INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
lejlaaaaaaa
Posts: 3
Joined: 13/04/2017 10:02

#1 INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by lejlaaaaaaa »

Zdravo, da li neko zna nešto više o ovom univerzitetu?
DA li je moguće zaposliti se odma poslije fakulteta i kakva su vaša iskustva?

Hvala unaprijed. :)
Last edited by lejlaaaaaaa on 16/04/2017 22:50, edited 1 time in total.
lejlaaaaaaa
Posts: 3
Joined: 13/04/2017 10:02

#2 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by lejlaaaaaaa »

asd
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by BarbaDue »

Odmah se zaposliš. U stvari i ranije.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#4 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by orinoco »

BarbaDue wrote:Odmah se zaposliš. U stvari i ranije.
Zašto se rugaš :(
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by arman1 »

lejlaaaaaaa wrote:Zdravo, da li neko zna nešto više o ovom univerzitetu?
DA li je moguće zaposliti se odma poslije fakulteta i kakva su vaša iskustva?

Hvala unaprijed. :)
Univerzitet, a ne biro za zapošljavanje. Pogledaj nam državnu upravu. Ako imaš sreće i bez faksa je imaš, ako ne donji si. Konkretno Burch nije loš i nikako ga ne treba gurat u istu korpu sa Travnikom, Kiseljakom i sl.
Nažalost i Sarajevski ima konstantan pad kvaliteta.
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#6 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by rz brzotrz »

Burch nije loš, definitivno najbolji privatni univerzitet u BiH pa čak bolji i od mnogih državnih.Što se tiče posla, to ti niko ne može garantovati. Nađi štelu pa ćeš se zaposliti i sa diplomom kiseljačkog fakulteta.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#7 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by pinkman »

Dobro ti je neko napisao. Univerzitet, a ne biro. U javni sektor ces tesko upasti bez veze, a ako imas vezu onda mozes imati i neki bijeljinski fakultet :D

A ako nemas vezu, onda ti je privatni sektor, i tu su opet poznanstva, znanje i te stvari. Koji fakultet mislis upisati? Donosis veliku zivotnu odluku, a svima preporucujem da izbjegavaju ekonomske, pravne, i slicne nauke.

Upisi tehnicki fakultet.
lejlaaaaaaa
Posts: 3
Joined: 13/04/2017 10:02

#8 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by lejlaaaaaaa »

Nisam još sigurna šta ću, al od svih fakulteta koje sam do sada vidjela, čini mi se da je burch najbolji..
Burch je dobar i poprilično skup, zato sam pitala za posao :mrgreen:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#9 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by mad_max_ba »

lejlaaaaaaa wrote:Nisam još sigurna šta ću, al od svih fakulteta koje sam do sada vidjela, čini mi se da je burch najbolji..
Burch je dobar i poprilično skup, zato sam pitala za posao :mrgreen:
ima se može se :D
alexgrubacic
Posts: 5
Joined: 06/04/2015 20:10

#10 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by alexgrubacic »

lejlaaaaaaa wrote:Zdravo, da li neko zna nešto više o ovom univerzitetu?
DA li je moguće zaposliti se odma poslije fakulteta i kakva su vaša iskustva?

Hvala unaprijed. :)
Reci cu ti samo svoje iskustvo.
2014 sam upisala IUS (bila sam na Burchu i dali su mi finu stipendiju ali mi je ius dao visu stipendiju). Godinu dana poslije sam se prebacila sa ius-a na Burch i to trceci :run: i apsolutno tvrdim da je Burch bar 10 klasa iznad bilo kojeg drugog univerziteta (u ovo ubrajam i drzavne, jer mi rodjak ide na drzavnu ekonomiju ono sto oni radi veze nema sa zivotom). Ja sam vec sad na praksi u jednoj jakoj stranoj firmi i to mi je sve Burch organizovao i vec imam ponudu da ostanem nakon sto aBd u Julu dobijem diplomu. Tako da je apsolutno istina ovo sto je neko prije mene rekao, 'pocenes raditi i prije nego diplomiras'. Naravno sve trazi trud i ovdje sam dobila sve sto sam htjela tipa prakticna predavanja, predanost, profesionalnost, strucnost profesora itd - moje je bilo samo da ucim. Uglavnom ja sam pravo zadovoljna i aBd planiram nastaviti i master na Burchu. Ako te jos nesto interesuje posalji poruku inbox :thumbup:
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#11 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by lijepa u dusi »

