Interesantan film ???

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1 Interesantan film ???

Post by uvjek dobar gost »

Ovo je prva tema koju pokrećem na ovom podforumu, no danas mi poslaše lnk i pogledah film... o njemu još uvijek razmišljam tako da mi je rano za neke komentare sem da kažem da... me je netjerao da se malo zapitam... i da je zanimljiv...
Znači bez želje da ikoga ubjeđujem u bilo šta, da bilo koga nipodaštavam ili umanjujem vrijednost bilo koje religije.. zanima me samo šta Vi mislite...?

http://www.zeitgeistmovie.com/

evo link, a Vi odaberite Vama raznumljiv jezik...
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2 Re: Interesantan film ???

Post by omar little »

uvjek dobar gost wrote:Ovo je prva tema koju pokrećem na ovom podforumu, no danas mi poslaše lnk i pogledah film... o njemu još uvijek razmišljam tako da mi je rano za neke komentare sem da kažem da... me je netjerao da se malo zapitam... i da je zanimljiv...
Znači bez želje da ikoga ubjeđujem u bilo šta, da bilo koga nipodaštavam ili umanjujem vrijednost bilo koje religije.. zanima me samo šta Vi mislite...?

http://www.zeitgeistmovie.com/

evo link, a Vi odaberite Vama raznumljiv jezik...
Uuuu, prijatelju moj, ako si ti tek danas pogledao taj film jos ces ti mjesec dana o njemu razmisljat' ...pa porediti svasta sto cujes na vijestima ili procitas sa onim sto si u filmu cuo...pa, ako si vrijedan i pametan, kao sto i jesi, uzeces knjige, iz ekonomije, financija, historije pa citati i povezivati...veselje zivo :D :D

P.S.
Onako na prvu jel' ti se svidio film?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#3 Re: Interesantan film ???

Post by uvjek dobar gost »

Interesantan i kontraverzan ... mislim gledao sam i ranije ja filmove koji govore o lažiranju istorije, pogrešnim prevodina u vjerskim knjigama, čitao knjige o sukobima hrišćanskih frakcija, čitao o drugim prorocima koji su se pojavljivali neposredno prije il poslije Isusa, ali nisam znao onaj dio o povezivanju sa paganskim vjerovanjima, Egipatskim vjerovanjima...
Čak mi je dobro poznat onaj dio o krstaškim ratovima, inkviziciji i drugim oblicima sputavanja razvoja čovječanstva od strane dogmatičara u srednjem vijeku i poslije toga....
Možda i jesam malo okasnio sa filmom ali tek mi juče dopade šaka, ko god nije pogledao ja mu iskreno preporučujem...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#4 Re: Interesantan film ???

Post by uvjek dobar gost »

Obrazovanje je ključ svega !!!
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#5 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

nisam vidio ovu temu dobri goste. svakako film obara ideale, kriterije, shvatanja kao kulu od karata...

ima tema na film/tv o istom. govorio sam da nesto ovako zasluzuje poseban podforum, cak i web stranicu.
ja sam nakon iscrpnog istrazivanja doznao neke stvari koje ne daju mira normalnom i razumnom covjeku... a jos strasnije od samog dokumentarca je sto je isti samo kap vode u okeanu...

skeptici i placeni dezinformatori (tzv. debunkeri... ne varajmo se, ima ih i ovdje) pobijaju sve ovo sa: conspiracy theories...

ne znam da li stoji u Zeitgeistu ili nekom drugom dokumentarcu citat Solomona (grcki filozof, ako se ne varam):
"ne vjerovati u teorije zavjere bi trebalo biti kaznjivo po stanovnistvo".

isto tako, Mit o Pecini ili "Allegory of the cave" Platona, govori dosta o ovome. toliko sam se napatio dok nisam doznao mudre Platonove rijeci...

sad za sad, mislim da je najvaznija stvar da se obrazujemo mi, sposobni, validni, ili kako god hoces. znas da ce te mase samo ismijavati, a ako budes uporan, mogu i zakamenjati! slika nase drzave i mase koja trpi (ali ne suti, kuka na svakom koraku!)...

toliko groznih stvari na dunjaluku... natjeralo me da ispocetka preispitam svoj zivot, egzistenciju, cilj iste. toliko je indicija, dogadjaja, cinjenica, zlocina, nepravde i ratova u svijetu, da je prosto nemoguce za prosjecnog gradjanina shvatiti da je to sve ustvari jedna ogromna partija shaha... uvijek sam slusao onu narodnu: "ma svijet kontrolisu cetvorica...", nikad vecu istinu i nisam mogao cuti.

