Internacionalni Univerzitet Travnik

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#26 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by astala_vistala »

Ma na te privatne fakultete vecinom idu ljudi koji su vec u radnom odnosu pa se dodatno uzima diploma zbog prosjeka plate ili da se ucvrsti to radno mjesto zbog straha da to mjesto ne popuni neko kvalifikovaniji,uglavnom to su kukurz fakulteti,ide mi buraz na jedan slican u kiseljaku nesejcam se kada je posljedni put otisao ali vec je treca godina :D
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#27 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Nisu vise ni drzavni fakulteti mjerilo znanja, cast izuzecima koji se namuce da zavrse ali ima i onih koji ga zavrsavaju tako sto plate kao da su na privatnom......bila, cula, vidjela :roll:
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#28 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ljiljan89 »

njahr wrote:To bi ja sve ukino !

Dobar dan profesore i dobijes 9 :)

Dok ja u Tuzli moram izac 3,4 puta da me pusti i dobro me ispita na ispitima, a vi preko interneta posaljete seminarske neke i bejagi polozili cccc.

Sto nisam ministar da to ukinem sve osim drzavnih fakulteta ! :bih: :bih: :bih: :bih:
ti buraz nemas pojma o cemu pricas
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#29 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by harač »

uvijek me je zanimalo šta znači to "internacionalni"... bošnjaci/srbi/hrvati-nacionalni :?
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#30 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ljiljan89 »

harač wrote:uvijek me je zanimalo šta znači to "internacionalni"... bošnjaci/srbi/hrvati-nacionalni :?
http://en.wikipedia.org/wiki/International
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#31 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by harač »

ljiljan89 wrote:
harač wrote:uvijek me je zanimalo šta znači to "internacionalni"... bošnjaci/srbi/hrvati-nacionalni :?
http://en.wikipedia.org/wiki/International
pa, baš me zbunjuje korištenje ovog izraza koji ima određeno uobičajno značenje. po čemu je ovaj univerzitet internacionalan, za razliku od svih drugih u BiH?
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#32 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ljiljan89 »

harač wrote:
ljiljan89 wrote:
harač wrote:uvijek me je zanimalo šta znači to "internacionalni"... bošnjaci/srbi/hrvati-nacionalni :?
http://en.wikipedia.org/wiki/International
pa, baš me zbunjuje korištenje ovog izraza koji ima određeno uobičajno značenje. po čemu je ovaj univerzitet internacionalan, za razliku od svih drugih u BiH?
e to ti ne bih znao reci... nikad krocio nisam tamo

cesto se univerzitet tako zove jer ima studente iz drugih zemalja
ortega
Posts: 167
Joined: 01/04/2011 00:20

#33 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ortega »

joj daj zatvorite ovu temu, ako ljudi ne mogu od provokacija da komentarisu o univerzitetu koji zele, ne vidim smisao, da tema uopste postoji..problem ove zemlje, su ovi internet provokatori i neradnici, dajte ba ljudi, ako neko zeli da ide na bilo koji fax nije vase da ga omalovazavate, svako sebi bira, vi grabite naprijed, osnujte firme, i zaposlite koga hocete, sa kojeg faxa hocete, pustite ljude neka izmjenjuju informacije o svom univerzitetu...
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#34 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ljiljan89 »

ortega wrote:joj daj zatvorite ovu temu, ako ljudi ne mogu od provokacija da komentarisu o univerzitetu koji zele, ne vidim smisao, da tema uopste postoji..problem ove zemlje, su ovi internet provokatori i neradnici, dajte ba ljudi, ako neko zeli da ide na bilo koji fax nije vase da ga omalovazavate, svako sebi bira, vi grabite naprijed, osnujte firme, i zaposlite koga hocete, sa kojeg faxa hocete, pustite ljude neka izmjenjuju informacije o svom univerzitetu...
:thumbup:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#35 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by harač »

da ne bude zabune, ne smatram da su "državni fakulteti" u BiH išta bolje "obrazovne institucije" :(
wdman
Posts: 4
Joined: 28/11/2011 18:54

