Insomnia/nesanica

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#26 Re: Insomnia/nesanica

Post by stakasa »

Officer Crabtree wrote:Već dvadeset dana (od kako sam dobio posao i promjenio bioritam, stres šta li već) zaspim u 10-11, probudim se u 4 i to je to... za sad polah'ko počinjem ko Al Pacino u istoimenom filmu ove teme, al da umara i dekoncentrira to je tačno...

Psiha je uzrok vjerovatno jer se to poklopilo sa poslom, al na granici sam da krenem u paklo Persena :lol:

Imal ko šta narodno? :D
Sest sati je i dobro, mjenjaj zivotni stil dok nije otislo predaleko
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27 Re: Insomnia/nesanica

Post by Officer Crabtree »

Pa dobro jeste prihvatljivo, poredeći s nekima drugima, al ostjetim da mi fali sna... posao promjeniti ne mogu :) tako da jedino malo više fizičke aktivnosti... hrana je OK...

Hvala na savjetima svima :sax:
Fauja Singh
Posts: 2468
Joined: 07/12/2011 12:40

#28 Re: Insomnia/nesanica

Post by Fauja Singh »

Takodjer preporucujem melatonin i to iz licnog iskustva.
40 min prije nego cu leci popijem 3mg melatonina i nemam problem sa spavanjem, nekad ga kombinujem i sa magnezijem, moze i donat mg.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#29 Re: Insomnia/nesanica

Post by Zizi505 »

stakasa wrote:
Officer Crabtree wrote:Već dvadeset dana (od kako sam dobio posao i promjenio bioritam, stres šta li već) zaspim u 10-11, probudim se u 4 i to je to... za sad polah'ko počinjem ko Al Pacino u istoimenom filmu ove teme, al da umara i dekoncentrira to je tačno...

Psiha je uzrok vjerovatno jer se to poklopilo sa poslom, al na granici sam da krenem u paklo Persena :lol:

Imal ko šta narodno? :D
Sest sati je i dobro, mjenjaj zivotni stil dok nije otislo predaleko
Meni je ovakav ritam spavanja najdraži.
Ako si stariji od 35 godina, ni ne treba ti više sna :mrgreen:
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#30 Re: Insomnia/nesanica

Post by SOMA »

pocni se bavit yogom, spavat ces ko bebce :thumbup:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#31 Re: Insomnia/nesanica

Post by peepeep »

Dižem temu... ne znam gdje i kome da se obratim. Ubi. Već sedmicama ne mogu da spavam navečer. Obično me tokom dana obori ok pola osam (uvečer) i zaspim sat i onda naveče ide je..ckanje. Ako spavam, spavam ne više od pola sata i to je to. Ne znam šta više da radim. Imam valerijanu, jel' ko probao - radi li? Ovo 'vako više ne mere ni pod kožu... bem ti, prije sam bar spavao a sad ni to više nemam :roll:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#32 Re: Insomnia/nesanica

Post by Kataklinger »

Sta se zalite, ja evo jos nisam zaspao a 06:25....a legao znaci oko 01:00.
Nemam blage kako mi prolazi vrijeme, a moram ustat u 09:00...ne gine mi da prespavam :/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#33 Re: Insomnia/nesanica

Post by kakavdanakneiskustvu »

tri noci skoro da ne spavam,grlo me dobro zeza,a i mimo toga budim se rano,u 3 ili 4
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#34 Re: Insomnia/nesanica

Post by bitkovac282 »

alenthekiller wrote:Pozdrav dragi forumasi i forumasice,
imam problem. Naime, svako vece ostanem budan do pola 6 najmanje. Legem oko 12, nisam tip da voli isjedjavti do 2 ili 3, gledati filmove i ubijati vrijeme. Ovo mi se desava skoro dvije sedmice. Iako legnem premoren u krevet, nema sanse da zaspem. Vrtim se, upalim svijetlo, popijem vode ali nista. Hajde da ja neke brige imam, ono razmisljam sta bi da imam milione i tako to :D Imaju li neke tablete, nesto da me uspava, sit sam ljeganja u 6 a ustajanja oko 11, pola 12. Hvala vam svima unaprijed puno :D
Postoji mogućnost da ti nedostaje magnezija. Kupi magnezij citrat u prahu i pij jedan period. To ti ne šteti ništa. I poslije 21 ne jesti slatko ili ranije jer imaš višak energije i nema lučenja hormona melatonina. Ne koristi mobitel prije spavanja i uvijek idi u isto vrijeme spavati. Ako te peru misli pokušaj se opuštati uz kakvu relaksirajucu muziku. Istom fizička aktivnost poslije 18 može produžiti budnost jer ti se hormon seratoni ( hormon sreće ) ne pretvara u hormon melatonin ( hormon spavanja ).
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#35 Re: Insomnia/nesanica

