Insomnia/nesanica

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#1 Insomnia/nesanica

Post by alenthekiller »

Pozdrav dragi forumasi i forumasice,
imam problem. Naime, svako vece ostanem budan do pola 6 najmanje. Legem oko 12, nisam tip da voli isjedjavti do 2 ili 3, gledati filmove i ubijati vrijeme. Ovo mi se desava skoro dvije sedmice. Iako legnem premoren u krevet, nema sanse da zaspem. Vrtim se, upalim svijetlo, popijem vode ali nista. Hajde da ja neke brige imam, ono razmisljam sta bi da imam milione i tako to :D Imaju li neke tablete, nesto da me uspava, sit sam ljeganja u 6 a ustajanja oko 11, pola 12. Hvala vam svima unaprijed puno :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2 Re: Insomnia/nesanica

Post by valter.ba »

Ima sine ali nije preporučljivo nikako :D . Bolje ti je pred spavanje popiti toplo mlijeko, istuširati se toplom vodom i tako neke calm varijante. Inače imaš Lexillium, Apaurin od ovih normalnih koje te bace u REM fazu a ove nenormalne i opasnije ni ja ne znam :lol: .Laku noć :-D .
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#3 Re: Insomnia/nesanica

Post by alenthekiller »

valter.ba wrote:Ima sine ali nije preporučljivo nikako :D . Bolje ti je pred spavanje popiti toplo mlijeko, istuširati se toplom vodom i tako neke calm varijante. Inače imaš Lexillium, Apaurin od ovih normalnih koje te bace u REM fazu a ove nenormalne i opasnije ni ja ne znam :lol: .Laku noć :-D .
evo sad sam se istusirao, cijeli dan nisam kuci bio, izasao u pola 2 dosao u 9, vozao se na skuteru. Vozio biciklo(sarajevo-vogosca), slomljen uzduz i poprijeko :D Cuo sam za lexilium, zar je takav :-) :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#4 Re: Insomnia/nesanica

Post by valter.ba »

Ma dobar jbg :D ali ne pricaj puno okolo. Ako si pocetnik uzmes onaj od 1,5 mg i bacićete u REM fazu da se naspavaš. Problem je ako nešto loše sanjaš jer se teže probuditi :lol: . Probaj ali nemoj se navlačiti, nije to rješenje.
I na kraju savjet: nemoj se previše ni smarati pred spavanje jer i sam često u takvom stanju teško zaspem ili zaspim kako kaže Sidran ;-) .
User avatar
Nervozna
Posts: 37
Joined: 16/06/2011 20:58

#5 Re: Insomnia/nesanica

Post by Nervozna »

Moj momak se u zadnje vrijeme zali na nesanicu...Isto zaspe nekad oko 6h tek...On bas i ne voli ekperimentisati sa tabletama,ali ja bih preporučila Lexilium (ponekad) :) ili Persen,on je na biljnoj bazi,ali nisam primjetila da mi je ikad nesto djelovao :-?
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#6 Re: Insomnia/nesanica

Post by alenthekiller »

taj lexilium baca znaci :D :lol: moraju li se ti preparati uzeti na recept ili odem negdje i kazem to to i oni mi daju taj lexilium/persen... :)
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#7 Re: Insomnia/nesanica

Post by citadela »

Kad ti se bude desavalo da u dva dana spavas jedno 4 sata, pa opet ne mozes zaspati ( :x ), onda gledaj sta ces (persen, lexilium itd), a do tad uzivaj :dance: :D
User avatar
moskri_loco_pajdoman
Posts: 186
Joined: 09/07/2012 11:45

#8 Re: Insomnia/nesanica

Post by moskri_loco_pajdoman »

Popij 2,5 l pive i zaspat ćeš ko beba. :D :zzzz: :thumbup:

Jebo tablete, štaš se trovat njima. ;)
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#9 Re: Insomnia/nesanica

Post by Kemal Malovčić »

šta da radim?

poludjeću :-D
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#10 Re: Insomnia/nesanica

Post by PurpleSky »

citadela wrote:Kad ti se bude desavalo da u dva dana spavas jedno 4 sata, pa opet ne mozes zaspati ( :x ), onda gledaj sta ces (persen, lexilium itd), a do tad uzivaj :dance: :D
Upravo mi se ovo dešava. Već 6 mjeseci imam problema sa nesanicom, ali eto naspavala sam se par puta. (nikad više od 5h u cugu) A sinoć i danas zaspem u 1 pa do 3 i kraj, oči ko lampe, Bože sačuvaj :run:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#11 Re: Insomnia/nesanica

