeti... od papira da li je dovoljnom samo CIPS i kopija LK, te kakva je situacija sa bankomatima tj. da li mogu novac na bankomatu uplatiti na karticu ili moram u banku otici i uplatiti, to nisam uspio naci :) a vezano za preuzimanje kartice mogu li reci da cu u poslovnici preuzeti ili mora doci na adresu ... ma na intesu sam se odlucio vise radi placanja i podizanja van BiH koliko sam upratio kod raiffeisen-a to nije slucaj a jest kod intese :-D
Ne znam ti kont zasto si odabrao ISP, ali evo ti odgovra koliko ja znam:
3 marke ti je mjesecna naknada, cips i LK ti trebaju za otvaranje. Nema pametnih bankomata, nema uplata na bankomatima, ali su sveprisutni. Uvijek negdje u blizini ima jedan za podici pare. Bankama je glupo radno vrijeme tako da ako mislis ici na saltere imaces stalno gubljenje vremena.
Karticu preuzimas u poslovnici u kojoj otvaras racun i tu su rigidni pravo. Ne mozes cak traziti ni da ti je prebace u drugu poslovnicu.
Ne razumijem ovo placanje i podizanje vani RB i ISP kakva je razlika?
Ono sto je ovdje bolje nego u RB je sto je tekuci racun Visa a ne Master pa je kamata na odobreni minus 12,5% za razliku od 15%.
bob_1921
Posts: 579
Joined: 12/10/2018 10:09

#859 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bob_1921 »

drug_profi wrote: 05/05/2021 23:17
bob_1921 wrote: 05/05/2021 22:46 pozz., ima 3,4 pitanja pa ako moze pomoc prije nego odem do banke :-D da zavrsim u cugu sve :-D ... kontam otvoriti drugi racun i uzeti debitnu karticu u ovoj banci a na kojoj necu primanja prebaciti bar u narednom periodu..., kakva je procedura i koliko je mjesecna naknada samo osnovno :) vidim imaju ove neke in pakete al mi se ne uzima i ne placa 6 km mjesecno, da li ima neki osnovni paket ili moram taj in paket uzeti... od papira da li je dovoljnom samo CIPS i kopija LK, te kakva je situacija sa bankomatima tj. da li mogu novac na bankomatu uplatiti na karticu ili moram u banku otici i uplatiti, to nisam uspio naci :) a vezano za preuzimanje kartice mogu li reci da cu u poslovnici preuzeti ili mora doci na adresu ... ma na intesu sam se odlucio vise radi placanja i podizanja van BiH koliko sam upratio kod raiffeisen-a to nije slucaj a jest kod intese :-D
Ne znam ti kont zasto si odabrao ISP, ali evo ti odgovra koliko ja znam:
3 marke ti je mjesecna naknada, cips i LK ti trebaju za otvaranje. Nema pametnih bankomata, nema uplata na bankomatima, ali su sveprisutni. Uvijek negdje u blizini ima jedan za podici pare. Bankama je glupo radno vrijeme tako da ako mislis ici na saltere imaces stalno gubljenje vremena. Karticu preuzimas u poslovnici u kojoj otvaras racun i tu su rigidni pravo. Ne mozes cak traziti ni da ti je prebace u drugu poslovnicu.
Ne razumijem ovo placanje i podizanje vani RB i ISP kakva je razlika?
Ono sto je ovdje bolje nego u RB je sto je tekuci racun Visa a ne Master pa je kamata na odobreni minus 12,5% za razliku od 15%.
hvala na odgovoru, ma koliko sam procitao sa rb karticom kad podizem na nekom bankomatu rb vani npr. austrija,njemacka, hr i slicno ima provizija nebitno da li se radi o istoj banci tj ako sam dobro shvatio samo je naziv isti :-D a kad sa isp podizem nema te naknade tj. isto koda podizem u bih pa mi je to jedna od prednosti ... prednost rb sto imaju te bankomate za uplate al eto nije mi toliko bitno ...
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#860 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Mislim da i sa ISP imas proviziju, ako se sjecam. 1% ako dizes na ISP bankomatu.
Znam da postoji sigurno ta provizija za konverziju valute kad placas robu ili usluge.
bob_1921
Posts: 579
Joined: 12/10/2018 10:09