Post by bitkovac282 »

alenthekiller wrote:Pozdrav dragi forumasi i forumasice,
imam problem. Naime, svako vece ostanem budan do pola 6 najmanje. Legem oko 12, nisam tip da voli isjedjavti do 2 ili 3, gledati filmove i ubijati vrijeme. Ovo mi se desava skoro dvije sedmice. Iako legnem premoren u krevet, nema sanse da zaspem. Vrtim se, upalim svijetlo, popijem vode ali nista. Hajde da ja neke brige imam, ono razmisljam sta bi da imam milione i tako to :D Imaju li neke tablete, nesto da me uspava, sit sam ljeganja u 6 a ustajanja oko 11, pola 12. Hvala vam svima unaprijed puno :D
Postoji mogućnost da ti nedostaje magnezija. Kupi magnezij citrat u prahu i pij jedan period. To ti ne šteti ništa. I poslije 21 ne jesti slatko ili ranije jer imaš višak energije i nema lučenja hormona melatonina. Ne koristi mobitel prije spavanja i uvijek idi u isto vrijeme spavati. Ako te peru misli pokušaj se opuštati uz kakvu relaksirajucu muziku. Istom fizička aktivnost poslije 18 može produžiti budnost jer ti se hormon seratoni ( hormon sreće ) ne pretvara u hormon melatonin ( hormon spavanja ).
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#36 Re: Insomnia/nesanica

Post by korisnicc »

Pozdrav

Možete li mi reći može li se Normabel u BiH kupiti u ljekarni,bez recepta?
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#37 Re: Insomnia/nesanica

Post by zipoo »

Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#38 Re: Insomnia/nesanica

Post by dudlov »

zipoo wrote:Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
ja sam išao u centar za poremećaj spavanja na neurološkoj klinici koševo i čitavu noć prespavao sa priključenim aparatom za kontrolu sna . nalaz mi nije bio dobar. ako si iz sarajeva, onda otiđi do neurologije na koševo i vidi šta stručno osoblje misli
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#39 Re: Insomnia/nesanica

Post by zipoo »

dudlov wrote:
zipoo wrote:Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
ja sam išao u centar za poremećaj spavanja na neurološkoj klinici koševo i čitavu noć prespavao sa priključenim aparatom za kontrolu sna . nalaz mi nije bio dobar. ako si iz sarajeva, onda otiđi do neurologije na koševo i vidi šta stručno osoblje misli
Šta su ti rekli i preporucili? Neku terapiju ili?

Hvala na odgovoru
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#40 Re: Insomnia/nesanica

Post by dudlov »

zipoo wrote:
dudlov wrote:
zipoo wrote:Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
ja sam išao u centar za poremećaj spavanja na neurološkoj klinici koševo i čitavu noć prespavao sa priključenim aparatom za kontrolu sna . nalaz mi nije bio dobar. ako si iz sarajeva, onda otiđi do neurologije na koševo i vidi šta stručno osoblje misli
Šta su ti rekli i preporucili? Neku terapiju ili?

Hvala na odgovoru
poremećaj sna je prisutan i rizik od moždanog udara 60%. preporuka i terapija je autosipap aparat.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#41 Re: Insomnia/nesanica

Post by zipoo »

dudlov wrote:[qute="zipoo"][qote="dudlov"][qute="zipoo"]Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
ja sam išao u centar za poremećaj spavanja na neurološkoj klinici koševo i čitavu noć prespavao sa priključenim aparatom za kontrolu sna . nalaz mi nije bio dobar. ako si iz sarajeva, onda otiđi do neurologije na koševo i vidi šta stručno osoblje misli[/quoe]

Šta su ti rekli i preporucili? Neku terapiju ili?

Hvala na odgovoru[/qote]

poremećaj sna je prisutan i rizik od moždanog udara 60%. preporuka i terapija je autosipap aparat.[/quoe]

:shock:

Hvala na odgovoru i brz oporavak.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#42 Re: Insomnia/nesanica

Post by Russki »

zipoo wrote:Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
Meni je godinama ovako prijatelju. Obično se spava po 4-5 sati, s tim da se često probudim u sred noći i ne mogu više zaspati. Što je najgore od svega, sutra dan na poslu i sl, se osjecam tako dobro isto da sam spavao 10 sati. Vjerujem da je to loše, sigurno je loše.

