Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1 Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by un1ted »

Koliko me search sluzi nema tema o oovj banci :D Pa kako to !?

Danas sam uzeo njihovu karticu pa reko da vidim iskustva drugih ?
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

inspire jel?
meni je ok kupio sam dosta stvari na rate i skoro da nisam osjetio :D
još samo kad bi se moglo gdje auto kupiti :D ok 10.000 :lol:

solidna banka ako se to može reći za banku :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote:solidna banka ako se to može reći za banku :D
I ja zadovoljna.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#4 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Entropio »

.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#5 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by art vandeley »

Ja cekam da me pozovu da ovih dana preuzmem Visu Inspire...samo sto sam otvorio onaj a vista racun a ne tekuci...navodno nema razlike osim sto ne dobijam izvode a ne placam naknadu za odrzavanje racuna... S obzirom kakav nam je izbor na raspolaganju, prednost pred svim je dobila Intesa. Dao Bog da se ne pokajem :D
nookey
Posts: 1019
Joined: 13/10/2010 21:42

#6 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nookey »

Inspire je extra, ja plaćam u Hrvatskoj i podižem kune na bankomatu bez provizije
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#7 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by dadoka84 »

Po meni su ok.
Imaju dovoljno bankomata, naknade su im manje vise u rangu sa ostalima.

Sa placanjem nisam nikad imao problema.

Internet banking ima stvarno dobru aplikaciju sa dosta opcija u poredjenju sa drugima koje sam koristio (RF i Procredit).

Za sad imam kod njih visa electron inspire, e-banking, kratkorocni kredit, dugorocni kredit, stedni racun...
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#8 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by TDK-90 »

Na konverziji 20,-eura uzeli mi 2,-KM provizije a u UniCredit na 100,-eura uzimaju 0,70 KM
Last edited by TDK-90 on 26/03/2013 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#9 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by TDK-90 »

TDK-90 wrote:Na konverziji20,-eura uzeli mi 2,-KM provizije a u UniCredit na 100,-eura uzimaju 0,70 KM
User avatar
defeated
Posts: 133
Joined: 20/12/2011 00:37
Location: Sarajevo

#10 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by defeated »

Znaci jedna od najgorih banaka sto se tice transakcija.. Primjer. Svima isti dan uplate plate za sve banke, svima pare legnu samo meni legnu sutra oko 4 sata, jos nisam nikad u minusu i nemam limit :). Toliko o intesi
User avatar
drndalo
Posts: 22736
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drndalo »

Pa u cemu je problem ako nisi u minusu i ne zavisis od limita ? Sat-dan gore-dole...?
User avatar
defeated
Posts: 133
Joined: 20/12/2011 00:37
Location: Sarajevo

#12 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by defeated »

drndalo wrote:Pa u cemu je problem ako nisi u minusu i ne zavisis od limita ? Sat-dan gore-dole...?
cuj u cemu je problem? Tebi je normalno da svima u firmi budu isplacene plate jedan dan, samo intesa isplacuje poslije njih 2.3 dana? to je normalno po tebi? Samo kazem da su im transakcije ravne NULI
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#13 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Nabijem ih! Treba mi izvod u pola mjeseca da faksiram na carinu i gospoda mi to NAPLATI JEBENE DVIJE MARKE!!! Da ne povjeruejs!!
User avatar
drndalo
Posts: 22736
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drndalo »

defeated wrote:
drndalo wrote:Pa u cemu je problem ako nisi u minusu i ne zavisis od limita ? Sat-dan gore-dole...?
cuj u cemu je problem? Tebi je normalno da svima u firmi budu isplacene plate jedan dan, samo intesa isplacuje poslije njih 2.3 dana? to je normalno po tebi? Samo kazem da su im transakcije ravne NULI
Ne znam, i kod mene u firmi su svi koji imaju racun u istoj banci dobijali pare na racun isti dan, ako je nalog isao prije podne. Ako nije, dobijali bi ih sutra... U drugu banku uplata je logicno da traje malo duze, jer ipak to i tamo treba proknjiziti, a svi imaju neke svoje procedure... Hocu reci da nam fali jos dosta informacija za tezu dal' ih nabiti, il' ne nabiti... I ako mislis da su ostale banke neka velika "pljacka" u odnosu na ovu, moram te razocarati, sve je to u 5 dkg... Jedni su bolji u necemu, ali losiji u drugim stvarima... I omam iskustvo u Unicreditu i Raiffeisenu dugo puno godina, pa znam o cemu pricam...
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#15 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by art vandeley »