drago mi je sto se iz dana u dan sve vise svjesnih pojedinaca budi iz zivotnog zimskog sna. nadu nikada ne treba izgubiti.

potpis na zadnju tvoju recenicu: obrazovanje je kljuc svega!

pozdrav dobri goste
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#6 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

citiracu sam sebe, ma koliko to lose izgledalo, jer toliko toga bih da kazem, a otprilike bi zvucilo ovako:
uvijek sam svijet gledao kao negativan i neposten. nije mi nista stimalo od malih nogu... prosao je nas rat, na prvi pogled malo ili nimalo interesantan za ostatak svijeta, jer se na istom odvijaju vaznije partije "pokera" sa mnogo vecim "ulozima". a nikada necu zaboraviti onu narodnu izreku koju od malih nogu slusam: ma svijet kontrolisu cetvorica ljudi.... nikada vecu istinu i nisam cuo.

pregledom Zeitgeista, konacno sam pravo otvorio oci. do tada su bile rupe, poluprazne ideje i shvatanja, sve je nekako visilo nedovrseno, dosta besmislica i nepravde... moram priznati slabije sam citao po zivotu vaznu literaturu...

moj Zeitgeist dozivljaj nije bio: "jao sranja sto nam se desava, bas je odlican dokumentarac...". prvu noc nisam mogao spavati. od tada, pa do dan danas nisam prestao niti jedan dan citati, istrazivati, raspitivati se, slusati i gledati. takodjer posmatrati, sto nije isto kao gledati. poslusao sam prvi i glavni savjet na Zeitgeistu, najiskreniji sto sam ikada mogao dobiti: "...raspitajte se, citajte, krenite u potragu ka istini...". doduse, vjerovati slijepo u jedan jedini dokumentarac kao izvor apsolutne istine je, blago receno, ogromna glupost!

provodio sam sate, dane... itekako je to utjecalo na mene, naravno u negativnom smislu. ISTINA BOLI! pa sam razmisljao kako bih vise volio biti sretna budala nego pametni pesimista. to je naravno, jos veca glupost. recimo da sam prosao kroz razne faze u dosta kratkom vremenskom periodu. diskusije sa porodicom, prijateljima i poznanicima... velike nesuglasice ali i dosada nevidjeni pesimizam i beznadje u meni. bas kao da dozivljavam neku nocnu moru. mislim da ste gledali nekada film tipa: djecak upoznao vanzemaljca, ali niko mu ne vjeruje. i sve sto vise pokusava da to pokaze i objasni svima, sve je veca budala ispadao pred drugima... tako nesto...

ljudi, zivimo u zajebanom i toliko okrutnom svijetu da nas nisko rangirani um tesko moze shvatiti. nadam se samo da ce to dobar dio ljudi shvatiti prije nego bude kasno, jer ipak vjerujem u taj mali tracak nade koji nam preostaje...

nisam htio to nikako izraziti ovdje, jer znam kako sa-x forum funkcionise, i znam da koliko sjajnih, toliko i zakrzljalih umova bude i ovdje... ali slucajno bacih pogled na temu:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=425
gdje naravno nisam mogao a da ne dam svoje misljenje...

samo radi bolje slike, mogu se pohvaliti da imam presirok spektar raznih izvora informacija. razumijem i engleski, pa taj "posao" postaje mnogo kvalitetniji. ali oko sebe svakodnevno gledam toliko pasivnosti, ignorancije i konformizma, toliko hipnotisanih ljudi tzv ovce, da malo ko moze imati pozitivnu sliku ne samo danasnje situacije, vec cijelog covjecanstva kao postojecu vrstu.

zbog toga, mislio sam, da ce biti nemoguce cak pokusati napraviti ugrubo predstavu svega ovoga, nasim ljudima, nasoj zemlji. kada se vratim prijateljima, i ako tada odlucim da probam nekome ovo sve objasniti, ocekujem nista manje od smijeha, ismijavanja, pitanja poput: od kada si upao u tu sektu?, ili pametovanje nekog sto knjige nije procitao kako treba... (to je upravo ono sto sam ovdje do skora dozivljavao, sve dok nisam dosao pameti). sada mislim da i kod nas makar vrijedi pokusati...

