Internet sudari

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Internet sudari

Post by Dado dijasporitus »

Ne pratim previse cesto ovaj pod-forum pa nisam siguran da li ponavljam temu. Nedavno sam imao interesantnu diskusiju sa prijateljima o internet sudarima (sastancima, spojevi, furkama, klix ili kako god vec vi mladi danas zovete tu stvar :D ). Dugo godina sam bio van te faze a u moje doba nije bilo interneta za takve stvari vec su se partneri obicno hvatali po barovima, kaficima, zurkama i sl.

Naime u USA je ta vrsta spojeva u zadnjih nekoliko godina postala nevidjeno popularna, mnogi ljudi tzv. klix ovdje vide kao sport ili hobi i to zato sto je internet otvorio toliko mogucnosti i toliko opcija da se upozna i proba tona razilicitih potencijalnih partnera. klix industrija u USA je mozda najbrzi i najveci internet biznis od zadnjeg kraha dot.com-a i pri tome mislim na mnostvo internet stranica koje omogucuju da se prave veze i da se ljudi upoznaju (za primjer match.com, harmony.com, date.com pa cak i facebook i friendster).

Narocito me interesuje da li je ovaj fenomen zazivio i u BiH. Da li ste ikada izasli na sastanak sa osobom koju ste upoznali preko interneta ili preko neke slicne internet stranice koja se bavi sparivanjem partnera i ako ne po kojim pasnjacima generalno lovite. :D A ako koristite takve internet servise na kojim stranicam nalazite vas plijen. :D
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2

Post by Truba »

sve sto je forsirano meni je beze

zato neforsirana upoznavanja preko neta su mi super

i imam pozitivna iskustva :) a ima i ljubavi
sl@ven
Posts: 220
Joined: 06/11/2005 17:44

#3

Post by sl@ven »

ja jesam.. nekad bas davno..

katastrofa :-) :-)
onaaaaa
Posts: 200
Joined: 02/05/2007 10:30

#4

Post by onaaaaa »

:sax:
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#5 Re: Internet sudari

Post by River_isle »

Dado dijasporitus wrote:klix industrija u USA je mozda najbrzi i najveci internet biznis od zadnjeg kraha dot.com-a i pri tome mislim na mnostvo internet stranica koje omogucuju da se prave veze i da se ljudi upoznaju (za primjer match.com, harmony.com, date.com pa cak i facebook i friendster).
itekako zivi, sta vise nastavlje se i tokom veze sa "live" osobom jer "ovdje" ljudi jos uvijek ne shvataju da upoznati nekoga u kaficu ili na hi5 donosi isti rezultat i ima itekako isto znacenje... e sada ne znam za vas ali svako ko nastavi u vezi traziti djevojke/momke preko neta po meni zasluzuje samarcinu kao da je prisao nekoj u kafani!
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#6

Post by pjega »

cak mi postaje preferentni nacin upoznavanja ljudi. :-) :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#7 Re: Internet sudari

Post by anais_nin »

Dado dijasporitus wrote: Naime u USA je ta vrsta spojeva u zadnjih nekoliko godina postala nevidjeno popularna, mnogi ljudi tzv. klix ovdje vide kao sport ili hobi i to zato sto je internet otvorio toliko mogucnosti i toliko opcija da se upozna i proba tona razilicitih potencijalnih partnera. klix industrija u USA je mozda najbrzi i najveci internet biznis od zadnjeg kraha dot.com-a i pri tome mislim na mnostvo internet stranica koje omogucuju da se prave veze i da se ljudi upoznaju (za primjer match.com, harmony.com, date.com pa cak i facebook i friendster)

pa naravno da ce dozivjeti boom kad vecina tih stranica NAPLACUJE svoje usluge :D ljudi su usamljeni, zele ljubav, tempo zivot je lud, imaju ogranicene mogucnosti upoznavanja novih ljudi i onda pribjegavaju tim metodoma....