#861 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bob_1921 »

drug_profi wrote: 05/05/2021 23:29 Mislim da i sa ISP imas proviziju, ako se sjecam. 1% ako dizes na ISP bankomatu.
Znam da postoji sigurno ta provizija za konverziju valute kad placas robu ili usluge.
rb ima naknadu neku mislim 10 km plus 2,5% ako sam dobro upratio a isp nema to mozda konverziju valute ...
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#862 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

bob_1921 wrote: 05/05/2021 23:41
drug_profi wrote: 05/05/2021 23:29 Mislim da i sa ISP imas proviziju, ako se sjecam. 1% ako dizes na ISP bankomatu.
Znam da postoji sigurno ta provizija za konverziju valute kad placas robu ili usluge.
rb ima naknadu neku mislim 10 km plus 2,5% ako sam dobro upratio a isp nema to mozda konverziju valute ...
To je provizija kad koristis bankomat druge banke.
Kad koristis npr. bankomat Zagrebacke ISP banke, smatra se da si u svojoj banci, ali valuta nije tvoja pa ide 1% za konverziju.
Koliko ja znam.
Medjutim mozes to naci u cjenovniku, da budes siguran.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#863 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

Dosla mi staroj juce poruka od ISP banke na mobitel da je sad izvod stanja valjda racuna besplatan, a naplacivali su ga 2,5 km mjesecno prije. Jel ovo istina i jesam li dobro skontao.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#864 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

I ja sam dobio poruku al sam je izbrisao bez razmisljanja
O procitanome
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#865 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

Black swan wrote: 07/05/2021 07:50 I ja sam dobio poruku al sam je izbrisao bez razmisljanja
O procitanome
Poštovani, u poslovnicama Banke dostupan Vam je bez naknade izvod po svim proizvodima koje koristite u Banci. Više informacija na info 080 020 307

Pa nije se izvod nikad ni naplacivao 2,5 KM. Ja toliko placam vodjenje racuna i izvod na mail :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#866 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Ne razumijem ne znam i ne zelim znati sto pokusavaju reci...a i ne zanima me
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#867 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

plain vanilla wrote: 07/05/2021 08:58
Black swan wrote: 07/05/2021 07:50 I ja sam dobio poruku al sam je izbrisao bez razmisljanja
O procitanome
Poštovani, u poslovnicama Banke dostupan Vam je bez naknade izvod po svim proizvodima koje koristite u Banci. Više informacija na info 080 020 307

Pa nije se izvod nikad ni naplacivao 2,5 KM. Ja toliko placam vodjenje racuna i izvod na mail :mrgreen:
Ma onaj izvjestaj sto na kucnu adresu kovertom salju naplacuju 2,5 km mjesecno. Mojoj staroj sve uvalili iako je rekla samo da zeli osnovno, i meni je druga banka samo uvalila sve iako smo i za mene rekli da zelimo samo osnovno. Valjda oko 6 ili 7 km sveukupno mjesecno, na penziju stare od 373 km i moju invalidninu od 219,5 km ovo je bas puno.

Za godinu dana Kineski neki mobitel nekakav se za te pare moze kupit.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#868 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Ja sam to dabno ukinuo
Sve na mail
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#869 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

Sanjarko wrote: 07/05/2021 09:56
Ma onaj izvjestaj sto na kucnu adresu kovertom salju naplacuju 2,5 km mjesecno. Mojoj staroj sve uvalili iako je rekla samo da zeli osnovno, i meni je druga banka samo uvalila sve iako smo i za mene rekli da zelimo samo osnovno. Valjda oko 6 ili 7 km sveukupno mjesecno, na penziju stare od 373 km i moju invalidninu od 219,5 km ovo je bas puno.

