F.C. Internazionale

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
noiserr
Posts: 3019
Joined: 13/11/2011 01:18
Location: Američki Zavajt

#3726 Re: Inter

Post by noiserr »

Nista Inter, slabasno to nesto. Doduse Inter bolje igrao sa 10 igraca nego 11.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#3727 Re: Inter

Post by smijesni_ste »

Odlično odigrano večeras :thumbup:
samog_sira
Posts: 109
Joined: 15/03/2012 01:17

#3728 Re: Inter

Post by samog_sira »

Opet prvi :D idemo dalje
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3729 Re: Inter

Post by almirony »

Mancinijeva pobjeda. Odluka da ide sa brzim bekovima, da Icardija ostavi na klupi, zamjeni Jovetica, natjera Ljajica i Perisica da trce ko konji uz liniju,odsjece Pjanica, a pusti Nainggoliana da organizuje napade. Naravno, uz osnovnu zamisao trebalo je i srece.
samog_sira
Posts: 109
Joined: 15/03/2012 01:17

#3730 Re: Inter

Post by samog_sira »

almirony wrote:Mancinijeva pobjeda. Odluka da ide sa brzim bekovima, da Icardija ostavi na klupi, zamjeni Jovetica, natjera Ljajica i Perisica da trce ko konji uz liniju,odsjece Pjanica, a pusti Nainggoliana da organizuje napade. Naravno, uz osnovnu zamisao trebalo je i srece.
Sve to stoji al da ne bi Handanovica, glat bi izgubili, previse pickasto igra Mancini odbice mu se od glavu. S igracem vise mi se branimo i cekamo kontre, koje onda ne znamo zavrsiti. Ima vise srece nego pameti, odbrana je bitna, al 11 golova u 11 kola je jako lose. Jbg dok ima rezultat ne moze mu se puno ni zamjerati al sve ove 1-0 pobjede su vrlo lako mogli bit remiji...
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3731 Re: Inter

Post by almirony »

samog_sira wrote:
almirony wrote:Mancinijeva pobjeda. Odluka da ide sa brzim bekovima, da Icardija ostavi na klupi, zamjeni Jovetica, natjera Ljajica i Perisica da trce ko konji uz liniju,odsjece Pjanica, a pusti Nainggoliana da organizuje napade. Naravno, uz osnovnu zamisao trebalo je i srece.
Sve to stoji al da ne bi Handanovica, glat bi izgubili, previse pickasto igra Mancini odbice mu se od glavu. S igracem vise mi se branimo i cekamo kontre, koje onda ne znamo zavrsiti. Ima vise srece nego pameti, odbrana je bitna, al 11 golova u 11 kola je jako lose. Jbg dok ima rezultat ne moze mu se puno ni zamjerati al sve ove 1-0 pobjede su vrlo lako mogli bit remiji...
Mancio igra tacno onoliko koliko mu postojeci igracki kadar moze ponuditi. Nema u ovom timu igraca vrhunske kvalitete, koji donosi prevagu. Borba za svaki pedalj terena, maximalno zalaganje, ucvrstiti odbranu i ici tvrdo svaku tekmu, jedini nacin da ovaj tim udje u borbu za prva tri mjesta. Vjerovatno ce na zimu doci jos jedan starter, koji bi mogao donijeti kreativnost ili opasnost za gol. Ovaj tim se tek gradi, a Mancio je do sad pokazao da zna koji igrac sta moze/ne moze ponuditi.
samog_sira
Posts: 109
Joined: 15/03/2012 01:17

#3732 Re: Inter

Post by samog_sira »

Ma Mancio mi se nikad nije svidjao i mislim da ne spada u trenersku elitu, on titulu moze osvojiti kada ima daleko najjaci tim a kad je konkurencija losa (Inter poslije calcipolija i City s prejakim igracima i nikad losijom konkurencijom, u isto vrijeme u LP maksimum je bilo prolazenje grupne faze i na tome bi ostalo). Kakav god da je igracki kadar, a od Mourinhove ere jaci nije bio, carpia-a, frosinesea i slicne treba pisat sa najmanje 2 razlike. On je vrhunski menadzer, zna dovest igrace vidi gdje "skripi" al ne zna ih uigrat jednostavno. Kao sto kazes sve ide na neko zalaganje i snagu, nema upste nekih uigranih kombinacija. Dabogda nam titulu donio al on vrhunski trener nije, sreca pa je ova sezona dosta otvorena, ponajvise zbog nestabilnosti juventusa, da im je ostao isti sastav mislim da bi se opet prosetali do titule. Ovako je sve otvoreno.
Last edited by samog_sira on 01/11/2015 15:07, edited 1 time in total.
samog_sira
Posts: 109
Joined: 15/03/2012 01:17

#3733 Re: Inter

Post by samog_sira »

dupli
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3734 Re: Inter

Post by Tomahawk11 »

Samo efikasnost ko ono Juventus jedne godine kad osvoji titulu, gol po kolu :mrgreen:
Lucas Leiva
Posts: 634
Joined: 11/01/2011 14:47

#3735 Re: Inter

Post by Lucas Leiva »

Van svake razumne sumnje, trenutno najbolji trener na svijetu.... Roberto Mancini!
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3736 Re: Inter

Post by bosanska senzacija »

Loše ovo pravo.

