Internet kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#51 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kone »

Eh ovako ljudi :) Naletio sam na sljedecu stranicu(link na dnu teksta)sasvim slucajno na market.ba i pravo se iznenadio.Ako sam dobro shvatio,sa ove stranice je moguce kupiti neki od telefona i da ti oni isporuce u BIH-a.Jedino mi nije jasno,dlai je ova stranica nesto kao e-bay,znaci na bazi licitacije ili su ono konacne cijene.Ja sam postavio link da nokiom N97mpa bih molio ove sto imaju puno vise iskustva u kupovini netom,da malo stranicu prostudiraju i da nam objasne sta i kako dalje,da bi se doslo do telefona :)
Vidim da podrzavaju i paypal,tako da mislim da nas tesko nesto moze zaustaviti u narudzbi sa ove stranice i nadam se da nisam nesto bitno ispustio u vezi ovoga :)
Link:

http://www.lightinthebox.com/N97-Style- ... HZ1pA#show
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#52 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Akibh »

kone wrote:Eh ovako ljudi :) Naletio sam na sljedecu stranicu(link na dnu teksta)sasvim slucajno na market.ba i pravo se iznenadio.Ako sam dobro shvatio,sa ove stranice je moguce kupiti neki od telefona i da ti oni isporuce u BIH-a.Jedino mi nije jasno,dlai je ova stranica nesto kao e-bay,znaci na bazi licitacije ili su ono konacne cijene.Ja sam postavio link da nokiom N97mpa bih molio ove sto imaju puno vise iskustva u kupovini netom,da malo stranicu prostudiraju i da nam objasne sta i kako dalje,da bi se doslo do telefona :)
Vidim da podrzavaju i paypal,tako da mislim da nas tesko nesto moze zaustaviti u narudzbi sa ove stranice i nadam se da nisam nesto bitno ispustio u vezi ovoga :)
Link:

http://www.lightinthebox.com/N97-Style- ... HZ1pA#show
Neznam, mislim da je ovo kineska kopija odnosno kanta... kad dodas shiping cost (50$) i carinu/porez, nije bas nesto povoljno...
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#53 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

Ajd da ne otvaram novu temu ... :D
Interesuje me zna li neko nesto vise o slanju paketa i placanju pouzecem .. kako to fercera i zna li neko cijene .. interesuje me samo za podrucje Bosne i Hercegovine taj vid slanja/placanja ...(u posiljci bi bila majica obicna)
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#54 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by bullmastiff »

ko god zeli biznis pocinjat i..ak zna sta hoce ..prednost je u kupovini iz inostranstva preko intereneta..ne moras putovati...jos ako te ne zeznu dobar si pravo :D

stari trgovci su konzervativn..zato mi mladi znamo prednosti interneta..
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#55 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

Pricao sinoc sa tetkom oko tog poreza pdva carine i svega kad ti neko salje izvan Bosne ... reko cuo sam da naplacuju ako prijedje vrijednost 200 KM kaze on ti platis 2 KM carinski pregled i postaru 1 KM usluge i nemaju ti sta vise naplatit za posiljku koja stize u onoj velikoj koverti nekoj kaze ko jastuk bude ako je odjeca ...Pito ga za paket kaze ma moze ti sve smjestit u tu kovertu uglavnom tako da mi nije nista rekao za paket ...
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#56 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Kraljica_Suza »

Globus wrote:Ajd da ne otvaram novu temu ... :D
Interesuje me zna li neko nesto vise o slanju paketa i placanju pouzecem .. kako to fercera i zna li neko cijene .. interesuje me samo za podrucje Bosne i Hercegovine taj vid slanja/placanja ...(u posiljci bi bila majica obicna)
Ma ako je obicna majica u pitanju, nema tu nikakvih karafeka..upakuje se u vecu kovertu koja je kao jastucic :D bas kako si opisao u drugom postu i dobijes na kucnu adresu i to je to.
ja redovno tako dobijam sminku u koverti, a na koverti pise da je placeno npr. 3eura. :thumbup:
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#57 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