mislim da je nebitno kako i na koji nacin ljudi pronalaze ljubav....al jako puno ovih stranica su istinski GORE nego barovi i klubovi od kojih ti korisnici navodno bjeze :D a da ne govorimo o tome kako su fenomenalno jezero za pecanje pod velom anonimnosti vec zauzetim :D
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#8

Post by grunt »

Znam djevojku koja se nakon poznanstva preko interneta čak i vjenčala,ali ja opet ne vjerujem u to,niti bi pokušao!
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#9

Post by Brunello »

ti izgleda imas super iskustva (citaj non stop si tamo) na tim stranicama. reci nam kako je!!..... :D
lelic_sa
Posts: 13
Joined: 28/02/2008 12:33

#10

Post by lelic_sa »

ah to je kulerski ja imam bruku prijatelja koje sam sa neta upoznala ne samo iz Sa nego po cijeloj Bosni bas je super kad ides vikendom kod nekoga u durge gradove itako te stvari i imala sam veza koje sam upoznala naravno preko neta ali nisu uspjele hahahahahahahahahahahahah ali je kulerski
zdravo!!! :P :P :P :P :P :P
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#11

Post by Neelix »

.... :D
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#12 Re: Internet sudari

Post by Dado dijasporitus »

anais_nin wrote:
Dado dijasporitus wrote: Naime u USA je ta vrsta spojeva u zadnjih nekoliko godina postala nevidjeno popularna, mnogi ljudi tzv. klix ovdje vide kao sport ili hobi i to zato sto je internet otvorio toliko mogucnosti i toliko opcija da se upozna i proba tona razilicitih potencijalnih partnera. klix industrija u USA je mozda najbrzi i najveci internet biznis od zadnjeg kraha dot.com-a i pri tome mislim na mnostvo internet stranica koje omogucuju da se prave veze i da se ljudi upoznaju (za primjer match.com, harmony.com, date.com pa cak i facebook i friendster)

pa naravno da ce dozivjeti boom kad vecina tih stranica NAPLACUJE svoje usluge :D ljudi su usamljeni, zele ljubav, tempo zivot je lud, imaju ogranicene mogucnosti upoznavanja novih ljudi i onda pribjegavaju tim metodoma....

mislim da je nebitno kako i na koji nacin ljudi pronalaze ljubav....al jako puno ovih stranica su istinski GORE nego barovi i klubovi od kojih ti korisnici navodno bjeze :D a da ne govorimo o tome kako su fenomenalno jezero za pecanje pod velom anonimnosti vec zauzetim :D

Dotakla si se jednog socioloskog problema koji je vrlo rasprostranjen u SAD-u, tj da vecina stanovnika zivi u otudjenim sredinama daleko od gradskih centara i mjesta gdje bi redovno mogli biti u kontaktu sa ljudima (suburbia). Zato me i interesuje da li je ovaj fenomen takodjer zastupljen i u BiH.

Kao i na svakom slobodnom trzistu ako postoji potraznja pojavice se i ponuda pa sa tim nevidim da ima ista lose u tome da se naplacuju takve usluge, iako ih sam nikad nebih koristio jer spadam upravo u tradicionaliste koji vjeruju u igru slucaja da se partneri upoznaju na javnom/stvarnom mjestu radije nego u virtualnom svijetu. Valjda mi je romanticnije naci trebu uz miris uzstajalog piva i kroz oblak duhanskog dima ...... valjda. :-? :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#13 Re: Internet sudari

Post by anais_nin »

Dado dijasporitus wrote: Dotakla si se jednog socioloskog problema koji je vrlo rasprostranjen u SAD-u, tj da vecina stanovnika zivi u otudjenim sredinama daleko od gradskih centara i mjesta gdje bi redovno mogli biti u kontaktu sa ljudima (suburbia). Zato me i interesuje da li je ovaj fenomen takodjer zastupljen i u BiH.