Za godinu dana Kineski neki mobitel nekakav se za te pare moze kupit.
Uvijek se paket moze zamijeniti. Ja imam osnovni, samo izvod na mail. Nikakav sms, minus, nista. To placam 2,5 KM mjesecno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#870 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

Black swan wrote: 07/05/2021 09:58 Ja sam to dabno ukinuo
Sve na mail
Mi nismo htjeli ni kartice, ali kazu oni morate ih uzet kako sam skontao, jos nam sve ostalo pride uvalili. Htjeli samo racun, svojerucno bi u poslovnici dizali pare posto su tu u kvartu skoro. Od starine ISP banke poslovnica oko 400 m udaljena od naseg doma, a od moje banke oko kilometar iako ima jedna druga isto tako na oko 400 m udaljenosti.

Kaze stara da cemo poslije nekad moju invalidninu prebacit u tu blizu poslovnicu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#871 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

plain vanilla wrote: 07/05/2021 11:51
Sanjarko wrote: 07/05/2021 09:56
Ma onaj izvjestaj sto na kucnu adresu kovertom salju naplacuju 2,5 km mjesecno. Mojoj staroj sve uvalili iako je rekla samo da zeli osnovno, i meni je druga banka samo uvalila sve iako smo i za mene rekli da zelimo samo osnovno. Valjda oko 6 ili 7 km sveukupno mjesecno, na penziju stare od 373 km i moju invalidninu od 219,5 km ovo je bas puno.

Za godinu dana Kineski neki mobitel nekakav se za te pare moze kupit.
Uvijek se paket moze zamijeniti. Ja imam osnovni, samo izvod na mail. Nikakav sms, minus, nista. To placam 2,5 KM mjesecno.
+1
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#872 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by muha_sa »

Meni svaka kupovina il placanje iste sekunde dodje sms sa cifrom koliko sam potrošio i šta je ostalo.

Dolazi mi 6 maraka mjesecno--mjesecna naknada za paket.
Jutros mi dodje da su mi skinuli 10 maraka--naknada za obnavljanje racuna :-) sad cu otic u intesu da ih na licinom mjestu upitam šta ima ovo znaci :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#873 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

muha_sa wrote: 07/05/2021 12:06 Meni svaka kupovina il placanje iste sekunde dodje sms sa cifrom koliko sam potrošio i šta je ostalo.

Dolazi mi 6 maraka mjesecno--mjesecna naknada za paket.
Jutros mi dodje da su mi skinuli 10 maraka--naknada za obnavljanje racuna :-) sad cu otic u intesu da ih na licinom mjestu upitam šta ima ovo znaci :-)
To ti je uvedeno po novom cjenovniku od 1 februara.
Imao si priliku da u nekom periodu besplatno ugasis racun i izmiris dugovanja.

Opcije i jesu samo te.
Ugasis i predjes negdje drugo, ili da ostanes i trpis.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#874 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by muha_sa »

drug_profi wrote: 07/05/2021 12:17
muha_sa wrote: 07/05/2021 12:06 Meni svaka kupovina il placanje iste sekunde dodje sms sa cifrom koliko sam potrošio i šta je ostalo.

Dolazi mi 6 maraka mjesecno--mjesecna naknada za paket.
Jutros mi dodje da su mi skinuli 10 maraka--naknada za obnavljanje racuna :-) sad cu otic u intesu da ih na licinom mjestu upitam šta ima ovo znaci :-)
To ti je uvedeno po novom cjenovniku od 1 februara.
Imao si priliku da u nekom periodu besplatno ugasis racun i izmiris dugovanja.

Opcije i jesu samo te.
Ugasis i predjes negdje drugo, ili da ostanes i trpis.
Hvala bogu pa im ne dugujem ni feLing te cu ono malo crkavice podic i ugasit racun.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#875 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Platićeš sad cvaju gašenje.
Mogao si besplatno u roku 30 dana od informacije o poskupljenju.
Post Reply