nakon skoro prebrodjenih psiholoskih krizi (opet kazem, uglavnom zbog nultog razumijevanja od strane mojih blizih, pa i sire), imam kao zadatak prvo: da kako-tako opstanem u ovom sistemu, da ne dozvolim da me pojede (a s tim mislim na rad, placanje racuna, prezivljavanje od 1. do 1. itd), i da koliko-toliko ljudi makar potaknem da nesto korisno procitaju i pogledaju. MOLIM VAS, NIKOM SE OVDJE NE GOVORI DA JE TO TAKO I TACKA, VEC DA UZME TU PROKLETU KNJIGU U RUKE I SAM SE UVJERI.

internet je pun informacija (od tog se, jeli, sastoji uglavnom), kako istinitih tako i laznih. cilj istog je bombardiranje istinom, poluistinom i lazima u isto vrijeme kako bi dobili opstu dezinformaciju. mnogi tu dignu ruke i odu u kino ili shoping. ali istina je tu negdje, skrivena, moze se pronaci. ako ne tekstualno, onda cete procitati rezime ili preporuku dobre knjige, koju usput mozete i sami provjeriti (dovoljno da i najveci skeptici prihvate informaciju kao istinu). imati kriterij i dobar odabir informacija i izvora istih... a najlakse je braniti sadasnje stanje, gdje milioni ljudi umiru, a mi to skoro pa i bez muke posmatramo kroz nase TV djavolske prijemnike...

sada cu nabrojati samo nekoliko, po meni, dosta vaznih tag-ova, pa ko je voljan sam ce proguglati i donijeti svoj zakljucak. osjecajne osobe mogu dozivjeti shok, krizu, psiholosku nestabilnost (neke od ovih sam iskusio), ali ne bismo se trebali bojati istine. meditacija moze dosta pomoci. a usput, govorimo o prolaznim i nadam se kratkotrajnim efektima istih...

dakle:
ZEITGEIST, ENDGAME, LOOSE CHANGE, SURPLUS bi po meni trebali biti obavezni, mada znam da propustam jos dosta njih.
JOE VIALLS - nezavisni novinar/istrazivac. sva zbivanja do 2005. (prije njegove smrti), postace vam mnogo jasnija...
NAKBA - palestinski Holokaust o kojem je sigurno malo ko cuo
CHEMTRAILS - usput, skoro sam vidio i hrvatski forum za iste, to je veliki korak!
ASPARTAME, DONALD RUMSFELD - stavite zajedno oba pojma u pretrazivac...
BILDERBERG - ovo je oficijelno i tajno u isto vrijeme. pored istog mozete jos i: SKULL & BONES, TRILATERAL COMISSION, BOHEMIAN GROOVE i jos mnogo njih, a korijeni su:
ILUMINATI - visoki stepeni masonerije, koja je usput zasebna prica i takodjer obavezno istrazivanje... Bavarija, pokrajina i kako je sve to nastalo... sadasnji predsjednici najvecih svjetskih sila su uglavnom svi clanovi nekih od navedenih tajnih sekti... to je dovoljan razlog da svi sto bezveze blebetate, razmislite jos jednom...
DR MATTHIAS RATH - i njegova javna tuzba u Haagu protiv svih farmaceutskih tajkuna koji ne zele da lijece ljude od raka, vec im produzuju bol i agoniju kroz skupocijene proizvode. u tuzbi su takodjer Bush, Blair i mnoge druge svjetske licnosti...
H.A.A.R.P. - ovu sam mozda trebao na vrh staviti...
INDUSTRIJA HOLOKAUSTA - obavezno stivo jevrejskog autora Normana Finkelsteina
THE PROTOCOLS OF THE ELDERS OF ZION - kazu da je najveca laz, te izmanipulirano stivo. mozete sami zakljuciti. veliki tajkun Henry Ford, kojeg plasi samo njegovo bogatstvo, je rekao kako se sve iz te knjige upravo tako i desava dan danas - zato sto su mu mocni lazni jevreji nepozeljna konkurencija
ROTHSCHILD - najveca dinastija "laznih jevreja", gospodari svjetskog bankarstva...
ASHKENAZI - Hazari, "lazni jevreji" (90% danasnje jevrejske zajednice) narod porijekom iz Khazarije, sadasnje Gruzije, danasnji branitelji i finansijeri Izraelskih poduhvata i zlocina
EUGENESIA - ne znam kako se kaze na nasem, dosta vezano za Darwinove bolesne teoreme o evoluciji rase. to je praktika sprijecavanja daljeg "sirenja" odnosno razmnozavanja ljudi, koji po doktorskim kriterijima, nemaju ciste i zdrave gene (uglavnom, ruzne i bolesne osobe...)
NIKOLA TESLA - i najveca naucna kradja cijelom covjecanstvu - SLOBODNA ENERGIJA (FREE ENERGY). svijet bi bio skoro pa savrsen da su se etika i moral docepale ovih briljantnih otkrica...
WILHELM REICH - o ovom velikom i ugrozenom naucniku bih trebao posebnu temu otvoriti...
HENRY KISSINGER, TED TURNER, BILL GATES, AL GORE itd - su "losi momci" ove price, pored dosad navedenih. razlika je sto su ovi sirom svijeta poznati kao filantropi, velike humaniste i nobelovci, ali same njihove izjave govore dosta toga. medjutim, tu je MNOGO vise od obicnih izjava...
LYNDON LAROUCHE - veliki ekonomista koji je predvidio sadasnje krize i jos mnogo toga...
NEW WORLD ORDER (NWO) - pojam koji se spominje u Zeitgeistu, ali koji ima puno kompleksniju historiju...


