INTERNACIONALNA SRAMOTA SARAJEVSKIH DOKTORA ADEMA ZALIHIĆA I RUSMIRA BALJIĆA

Moderator: O'zone

palavlada
Posts: 25
Joined: 14/12/2019 23:34

#1 INTERNACIONALNA SRAMOTA SARAJEVSKIH DOKTORA ADEMA ZALIHIĆA I RUSMIRA BALJIĆA

Post by palavlada »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/javno-p ... /200305199

Ljudi organizovali skup da bi pričali o štetnosti skupova???

"Doktori" Rusmir Baljić (SDA) i Adem Zalihić (NAROD I PRAVDA) nakon što su uvidjeli kakvu glupost su napravili, pokušali su da se opravdaju još glupljom rečenicom "kako se u ovoj situaciji ništa ne može planirati čak ni dva dana unaprijed"! Ko su uopšte njih dvojica, koje su njihove kompetencije, odakle im hrabrost da drže predavanje o nečemu čemu nisu dorasli, što su i potvrdili sa ovom blamažom?!

Misli li iko o tome da ovo uveliko narušava ugled našim doktorima za koje se strane zemlje otimaju? Kako vi gledate na ovu bruku i sramotu u režiji dvojice samoprozvanih "stručnjaka"?
Last edited by palavlada on 08/03/2020 10:43, edited 2 times in total.
palavlada
Posts: 25
Joined: 14/12/2019 23:34

#2 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by palavlada »

Zar nije bilo jednostavnije napraviti petominutni video koji bi mogli vidjeti svi stanovnici BIH, a ne da idu od sale do sale? Ili su njih dvojica osmislili da idu od sale do sale dok je ljudima bitna svaka minuta?
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#3 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by sweet dreams »

Adem Zalihić je direktor Hitne Pomoći u Sarajevu :zid: I onda se neko pita što ljudi odoše iz BIH.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#4 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Ali_G »

Nesto su ti se opasno zamjerili. Koje su tvoje kompetencije?
palavlada
Posts: 25
Joined: 14/12/2019 23:34

#5 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by palavlada »

Ali_G wrote: 06/03/2020 10:08 Nesto su ti se opasno zamjerili. Koje su tvoje kompetencije?
:? :? Nije se meni niko zamjerio, a moje kompetencije nisu važne u ovom slučaju. Sigurno me nećeš vidjeti da ikome držim predavanje o nečemu o čemu ništa ne znam. Ali mi smeta da neko sramoti zemlju zarad ličnog interesa!
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by tranquil »

palavlada wrote: 06/03/2020 10:56
Ali_G wrote: 06/03/2020 10:08 Nesto su ti se opasno zamjerili. Koje su tvoje kompetencije?
:? :? Nije se meni niko zamjerio, a moje kompetencije nisu važne u ovom slučaju. Sigurno me nećeš vidjeti da ikome držim predavanje o nečemu o čemu ništa ne znam. Ali mi smeta da neko sramoti zemlju zarad ličnog interesa!
Ma ne sramoti niko zemlju. Ovo naravno jeste sramota, ali ako će te utješiti, niko osim nas je ne vidi :-D

Ako namjeravaš za svaki skandal i skandalčić SDA vlasti otvarati temu, bojim se da ćeš vrlo brzo zatrpati forum :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#7 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Nadzorna_ploca »

Ako pak bude otvaralo neka ugasi caps.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#8 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Ali_G »

O licnom interesu dr Baljica i dr Zalihica se moze diskutovati, al nije bas da su se samoprozvali za nesto. Baljic je sef klinike za infektivne bolesti, pa valjda zna nesto, ako ne o coroni, onda o nacinu prenosa i sprijecavanja infekcije. A Zalihic nastupa ispred hitne pomoci koja je, iako nelogicno, u ovoj situaciji zamisljena kao neka karika koja bi pregledala potencijalno sumnjive u njihovim domovima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#9 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by tranquil »

Ali_G wrote: 06/03/2020 11:03 O licnom interesu dr Baljica i dr Zalihica se moze diskutovati, al nije bas da su se samoprozvali za nesto. Baljic je sef klinike za infektivne bolesti, pa valjda zna nesto, ako ne o coroni, onda o nacinu prenosa i sprijecavanja infekcije. A Zalihic nastupa ispred hitne pomoci koja je, iako nelogicno, u ovoj situaciji zamisljena kao neka karika koja bi pregledala potencijalno sumnjive u njihovim domovima.
Na stranu dramatičnost pokretača teme, ali zar barem dr Baljić, kao navodni stručnjak u tom polju, ne bi trebao znati da prisustvovanje javnim skupovima u jeku epidemiji povećava rizik od zaraze?

Vrhunac ironije bi bio kada bi se ljudi zarazili koronavirusom na javnom predavanju o koronavirusu.

