INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#1 INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by BoLESt »

interesuje me da li je neko od forumasha vec imao iskustvo sa Interrailom i ako da, da u kratkim crtama opise ili da posalje informacije na private.
ono sto me buni (ne znam koliko su nashi ljudi uopste upoznati sa ovim,a nadam se da jesu) jeste to da postoje dvije stranice http://www.interrailnet.com i http://www.interrail.net na kojima mozete dobiti kontradiktorne informacije. npr. na jednoj vam kaze da je od aprila ove godine BiH uvezana u interrail zeljeznicu, a na drugom site-u BiH ni na mapi.
forumi ni na jednom od sajtova ne rade :?

onda da ne spominjem oko kupovine karata. strasno!!! :x

kad sam zvala nasu zeljeznicu, mislim da bih bila iznenadjena da je odgovor bio DA u bilo kom kontextu ... i naravno umjesto toga, ja vec vidim masne prste koji drze telefonski aparat, osjetim miris cevapa i luka... oooo tugo moja tugo...

elem, da ne duzim, jako bih voljela da mi neko odgovori na ovo (uh :roll: )

pozdrav
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#2

Post by Lisac »

Interrail je super stvar ako planirash obici nekoliko zemalja a na raspolaganju imash dovoljno dugo vremena da sve to odradish vozom.

I jedan i drugi website imaju iste informacije. Mi smo ochigledno poprilichno novi u europskom sistemu zheljeznica. A toliko smo novi da je neko zaboravio uposlenicima koji rade na informacijama prenijeti radosnu vijest. O nachinima na koje je moguce dobiti Interrail kartu ce BH-Zheljeznice vjerovatno u dogledno vrijeme (znachi za godinu, dvije) napraviti jednu zgodnu broshuru :D za to vrijeme cesh ti vec biti isuvishe stara da bi se nakanila obilaziti europu vozom.

Shalu na stranu. Uopce nije losha solucija ako ikada profunkcionira. Osim toga informacije su kontradiktorne i ne zna se da li spadamo u zonu D ili zonu H. Shto znachi nejeasno je josh uvjek koja ce tarifa vazhiti za BiH. Prijateljski savjet; nazovi ministarstvo Civilnih poslova, Komunikacija i Saobracaja, predstavi se kao novinar avaza :D i trazhi da ti daju nekoga ko ce ti moci odgovoriti na par konkretnih pitanja :D
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#3

Post by BoLESt »

stvar je u tome sto sam ja vec isla u Otas da se raspitam i promjenim ISIC karticu i receno mi je da je njihov direktor isao da razgovara sa direktorom zeljeznice i da je kao sve na tome ostalo. evidentno je da mi jos nismo spremni za taj poduhvat, jedva da ko i putuje vozom i valjda se ne isplati... malo putnika a skupo odrzavanje pruga, vozova...
kah-kah milim, ovaj... odrzavanje??? :lol:
samo bi bilo super kad bi se stvarno poradilo na tome malo vise. to je zaista genijalna stvar, samo me nervira to sto ne mogu da uganjam nikoga da mi da malo detaljnije informacije. ni oni iz zagrebacke studenstske turisticke organizacije ( :-) ) nemaju pojma, kao nazovite kolodvor, a na svom sajtu ti kao velikodusno nude informacije bilo koje vrste, samo je potrebno kontaktirati ih. :x
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#4

Post by Lisac »

recimo da sam ja narednih dana fantastichno besposlen :D :D i recimo da ovi site-ovi koje si ostavila nude obilje informacija. recimo i da ne bi bio problem 'progooglati' i potrazhiti josh detaljnije informacije. eh sada ako trazhish BH-Specifichne informacije to je vec malo tezhe :D

no nagadjam, obzirom da spominjesh zagreb da si sklona pragmatici i da ti ne bi bilo mrsko otichi bus-om do zagreba pa dalje tumarati vozom po europi :D :D problem je shto bi teorijski trebala moci kupiti interrail kartu u zagrebu sa BH-pasoshem ali nisam siguran da su i oni u zagrebu (kada je BH u pitanju) upuceni u teoriju.