ima jos dosta toga, a znam da ce neki reci da je i ovo previse. drugi ce reci da sam veliki friker... nema veze. ko ima malo srca u sebi, mozda ce pokusati pronaci neki od ovih pojmova, mozda ce sam krenuti u potragu ka istini... svijet je u puno vecim govnima nego ovaj moj post, vjerujte...

i za kraj bih postavio par linkova, pored ovog gore navedenog, koji mozda mogu nekome biti interesantni:
http://www.dejanlucic.net/THE%20ROTHSCH ... TOPUS.html <--- KOD NAS!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=yzZj889BA4A
http://www.youtube.com/watch?v=VwwMF6biCJU
http://video.google.es/videoplay?docid= ... zkDA&hl=es <--- obavezno, ovo je kao ABC sadasnjeg sistema i funkcionisanje istog

http://www.youtube.com/watch?v=1GMi0ZaCDl0 ..... malo smijeha nije na odmet. ovo gore je previse...

zivi bili
visoko preporucljivo bilo koji od linkova, pojmova, informacija...

nije cilj stvaranje panike (jer vjerujte ne zasluzuje nista manje od tog), vec konacna svijest koju su nam godinama, stoljecima i milenijumima krali!

obavezno proguglati chemtrails. ako je neko ugledao nesto slicno kod nas, molim neka javi...

pozdrav
Last edited by _veleposlanik on 11/08/2008 06:03, edited 1 time in total.
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#7 Re: Interesantan film ???

Post by upravnik »

uvjek dobar gost wrote:Ovo je prva tema koju pokrećem na ovom podforumu, no danas mi poslaše lnk i pogledah film... o njemu još uvijek razmišljam tako da mi je rano za neke komentare sem da kažem da... me je netjerao da se malo zapitam... i da je zanimljiv...
Znači bez želje da ikoga ubjeđujem u bilo šta, da bilo koga nipodaštavam ili umanjujem vrijednost bilo koje religije.. zanima me samo šta Vi mislite...?

http://www.zeitgeistmovie.com/

evo link, a Vi odaberite Vama raznumljiv jezik...
zna li iko može li se zeitgeist nabaviti negdje na dvd-u?
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#9 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

ne bih da otvaram nove teme, a vec ih ima nekoliko "konspirativnih", pa da nastavimo ovdje.

zao mi je sto se mnoge druge brisu, medjutim nadam se da imamo jos vremena shvatiti da je stanje u svijetu koa bomba koja upravo treba da detonira.

za one koji razumiju engleski, odlican clanak, za ne propustiti:

http://english.pravda.ru/opinion/columnists/106172-2/

javno okrivljavanje Amerike i Cionistickog rezima za atentate 11. septembra, 11. marta (Madrid) i 7. jula (London).

konacno, javno i otvoreno.

pitanje je: zasto se cekalo ovoliko, zasto Kina suti?


evo i transkript o raspravama Japanskog parlamenta vezano za 11. septembar:

http://benjaminfulford.com/Transcript%2 ... 20911.html


igra je u toku. bolje je da otvorimo oci!
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#10 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

PRIMJER MEDIJSKOG LICEMJERJA

Bush pijan na Olimpijadama

pitanje:

1. Zasto ovo mediji nisu masovno popratili???
2. Sta bismo gledali na vijestima da su na isti nacin postupili Hugo Chavez ili Ahmadinedzad???
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#11 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

UVOD U CHEMTRAILS

CHEM - eng. chemical - "hemijski"
TRAIL - eng. "trag", "mlaz"

Koliko smo uvjereni u nasa ubjedjenja, koliko vjerujemo u ono sto znamo?