Eto vidis, a ja opet jako bliska s djevojkom koja ne zna sabrat dva razlomka, a ni sa tablicom mnozenja nije nacisto, ali je iz racunovodstva upisala 10, ukupan prosjek izmedju 8,5 i 9, slagacu sad... I ona se sama sprda na svoj racun. :D
alexgrubacic
Posts: 5
Joined: 06/04/2015 20:10

#12 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by alexgrubacic »

lijepa u dusi wrote:Eto vidis, a ja opet jako bliska s djevojkom koja ne zna sabrat dva razlomka, a ni sa tablicom mnozenja nije nacisto, ali je iz racunovodstva upisala 10, ukupan prosjek izmedju 8,5 i 9, slagacu sad... I ona se sama sprda na svoj racun. :D
ma moze biti, razliciti profesori imaju razlicite kriterije. Ja samo znam da masa studenata (da sad ne lupam procente, ali znam da je jako visok), radi u jakim firmama u BiH i u inostranstvu i da su firme jako zadovoljne znanjem studenata. Cak neke firme imaju toliko povjerenje da prvo kontaktiraju Burch da posalje svoje studente ili diplomce za otvorene pozicije. Tako evo i ja, direktno iz klupe na praksu pa sa prakse na posao. Roditelji presretni jer im je (kao i vecini roditelja) najveca briga moja buducnost glede zaposlenja.
Meni je ocigledno da sam napravila 1000% pravu odluku prebacivsi se na Burch a i mnogi moji prijatelji su tu takodjer i 99% njih su jako zadovoljni. Naravno onaj ko ocekuje da nece nista uciti i da ce mu biti dobro, grdno se vara, ali mogu zasigurno reci ako neko zeli da zaista nauci i bude sutra spreman za posao onda je ovo prava stvar. Kako god odlucila, sretno!
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#13 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by pinkman »

lejlaaaaaaa wrote:Nisam još sigurna šta ću, al od svih fakulteta koje sam do sada vidjela, čini mi se da je burch najbolji..
Burch je dobar i poprilično skup, zato sam pitala za posao :mrgreen:
Nemoj uzimati u obzir druge studente koji se odmah po zavrsetku zaposljavaju. To su obicno djeca imucnijih roditelja koja bi imala posao bez obzira koji fakultet zavrsili. Ne kazem da nema djece iz neke srednje klase (ako takva postoji) koja se zaposle, ali..
alexgrubacic
Posts: 5
Joined: 06/04/2015 20:10

#14 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by alexgrubacic »

pinkman wrote:
lejlaaaaaaa wrote:Nisam još sigurna šta ću, al od svih fakulteta koje sam do sada vidjela, čini mi se da je burch najbolji..
Burch je dobar i poprilično skup, zato sam pitala za posao :mrgreen:
Nemoj uzimati u obzir druge studente koji se odmah po zavrsetku zaposljavaju. To su obicno djeca imucnijih roditelja koja bi imala posao bez obzira koji fakultet zavrsili. Ne kazem da nema djece iz neke srednje klase (ako takva postoji) koja se zaposle, ali..
sve stoji sto pricas, ali evo ja sam zivi primjer, dolazim iz Srebrenika, roditelji mi nisu stranacki uvezani a radim posao gdje mi je startna plata veca nego plata moje majke ili oca. Takvih je slucajeva masa. Barem u mom 'razredu' imamo mozda samo 1 ili 2 koji su ono prajlije ali ostala raja je srednja ili mozda cak i niza srednja klasa (obicno su upravo takvi najbolji studenti). Ja evo govorim svojim rodicama koje se sad trebaju upisati na fax, da dobro paze jer ovo je jedna od kljucnih odluka u zivotu i treba birati najbolje. Sretno svima!
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#15 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by lijepa u dusi »

