Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1276 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

semsasuljakovic wrote: 22/08/2023 11:10
drug_profi wrote: 21/08/2023 18:05 Nevazno gdje ce ti stici. Sve možeš preko Samsung Pay trositi i sa NFC podizati sa ATMa.
Kako nevažno? :D
Kako mogu, ako nemam nikog vani, isposlovati tj. zamoliti nekoga da u prijavi stavim njegovu adresu, da stigne na adresu, da mi on to preuzme? Ili hoćeš reći da staviš neku random adresu, a podatke o kartici dobiješ na email pa koristiš te podatke a ne fizičku karticu? Što mi opet nema logike, jer šta će tamo neki Hans kojem kartica dođe na adresu, lagano sjediti i kupovati preko Aliexpressa bez zavrzlame.
Naravno da ne. Moze kartica nekom tvom biti poslana. Ne moras ti nikad doci po nju, a u krajnjem taj je isti moze DHL-om ili FedEx-om poslati na tvoju adresu. Valjda imas nekog u Hrvatskoj ili dalje na Zapadu.
Nije valjda da si jedini koji nema?
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1277 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 17/07/2023 14:51
semsasuljakovic wrote: 17/07/2023 09:47 Ne samo da su najgora banka, nego imaju i najgoru korisničku podršku. Evo rješenja za moj problem, svaka čast.

Image
Sparkasse ima visa kartice i moguce je povuci lovu sa PP.
Ako se nije sta promijenilo.
E ne mogu vjerovati da Intesa jos uvijek ne da putem paypal da povuces novac nakon ovoliko vremena, ne znam kako mogu sami sebe u lice pogledati a da ih nije stid i sramota. Tebi druze profi mnogo hvala sto si mi preporucio sparkasse, kod njih sam od jula 2022. i nikad nisam imao ikakvih problema.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1278 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

:thumbup:
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1279 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

Ne znam gdje drugo da pitam ali nadam se da će ovdje netko znati, da li moram prijaviti promjenu statusa sparkasse banci? Bio sam prijavljen kod njih kao student jer sam išao na faks ali sam se ispisao jer nemam dovoljno sredstava da nastavim školovanje. Pokušao sam ih pitati da li je obavezno da promijenim račun kod njih jer nisak više student ali oni su mi samo rekli šta mi treba od dokumentacije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1280 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 12/10/2023 12:50 Ne znam gdje drugo da pitam ali nadam se da će ovdje netko znati, da li moram prijaviti promjenu statusa sparkasse banci? Bio sam prijavljen kod njih kao student jer sam išao na faks ali sam se ispisao jer nemam dovoljno sredstava da nastavim školovanje. Pokušao sam ih pitati da li je obavezno da promijenim račun kod njih jer nisak više student ali oni su mi samo rekli šta mi treba od dokumentacije.
Zašto bi mijenjao račun na kojem nemaš troškove?
Kad počnu redovni prilivi onda to dalje radi.
Sad ne diraj ništa.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1281 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 12/10/2023 13:25
Pennywho wrote: 12/10/2023 12:50 Ne znam gdje drugo da pitam ali nadam se da će ovdje netko znati, da li moram prijaviti promjenu statusa sparkasse banci? Bio sam prijavljen kod njih kao student jer sam išao na faks ali sam se ispisao jer nemam dovoljno sredstava da nastavim školovanje. Pokušao sam ih pitati da li je obavezno da promijenim račun kod njih jer nisak više student ali oni su mi samo rekli šta mi treba od dokumentacije.
Zašto bi mijenjao račun na kojem nemaš troškove?
Kad počnu redovni prilivi onda to dalje radi.
Sad ne diraj ništa.
Hvala prijatelju, rekoh da ne bi bilo nekog belaja zbog toga no izgleda da opet paranoišem bez razloga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1282 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 12/10/2023 14:14
drug_profi wrote: 12/10/2023 13:25