Od 1999. godine se vrse masovna "prskanja" atmosfere, oblaka, cistog zraka, pa i kompletnog zivota na planeti hemijskim otrovom, koji je zbog sopstvene prirode nazvan "chemtrail" ili hemijski trag, a kojeg avioni ostavljaju iza sebe. NIJE ISTO STO I CONTRAIL - "pravi" mlaz koji pustaju putnicki avioni.

CHEMTRAILS - WIKIPEDIA. Posto fenomen nije "zvanicno" potvrdjen od "zvanicnih, kompetentnih" organa, stvar se za sada tretira kao jos jedna od mnogobrojnih zavjera. Kako bi i bila potvrdjena, kada su svjetske vlade zapravo akteri trovanja vlastitog stanovnistva...

http://www.cro-chemtrails.info/ - hrvatska stranica o chemtrailsima. Zar nas u BiH ne prskaju???
http://www.cro-chemtrails.info/forum/fo ... D=485&PN=1 - prvi topic koji sam otvorio sa slikama Zagreba (naprskanog, naravno). Ima mnogo materijala na tom forumu. Odlican pokret objelodavanja istine u susjednoj nam Hrvatskoj.


Mislim da bi trebalo da prilozim i bilo koji "dokaz", pored onog ociglednog, vizuelnog, kojeg zbog osiromasenog cula za posmatranje (ne gledanje) nismo u stanju dati vjerodostojnost koju ima.


PATENT IZ 1975.
PATENT IZ 1979.

Oba su patenti za "prskanje" hemijskih "contrails"-a, odnosno mlazova koje avioni ostavljaju iza sebe. Dakle, ove sprave izbacuju hemijske cestice u atmosferu. Koje hemijske cestice? Ove:

Lab Report On Air Grab - HEPA Filter.


_____________________________________________________________________________


DJELOVANJE CHEMTRAILS-a

OBLACI PRIJE I POSLIJE (nije potrebno razumiti tekst, slike govore same od sebe)

CHEMTRAILS U ENGLESKOJ

CHEMTRAILS AKTIVIZAM U SAD-u

AEROSOL CRIMES, DOKUMENTARAC



A evo kako to nama lagano predstavljaju, podsvjesno, podlo, zlonamjerno... Imate milion primjera na netu o ovakvom publicitetu, cak i meteorolozi koji govore kako se radi o prirodnim pojavama... Kroz igrane i animirane filmove mozemo takodjer shvatiti kako nas podsvjesno "hipnotisu" oko ove pojave...

REKLAMA O2 U POLJSKOJ

*Vecina prilozenog materijala je preuzeto sa bloga: http://trinityatierra.wordpress.com/ (spanski jezik)


JESMO LI SIGURNI DA ZNAMO KO UPRAVLJA NAMA I S KOJIM CILJEVIMA? JESMO LI DOVOLJNO SVJESNI ISTINE ONOG STO NAS OKRUZUJE???
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#12 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

a sada, nakon sto smo sve ovo fino procitali, pregledali, pogledali u nebo i shvatili, pa presli preko odredjenog "egzistencijalnog shoka", vrijeme je da diskutujemo, zar ne?

zasto se, dakle, ovoliko suti oko ove teme??? zasto niko ne komentarise, niko ne pita, niko ne spominje, niko ne uocava???

zar smo stvarno toliko "ovosvjetski" da ne mozemo ili ne zelimo gledati malo dalje, da bismo dosli do te proklete istine?

zar je istina svijet koji danas dozivljavamo? ima li neko dokaz da je tako?

ili, pak, ne smijemo ostaviti trag nase IP adrese na ovoj temi, jer smo u stvari svjesni svega toga, pa smo radi vlastite sigurnosti odlucili da sutimo?


ili smo dosli na filozofiju, da trazimo smisao zivota, istinu, duha i slobodu - ali ne zelimo da otvorimo oci i da se direktno suprostavimo demonu koji nas je uskratio svih tih egzistencijalnih pitanja?

bojim se da samo nekolicina ljudi shvata moje "paranoje", moj posljednji krik i dah iz beznadja, koji bi ustvari mogao stvoriti i taj sitni tracak nade koji nam je itekako potreban...


javite makar da ste zivi i da razmisljate...
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#13 Re: Interesantan film ???

