Internet konekcija preko Hamachi-a

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
RedJohn
Posts: 320
Joined: 17/12/2011 22:48

#1 Internet konekcija preko Hamachi-a

Post by RedJohn »

Imam vec par dana problem sa Internetom ,prije sam uspio da povezem dva laptopa na jedan modem (bez switcher-a)
Vazda mi se javljalo "IP Conflict" i tako 2 godine , dok se prijavim il ja izbacim brata na drugom laptopu jednom ,il on mene ,pa sve normala radi ! Do neki dan ,kad je nestalo struje ,njemu je radio Internet a meni nije ,pa sam isao da vidim u cemu je problem ,pise mi da isk. modem na 10 sek pa da ga restartujem ,jer ne prepoznje moj IP ,i uspijem ja to ,ponekad kad to uradim njega totalno izbaci ,pa njemu nemoze ,i na kraju uspijemo obojca ,ali izbacimo telefon iz "Linije" (:D)
Ne zelim da stari dzabe se dere onima iz HS-a jer telefon nece pa da pitam cuo sam da se moze preko Hamachi-a napraviti konekcija ,ali pitanje kako? Nisam mogao naci nigdje ,kako da uradim ,trenutno koristim od komsije wlan ,ali neugodno mi je ,pa bih zelio znati imali ikakav program,ili bilo sta da napravim konekciju na oba (bez odg. router ,molim)
a Ad-hoc mi nesto nece :S Ako moze neko objasniti barem to ,zahvalan bi bio drama ! :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#2 Re: Internet konekcija preko Hamachi-a

Post by Mustang1 »

Preko hamachija koliko ja znam i koristim mozes igrati igrice u lanu
Post Reply