Post by al_akhisari »

alenthekiller wrote:Pozdrav dragi forumasi i forumasice,
imam problem. Naime, svako vece ostanem budan do pola 6 najmanje. Legem oko 12, nisam tip da voli isjedjavti do 2 ili 3, gledati filmove i ubijati vrijeme. Ovo mi se desava skoro dvije sedmice. Iako legnem premoren u krevet, nema sanse da zaspem. Vrtim se, upalim svijetlo, popijem vode ali nista. Hajde da ja neke brige imam, ono razmisljam sta bi da imam milione i tako to :D Imaju li neke tablete, nesto da me uspava, sit sam ljeganja u 6 a ustajanja oko 11, pola 12. Hvala vam svima unaprijed puno :D
...s obzirom da su dosadašnji prijedlozi na tragu moderne medicine, rekoh da predložim nešto što je narodno...pokuašaj s brojanjem ovčica :D
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#12 Re: Insomnia/nesanica

Post by Sephora »

Pokusaj sa eteričnim uljem od kamilice, namazati sljepocnice, čelo, i ispod nosa..na prirodan nacin do sna..pokusaj prije nego počneš sa tabletama..čaj od kamilice također možes popiti također prije spavanja(odlaska u krevet).

Loša probava može da bude jedan od razloga nesanice, pokusaj ne večerati posle 20h, i ne previše obilno..
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#13 Re: Insomnia/nesanica

Post by dobojlija81 »

SANVAL
ne leksove,apaurin i sl. zepame
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#14 Re: Insomnia/nesanica

Post by PurpleSky »

Znači roknut ću se. Pa teže zaspati nego fax završiti, kakva je to nauka :roll: :lol:
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#15 Re: Insomnia/nesanica

Post by gnjev »

spavanje je precijenjeno
Brus Lee
Posts: 851
Joined: 01/10/2010 19:35

#16 Re: Insomnia/nesanica

Post by Brus Lee »

" Centar za poremećaj spavanja i buđenja " KCUS
i, u pravu je Dobojlija, ne ...zepamima.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#17 Re: Insomnia/nesanica

Post by dobar osjecaj »

alenthekiller wrote:Pozdrav dragi forumasi i forumasice,
imam problem. Naime, svako vece ostanem budan do pola 6 najmanje. Legem oko 12, nisam tip da voli isjedjavti do 2 ili 3, gledati filmove i ubijati vrijeme. Ovo mi se desava skoro dvije sedmice. Iako legnem premoren u krevet, nema sanse da zaspem. Vrtim se, upalim svijetlo, popijem vode ali nista. Hajde da ja neke brige imam, ono razmisljam sta bi da imam milione i tako to :D Imaju li neke tablete, nesto da me uspava, sit sam ljeganja u 6 a ustajanja oko 11, pola 12. Hvala vam svima unaprijed puno :D
Ne znam sta bi ti rekla bas obzirom da me zadnjih mjesec dana muce slicne tegobe. Doduse ucim dokasno navece, pijem kafu oko sedam navece, ponekad i trcim kasno navece pa me to sve sigurno razbudi. Uz cjelodnevni napor i umor ocekivala bi da cu zaspati ko top ali nema sanse. Uspijem zaspati nekad pred zoru i spava mi se najveci dio dana.
Ne bi i necu posezati za tabletama nego cu probati smanjiti aktivnosti navece, ne piti kafu, ne vecerati poslije sedam, ne zuriti previse u ekran i izbaciti sport i teske teme navece.
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#18 Re: Insomnia/nesanica

Post by SVITOLINA »