Kraljica_Suza wrote:
Globus wrote:Ajd da ne otvaram novu temu ... :D
Interesuje me zna li neko nesto vise o slanju paketa i placanju pouzecem .. kako to fercera i zna li neko cijene .. interesuje me samo za podrucje Bosne i Hercegovine taj vid slanja/placanja ...(u posiljci bi bila majica obicna)
Ma ako je obicna majica u pitanju, nema tu nikakvih karafeka..upakuje se u vecu kovertu koja je kao jastucic :D bas kako si opisao u drugom postu i dobijes na kucnu adresu i to je to.
ja redovno tako dobijam sminku u koverti, a na koverti pise da je placeno npr. 3eura. :thumbup:
Jest al meni treba otkupna posiljka .. znaci da onaj koji primi plati i meni postari donese pare ...I samo na podrucju BiH .. Pitao sam tetka koji radi u posti i kaze da ja moram platit postarinu oko 5 KM otprilike i taj kome saljem kad dobije plati cijenu koju ja navedem na papiru da mi mora platit i jos postaru 3 KM plati on .. Meni postar posalje taj iznos koji pise na papiru ... Znaci ja tebi saljem nesto cija je cijena 50 KM ti ces morat platit 53 a ja cu morat jos prije slanja 5 .. lopovi :D
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#58 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#59 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by interwal »

Brand: "NOKLA" (note: this is not Nokia)
Model: E79

Jok, ma kakvi, gdje bi bio fals :D
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#60 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by bullmastiff »

e ovako
nasao u americi stranicu hocu da narucim parfeme preko njih.medjutim ne rade preko paypala

ali moze se placati sa visa electron tako pise tamo

zna li neko moze li nasa visa electron kartica posluziti za placanje preko neta??

mislim na ovu obicnu karticu za tekuci racun
gradimir
Posts: 36
Joined: 26/11/2007 23:26

#61 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by gradimir »

bullmastiff wrote:e ovako
nasao u americi stranicu hocu da narucim parfeme preko njih.medjutim ne rade preko paypala

ali moze se placati sa visa electron tako pise tamo

zna li neko moze li nasa visa electron kartica posluziti za placanje preko neta??

mislim na ovu obicnu karticu za tekuci racun
I mene ovo interesuje, je li moguce koristiti nase kartice za plaćanje u USA preko neta?
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#62 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

Pa pokusaj neces nista izgubit .. Ja uplacujem kladionicu na bwin.com direktno na stranici kucam iznos i on mi obradi transakciju i odmah prebaci iznos sa kartice na kladionicu
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#63 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Ma.Le.Na »

iakakvih stranica za narucivanje sminke..odjece i sl.? :D
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#64 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by bullmastiff »

ja nasao za parfeme stranica...


kod nas attitude men 75ml 160KM
prkeo neta od 60 do 80 KM uz jeftinu dostavu
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#65 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Ma.Le.Na »

bullmastiff wrote:ja nasao za parfeme stranica...


kod nas attitude men 75ml 160KM
prkeo neta od 60 do 80 KM uz jeftinu dostavu

pa de stavi koju :)
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#66 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

@bullmastiff pa de stavi link stranice ..
@Ma.Le.Na imas na prve dvije stranice ove teme neke linkove ne znam imal sminke medju njima :D negdje sam gledo na forumu linkove i za to al ne znam jel ova tema il je ona o paypalu
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#67 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Ma.Le.Na »

Globus wrote:@bullmastiff pa de stavi link stranice ..
@Ma.Le.Na imas na prve dvije stranice ove teme neke linkove ne znam imal sminke medju njima :D negdje sam gledo na forumu linkove i za to al ne znam jel ova tema il je ona o paypalu
e hvala
probacu i to istrazit :D :thumbup:
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#68 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Rauber »

Kojim karticama kupujete na internetu, koristite li kartice preko kojih dobijate platu ili ste izvadili posebnu karticu samo za internet kupovinu.
Ja imam Raiffaisenovu Visa Electron debitnu preko koje dobijam platu, i odavno sam se nameracio da kupim neku igricu koje nema kod nas, ali sve me nesto prpa da mi je ko ne podjoni i da me ne zavali u minus.
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#69 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

To je ta kartica koja ti treba za placanje preko neta .. Samo sto je prpa hocel ti otic plata :D Ja imam na kartici onoliko koliko mi treba da platim nesto ...Nekad imam i vise stoji mi al nisu to neke velike cifre .. do 50 KM .. nikad mi nista nije otisla al strah uvijek postoji ..Mislim da se nemas cega bojati samo nadjes sigurnu stranicu sa koje kupujes i to je to ..
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#70 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Rauber »

Ma da, kupio sam jednom counter strike preko steam-a i nije bilo problema, ali sad me nesto prpa jer su mi odborili ulazak u minus...
Vidjet cu jos sta cu :roll:
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#71 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Globus »

