Internet kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3951 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

Nisam koristio tako da ti ne mogu reći informaciju iz prve ruke.
wasabi
Posts: 172
Joined: 22/09/2015 22:59

#3952 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by wasabi »

pozdrav
da li je neko narucivao sa ove stranice i da li je ok
https://www.sport-1a.de
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#3953 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by sedma_7 »

high_volume wrote:
Mehemed wrote:Nema, ali imaju kao neki agenti preko kojih kupuješ na taobao. Nisam nikada kupovao, već sam samo čitao o tome kako se kupuje. Komplikovano je ali mislim da se isplati potruditi.
Našao sam te agente, ali ne smijem njima uplaćivati, ne vjerujem... A moram uplatiti karticom firme :( Doduše, ne znam ni koliko je kroz taobao plaćanje pouzdano :-)
Meni su takvi sajtovi sumnjivi do bola, a tek ti posrednici... ne znam, ja ne bih rizikovala.

jednom sam uplatila desetak dolara preko takve stranice i narucila par stvari koje nikad nisu dosle.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#3954 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by sedma_7 »

Koliko je carinski pregled? Bio je do sad 3,5 km no nisam narucivala ništa u zadnjih pola godine, a nagdje sam načula da je povećan, ili je to neka dezinformacija?
IstinitaPoruka
Posts: 367
Joined: 06/10/2015 14:27

#3955 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by IstinitaPoruka »

sedma_7 wrote:Koliko je carinski pregled? Bio je do sad 3,5 km no nisam narucivala ništa u zadnjih pola godine, a nagdje sam načula da je povećan, ili je to neka dezinformacija?
Za neke manje stvari, naplaćivali su mi 3.5, a nešto većih gabarita preko 8
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#3956 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Melo15 »

high_volume wrote:
Mehemed wrote:Nema, ali imaju kao neki agenti preko kojih kupuješ na taobao. Nisam nikada kupovao, već sam samo čitao o tome kako se kupuje. Komplikovano je ali mislim da se isplati potruditi.
Našao sam te agente, ali ne smijem njima uplaćivati, ne vjerujem... A moram uplatiti karticom firme :( Doduše, ne znam ni koliko je kroz taobao plaćanje pouzdano :-)
Ja sam zadnji put kad sam narucivao koristio cssbuy agenta, mozes i taobao i 1688 stranice preko njih, narucivao sam vise puta i nisam imao problema...Ne znam je li se sta promijenilo, niti da li jos uvijek radi ta stranica, morat cu provjerit, pa sta i naruciti opet :D Koristio sam prije mister tao, ali tu su ja mislim ukinuli skroz..
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3957 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by betametazon »

Pozz, je li realno ovo...? :D

https://www.attendrai.com/products/s10- ... smartphone

Obradujte me, recite da jeste :D
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#3958 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by sarajevo-x.com »

Jeste isto kao i ona Ana dva kilometra dalje :mrgreen:
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3959 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by betametazon »

sarajevo-x.com wrote:Jeste isto kao i ona Ana dva kilometra dalje :mrgreen:
Nemoj zajebavat da Ana nije realna :shock: :( :( :| :run:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3960 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

Jest jest, stranica kreirana prije 12 dana http://whois.domaintools.com/attendrai.com
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#3961 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by betametazon »

Pa mozda je neka akcija povodom otvorenja, S10+ za samo 92$, free shipping :D

Izbacilo mi na instagram storiju, nemam pojma kako. Inace na Aliexpressu sam narucio phone 24.6....i jos uvijek cekam shipping :zoka:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3962 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Mehemed »

I to "Worldwide Express Shipping" :D :D :D Legit for sure :izet: :izet: :izet:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3963 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by seoBIH »

Jeste stvarna stranica, rade promociju...wtf ljudi? De opametite se...
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#3964 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by stativa »

odakle naručiti maxice uz neku normalnu poštarinu a da nije sportsdirect? :D
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#3965 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by hali gali halid »

Je li mozda neko narucivao sa stranice vova?
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#3966 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by TinNBANFL »

stativa wrote:odakle naručiti maxice uz neku normalnu poštarinu a da nije sportsdirect? :D
kickz i consortium.co.uk

nek je sa srecom :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3967 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by _Reds_ »

Da li je ko porulivao robu u pograničnu poštu u Hrvatskoj?

Obzirom da ne šalju u BiH, to mi je opcija, posto namjeravam ići u HR uskoro. Pa ima li ko iskustava ?
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3968 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by mk ultra »

TinNBANFL wrote:
stativa wrote:odakle naručiti maxice uz neku normalnu poštarinu a da nije sportsdirect? :D
kickz i consortium.co.uk

nek je sa srecom :)
Jesi li narucivao sa ovih stranica
Sad su Asos digli na 40£ minimum besplatne dostave
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#3969 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by TinNBANFL »

mk ultra wrote:
TinNBANFL wrote:
stativa wrote:odakle naručiti maxice uz neku normalnu poštarinu a da nije sportsdirect? :D
kickz i consortium.co.uk

nek je sa srecom :)
Jesi li narucivao sa ovih stranica
Sad su Asos digli na 40£ minimum besplatne dostave
narucio sa consotrium white leather air max 90s duga im je posta bila jer je islo preko Royal Mail-a i trebalo je 20ak dana.