Što me potsjeti na slogan pod kojim se prije 20-ak godina organizovalo jedno slično javno predavanje o SIDI: "Istina o SIDI - PRENESITE JE".
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Ali_G »

Amaterski je ispalo sve predvidjeno. Vjerovatno su se vodili logikom da kod nas nema slucajeva. Tajming je los.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by JThomas »

trebalo bi da je ovdje mišljenje stručnjaka i potpunog laika identično. sve javno dostupne preporuke govore protiv masovnih okupljanja.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#12 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by wewa »

Ali_G wrote: 06/03/2020 11:03 O licnom interesu dr Baljica i dr Zalihica se moze diskutovati, al nije bas da su se samoprozvali za nesto. Baljic je sef klinike za infektivne bolesti, pa valjda zna nesto, ako ne o coroni, onda o nacinu prenosa i sprijecavanja infekcije. A Zalihic nastupa ispred hitne pomoci koja je, iako nelogicno, u ovoj situaciji zamisljena kao neka karika koja bi pregledala potencijalno sumnjive u njihovim domovima.
cemu onda tribina u opcini Novi Grad?

zar ne bi bilo bolje organizovati nesto na nivou cijelog grada, da ne velim kantona, entiteta?
ako je do edukacije, jelte.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#13 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Ali_G »

@JThomas
Pa kazem, los tajming. Trebalo je cim je doslo na tlo Evrope, a ne kad iscekujemo dan kad cemo registrovati prvog oboljelog.

@wewa
Vjerovatno politikanstvo. Baljic je bio cini mi se na listi za Novi Grad.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5053
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#14 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by oldtajmer »

sweet dreams wrote: 06/03/2020 08:49 Adem Zalihić je direktor Hitne Pomoći u Sarajevu :zid: I onda se neko pita što ljudi odoše iz BIH.
kakva crna hitna pomoc, mom komsiji dolazili u stan na intervenciju, bio pravo lose i rekli mu da je gripa ovo ono, otisli svojim putem, poslije mu bilo jos gore, ode pravac na cum i gore utvrde tezak srcani udar, lezo u bolnici par sedmica, sad je bolje, cast pojedincima ali nam je u globalu zdravstveni sistem za qurac
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#15 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by dobar osjecaj »

Ali_G wrote: 06/03/2020 11:23 @wewa
Vjerovatno politikanstvo. Baljic je bio cini mi se na listi za Novi Grad.
Valjda je i sad Predsjedavajući OV Novi Grad.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#16 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by wewa »

naravno da je politika u pitanju, a ne zdravlje.

Efendic i ostatak SDA igraju Eberečke-ebertute, a mi im publika.
palavlada
Posts: 25
Joined: 14/12/2019 23:34

#17 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by palavlada »

tranquil wrote: 06/03/2020 11:09
Ali_G wrote: 06/03/2020 11:03 O licnom interesu dr Baljica i dr Zalihica se moze diskutovati, al nije bas da su se samoprozvali za nesto. Baljic je sef klinike za infektivne bolesti, pa valjda zna nesto, ako ne o coroni, onda o nacinu prenosa i sprijecavanja infekcije. A Zalihic nastupa ispred hitne pomoci koja je, iako nelogicno, u ovoj situaciji zamisljena kao neka karika koja bi pregledala potencijalno sumnjive u njihovim domovima.
Na stranu dramatičnost pokretača teme, ali zar barem dr Baljić, kao navodni stručnjak u tom polju, ne bi trebao znati da prisustvovanje javnim skupovima u jeku epidemiji povećava rizik od zaraze?

Vrhunac ironije bi bio kada bi se ljudi zarazili koronavirusom na javnom predavanju o koronavirusu.


Što me potsjeti na slogan pod kojim se prije 20-ak godina organizovalo jedno slično javno predavanje o SIDI: "Istina o SIDI - PRENESITE JE".

Ovdje leži sav problem!
palavlada
Posts: 25
Joined: 14/12/2019 23:34

#18 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by palavlada »

dobar osjecaj wrote: 06/03/2020 11:31
Ali_G wrote: 06/03/2020 11:23 @wewa
Vjerovatno politikanstvo. Baljic je bio cini mi se na listi za Novi Grad.
Valjda je i sad Predsjedavajući OV Novi Grad.
Sad vidjeh i tačno je. Onda on ovo koristi kao kampanju, jebe se njemu za narod. Samo daj skupova, ako se ko zarazi šta fali :run:
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#19 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by emirolini »

Ma organizovali skup sad kad je to glavna tema svih medija iz razloga sto su mogli lagano pokupiti lovu od "sponzora" skupa, SDA firmama trebaju takva sponzorstva da operu javnu lovu i svi dobri. A rekli bi da se peru ruke i da se ne zadrzavaju na javnim skupovima te bi naglasili da su planirali pricati dva sata ali zbog krize da ce pricati samo pola sata...
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#20 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by emirolini »

I treba ih prozivati, stalno. Ako ista bar za arhive.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#21 Re: OTKAZANO JAVNO PREDAVANJE O KORONAVIRUSU U SARAJEVU - BRUKA I SRAMOTA

Post by Edin H. »

Malta, Serbia, Slovakia, Peru and Togo reported their first cases of the virus
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#23 Re: INTERNACIONALNA SRAMOTA SARAJEVSKIH DOKTORA ADEMA ZALIHIĆA I RUSMIRA BALJIĆA

Post by Snake Eyes »

Ja hejterske teme i govana, eno Cinema City izbacila obavijest da se kino zatvara do daljneg kako bi se izbjeglo okupljanje ljudi :-)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#24 Re: INTERNACIONALNA SRAMOTA SARAJEVSKIH DOKTORA ADEMA ZALIHIĆA I RUSMIRA BALJIĆA

Post by Heller »

Zalihic je onaj doktor sto prica kako je dobra ideja u ljetnim mjesecima po citav dan ne piti vodu?
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#25 Re: INTERNACIONALNA SRAMOTA SARAJEVSKIH DOKTORA ADEMA ZALIHIĆA I RUSMIRA BALJIĆA

Post by Abate Fetel »

SDA i IZ su toliko nazadne da će nas na kraju lječit hodže
Locked