Zašto bi mijenjao račun na kojem nemaš troškove?
Kad počnu redovni prilivi onda to dalje radi.
Sad ne diraj ništa.
Hvala prijatelju, rekoh da ne bi bilo nekog belaja zbog toga no izgleda da opet paranoišem bez razloga.
Ma nikakvog. Kad počnu redovni prilivi na račun, onda će banka reagovati - možda.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1283 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 12/10/2023 14:26
Pennywho wrote: 12/10/2023 14:14

Hvala prijatelju, rekoh da ne bi bilo nekog belaja zbog toga no izgleda da opet paranoišem bez razloga.
Ma nikakvog. Kad počnu redovni prilivi na račun, onda će banka reagovati - možda.
Ma ja, čisto sumnjam da će reagovati. Neću onda ništa dirati, ostaviti ću ga kako jeste.
User avatar
warzone
Posts: 131
Joined: 17/11/2020 22:08

#1284 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by warzone »

Posto mi je nesto "omrzla" ova unicredit banka, isplati li se preci na intesu?
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1285 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

warzone wrote: 13/10/2023 10:45 Posto mi je nesto "omrzla" ova unicredit banka, isplati li se preci na intesu?
Sve ti je to u pet deka.
I ja sam vagao da pređem u Unicredit iz istog razloga.

Ono što je meni bitno:
1. dobra aplikacija za mobilno bankarstvo i kontrolu kartica
2. visa debitna kartica+ šoping kartica
3. kreditne kartice American, Master, Diners po želji i potrebi
4. široka mreža bankomata i sestrinske banke u Hr, Slo, It...gdje najčešće putujem.
5. paketi usluga koji jesu mozda skuplji ali sadrzaj mi odgovara, između ostalog pomoc na cesti u Europi, osiguranje zivota do 5000 KM, osiguranje od internet prevare do 500 KM.

A čim ti se desi da si nesolventan ili nešto slično, pretvore se u najvećeg dušmanina i neprijatelja... iskustvo iz pandemije. Nabijem ih na q. sve.
User avatar
warzone
Posts: 131
Joined: 17/11/2020 22:08

#1286 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by warzone »

Ma ja sam na onom starom "yes" paketu (6 km mjesecno), tako da:
1) ok im je aplikacija, nisam imao nekih problema
2) imam visu i shoping karticu
3) nemam ni jednu od ovih ostalih kartica
4) ima bankomata svuda
5) od ovih osiguranja, mes'cini da nemam nista, imao sam onu neku pomoc majstora i sl
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1287 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

warzone wrote: 13/10/2023 13:27 Ma ja sam na onom starom "yes" paketu (6 km mjesecno), tako da:
1) ok im je aplikacija, nisam imao nekih problema
2) imam visu i shoping karticu
3) nemam ni jednu od ovih ostalih kartica
4) ima bankomata svuda
5) od ovih osiguranja, mes'cini da nemam nista, imao sam onu neku pomoc majstora i sl
Ma eto vidi imaš li koga od bližnjih da ima intesu i aplikaciju pa vidi nek ti malo pokaže opcije koje možeš kontrolisati i pogledaj tarife naknada.
Visa ima uvijek malo nižu kamatu od mastera pa je i to plus kad biraš debitnu karticu sa dozvoljenim prekoračenjem.
Paket koji ja koristim je treći po redu od najskupljeg i košta 13,5 KM mjesečno.
Imaju još 3 ili 4 jeftinija sa manjim sadržajem.
made_in_sarajevo
Posts: 5585
Joined: 06/05/2013 23:05

#1288 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

jesu li ovi dizali ista kamate na kredite, hipotekarni nenamjenski tacnije? Posto se vezu za depozit centralne banke kako mi rekose, kad su ostali dizali prije koji mjesec, iz Intesa mi tad nisu znali reci hoce li dizati pa da rate kredita skacu ili ce drzati kako jest
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#1289 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Ajatolah_ »

made_in_sarajevo wrote: 20/10/2023 11:36 jesu li ovi dizali ista kamate na kredite, hipotekarni nenamjenski tacnije? Posto se vezu za depozit centralne banke kako mi rekose, kad su ostali dizali prije koji mjesec, iz Intesa mi tad nisu znali reci hoce li dizati pa da rate kredita skacu ili ce drzati kako jest
Ako pitaš za postojeće kredite s promjenjivom stopom, koriste martovske prosjeke koje CBBiH objavi u junu. U martu 2023. je prosjek bio 0,95, a u augustu 2023. je 1,48. Klijenti će dobiti povećanje sljedeće godine ako martovski prosjek pređe 1,95.