Post by shalaedin »

Najbolji je rob onaj koji za sebe tvrdi da je slobodan.

Svijet je poprimio sliku izvrnutih vrijednosti... previse je laznih prijatelja i neprijatelja. Pa oni koji cuvaju svoja bogatstva nasli su nacina da gaze preko drugih a da sami ne ispastaju radi toga. Oni su nalik predatorima medju ljudima ... smisao im je da sacuvaju moc i bogatstvo. Skriveni od svijeta a kroje njemu kapu, svijetu misle sto i sami djavo. Jebe im se za svijet. Kazu da daleko sezu njihovi korijeni, da su plave krvi i da vec odavno prate tok ljudske civilizacije. Prenose znanja i saznanja jedno na druge i uvijek su korak ispred obicnog puka. Ruse sve one koji im se ne zele povinuti i takvi su okarakterisani kao uljezi... Mozda ste i vi uljezi. :)

O teoriji zavjere mnogi pisu... ali dali ona kao takva postoji nemozemo pouzdano tvrditi. Zato postoji alternativna i nekonvencionalna historija koja se bavi time.

Nasao sam zanimljivu knjigu koja govori o otkrivanju osobe koja je upucena, meni je bila zanimljiva mada nekome nece biti, ali svakako je vrijedi procitati, govori iz ugla covjeka kojem je vjera i nacin zivljenja manipulacija drugim ljudima. Pogledaj te je:

http://www.2shared.com/file/3841228/840 ... ucena.html
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#14 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

_veleposlanik wrote:UVOD U CHEMTRAILS

CHEM - eng. chemical - "hemijski"
TRAIL - eng. "trag", "mlaz"

Koliko smo uvjereni u nasa ubjedjenja, koliko vjerujemo u ono sto znamo?

Od 1999. godine se vrse masovna "prskanja" atmosfere, oblaka, cistog zraka, pa i kompletnog zivota na planeti hemijskim otrovom, koji je zbog sopstvene prirode nazvan "chemtrail" ili hemijski trag, a kojeg avioni ostavljaju iza sebe. NIJE ISTO STO I CONTRAIL - "pravi" mlaz koji pustaju putnicki avioni.

CHEMTRAILS - WIKIPEDIA. Posto fenomen nije "zvanicno" potvrdjen od "zvanicnih, kompetentnih" organa, stvar se za sada tretira kao jos jedna od mnogobrojnih zavjera. Kako bi i bila potvrdjena, kada su svjetske vlade zapravo akteri trovanja vlastitog stanovnistva...

http://www.cro-chemtrails.info/ - hrvatska stranica o chemtrailsima. Zar nas u BiH ne prskaju???
http://www.cro-chemtrails.info/forum/fo ... D=485&PN=1 - prvi topic koji sam otvorio sa slikama Zagreba (naprskanog, naravno). Ima mnogo materijala na tom forumu. Odlican pokret objelodavanja istine u susjednoj nam Hrvatskoj.


Mislim da bi trebalo da prilozim i bilo koji "dokaz", pored onog ociglednog, vizuelnog, kojeg zbog osiromasenog cula za posmatranje (ne gledanje) nismo u stanju dati vjerodostojnost koju ima.


PATENT IZ 1975.
PATENT IZ 1979.

Oba su patenti za "prskanje" hemijskih "contrails"-a, odnosno mlazova koje avioni ostavljaju iza sebe. Dakle, ove sprave izbacuju hemijske cestice u atmosferu. Koje hemijske cestice? Ove:

Lab Report On Air Grab - HEPA Filter.


_____________________________________________________________________________


DJELOVANJE CHEMTRAILS-a

OBLACI PRIJE I POSLIJE (nije potrebno razumiti tekst, slike govore same od sebe)

CHEMTRAILS U ENGLESKOJ

CHEMTRAILS AKTIVIZAM U SAD-u

AEROSOL CRIMES, DOKUMENTARAC



A evo kako to nama lagano predstavljaju, podsvjesno, podlo, zlonamjerno... Imate milion primjera na netu o ovakvom publicitetu, cak i meteorolozi koji govore kako se radi o prirodnim pojavama... Kroz igrane i animirane filmove mozemo takodjer shvatiti kako nas podsvjesno "hipnotisu" oko ove pojave...