Mozda jednom ili dvaput mjesecno odspavam 8 sati, ali ne znam ni ja kako. NIsam doktorima išao. Ne pijem tablete za spavanje niti nesto slično tome.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#43 Re: Insomnia/nesanica

Post by zipoo »

Russki wrote:
zipoo wrote:Volim spavati više nego hljeba se najesti i nisam imao problem do prošle godine sa snom. I po 15 h sam znao spavati. Ali evo ubrzo ce godina kako je to poremećeno. Naleti neki val, rijetki val, gdje lijepo odspavam, valjda me ubije umor i tu uspijem napuniti baterije. Ali ostali dani to je po par sati. Nisam još išao kod doktora, iskreno ne znam šta mi može preporučiti, a da već nisam probao. Znao sam se zveknuti sa 2 paracetamola samo da me obori.

Dižem temu, da vidim ima li šta novo. Nova iskustva.
Meni je godinama ovako prijatelju. Obično se spava po 4-5 sati, s tim da se često probudim u sred noći i ne mogu više zaspati. Što je najgore od svega, sutra dan na poslu i sl, se osjecam tako dobro isto da sam spavao 10 sati. Vjerujem da je to loše, sigurno je loše.

Mozda jednom ili dvaput mjesecno odspavam 8 sati, ali ne znam ni ja kako. NIsam doktorima išao. Ne pijem tablete za spavanje niti nesto slično tome.
Slicno tako, gdje su 4 sata sna premija. Najgore od svega da barem to odspavam u cugu nego je to sve na prekidima. Zdravstveno se zaista osjecam dobro. Malo me sjeba @dudlov za mozdani :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72764
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#44 Re: Insomnia/nesanica

Post by Velkoski »

Kupi Oikamid u apoteci, naruči Phenibut s Ibeja i kupi Ashwagandhu + ZMA u protein shopovima :mrgreen: Ako ne budeš spav'o k'o beba nakon mjesec korištenja onda idi doktoru :sad: :mrgreen:

A uvijek se mo'sh i zalijepit'...
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#45 Re: Insomnia/nesanica

Post by Nastasia »

Napušit se pred spavanje. Osam sati u komadu odspavaš :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#46 Re: Insomnia/nesanica

Post by animals »

Nastasia wrote:Napušit se pred spavanje. Osam sati u komadu odspavaš :D
Ako si zemsko..
a sta ce muskarci..
lizanje pred spavanje :D
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#47 Re: Insomnia/nesanica

Post by parappa »

animals wrote:
Nastasia wrote:Napušit se pred spavanje. Osam sati u komadu odspavaš :D
Ako si zemsko..
a sta ce muskarci..
lizanje pred spavanje :D
hahaha...
jes da je malo bRezobrazno ali placem :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#48 Re: Insomnia/nesanica

Post by Nastasia »

parappa wrote:
animals wrote:
Nastasia wrote:Napušit se pred spavanje. Osam sati u komadu odspavaš :D
Ako si zemsko..
a sta ce muskarci..
lizanje pred spavanje :D
hahaha...
jes da je malo bRezobrazno ali placem :lol:
A čuj šta će, nek' i oni popuše
ne mora niko saznat ;)
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#49 Re: Insomnia/nesanica

Post by zipoo »

Alkohol mi najbolje pomaze, ali to definitivno nije opcija.

@veliki
Ne znam sta si napisao, ali mi zuto izgleda zdravije :D
@nato
I to sam sranje bacio u vraziju. Nece, nema efekta, zaspes ti, ali samo u neko doba oci ko fildzani.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#50 Re: Insomnia/nesanica

Post by Nastasia »

zipoo wrote:Alkohol mi najbolje pomaze, ali to definitivno nije opcija.

@veliki
Ne znam sta si napisao, ali mi zuto izgleda zdravije :D
@nato
I to sam sranje bacio u vraziju. Nece, nema efekta, zaspes ti, ali samo u neko doba oci ko fildzani.
E nemam pojma onda. Ja baš imam problema sa snom, tipa ne spavam par dana zaredom nikako.
Al' od trave zaspem ko top.
Post Reply