Aaa novi kolacic :D i to se registrovao maksuz da nas prosvijetli glede Burcha :D sad mi je jasno da se o reklami radi. Ljudino, ja ti odgovorno tvrdim da je ekonomija na Burchu smijesna. Mozda je mogao naucit onaj ko je htio, ali definitivno nema previse razlike izmedju nekog ko je ucio i ko nije. Pa iz svakog predmeta imate prolaz samo na dolaske i projekte, bez da radite ikakav ispit. Da ne spominjem da ljudi krv propisaju zbog racunovodstva i Jahica, a kod vas ljudi ni ne znaju da su imali taj predmet, a imaju upisane visoke ocjene. Sa teoretskim znanjem ne mozes uporediti jednog UNSA ili vaseg studenta. Ono sto vam priznajem je praksa koju ste imali jer imate sve uslove za to, na vecini fakulteta vaseg univerziteta. Ta praksa koju spominjes, to je obavezna praksa za sve diplomce na Burchu. Zavisno od srece, stele, njihove potrebe za radnicima, a onda i znanja, ostacete u firmi u kojoj radite praksu. Vecina "obicnih" nema tu priliku, pa nakon zavrsenog fakulteta rade po kojekakvim buticima gdje im se obecava napredak u administraciju ali uz maksimalno zalaganje. Ili ista stvar sa recepcijom hotela. Jos jednom naglasavam, ovo se odnosi na obicne studente, koji su iskljucivo svojim bodovima na testiranju zasluzili stipendiju, bez ikoga u pozadini. Ovi koji imaju taj novac da placaju skolarinu vjerovatno imaju i priliku da se zaposle odmah po zavrsetku.
alexgrubacic
Posts: 5
Joined: 06/04/2015 20:10

#16 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by alexgrubacic »

lijepa u dusi wrote:Aaa novi kolacic :D i to se registrovao maksuz da nas prosvijetli glede Burcha :D sad mi je jasno da se o reklami radi. Ljudino, ja ti odgovorno tvrdim da je ekonomija na Burchu smijesna. Mozda je mogao naucit onaj ko je htio, ali definitivno nema previse razlike izmedju nekog ko je ucio i ko nije. Pa iz svakog predmeta imate prolaz samo na dolaske i projekte, bez da radite ikakav ispit. Da ne spominjem da ljudi krv propisaju zbog racunovodstva i Jahica, a kod vas ljudi ni ne znaju da su imali taj predmet, a imaju upisane visoke ocjene. Sa teoretskim znanjem ne mozes uporediti jednog UNSA ili vaseg studenta. Ono sto vam priznajem je praksa koju ste imali jer imate sve uslove za to, na vecini fakulteta vaseg univerziteta. Ta praksa koju spominjes, to je obavezna praksa za sve diplomce na Burchu. Zavisno od srece, stele, njihove potrebe za radnicima, a onda i znanja, ostacete u firmi u kojoj radite praksu. Vecina "obicnih" nema tu priliku, pa nakon zavrsenog fakulteta rade po kojekakvim buticima gdje im se obecava napredak u administraciju ali uz maksimalno zalaganje. Ili ista stvar sa recepcijom hotela. Jos jednom naglasavam, ovo se odnosi na obicne studente, koji su iskljucivo svojim bodovima na testiranju zasluzili stipendiju, bez ikoga u pozadini. Ovi koji imaju taj novac da placaju skolarinu vjerovatno imaju i priliku da se zaposle odmah po zavrsetku.
Novi kolacic od prije 2 godine :-D.

Ti si sve dobro rekao. Ovi na UNSA sve teorija, pravi univerzitet 95% praksa, 5% teorija. Pogodi ko bolje prolazi na trzistu rada :D . Svak zna svoje ja samo znam da je moj odabir bio pravi. Sretno svima!
User avatar
Quaresma
Posts: 6650
Joined: 19/07/2010 16:37

#17 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by Quaresma »

alexgrubacic wrote:
lejlaaaaaaa wrote:Zdravo, da li neko zna nešto više o ovom univerzitetu?
DA li je moguće zaposliti se odma poslije fakulteta i kakva su vaša iskustva?