Koliki je maksimalni iznos koji se moze podici sa automata ove banke?
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#16 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bemi »

@ art vandeley 1000 KM dnevno
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#17 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bemi »

Ja također imam super iskustva, sa karticom inspire bez naknade se mogu podizati sredstva na bankomatima u inostranstvu kod banaka koje su članice Intesa Sanpaolo Grupe. Ja sam nedavno u Budimpešti podizala (CIB Banka), nisam se morala peglati po mjenjačnicama, a u Hrvatskoj su to bankomati PBZ Banke (kojih ima na svakom ćošku)....
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#18 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by art vandeley »

Ima li ijedna koja dopusta vise?
nookey
Posts: 1019
Joined: 13/10/2010 21:42

#19 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nookey »

bemi wrote:Ja također imam super iskustva, sa karticom inspire bez naknade se mogu podizati sredstva na bankomatima u inostranstvu kod banaka koje su članice Intesa Sanpaolo Grupe. Ja sam nedavno u Budimpešti podizala (CIB Banka), nisam se morala peglati po mjenjačnicama, a u Hrvatskoj su to bankomati PBZ Banke (kojih ima na svakom ćošku)....
Ja sam sad za prvi maj podizao u Zagrebu bez provizije kune i to po kursu 3.9, tako da je bolje nego kupovati kune pa nositi
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#20 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bemi »

nookey wrote:
bemi wrote:Ja također imam super iskustva, sa karticom inspire bez naknade se mogu podizati sredstva na bankomatima u inostranstvu kod banaka koje su članice Intesa Sanpaolo Grupe. Ja sam nedavno u Budimpešti podizala (CIB Banka), nisam se morala peglati po mjenjačnicama, a u Hrvatskoj su to bankomati PBZ Banke (kojih ima na svakom ćošku)....
Ja sam sad za prvi maj podizao u Zagrebu bez provizije kune i to po kursu 3.9, tako da je bolje nego kupovati kune pa nositi
Ma extra :thumbup: , super je što se ne plaća provizija kao u mjenjačnicama, pa onda kako smo gledali da nas ne zakinu prvo dvije-tri mjenjačnice obiđemo, razlike su znale biti značajne, a u bankama uvijek kilometarski redovi. Ovako na bankomat i laganini :D
nia3
Posts: 342
Joined: 27/09/2011 12:30

#21 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by nia3 »

defeated wrote:Znaci jedna od najgorih banaka sto se tice transakcija.. Primjer. Svima isti dan uplate plate za sve banke, svima pare legnu samo meni legnu sutra oko 4 sata, jos nisam nikad u minusu i nemam limit :). Toliko o intesi
Nije do Intese nego je do banke preko koje ti firma vrši plaćanje. Nakon što uplata legne na tvoj račun, automatski je na tvom računu. Znam jer kod mene uvijek nam isplaćuju plaću preko Unicredita i legne mi na Intesinu debitnu isti dan, ali jednom su pustili preko Raiffeisena i meni je legla tek idući dan.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#22 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by art vandeley »

Aktivirao sam nedavno i ovu opciju internet bankarstvo ali imam problema sa ulaskom u ovu aplikaciju. Nakon sto ukucam username i password izbaci mi ovo i nemam pojma sta treba da upisem ili uradim

Image

moze li pomoc?
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#23 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ja-maja »

Ukljuci token i ukucaj broj koji ti pise.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#24 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by art vandeley »

sta je token?
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#25 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ja-maja »

Zezas me?! Svejedno, token (identifikacijski uredjaj) si valjda dobio kad si aktivirao internet bankarstvo.
Post Reply