#36 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by wdman »

ortega wrote:joj daj zatvorite ovu temu, ako ljudi ne mogu od provokacija da komentarisu o univerzitetu koji zele, ne vidim smisao, da tema uopste postoji..problem ove zemlje, su ovi internet provokatori i neradnici, dajte ba ljudi, ako neko zeli da ide na bilo koji fax nije vase da ga omalovazavate, svako sebi bira, vi grabite naprijed, osnujte firme, i zaposlite koga hocete, sa kojeg faxa hocete, pustite ljude neka izmjenjuju informacije o svom univerzitetu...
:thumbup:
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#37 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by ljiljan89 »

harač wrote:da ne bude zabune, ne smatram da su "državni fakulteti" u BiH išta bolje "obrazovne institucije" :(
najbolje da zatvorimo sve univerzitete?

covjek ide na fakultet da se obrazuje ili sam ja zajebao totalno smisao univerziteta?

platio covjek da dobije diplomu ili platio covjek da ide na uni na kojem se "lako" prolazi ti dodje isto kao na drzavnom kada neko prepisuje na ispitima, daje mito da prodje ili nesto drugo.

isti stepen (ne)znanja ce im biti

covjek koji zeli da nauci (sto je i svrha univerziteta), da bude sposoban radnik danas/sutra ce uciti makar pohadjao najlaksi fakultet na svijetu.

ako neko pohadja fakultet cisto da dobije diplomu, pa brate mozes onda komotno ustediti te pare od skolarine i uplatiti nekome u drzavnoj instituciji za posao... i eto te, rijesio si se muka bez "ucenja"

pustite ljude neka studiraju gdje hoce i mogu. studiraju za sebe, ne za tebe.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#38 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by lajk »

:thumbup:
ljiljan89 wrote:
harač wrote:da ne bude zabune, ne smatram da su "državni fakulteti" u BiH išta bolje "obrazovne institucije" :(
najbolje da zatvorimo sve univerzitete?

covjek ide na fakultet da se obrazuje ili sam ja zajebao totalno smisao univerziteta?

platio covjek da dobije diplomu ili platio covjek da ide na uni na kojem se "lako" prolazi ti dodje isto kao na drzavnom kada neko prepisuje na ispitima, daje mito da prodje ili nesto drugo.

isti stepen (ne)znanja ce im biti

covjek koji zeli da nauci (sto je i svrha univerziteta), da bude sposoban radnik danas/sutra ce uciti makar pohadjao najlaksi fakultet na svijetu.

ako neko pohadja fakultet cisto da dobije diplomu, pa brate mozes onda komotno ustediti te pare od skolarine i uplatiti nekome u drzavnoj instituciji za posao... i eto te, rijesio si se muka bez "ucenja"

pustite ljude neka studiraju gdje hoce i mogu. studiraju za sebe, ne za tebe.
hljebarnik
Posts: 983
Joined: 13/11/2011 21:24
Location: kod AcA

#39 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by hljebarnik »

HenryKinasky wrote:
Opet, postavlja se jedno, za bosanske uslove, logicno pitanje. Zasto bi neko, ko je npr. iz Sarajeva, isao u Travnik, Kiseljak,... kada mu je ovdje fakultet ispred nosa. Zasto se isplati taj trosak? Ipak do Travnika ima oko 100 km, Kiseljaka 30 km. Jedini logican zakljucak je da se trosak isplati jer se brzo zavrsi fakultet tj. nema padanja. Cini mi se da su na takvim fakultetima predavanja subotom i nedjeljom sto je opet, ako je istina, jos jedna cinjenica koja govori u prilog tome da su takvi fakulteti namjenjeni onima koji zele da ucvrste poziciju, napreduju (vezom) i povecaju platu.

Zato sto na ekonomiji u Sarajevu imas obicne krkane od profesora i asistenata, cast izuzecima.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#40 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by mrtva kokoš »

hljebarnik wrote:
Zato sto na ekonomiji u Sarajevu imas obicne krkane od profesora i asistenata, cast izuzecima.
a cekaj ko dolazi u travnik predavati, ti krkani sa sarajevskih fakulteta ili su se tu skupila raja iz travnika :?
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#41 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Muuky »