Ako pitaš za kredite koji se trenutno plasiraju, više su stope nego prošle godine, kao i u svakoj banci.
Daz
Posts: 222
Joined: 08/02/2018 12:14

#1290 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Daz »

Ina li neko da koristi ovaj plus paket? Kakva je korist od svih ovih usluga; osiguranje od gubitka kartice i stete, zivotno osiguranje, american express i master card, asistencija na putu.. itd. Neki utisci?
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1291 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Daz wrote: 09/11/2023 19:40 Ina li neko da koristi ovaj plus paket? Kakva je korist od svih ovih usluga; osiguranje od gubitka kartice i stete, zivotno osiguranje, american express i master card, asistencija na putu.. itd. Neki utisci?
Asistencija na putu ide preko mreze PGM asistance, nazoves broj u Sarajevu i onda oni kontaktiraju partnere u zemlji u kojoj se nalazis.
Zivotno je realna stvar. 5000 koje ce pokriti ili tvoje dugove ili ce biti isplacene nasljednicima. Ako nista opusteno pod stare dane plivas u minusu.
Neces djecu zavalit, a bice i za sahrane.
Amex ne koristim, mislim da je glupo pored Vise korisiti skuplju karticu.
A kome trebaju dvije ili vise kartica, taj nek se zapita....
Osiguranje od gubitka kartice i initernet prevare je korisno imati.

Zapravo cijenu cijelog paketa meni pokriju usluge mobilnog bankarstva, tako da je zapravo sve gratis.
muki_muky
Posts: 413
Joined: 13/01/2022 18:07

#1292 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by muki_muky »

drug_profi wrote: 09/11/2023 22:27
Daz wrote: 09/11/2023 19:40 Ina li neko da koristi ovaj plus paket? Kakva je korist od svih ovih usluga; osiguranje od gubitka kartice i stete, zivotno osiguranje, american express i master card, asistencija na putu.. itd. Neki utisci?
Asistencija na putu ide preko mreze PGM asistance, nazoves broj u Sarajevu i onda oni kontaktiraju partnere u zemlji u kojoj se nalazis.
Zivotno je realna stvar. 5000 koje ce pokriti ili tvoje dugove ili ce biti isplacene nasljednicima. Ako nista opusteno pod stare dane plivas u minusu.
Neces djecu zavalit, a bice i za sahrane.
Amex ne koristim, mislim da je glupo pored Vise korisiti skuplju karticu.
A kome trebaju dvije ili vise kartica, taj nek se zapita....
Osiguranje od gubitka kartice i initernet prevare je korisno imati.

Zapravo cijenu cijelog paketa meni pokriju usluge mobilnog bankarstva, tako da je zapravo sve gratis.
Jesu li im AMEX balance kreditne kartice? U smislu da imam neki limit, potrosim recimo 2300 KM i to izmirim odmah nekog u mjesecu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1293 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

muki_muky wrote: 10/11/2023 10:52
drug_profi wrote: 09/11/2023 22:27
Daz wrote: 09/11/2023 19:40 Ina li neko da koristi ovaj plus paket? Kakva je korist od svih ovih usluga; osiguranje od gubitka kartice i stete, zivotno osiguranje, american express i master card, asistencija na putu.. itd. Neki utisci?
Asistencija na putu ide preko mreze PGM asistance, nazoves broj u Sarajevu i onda oni kontaktiraju partnere u zemlji u kojoj se nalazis.
Zivotno je realna stvar. 5000 koje ce pokriti ili tvoje dugove ili ce biti isplacene nasljednicima. Ako nista opusteno pod stare dane plivas u minusu.
Neces djecu zavalit, a bice i za sahrane.
Amex ne koristim, mislim da je glupo pored Vise korisiti skuplju karticu.
A kome trebaju dvije ili vise kartica, taj nek se zapita....
Osiguranje od gubitka kartice i initernet prevare je korisno imati.