Ja vise nikada necu da spavam
jer kada spavam ja gluposti sanjam
i krvna slika mi je losija
i zato zivela insomnija

u gradu provodim noci i dane
moj mesec ima dve tamne strane
ova je zemlja, zemlja zombija
i zato zivela insomnija

i lice je sveze
i stari se teze
sedam noci kad se poveze

hajde zovi me nocas u 3
insomnija
ja vise ne spavam ni iz hobija
zovi me nocas u 5
insomnija
insomnija i ti i ja

hajde dodji taji vece
taja da zataji
bice tebi posle taje
buji i baji
kad te ja umorim, kad te ja preznojim
i zato dodji da ti ja svasta radim
radim sto ti prija i bice laku noc insomnija

ja vise ne pijem nista da zaspim
jer i kad zaspim ja sam budna sasvim
i osecam se jos umornija
i zato zivela insomnija

i lice je sveze
i stari se teze
sedam noci kad se poveze

hajde zovi me nocas u 3
insomnija
ja vise ne spavam ni iz hobija
zovi me nocas u 5
insomnija
insomnija i ti i ja

da li tebi padne glava
da li ti se spava
da li tebi posle onog osecaj je strava
kad u polju zamirise hajducica trava

hajde zovi me nocas u 3
insomnija
ja vise ne spavam ni iz hobija
zovi me nocas u 5
insomnija
insomnija i ti i ja

zovi me
(insomnija)
pozovi me
(iz hobija)
zovi me nocas u 5
(insomnija)
insomnija i ti i ja
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#19 Re: Insomnia/nesanica

Post by walter kurtz »

Dobar marokanac ima 24-27% thc-a tako da dobar san ti ne gine ili ganju nabavi samo indicu ne sativu jer ona dize
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#20 Re: Insomnia/nesanica

Post by SmokingMan »

Shvatam te u potpunosti,insomnia je moj saputnik,mimo posla,imam i dodatne obaveze,tako da nekada ostanem budan sve do posla,odem,vratim se,malo odspavam i opet isto.Sve je to manje više normala,uzrokovano prekomjernim obavezeama,stresom,etc.Ja te ne bi preporučio nikakve tablete,to izbjegaji u širkom krugu,ti nemaš potrebe za tim,nego regulaciju navika,malo sportskih aktivnosti,boravak u prirodi,čajevi u rinfuzi (kamilica,majčina dušica,kantarion,Lavanda),ako imaš viška novca utroši ga na časove joge,upoznat ćeš usput neku pristojnu djevojku,eto ti dvije koristi.
Officer Crabtree
Posts: 3539
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#21 Re: Insomnia/nesanica

Post by Officer Crabtree »

Već dvadeset dana (od kako sam dobio posao i promjenio bioritam, stres šta li već) zaspim u 10-11, probudim se u 4 i to je to... za sad polah'ko počinjem ko Al Pacino u istoimenom filmu ove teme, al da umara i dekoncentrira to je tačno...

Psiha je uzrok vjerovatno jer se to poklopilo sa poslom, al na granici sam da krenem u paklo Persena :lol:

Imal ko šta narodno? :D
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#22 Re: Insomnia/nesanica

Post by skvo »

Masturbacija poboljšava san

Masturbacija je poput prirodnog sedativa jer stvara endorfine – ključne hemikalije koje olakšavaju bol i stres i opuštaju nas.
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#23 Re: Insomnia/nesanica

Post by dragma »

tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#24 Re: Insomnia/nesanica

Post by tagomago »

Officer Crabtree wrote:Već dvadeset dana (od kako sam dobio posao i promjenio bioritam, stres šta li već) zaspim u 10-11, probudim se u 4 i to je to... za sad polah'ko počinjem ko Al Pacino u istoimenom filmu ove teme, al da umara i dekoncentrira to je tačno...

Psiha je uzrok vjerovatno jer se to poklopilo sa poslom, al na granici sam da krenem u paklo Persena :lol:

Imal ko šta narodno? :D
budi sretan što uopće toliko i spavaš ako je radni dan u pitanju. 5-6h, trust me, to je uspjeh. uzmi šta na biljnoj bazi, puna apoteka.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#25 Re: Insomnia/nesanica

Post by BJB »

Imaju u bolnici neke male plave tabletice, sto ih lome na tri dijela. Obore te za pet minuta i nista ne znas barem 5-6 sati.
Iduci put kad odem na kontrolu pitacu doktoricu kako se zovu.
Ja imam problem sa odlaskom na spavanje..Nikako ne mogu da se prisilim da odem spavat. Noc, mir, tishina- taman covjek moze razmisljati da mu svako ne zvoni s necim stalno.
Odoh spavat, vec sam protracila 1 sat.
Post Reply