REKLAMA O2 U POLJSKOJ

*Vecina prilozenog materijala je preuzeto sa bloga: http://trinityatierra.wordpress.com/ (spanski jezik)


JESMO LI SIGURNI DA ZNAMO KO UPRAVLJA NAMA I S KOJIM CILJEVIMA? JESMO LI DOVOLJNO SVJESNI ISTINE ONOG STO NAS OKRUZUJE???
dakle, nista od ovoga???

zar nas u Bosni i sire ne prskaju? ili nam je jos uvijek tesko prihvatiti cinjenicu o necemu tako stravicnim i zlim, od strane onih koji su tu da nas stite?

gleda li iko u nebo osim mene?

treba li jos materijala da bismo potvrdili chemtrails-prskanje stanovnistva?

Njemacka je javno priznala chemtrails aktivnosti, u kontekstu modifikacije klime prema potrebama... medjutim, kancerogene cestice raznih metala itekako uticu i na ziva bica, na sve nas, a iste niko jos nije spomenuo...

tabu tema, koja, ako ne krene od nas, nastavice u tami nasih vlada sirom svijeta. mnogi jos nisu "spremni" prihvatiti takav preokret u shvatanju odredjenih cinjenica, medjutim, sve sto vise vrijeme prolazi, sve vise nama naustrb... projekt se izvodi vjerovatno od 1999. godine... tacno kada se poceo dizati alarm oko tzv "klimatskih promjena"... da bi bila nesporna tema oko zagrijavanja planete, itekako je posluzio projekt "prskanja" chemtrailsima...

THE GREAT GLOBAL WARMING SWINDLE - dokumentarac koji bolje objasnjava globalno zagrijavanje, OVO je pravi "inconvenient truth", ne onaj NWO agent Al Gore...

na pitanje: zasto bi nas vlade ovako varale, sta postizu time?
odgovor: da nas uplase!
opet pitanje: zasto?
odgovor: da mogu upravljati nama u svoju korist.

tako npr, sa izmisljenim terorizmom doneseno je niz relevantnih zakona sirom svijeta, jedan od glavnih i najopasnijih tzv Patriot Act u Americi. narod je 100% pod kontrolom americke vlade pod izgovorom "terorizam" ili "borba protiv terorizma". tako kontrolisu svaki razgovor, poruku, pismo ili djelo svakog civila u SAD-u. narod je otvorenih ruku pristao na taj zakon.... TU JE NAJVECA TRAGEDIJA, KOJU SAMI DOZIVAMO IGNORANCIJOM I NEZNANJEM. ili cemo nastaviti spavati i dozvoliti globalizaciju i zarobljavanje citave planete, ili cemo otvoriti oci, prihvatiti istinu onakva kakva jeste i reci im NE na njihove bolesne delirijume...

svi koji imate minimalnu sumnju u ovo sto govorim, molio bih da pitate, pokusacu odgovoriti... svi koji ostro osudjuju ovakve izjave te imaju dokaze za suprotno, takodjer bih zamolio da se jave. svi kojima je sve ovo svejedno, ravno do mora, ne zasluzujete sekundu moje paznje niti ljudi koji stvarnost gledaju onakvu kakva jeste, pa zato mozete ustediti komentare...

(mislim da ovih trecih na ovom mjestu ne bi trebalo biti)

pozdrav
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#15 Re: Interesantan film ???

Post by zalizani »

Svaki put kada vidim "mlaznice" :-),sjetim se ove teorije,a kako to naša "pametna" država radi :shock: Image
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#16 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

Swifft wrote:Sto su nas prskali prskali evo sada hoce da naprave veliki prasak kazu da 10 septembra tj. prekosutra svi umiremo :x
bice to ustvari "mini" veliki prasak :D

ne bi trebalo biti nista opasno, gore ce proci Iran i ostatak svijeta kada zagrmi...

nego, mozda negdje zdrma kakav cunami, zemljotres ili jos jedan tornado... (HAARP je puno opasniji, a koristi se vec duzi niz godina)
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#17 Re: Interesantan film ???

Post by maybelline »

uvjek dobar gost wrote:Ovo je prva tema koju pokrećem na ovom podforumu, no danas mi poslaše lnk i pogledah film... o njemu još uvijek razmišljam tako da mi je rano za neke komentare sem da kažem da... me je netjerao da se malo zapitam... i da je zanimljiv...
Znači bez želje da ikoga ubjeđujem u bilo šta, da bilo koga nipodaštavam ili umanjujem vrijednost bilo koje religije.. zanima me samo šta Vi mislite...?

http://www.zeitgeistmovie.com/

evo link, a Vi odaberite Vama raznumljiv jezik...