No, kao shto rekoh. Pitaj shto te zanima. Siguran sam da ti necu biti od pomoci :D ali barem imam dobru volju :D :D

noc
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#5

Post by BoLESt »

situacija je malo komplikovanija. pripreme traju malo duze. i sto se googlalo googlalo se... :D ja cu vec biti u spaniji mjesec dana, a onda kontam malo prokrstariti i portugalom sa prijateljicom. 8-)
na kraju ce ispasti da cu tamo kupiti kratu, samo bih ja iskreno voljela da malo jeftinije prodjem sa kartom ako je vec moguce, jer su razlike oko 100eura, a s ozbirom da cemo zivjeti na listu salate i pecati usput, te parice bi bile od koristi :D
zato me bune sve one informacije na sajtovima interraila a niko mi ne zna dati tacne podatke. :x

hvala na pomoci :D

uh, odoh i ja na spavanje...

:zzzz: 'noc
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#6

Post by Lisac »

nema na chemu, zaista :D ugodan odmor, siguran sam da cesh se vratiti doma sa fantastichnim tenom i josh fantastichnijom figurom :D :D

noc
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#7

Post by BoLESt »

sta je ovo sada, neka interna :lol:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#8

Post by neko iz mase »

sta ce bosni interrail kad pola gradjana nemoze vize dobiti da izadje iz drzave
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9

Post by pape »

BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#10

Post by BoLESt »

ma ok zone, znam sve to, samo me interesuju iskustva, informacije...
kako cijene variraju, da li neko ima ista konkretno, neovisno od web siteova :roll: :roll:
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#11

Post by dinash »

- cuvaj stvari.
- ne stavljaj pasos i pare u vrecu za spavanje jer njih najcesce kradu.
- dobro provjeri koje drzave su u kojoj zoni ... jos jednom provjeri posebno ako planiras posjetiti "novu evropu" gdje je sve tuc-muc ... cisto onako da te ne bi skidali s voza u (recimo) pola poljske pa naplatili normalnu kartu.
- lijepo se provedi.
- uvijek znaj gdje ti je peskir!!!
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#12

Post by BoLESt »

o konkretizacija stvari :-D hvala dinash :D

ja sam se ogranicila samo na jednu zonu, F, spanija i portugal
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#13

Post by rainbow_sex »

zar u BIH postoji zeljeznica ?
BoLESt
Posts: 19
Joined: 04/06/2004 17:17

#14

Post by BoLESt »

opsta misterija :lol:
User avatar
Daisy
Posts: 178
Joined: 14/05/2004 01:43

#15

Post by Daisy »

ja sam se raspitivala prije jedno 2 godine i samo se sjecam da za interrail (barem tada) karta vrijedi za sve zemlje osim one u kojoj kupujes kartu. moja prijateljica je isla iz Hrvatske i karta joj je postala validna kad je usla u Sloveniju. Sto je to tako, ne znam. Mozda ti vrijedi da se raspitas u Hrvatskoj, oni izgleda nesto znaju o tome.
_Dame_
Posts: 130
Joined: 05/08/2007 14:43
Location: Sarajevo

#16 Re: INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by _Dame_ »

Da vratim temu u život, vjerujem da ima novih informacija oko interraila vezanih za putovanje iz BIH.
Poželjno podijeliti iskustva :-)
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#17 Re: INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by igorailwayman »

Javi se na PM
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#19 Re: INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by casanova123 »

jao jao kako je ovo super :D

hocu da obidjemo vozom jedno pola evrope sigurno..
jel ko putovao ovako? jel skupa igra ovo? kakvi su vozovi po evropi?
i jel moze na primjer da ja sada kupim kartu koja je za 10 dana i sada odem u 5 gradova po 1 ili 2 grada a ono preko noci da se vozam vozom?
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#20 Re: INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by gentoo »

Joj gluposti, javni forum i cuj ajvi se na PM. Osim ako se neces nabacivati ne vidim sta to ima toliko "tajno" da se ne moze ovdje napisati..
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#21 Re: INTERRAIL!!! vasa iskustva molim... :)

Post by gentoo »

I btw ovo je uzasno skupo.. Trebam platiti ~400-500 eura da putujem ~5 dana, treba mi isto toliko da u tim zemljama nesto pojedem, popijem i jos da rizikujem da me neko zgu*i u amsterdamu. Za 1000 evra mogu u turskoj 10 dana da budem ko pasha medju bimbasama.. Tnx but no..
Post Reply