Jbg ... Mislim da nemas razloga za strah ako je stranica pouzdana i nije neka divlja ...Al uvijek postoji doza straha sta ako ..
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#72 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Dozer »

Rauber wrote:Kojim karticama kupujete na internetu, koristite li kartice preko kojih dobijate platu ili ste izvadili posebnu karticu samo za internet kupovinu.
Ja imam Raiffaisenovu Visa Electron debitnu preko koje dobijam platu, i odavno sam se nameracio da kupim neku igricu koje nema kod nas, ali sve me nesto prpa da mi je ko ne podjoni i da me ne zavali u minus.
U principu, najbolje je imati potpuno zasebnu karticu za internet kupoprodaju, i to ne kreditnu nego debitnu. Mislim da krace i jasnije od ovoga ne moze.
Par je razloga:
- Debitna se dopunjuje i s nje se, u slucaju neke malverzacije (kradja brojeva i sl.) ne moze uzeti nista sto niste licno uplatili, a to ne treba da budu velike cifre, do 100 KM. Pa i ako se sta desi, nije neka velika steta.
- Kreditne kartice uvijek imaju na sebi iznos koji je banka odobrila, i ako vam se sta desi s ovom karticom, onda ste donji jer te pare banci morate vratiti vi. U najboljem slucaju moze se desiti da se radi o nekoj malverzaciji za koju je banka informisana prije nego ste vi i shvatili da nesto ne valja, i tada se najcesce desava da vas banka ne tereti, nego stetu namire od osiguranja jer su to ionako njihove pare. Ovo vam nikada nece uraditi s vasim parama, tj. sa debitnom karticom, tako da je savjet da na kartici s kojom vrtite po netu nikada nemate velike pare.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#73 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kone »

Dozer wrote:
Rauber wrote:Kojim karticama kupujete na internetu, koristite li kartice preko kojih dobijate platu ili ste izvadili posebnu karticu samo za internet kupovinu.
Ja imam Raiffaisenovu Visa Electron debitnu preko koje dobijam platu, i odavno sam se nameracio da kupim neku igricu koje nema kod nas, ali sve me nesto prpa da mi je ko ne podjoni i da me ne zavali u minus.
U principu, najbolje je imati potpuno zasebnu karticu za internet kupoprodaju, i to ne kreditnu nego debitnu. Mislim da krace i jasnije od ovoga ne moze.
Par je razloga:
- Debitna se dopunjuje i s nje se, u slucaju neke malverzacije (kradja brojeva i sl.) ne moze uzeti nista sto niste licno uplatili, a to ne treba da budu velike cifre, do 100 KM. Pa i ako se sta desi, nije neka velika steta.
- Kreditne kartice uvijek imaju na sebi iznos koji je banka odobrila, i ako vam se sta desi s ovom karticom, onda ste donji jer te pare banci morate vratiti vi. U najboljem slucaju moze se desiti da se radi o nekoj malverzaciji za koju je banka informisana prije nego ste vi i shvatili da nesto ne valja, i tada se najcesce desava da vas banka ne tereti, nego stetu namire od osiguranja jer su to ionako njihove pare. Ovo vam nikada nece uraditi s vasim parama, tj. sa debitnom karticom, tako da je savjet da na kartici s kojom vrtite po netu nikada nemate velike pare.
Upravo tako :D Ja imam dvije debitne od raiffaisena,na jednu ide plata,a druga sluzi samo za internet kupovinu.I nema problema tipa,hoce li mi nestati plata itd...BTW kupujem po netu vec tri godine i nikad nisam imao nikakvih problema.
Gdje je ovaj sa ovom stranicom za parfeme :lol: ???Sad me nalozio da kupim parfem,a ne znam koja je stranica :D
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#74 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Rauber »

Nista izvadit cu novu karticu, jest da mi je peglaona cekati ali jbg.Hvala
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#75 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by kone »

Rauber wrote:Nista izvadit cu novu karticu, jest da mi je peglaona cekati ali jbg.Hvala
Neces puno cekati u Raiffaiesen banci.Odes do banke i uzmes onaj njihov reklamni materijal za debitne kartice i odmah ga popunis i odneses sluzbenici.Karticu ces vjerovatno dobiti u roku od 7 dana.Mislim da je to najbrza banka,sto se tice izdavanja kartica...
Post Reply