HenryKinasky wrote:Imam ja na poslu par tih diplomiranih iz Kiseljaka, Travnika i Sarajeva (Ganic). Sve su to djeca koja su u firmu (drzavnu) dosla vezom, a fakultete su upisali i zavrsili u rekordnom roku (Diplomirani ekonomista javne uprave - zavrsio covjek za 2 godine). Glavni razlog upisa je ucvrscivanje pozicije, dalje napredovanje (opet vezom), veca plata i jos veca arogancija. Mada, zalosno je dati nekome vecu platu, a nema znanje i izjednaciti ga sa nekim kome se dodjeljuju svi intelektualni poslovi tako da taj radi da zaradi svoju i njihovu (parazitsku) platu. Imam mogucnost da radim i sa momcima koji su zavrsili po bolonjskom sistemu (drzavni fakultet). Ipak, razlika u znanju je daleko na strani onih koji dodju sa npr. ETF-a ili masinskog fakulteta. Razlika se ogleda u sistematicnosti, strucnosti i totalno drugacijem (inzenjerskom) pristupu rijesavanju problema.

Opet, postavlja se jedno, za bosanske uslove, logicno pitanje. Zasto bi neko, ko je npr. iz Sarajeva, isao u Travnik, Kiseljak,... kada mu je ovdje fakultet ispred nosa. Zasto se isplati taj trosak? Ipak do Travnika ima oko 100 km, Kiseljaka 30 km. Jedini logican zakljucak je da se trosak isplati jer se brzo zavrsi fakultet tj. nema padanja. Cini mi se da su na takvim fakultetima predavanja subotom i nedjeljom sto je opet, ako je istina, jos jedna cinjenica koja govori u prilog tome da su takvi fakulteti namjenjeni onima koji zele da ucvrste poziciju, napreduju (vezom) i povecaju platu.
pametnjakovicu , na ovom faxu predavanja SVAKI DAN , A ZA ISPITE SE PADA
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#42 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Muuky »

šime.sparina wrote:
hljebarnik wrote:
Zato sto na ekonomiji u Sarajevu imas obicne krkane od profesora i asistenata, cast izuzecima.
a cekaj ko dolazi u travnik predavati, ti krkani sa sarajevskih fakulteta ili su se tu skupila raja iz travnika :?
dolaze iz cele BIH
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#43 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by mrtva kokoš »

Muuky wrote:
šime.sparina wrote:
hljebarnik wrote:
Zato sto na ekonomiji u Sarajevu imas obicne krkane od profesora i asistenata, cast izuzecima.
a cekaj ko dolazi u travnik predavati, ti krkani sa sarajevskih fakulteta ili su se tu skupila raja iz travnika :?
dolaze iz cele BIH
a odakle ti dolazis ?!
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#44 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by bosanski »

Muuky wrote:
HenryKinasky wrote:Imam ja na poslu par tih diplomiranih iz Kiseljaka, Travnika i Sarajeva (Ganic). Sve su to djeca koja su u firmu (drzavnu) dosla vezom, a fakultete su upisali i zavrsili u rekordnom roku (Diplomirani ekonomista javne uprave - zavrsio covjek za 2 godine). Glavni razlog upisa je ucvrscivanje pozicije, dalje napredovanje (opet vezom), veca plata i jos veca arogancija. Mada, zalosno je dati nekome vecu platu, a nema znanje i izjednaciti ga sa nekim kome se dodjeljuju svi intelektualni poslovi tako da taj radi da zaradi svoju i njihovu (parazitsku) platu. Imam mogucnost da radim i sa momcima koji su zavrsili po bolonjskom sistemu (drzavni fakultet). Ipak, razlika u znanju je daleko na strani onih koji dodju sa npr. ETF-a ili masinskog fakulteta. Razlika se ogleda u sistematicnosti, strucnosti i totalno drugacijem (inzenjerskom) pristupu rijesavanju problema.

Opet, postavlja se jedno, za bosanske uslove, logicno pitanje. Zasto bi neko, ko je npr. iz Sarajeva, isao u Travnik, Kiseljak,... kada mu je ovdje fakultet ispred nosa. Zasto se isplati taj trosak? Ipak do Travnika ima oko 100 km, Kiseljaka 30 km. Jedini logican zakljucak je da se trosak isplati jer se brzo zavrsi fakultet tj. nema padanja. Cini mi se da su na takvim fakultetima predavanja subotom i nedjeljom sto je opet, ako je istina, jos jedna cinjenica koja govori u prilog tome da su takvi fakulteti namjenjeni onima koji zele da ucvrste poziciju, napreduju (vezom) i povecaju platu.
pametnjakovicu , na ovom faxu predavanja SVAKI DAN , A ZA ISPITE SE PADA
wooow, ako ovo ne obezbjedi akreditaciju nece nista.
moguce je
Posts: 45
Joined: 14/02/2008 15:57
Location: gdje ja zivim!