Manćini je totalno fulio sa Medelom i Melom na sredini.

Brozović i Ljajić igraju u odličnoj formi i morali su početi ovako bitnu utakicu.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#3737 Re: Inter

Post by bosanska senzacija »

Mancini je trener koji zna sve osim uciniti da njegov tim izgledao kao jedna kompaktna cjelina.

I kad mu na momente ekipa klikne on će naći način da to svojim potezima sjebe.

Ovaj poraz je njegov i pored toga što Inter polusezonu završava na prvom mjestu radujem se danu kad će ova ubleha otići iz kluba.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#3738 Re: Inter

Post by I am Happy »

Nismo mi njega bezve prozvali "rotacija". Taj covjek nema prvi tim :D
U svakom slucaju, on je prvi i to ne treba ospriti. Imao je punooo srece sa onim pobjedama od po 1:0.
Mislim da se ni vi sto pratite Inter ne nadate Skudetu, sa druge strane, Liga prvaka je sasvim realna opcija.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3739 Re: Inter

Post by agent_zero »

Večeras se oprašta jedna od najvećih legendi našeg kluba, Alvaro "El Chino" Recoba... Šta reći, odlazi još jedan od mnogih kad je fudbal bio zaista fudbal, kada ga je bilo lijepo gledati i kada su ga igrali pravi majstori ove igre, a ne današnji plaćenici... i da se nadovežem na jedan komentar, zaista današnji fudbal je sranje.

Image

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#3740 Re: Inter

Post by ultima_palabra »

Chino :kakoste:

Tadašnji Inter je bio najinteresantniji tim na svijetu, slabo šta su osvajali, ali je zabava bila zagarantovana.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3741 Re: Inter

Post by ExNihilo »

ultima_palabra wrote:Chino :kakoste:

Tadašnji Inter je bio najinteresantniji tim na svijetu, slabo šta su osvajali, ali je zabava bila zagarantovana.
Istina, zato su mi i prirasli srcu.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#3742 Re: Inter

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 01/02/2021 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#3743 Re: Inter

Post by Romanista 101% »

3 mjeseca tisine na ovoj temi :shock: rekao bi covjek da se radi o Vrbanjusi a ne o "velikom" Interu
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#3744 Re: Inter

Post by DON_eARL »

Kažu trener dobio otkaz. :D
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3745 Re: Inter

Post by almirony »

Prva tekma u dresu, prvi gol u dresu, uz komentar legendarnog Scarpinija

User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3746 Re: Inter

Post by almirony »

Odosmo Kinezima u ruke. Prvi veliki ulazak Kineza na evropsko nogometno tržište. Thohir skoro uduplao tržišnu vrijednost kluba za nepune 3 godine vladavine.

http://www.fcinter1908.it/copertina/int ... ra-il-fpf/
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3747 Re: Inter

Post by ExNihilo »

Nek ide smrad. Nisam siguran da će s Kinezima biti bolje.
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3748 Re: Inter

Post by almirony »

Ne znam sta bih ti rekao, ostati veliki, a ne izgubiti identitet je vrlo tesko u danasnjem nogometu. Ja licno bih volio da je otisao u neke talijanske ruke, medjutim ocigledno je da na čizmi nema više love, čak i multimilijarder Berlusconi je prisiljen prodati klub. Jednostavno niko osim Juventusa nema revenue koji omogucava samofinansiranje. Inter i Milan jebe pitanje stadiona. U ukupnoj vrijednosti Juventusa, stadion igra 30-40% udjela, dok milanisti to nemaju nikako. S druge strane ocigledno se od EPL pravi NBA nogometa u Evropi. Taj marketinski proizvod je farbika love. Jedan Sunderland i ostali garibi, koje ne mozemo svrstati u velike klubove sa tradicijom, sad imaju vece proracune od bilo kojeg tima u Italiji.

Vidjet cemo sta ce Kinezi smisliti, proslo ljeto su trehnuli 100 mil eura za pojačanja, od toga samo 50 mil Texeiru iz Shakhtara.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3749 Re: Inter

Post by ExNihilo »

Ne patim ja od toga da vlasnik mora biti ove ili one nacionalnosti. Ne bi Internazionale bio to što jeste da se striktno držao prefiksa talijanski. Tim može postati plastificirano čudovište i izgubiti identitet neovisno o tome ko stoji iza njega.
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#3750 Re: Inter

Post by almirony »

ExNihilo wrote:Ne patim ja od toga da vlasnik mora biti ove ili one nacionalnosti. Ne bi Internazionale bio to što jeste da se striktno držao prefiksa talijanski. Tim može postati plastificirano čudovište i izgubiti identitet neovisno o tome ko stoji iza njega.
Ma jasno, to je i neka odrednica kluba po kojem su dobili ime. Medjutim, ovo promjenom se ipak gubi dio identiteta. Po prvi put u istroji neće biti u vlasničkom udjelu niko iz Italije. Meni to nekako smeta, jebi ga. Nema onaj šmek.
Post Reply