Znas li moze li se ovo naci negdje na DVD-u?
qay
Posts: 112
Joined: 28/05/2008 16:42

#18 Re: Interesantan film ???

Post by qay »

Znas li moze li se ovo naci negdje na DVD-u?[/quote]

i mene zanima
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#19 Re: Interesantan film ???

Post by uvjek dobar gost »

Zamolite nekog da Vam skine sa neta il otižite u neki CD shop i zamolite vlasnika da Vam skine odnosno poručite film tamo. Ja nemam trenutno ali probaću i ja ga nabaviti pa ko prije nabavi neka javi da prepržavamo.
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#20 Re: Interesantan film ???

Post by maybelline »

Neke isjecke Zeitgiesta gledala sam na netu; o nekim stvarima koje se spominju sam i znala razmisljati, ali sve su to bile neke lude teorije u mojoj glavi. Za one bolje upucene u temu: postoje li neki tekstovi, clanci ili knjige (bilo na netu ili ne) o ovoj i slicnim temama koje bi bilo zanimljivo procitati?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: Interesantan film ???

Post by JThomas »

ovdje ja ponekad naletim, ima svega...mada više čitam ostale podforume.

http://www.unexplained-mysteries.com/fo ... owforum=11
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#22 Re: Interesantan film ???

Post by uvjek dobar gost »

Ja trenutno čitam ponovo knjigu Dvanaesta planate od Zaharije Sičina... knjiga je golicljiva i podgrijava razne teorije o našem porijeklu na ovoj planeti.. što u mnogo čemu govori o našem ponašanju i našoj ratobornosti....
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#23 Re: Interesantan film ???

Post by _veleposlanik »

uvjek dobar gost wrote:Ja trenutno čitam ponovo knjigu Dvanaesta planate od Zaharije Sičina... knjiga je golicljiva i podgrijava razne teorije o našem porijeklu na ovoj planeti.. što u mnogo čemu govori o našem ponašanju i našoj ratobornosti....
:thumbup:

citao onako na preskake i relevantne izvode iz knjige. svakako, o onom sto sam govorio na temi vanzemaljci, dosta ne vjerovatna i moguca teorija...

ne vjerujem previse u Nibiru, vise mi lici na zastrasivanje stanovnistva... medjutim, taj covjek, govornik svih starosjedilackih jezika Sumerije i Babilona ako se ne varam, itekako ima podataka o nasem mogucem nastanku. mozete pogledati i pronadjene stecke iz tog perioda - izgravirani "spejs shatlovi" na kamenu, kao i mnoge figure koje "podsjecaju" na vanzemaljce...

pa onda se covjek malo priupita oko piramida i svih ostalih nevjerovatnih dostignuca tog doba.... :-)

stvarno za ne povjerovati...
pozdrav
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#24 Re: Interesantan film ???

Post by DaysleepeR »

@_veleposlanik

hajd priznaj jesil odgajan na sajtu What Really Happened?

Opasno je to kad se čovjek navuče, samo i tvorci teorija zavjere jako često ignorišu veliki broj činjenica kod postavljanja istih

to imaj na umu...
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#25 Re: Interesantan film ???

Post by Simply_Red »

@ VELEPOSLANIK

vidim da si upoznat sa svojom literaturom, i mogu ti reci da se i ja vec odavno bavim slicnim temama: Lizzardi, Denziteti, OPS, OPD bica, cionisti, Kasiopejci, templari, masoni, itd. itd. No ovih dana sam se bacio na jedno cisto filozofsko razmisljanje. Sva ta znanja i saznanja su uradila samo po meni dvije dobre stvari: utazile su moju zelju za znanjem, i stvorile su od mene beskrajno kriticnog pojedinca, koji uvijek sagledava stvari iz svih perspektiva. No, namece mi se pitanje, sta ja imam od svega toga? Sto vise saznajem o svijetu i onome sto se desava, sve me vise boli istina, jer sam nemocan pojedinac. A sve sto bih zelio od zivota je da budem sretan. Ali Hemingway je rekao: "Rijetko vidim inteligentnu osobu koja je pritom i sretna". Sta mislis o tome?
Post Reply