Hvala unaprijed. :)
Reci cu ti samo svoje iskustvo.
2014 sam upisala IUS (bila sam na Burchu i dali su mi finu stipendiju ali mi je ius dao visu stipendiju). Godinu dana poslije sam se prebacila sa ius-a na Burch i to trceci :run: i apsolutno tvrdim da je Burch bar 10 klasa iznad bilo kojeg drugog univerziteta (u ovo ubrajam i drzavne, jer mi rodjak ide na drzavnu ekonomiju ono sto oni radi veze nema sa zivotom). Ja sam vec sad na praksi u jednoj jakoj stranoj firmi i to mi je sve Burch organizovao i vec imam ponudu da ostanem nakon sto aBd u Julu dobijem diplomu. Tako da je apsolutno istina ovo sto je neko prije mene rekao, 'pocenes raditi i prije nego diplomiras'. Naravno sve trazi trud i ovdje sam dobila sve sto sam htjela tipa prakticna predavanja, predanost, profesionalnost, strucnost profesora itd - moje je bilo samo da ucim. Uglavnom ja sam pravo zadovoljna i aBd planiram nastaviti i master na Burchu. Ako te jos nesto interesuje posalji poruku inbox :thumbup:
eno sad trčeći, zar ima toliko do burcha od iusa :D


inače, godina na iusu bez stipendije će koštati 12 hiljada konvertibilnih maraka

tugy plaky
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#18 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by Itsoktobealone »

Samo SSST od privatnih.
saveme
Posts: 33
Joined: 01/02/2017 15:04
Location: Bihac
Contact:

#19 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by saveme »

..
Odjedandoosam
Posts: 3
Joined: 14/04/2019 17:35

#20 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by Odjedandoosam »

Zdravo, da li ima neko ko zna nesto vise o ovom univerzitetu? Mene zanima smjer genetika i bioinzenjering. Hvala unaprijed :-D
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#21 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by beautyfool »

Odjedandoosam wrote:Zdravo, da li ima neko ko zna nesto vise o ovom univerzitetu? Mene zanima smjer genetika i bioinzenjering. Hvala unaprijed :-D
Ja mislim da on ne radi vise, imas na IUS taj smjer https://www.ius.edu.ba
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#22 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by nivla »

jedno pitanje za burchovce, idete li u tursku? poyy
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#23 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by dobar osjecaj »

beautyfool wrote:
Odjedandoosam wrote:Zdravo, da li ima neko ko zna nesto vise o ovom univerzitetu? Mene zanima smjer genetika i bioinzenjering. Hvala unaprijed :-D
Ja mislim da on ne radi vise, imas na IUS taj smjer https://www.ius.edu.ba
U toku je prijava za stipendije. Ja bih se prijavila i iskoristila mogucnost i prijavljivanja i razgovora o detaljima i opcijama.

Genetika i bioinzinjering su jedan od dostupnih dodiplomskih i post-diplomskih studija. Povezi se s nekim od sadasnjih ili bivsih studenata preko njihovih FB grupa. https://www.facebook.com/ibueduba/

Trebas biti spreman/na i zainteresovan/na za puno nastave iz matematike, fizike, hemije, biologije i puno, puno programiranja. Sva nastava se odvija na engleskom jeziku. Ima mnogo mogucnosti da se istrazuje, uci, povezuje. Ispiti su omoguceni cesto i uz redovan rad se sve moze stici. Trenutni studenti se zale na par predavaca koji se ne pojavljuju redovno ili otkazuju ili zaboravljaju termine ispita jer su navodno kao vrhunski strucnjaci za neke oblasti angazovani vise nego sto mogu stici. Udzbenici i strucna literatura su dostupni u biblioteci i online. Nista se ne mora kupovati osim koliko se sjecam udzbenika za drugi strani jezik. Sve je dostupno, do pojedinca je koliko ce se ukljucivati i iskoristiti sve sto se nudi. Ja bih iskoristila sve.