Zapravo cijenu cijelog paketa meni pokriju usluge mobilnog bankarstva, tako da je zapravo sve gratis.
Jesu li im AMEX balance kreditne kartice? U smislu da imam neki limit, potrosim recimo 2300 KM i to izmirim odmah nekog u mjesecu.
Standardni AMEX, ne znam uslove, nisam bio zainteresovan.
Daz
Posts: 222
Joined: 08/02/2018 12:14

#1294 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Daz »

drug_profi wrote: 09/11/2023 22:27
Daz wrote: 09/11/2023 19:40 Ina li neko da koristi ovaj plus paket? Kakva je korist od svih ovih usluga; osiguranje od gubitka kartice i stete, zivotno osiguranje, american express i master card, asistencija na putu.. itd. Neki utisci?
Asistencija na putu ide preko mreze PGM asistance, nazoves broj u Sarajevu i onda oni kontaktiraju partnere u zemlji u kojoj se nalazis.
Zivotno je realna stvar. 5000 koje ce pokriti ili tvoje dugove ili ce biti isplacene nasljednicima. Ako nista opusteno pod stare dane plivas u minusu.
Neces djecu zavalit, a bice i za sahrane.
Amex ne koristim, mislim da je glupo pored Vise korisiti skuplju karticu.
A kome trebaju dvije ili vise kartica, taj nek se zapita....
Osiguranje od gubitka kartice i initernet prevare je korisno imati.

Zapravo cijenu cijelog paketa meni pokriju usluge mobilnog bankarstva, tako da je zapravo sve gratis.
"Zapravo cijenu cijelog paketa meni pokriju usluge mobilnog bankarstva, tako da je zapravo sve gratis."

Da li ovo znaci da su usluge mobilnog bankarstva besplatne za skuplje pakete, odnosno da ne placaju naknadu za obavljenu transakciju? Ili sam pogresno razumio?

Lp
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1295 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ne, vec je razlika u naknadi preko mobilnog bankarstva i plaćanja na šalteru npr. pošte, takva da se ostvari ušteda skoro u iznosu paketa. Još kad se saberu godišnje članarine i vođenje računa koji su uključeni u paket, dođe mi jeftinije da imam nego da nemam taj paket.

Plaćam mjesečno 11 računa preko m bankinga
Daz
Posts: 222
Joined: 08/02/2018 12:14

#1296 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Daz »

drug_profi wrote: 12/11/2023 19:59 Ne, vec je razlika u naknadi preko mobilnog bankarstva i plaćanja na šalteru npr. pošte, takva da se ostvari ušteda skoro u iznosu paketa. Još kad se saberu godišnje članarine i vođenje računa koji su uključeni u paket, dođe mi jeftinije da imam nego da nemam taj paket.

Plaćam mjesečno 11 računa preko m bankinga
Hvala na iscrpnom pojasnjenju. Vidim da se ovaj paket plus jos nudi do polovine decembra. Pa ga povlace. Ostaju samo ovi skuplji premium i prestige. A zaista puno toga sadrze u okviru paketa.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1297 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ja sam odabrao Premium kao zamjenu za Plus. 1,50 skuplje, a dobijem PZO za sebe i člana porodice koji putuje sa mnom.
Svakako ga uvijek kupujem ako idem na duže od dva-tri dana.
Tako da mi i to dođe kao ušteda.
Ima tu još nekih benefita kao Platinum Visa, otvoren VIP salon na aerodromima i sl. stvari koje necu sigurno koristiti.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1298 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

kolega imo neko osiguranje povrijedio se na bazenu dolazila hitna
nikad ništa nije dobio
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#1299 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Truba wrote: 13/11/2023 12:03 kolega imo neko osiguranje povrijedio se na bazenu dolazila hitna
nikad ništa nije dobio
Zato što svaka polisa ima ogradu da ti ne pokriva povrede na sportskim aktivnostima.
Osim ako nisi uključio i sportske aktivnosti (skuplja premija).
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1300 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Image

Usla vam je mrtva muha u displej :lol:
Post Reply