Internet konekcija putem LCD TV-a...

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

jasko__

#1 Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by jasko__ » 03/01/2012 17:33

Jel moguće ovo uštimati...pri tome ne mislim da se tv koristi umjesto monitora za racunar...čuo sam da ljudi preko wireless konekcije surfaju po netu preko TV-a...imam Philips LCD TV novije generacije...a i wireless mi je aktivan u kući...pa me zanima dal se može uštimati...

mrtva kokoš

#2 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by mrtva kokoš » 03/01/2012 17:35

jasko__ wrote:Jel moguće ovo uštimati...pri tome ne mislim da se tv koristi umjesto monitora za racunar...čuo sam da ljudi preko wireless konekcije surfaju po netu preko TV-a...imam Philips LCD TV novije generacije...a i wireless mi je aktivan u kući...pa me zanima dal se može uštimati...
pa ako ti tv ima wireless moze...

Eborg

#3 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Eborg » 03/01/2012 17:37

Mislim da bi za to televizor trebao imati ugrađen Wi-Fi uređaj ili makar biti Wi-Fi Ready (tj. imati infrastrukturu da mu se još dokupi uređaj za Wi-Fi). Proguglaj malo TV ili pogledaj uputstvo, to se obično stavlja kao jedna od glavnih karakteristika u posljednje vrijeme.

nihil_

#4 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by nihil_ » 03/01/2012 17:38

jasko__ wrote:Jel moguće ovo uštimati...pri tome ne mislim da se tv koristi umjesto monitora za racunar...čuo sam da ljudi preko wireless konekcije surfaju po netu preko TV-a...imam Philips LCD TV novije generacije...a i wireless mi je aktivan u kući...pa me zanima dal se može uštimati...
Pa koji je tv? Podrzava li wireless?

Moras na neki nacin da primas signal kad vec neces da koristis TV kao monitor jel tako?

jasko__

#5 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by jasko__ » 03/01/2012 18:00

philips 42PFL5405H/12 full HD...evo izgleda da nema mogućnost...al mozda ja ne znam naći???!!!!!!!

nihil_

#6 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by nihil_ » 03/01/2012 18:13

Nema taj TV tu opciju ali uvijek mozes skopcati laptop ili uzeti ono mojaTV sranje pa tako ici na internet.

Miro Spiro

#7 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Miro Spiro » 03/01/2012 18:27

Zasto je mojaTV sranje.

luckylaka
Been thanked: 3 times

#8 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 18:28

I ja evo pokusavam mjesec dana da namjestim internet na svom tv Panasonic tc-l42e3-viera al uvijek nesto fali.Pokusao sa lan ne ide sa wireless ne ide.Evo sad sve podatke unio ip adres,dns setting,subnet i sad kaze ,,connection to the server failed,,.Ma mrs u p.m.

nihil_

#9 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by nihil_ » 03/01/2012 18:31

Miro Spiro wrote:Zasto je mojaTV sranje.
Pa zato jer je sve bihnetovo sranje pa tako i moja tv. Al bihnet nije tema :)

@luckylaka - tvoj tv podrzava wifi ima i lan port, pa na koji nacin si pokusavao da se konktujes?

luckylaka

#10 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 18:37

nihil_ wrote:

@luckylaka - tvoj tv podrzava wifi ima i lan port, pa na koji nacin si pokusavao da se konktujes?
Na lan ali evo i sad kad pokusam pise,,connectio to the server failed,,Jedino sto jos moze biti problem sto trazi,,proxy setting,,tj proxy addres i proxy port i ne mogu nigdje naci ,,my proxy setting,,

nihil_

#11 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by nihil_ » 03/01/2012 18:39

luckylaka wrote:
nihil_ wrote:

Na lan ali evo i sad kad pokusam pise,,connectio to the server failed,,Jedino sto jos moze biti problem sto trazi,,proxy setting,,tj proxy addres i proxy port i ne mogu nigdje naci ,,my proxy setting,,
Znaci konektujes se direkt na modem. Koji ti je internet provider.

and

#12 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by and » 03/01/2012 18:47

nihil_ wrote:

Moras na neki nacin da primas signal kad vec neces da koristis TV kao monitor jel tako?
ovo da se surfa po netu baš nisam čuo.ovi tv-i što imaju internet priključak mogu pristupati nekim internet servisima i to je to.(you tube,skype...)ili?

luckylaka

#13 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 18:51

@luckylaka - tvoj tv podrzava wifi ima i lan port, pa na koji nacin si pokusavao da se konktujes?[/quote]
Na lan ali evo i sad kad pokusam pise,,connectio to the server failed,,Jedino sto jos moze biti problem sto trazi,,proxy setting,,tj proxy addres i proxy port i ne mogu nigdje naci ,,my proxy setting,,[/quote]