Kao i na svakom slobodnom trzistu ako postoji potraznja pojavice se i ponuda pa sa tim nevidim da ima ista lose u tome da se naplacuju takve usluge, iako ih sam nikad nebih koristio jer spadam upravo u tradicionaliste koji vjeruju u igru slucaja da se partneri upoznaju na javnom/stvarnom mjestu radije nego u virtualnom svijetu. Valjda mi je romanticnije naci trebu uz miris uzstajalog piva i kroz oblak duhanskog dima ...... valjda. :-? :D
pa mislim da ovaj fenomen postoji u drugacijem obliku u BiH....ljudi se "upoznaju" putem interneta vec neko vrijeme :D ali mislim da ipak postoji razlika izmedju toga da je nekom internet sastavni dio zivota pa i tim putem upoznaje ljude (nezavisno od prirode tih odnosa tj u sta kasnije prerastu) i "planskog lova na partnera - bilo ljubavnog ili seksualnog" koristenjem stranica cija je to jedina svrha :D

ne mislim da bi pokusaj naplacivanja takvih usluga bio profitabilan na podrucju BiH :D barem ne u neko dogledno vrijeme :D

a sto se sjeverne amerike tice, mogu govoriti samo za Kanadu, tj specificnije za podrucje Ontarija...po onome sto sam ja vidjela sto urbanija sredina to su ljudi usamljeniji :D u predgradjima obicno veci postotak stanovnistva cine porodice :D slobodnjaci obicno trce za jezgrom grada :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#14

Post by pesak »

izmedju ostalog, ima ljudi kojima jako smeta dim u kaficima i kafanama, pa im je lakse sedeti kuci i kuckati...i manje kosta. :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#15

Post by van Basten »

što tehnologija više napreduje a ljudi postaju sve zatvoreniji i više se zabijaju u kuće, to će ovih slučajeva biti sve više i više. Mi smo možda generacija koja se tome i može načuditi, ali mislim da će net poznanstva raznih vrsta biti sasvim normalna stvar već za našu djecu.
Uvijek kad se o ovome povede priča sjetim se vizionarske pjesme A.Skloništa - Oni što dolaze za nama. Vrlo vizionarska, zaista
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#16 Re: Internet sudari

Post by Dado dijasporitus »

anais_nin wrote:
Dado dijasporitus wrote: Dotakla si se jednog socioloskog problema koji je vrlo rasprostranjen u SAD-u, tj da vecina stanovnika zivi u otudjenim sredinama daleko od gradskih centara i mjesta gdje bi redovno mogli biti u kontaktu sa ljudima (suburbia). Zato me i interesuje da li je ovaj fenomen takodjer zastupljen i u BiH.

Kao i na svakom slobodnom trzistu ako postoji potraznja pojavice se i ponuda pa sa tim nevidim da ima ista lose u tome da se naplacuju takve usluge, iako ih sam nikad nebih koristio jer spadam upravo u tradicionaliste koji vjeruju u igru slucaja da se partneri upoznaju na javnom/stvarnom mjestu radije nego u virtualnom svijetu. Valjda mi je romanticnije naci trebu uz miris uzstajalog piva i kroz oblak duhanskog dima ...... valjda. :-? :D
a sto se sjeverne amerike tice, mogu govoriti samo za Kanadu, tj specificnije za podrucje Ontarija...po onome sto sam ja vidjela sto urbanija sredina to su ljudi usamljeniji :D u predgradjima obicno veci postotak stanovnistva cine porodice :D slobodnjaci obicno trce za jezgrom grada :D

Imao sam prilike da zivim u obje sredine (da sam ostao u toj neurbanoj sredini do danas bi se upucao :D ) i ovo je zapravo uzrocno-posljedicno pitanje. U manje urbanim sredinama ljudi se vjencavaju puno mladji upravo zbog straha od usamljenosti i nemogucnosti drugih opcija, sto je praznina koju sad internet popunjava. Nekazem da je cekati 40. godinu prije zenidbe ili udaje bolje, ali ljudi su definitivno vise u kontaktu sa drugim ljudima u urbanim sredinama bilo u prijateljskim ili romanticnim odnosima.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#17