Uskoro narcujem neke Jordan stvari sa Kickz pa cu ti pisati kakva su iskustva :)
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#3970 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Vidal89 »

Kako je moguce da nasa BH posta naplati dostavu iako mi je pisalo pri narudzbi da je besplatna dostava.? Radio sam narudzbu s ebaya.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#3971 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by vjeshalica »

De ba presaberi se sa upadicama kakva dostava????
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#3972 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by Sakazulu »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pos ... 19575.aspx

HRVATSKA pošta (HP) ne smije više građanima naplaćivati dodatnu poštarinu od 4,50 kuna za uručenje malih paketa iz međunarodnog prometa jer joj je to rješenjem zabranio poštanski inspektor Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM), navodi se u tom rješenju na web stranicama HAKOM-a.

"To je dobra vijest za sve građane koji koriste e-trgovinu i osnovne poštanske usluge, a koje u Hrvatskoj pruža Hrvatska pošta-HP temeljem akata Svjetske poštanske unije", komentiraju iz HAKOM-a rješenje o toj zabrani, datirano s 18. rujnom ove godine.

Ističu i da se u obrazloženju tog rješenja, uz ostalo, navodi i da je Hrvatski sabor početkom 2019. ratificirao Svjetsku poštansku konvenciju (SPU) te da je HAKOM zatražio mišljenje Ministarstva mora, prometa i infrastrukture o odredbama Zakona o poštanskim uslugama (ZPU) koje se odnose na međunarodni pismovni promet.

Dobra vijest za sve građane

"Temeljem pribavljenog mišljenja nadležnog Ministarstva i ovlaštenog prijevoda akata SPU-a, poštanski inspektor je odlučio zabraniti HP-u naplatu uručenja malih paketa od primatelja. Dobra vijest za sve građane je i da se HP ne može žaliti na to rješenje, iako može pokrenuti upravni spor pred Visokim upravnim sudom protiv HAKOM-a, no eventualna tužba neće odgoditi izvršenje rješenja", poručuju iz HAKOM-a.

U rješenju o zabrani daljnje naplate te dodatne poštarine navodi se i da je HP u postupku uručenja malog paketa, kao međunarodne dolazne poštanske pošiljke mase do 2 kilograma, protivno aktima SPU-a obavljao naplatu za uručenje malog paketa od 4,50 kuna od primatelja tih pošiljaka.

HP-u je stoga naloženo da u roku od osam dana po primitku tog rješenja prestane s tim postupanjem, odnosno da ukine tu naplatu za uručenje malog paketa i u istom roku obavijesti inspektora o poduzetim mjerama.

Poštanski inspektor

"U slučaju nepostupanja po ovom rješenju, odgovornoj osobi izreći će se novčana kazna u iznosu od 50 tisuća kuna, a u slučaju daljnjeg neispunjavanja obveze, izreći će se druga, veća novčana kazna", stoji uz ostalo u tom rješenju.

HAKOM je taj inspekcijski nadzor nad HP-om proveo po službenoj dužnosti jer je regulator i poštanskog tržišta, a i zbog prigovora korisnika da im HP naplaćuje takav iznos za uručenje malog paketa na adresi ili u poštanskom uredu kada ga dođu preuzeti.

Zbog tog rješenja HP je tražio produljenje roka za izvršenje za dodatnih 30 dana, smatrajući da je navedeni dani rok od osam dana prekratak zbog složenosti tehnoloških procesa te da bi kao takav, kako su naveli, mogao imati znatnije povećanje u troškovima poslovanja.

No, poštanski inspektor HAKOM-a je nakon analize dostavljenih argumenata glede odgode rješenja utvrdio da navedeni zahtjev HP-a nije osnovan te je drugim rješenjem, od 25. rujna ove godine, odbijena odgoda izvršenja, uz obrazloženje da HP nije dokazao mogućnost nastanka teško popravljive štete i nije dokazao kako odgoda ne bi bila protivna javnom interesu.
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#3973 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by stativa »

TinNBANFL wrote: narucio sa consotrium white leather air max 90s duga im je posta bila jer je islo preko Royal Mail-a i trebalo je 20ak dana.

Uskoro narcujem neke Jordan stvari sa Kickz pa cu ti pisati kakva su iskustva :)
Kolika je poštarina kad naručujes sa consortiuma u BiH, 12 funti Royal mailom?
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#3974 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by TinNBANFL »

stativa wrote:
TinNBANFL wrote: narucio sa consotrium white leather air max 90s duga im je posta bila jer je islo preko Royal Mail-a i trebalo je 20ak dana.

Uskoro narcujem neke Jordan stvari sa Kickz pa cu ti pisati kakva su iskustva :)
Kolika je poštarina kad naručujes sa consortiuma u BiH, 12 funti Royal mailom?
Na racunu mi pise 27$
caffeinefreak
Posts: 218
Joined: 13/03/2013 23:53

#3975 Re: Internet kupovina iz inostranstva

Post by caffeinefreak »

Ako sam prije 5 dana narucio proizvod i sutra ponovno narucim nesto sa iste ili razlicite web stranice, a recimo ukupna vrijednost prelazi onih 300 km da li ce mi ovi nasi lopovi naplatiti carinu iako su u pitanju dva odvojena paketa?
Post Reply