https://www.ibu.edu.ba/en/burch-news/20 ... 1e9Oxv7pMM
User avatar
dr_Evil
Posts: 12052
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#24 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by dr_Evil »

dobar osjecaj wrote: 20/06/2019 11:48
beautyfool wrote:
Odjedandoosam wrote:Zdravo, da li ima neko ko zna nesto vise o ovom univerzitetu? Mene zanima smjer genetika i bioinzenjering. Hvala unaprijed :-D
Ja mislim da on ne radi vise, imas na IUS taj smjer https://www.ius.edu.ba
U toku je prijava za stipendije. Ja bih se prijavila i iskoristila mogucnost i prijavljivanja i razgovora o detaljima i opcijama.

Genetika i bioinzinjering su jedan od dostupnih dodiplomskih i post-diplomskih studija. Povezi se s nekim od sadasnjih ili bivsih studenata preko njihovih FB grupa. https://www.facebook.com/ibueduba/

Trebas biti spreman/na i zainteresovan/na za puno nastave iz matematike, fizike, hemije, biologije i puno, puno programiranja. Sva nastava se odvija na engleskom jeziku. Ima mnogo mogucnosti da se istrazuje, uci, povezuje. Ispiti su omoguceni cesto i uz redovan rad se sve moze stici. Trenutni studenti se zale na par predavaca koji se ne pojavljuju redovno ili otkazuju ili zaboravljaju termine ispita jer su navodno kao vrhunski strucnjaci za neke oblasti angazovani vise nego sto mogu stici. Udzbenici i strucna literatura su dostupni u biblioteci i online. Nista se ne mora kupovati osim koliko se sjecam udzbenika za drugi strani jezik. Sve je dostupno, do pojedinca je koliko ce se ukljucivati i iskoristiti sve sto se nudi. Ja bih iskoristila sve.

https://www.ibu.edu.ba/en/burch-news/20 ... 1e9Oxv7pMM

A sta fali genetici na PMF-u u Sarajevu? Sta ste svi pohasili?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#25 Re: INTERNACIONALNI BURCH UNIVERZITET

Post by dobar osjecaj »

dr_Evil wrote: 21/11/2019 10:21 A sta fali genetici na PMF-u u Sarajevu? Sta ste svi pohasili?
Nemam pojma. Nisam studirala ni na Burchu ni na PMF-u. Na Burchu silom prilika školujem dijete koje je imalo sve petice u srednjoj, djetetu koje je samoinicijativno u srednjoj napisalo projekat i počelo raditi na velikom naučnom istraživanju, samo kucalo na vrata različitih ustanova i ponekad uspjevalo dobiti priliku da koristi njihove laboratorije.

Dijete nije bilo dovoljno dobro za naše javne fakultete a ja nisam htjela pokucati ni na čija SDA i slična vrata. Nakon kraće analize i promišljanja, izračunala sam da mi je lakše platiti 13000 KM za tri godine školovanja (cijena s popustom) nego se doživotno kompromitovati i dugovati ljudima kojima nisam spremna da dugujem.

Dijete koje ja školujem mi svakodnevno opravdava da u njega vrijedi ulagati. Vjerovano bi postizao slične rezultate gdjegod da studira jer se radi o natprosječno posvećenom studentu kojem studij nije samo nametnuta obaveza nego životni poziv, nešto o čemu mašta i promišlja od ranog djetinjstva.

Moj dječak piše razne naučne radove i skupa s kolegama objavljuje u indeksiranim naučnim časopisima. Poziva ga se i učestvuje na raznim domaćim i međunarodnim naučnim skupovima. Nedavno se vratio sa prestižnog svjetskog takmičenja povećenog novim idejama u nauci. Bio je ne samo najmlađi takmičar od osnivanja takmičenja uopšte, nego se i takmičio u društvu s ljudima koji su na doktorskim studijima na Stanfordu, Harvardu i sličnim ustanovama.
Nemam interes da promovišem Burch, odabrali smo ga silom prilika i za mog dječaka ga vidim samo kao prolaznu stepenicu za mnogo veće ciljeve izvan BiH.
Post Reply