Znaci konektujes se direkt na modem. Koji ti je internet provider.[/quote]
ATT-

luckylaka

#14 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 18:54

and wrote:
nihil_ wrote:

ovo da se surfa po netu baš nisam čuo.ovi tv-i što imaju internet priključak mogu pristupati nekim internet servisima i to je to.(you tube,skype...)ili?
To i meni nije jasno imam mogucnost netflix,cinemaNow,amazon,napster,facebook..(nisam ih jos koristio)ali ne znam da li mogu koristiti neki internet servis

and

#15 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by and » 03/01/2012 18:59

laky ti ako si u americi imaš dosta toga što možeš koristiti(iznajmljivanje filmova...)i još neki servisi koji nama nisu dostupni,ali da klasično izađeš na internet i surfaš nisam čuo dosad.
obično je ta instalacija jednostavna,ne znam šta tebe toliko haba?

nihil_

#16 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by nihil_ » 03/01/2012 19:00

luckylaka wrote:Pa zato jer je sve bihnetovo sranje pa tako i moja tv. Al bihnet nije tema :)

Na lan ali evo i sad kad pokusam pise,,connectio to the server failed,,Jedino sto jos moze biti problem sto trazi,,proxy setting,,tj proxy addres i proxy port i ne mogu nigdje naci ,,my proxy setting,,[/quote]

Znaci konektujes se direkt na modem. Koji ti je internet provider.[/quote]
ATT-[/quote]
Pa nabavi wireless router pa preko njega ili obicni zicani router ili ubaci dvije lan kartice u PC pa od njega napravi router. Dakle uspostavis konekciju pa tek onda TV konektujes na tu mrezu

Miro Spiro

#17 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Miro Spiro » 03/01/2012 19:01

nihil_ wrote:

Jesi li Telemach ili neki drugi.

Sto se tice teme nemoj se vise zezati s tim.Jednostavnije je obicni PC spojiti pa surfati nego preko TV-a ( ako podrzava) .

and

#18 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by and » 03/01/2012 19:03

Miro Spiro wrote:
nihil_ wrote:

Jesi li Telemach ili neki drugi.

Sto se tice teme nemoj se vise zezati s tim.Jednostavnije je obicni PC spojiti pa surfati nego preko TV-a ( ako podrzava) .
a kako se to surfa ako ne spojiš pc?

luckylaka

#19 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 19:06

and wrote:laky ti ako si u americi imaš dosta toga što možeš koristiti(iznajmljivanje filmova...)i još neki servisi koji nama nisu dostupni,ali da klasično izađeš na internet i surfaš nisam čuo dosad.
Pa to mene interesuje da li recimo mogu koristiti balkaniyum.tv i da direktno gleda tv kanale na tv-u ili recimo da na tv-u koristim sa-x

and

#20 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by and » 03/01/2012 19:13

luckylaka wrote:
and wrote:laky ti ako si u americi imaš dosta toga što možeš koristiti(iznajmljivanje filmova...)i još neki servisi koji nama nisu dostupni,ali da klasično izađeš na internet i surfaš nisam čuo dosad.
Pa to mene interesuje da li recimo mogu koristiti balkaniyum.tv i da direktno gleda tv kanale na tv-u ili recimo da na tv-u koristim sa-x
ja koliko znam možeš koristiti servise koje imaš na tv-u.neki tv imaju mogućnost povezivanja u mrežu bežično sa računarom i stream sa računara.

luckylaka

#21 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by luckylaka » 03/01/2012 19:15

and wrote:
luckylaka wrote:
ja koliko znam možeš koristiti servise koje imaš na tv-u.neki tv imaju mogućnost povezivanja u mrežu bežično sa računarom i stream sa računara.
Ok

Drvosjeca iz Dejcica

#22 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 03/01/2012 19:19

and wrote: a kako se to surfa ako ne spojiš pc?
Zavisi od modela TV-a, moj ima opciju da ukucas URL i otvori ti stranicu koju želiš (recimo google) sve ostalo je kao na PC-u.

Miro Spiro

#23 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Miro Spiro » 03/01/2012 19:20

a kako se to surfa ako ne spojiš pc?[/quote]

Neki TV-ovi podržavaju google surf ili servise tipa Skype,FB ili slicno .Zato sam rekao da je preko PC-a najbolje jer tada je to pravo surfanje.

and

#24 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by and » 03/01/2012 19:23

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Zavisi od modela TV-a, moj ima opciju da ukucas URL i otvori ti stranicu koju želiš (recimo google) sve ostalo je kao na PC-u.
koji su to tv?nisam čuo?vidio sam samo ove koji imaju neke servise,a ne klasično surfanje.to je već nešto.kod mene isto ima samo neke servise i nisam ga ni spajao.

Drvosjeca iz Dejcica

#25 Re: Internet konekcija putem LCD TV-a...

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 03/01/2012 19:29

and wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
koji su to tv?nisam čuo?vidio sam samo ove koji imaju neke servise,a ne klasično surfanje.to je već nešto.kod mene isto ima samo neke servise i nisam ga ni spajao.
Philips serije 7000 - 46PFL7605H/12. Malo je peglativno tipkati preko daljnskog na softw. tastaturu jer ovi modeli nemaju podršku za WL tastaturu, mislim da su tek na modelima od 2011. uveli tu mogućnosti, ali je generalno dobra stvar.

Post Reply