#45 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by moguce je »

Moram da dodam da je i načelnik Novog Sarajeva diplomant fakulteta u Kiseljaku što dodatno učvršćuje poziciju tog fakulteta kao veoma bitne visokoškolske ustanove u državi i regionu! :) Inače, poznato je da je i država i region u Šupku svijeta!
hljebarnik
Posts: 983
Joined: 13/11/2011 21:24
Location: kod AcA

#46 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by hljebarnik »

šime.sparina wrote:
hljebarnik wrote:
Zato sto na ekonomiji u Sarajevu imas obicne krkane od profesora i asistenata, cast izuzecima.
a cekaj ko dolazi u travnik predavati, ti krkani sa sarajevskih fakulteta ili su se tu skupila raja iz travnika :?
Sta ja znam, ja sam u Sarajevu, smao navodim razlog zbog kojeg bi neko otis'o u Travnik :D
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#47 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Muuky »

HenryKinasky wrote:
Muuky wrote: pametnjakovicu , na ovom faxu predavanja SVAKI DAN , A ZA ISPITE SE PADA
Sada mi je jasno zasto si upisao fakultet u Travniku a nisi mogao u Sarajevu. Zato sto si polupismen. Kada stavljas zarez, ne pravi se razmak prije nego samo poslije zareza. Nisi odgovorio na pitanje, kako ti se isplati toliko putovati, a imas fakultet "ispred nosa"?
eh reci mi ti jesam li pismen il ne :S nisam na casu bosanskog pa da gledam pravopis
pa jel it moram odgovorit na pitanje ahahahah
User avatar
END2012
Posts: 30
Joined: 13/01/2010 09:52

#48 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by END2012 »

šime.sparina,

slažem se s tobom. Dobro si nazvao dotične profesore. Ja sam po Bolonji završila, svaki predmet položila na znanje, da ne navodim prosjek, bit će da se hvalim ;-) ;-) A bilo je onih koji su navlačili bodove, takvih je preko 80%, pa su diplomirali. Kakva je sada razlika? Ko hoće da uči, sasvim je nevažno koji je i gdje fakultet, to je individualno i žao mi je što ste frustrirani pojedini zbog činjenice da postoje privatni fakulteti. Vi vrijedite koliko vrijedite (zanemariću činjenicu da je ova nazovi država korumpirana, pa nemamo fer konkurenciju), to Vam niko ne može uzeti, gdje god da ste fakultet završili.

Muuky, ja planiram upisati master u Travniku, znaš li kakve su cijene pedagoških usluga za master? Konkretno, nešto bih oko finasija isključivo, jer to radim?
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#49 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by Muuky »

END2012 wrote:šime.sparina,

slažem se s tobom. Dobro si nazvao dotične profesore. Ja sam po Bolonji završila, svaki predmet položila na znanje, da ne navodim prosjek, bit će da se hvalim ;-) ;-) A bilo je onih koji su navlačili bodove, takvih je preko 80%, pa su diplomirali. Kakva je sada razlika? Ko hoće da uči, sasvim je nevažno koji je i gdje fakultet, to je individualno i žao mi je što ste frustrirani pojedini zbog činjenice da postoje privatni fakulteti. Vi vrijedite koliko vrijedite (zanemariću činjenicu da je ova nazovi država korumpirana, pa nemamo fer konkurenciju), to Vam niko ne može uzeti, gdje god da ste fakultet završili.

Muuky, ja planiram upisati master u Travniku, znaš li kakve su cijene pedagoških usluga za master? Konkretno, nešto bih oko finasija isključivo, jer to radim?
http://www.iu-travnik.com/
Ne bi ti nista znao tacno reci , jer sam ja druga godina , tu imas na stranici sve od fakulteta .
Info centar - Sarajevo
00387 33 717 010
User avatar
END2012
Posts: 30
Joined: 13/01/2010 09:52

#50 Re: Internacionalni Univerzitet Travnik

Post by END2012 »

Pretražila sam stranicu, samo su cijene za dodiplomski studij, je li ti problem da se raspitaš ipak si ti studennt :) koliko košta master za neki dojel ekonomije, finansijski smjer?

Hvala ti mnogo unaprijed.
Post Reply