Post by repeater »

pesak wrote:izmedju ostalog, ima ljudi kojima jako smeta dim u kaficima i kafanama, pa im je lakse sedeti kuci i kuckati...i manje kosta. :D
:lol: :lol: odlicno. ovo moram upamtiti.
samo postavlja se pitanje: da li vise pijes i dimis tokom "kuckanja" sa strejndzersima ili kada si u njihovom drustvu?
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#18

Post by pesak »

repeater wrote:
pesak wrote:izmedju ostalog, ima ljudi kojima jako smeta dim u kaficima i kafanama, pa im je lakse sedeti kuci i kuckati...i manje kosta. :D
:lol: :lol: odlicno. ovo moram upamtiti.
samo postavlja se pitanje: da li vise pijes i dimis tokom "kuckanja" sa strejndzersima ili kada si u njihovom drustvu?
pa stvarno mi smeta...ne mogu da disem... :-)
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#19

Post by polumasni »

Internet takodjer omogucava ljudima da (brze) naprave direktan kontakt sa osobama koja dijele iste ili slicne interese, vjersko-etnicko-rasne pripadnosti, itd. To je bar na zapadu, gdje sam zivio, vrlo bitno, jer ako ljudi ne uzivaju u ono malo zajednickog vremena koje imaju pored posla i ostalih stvari, onda je tesko da ce uspjeti zajedno. Na zalost ovo je sve cijena pervertiranog modernog nacina zivota i otudjenstva ko je ga prati.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#20

Post by pesak »

Ma ja ne znam sta bih bez interneta. Bas sam se navukla.
Sto se tice poznansatava sa neta u rl. lose..lose...jedno lose iskustvo.
Ne znam cime privlacim agresivce, neotesane tipove ili manijake... :-?
Nemam lepa iskustva. :sad:

uopsteno, primetila sam da su ljudi na srbijanskim forumima mnogo agresivniji i neprijatnji...prosto neverovatno koja je to razlika.
opasnost. :shock: ko zna ko je sve tamo i koga je sve silovao ili ubio...ko zna.
mozda preterujem, ali agresivnost je na visokom nivou. a reci nisu daleko od dela.
Last edited by pesak on 05/03/2008 15:47, edited 1 time in total.
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#21

Post by Mina_sa »

Imam dosta prijatelja koje sam upoznala preko neta i često se vidimo, a što se veze tiče nisam probala a i ne planiram :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#22

Post by pesak »

e, i ja imam jedno lepo iskustvo, ali sa zenskom osobom. :)
i sad se dopisujemo...a nikad je ne bih upoznala da nema neta. :)
a i ne zivi u srbiji...
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#23

Post by polara »

Moj mužić ima " sudare " preko interneta, to sam tek neko veče saznala. Naravno sve je još uvek u virtuelnom svetu. Pazite sta Vam žene rade, pomalo su neobuzdane, bar ove njegove. :D :D :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

polara wrote:Moj mužić ima " sudare " preko interneta, to sam tek neko veče saznala. Naravno sve je još uvek u virtuelnom svetu. Pazite sta Vam žene rade, pomalo su neobuzdane, bar ove njegove. :D :D :D
:shock: :?
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#25

Post by polara »

anais_nin wrote:
polara wrote:Moj mužić ima " sudare " preko interneta, to sam tek neko veče saznala. Naravno sve je još uvek u virtuelnom svetu. Pazite sta Vam žene rade, pomalo su neobuzdane, bar ove njegove. :D :D :D
:shock: :?


I ja sam se prvo začudila, naljutila, i na kraju shvatila da je to neki vid zezanja koji nisam očekivala. :)
Post Reply