Insomnia, eFM Radio, četvrtak od 22 do 6

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#1 Insomnia, eFM Radio, četvrtak od 22 do 6

Post by Prince »

Tada sam bio u srednjoj školi, i dobro se sjećam da su raja dolazila petkom u školu podbuhla, s podočnjacima. Svi su slušali emisiju koja nije imala ni koncept, ni teme, ali je imala odličnu zajebanciju. Sjećam se nekoliko bisera, pašće mi na pamet još sigurno.
Zove tip i oni ga pitaju kako se zove, kaže on "Edin", a oni "musliman, skidaj ga s linije";
Ili takođe zove cura i govori, "joj sva sam se oznojila dok sam vas dobila", kad Ajdin reče "sad se idi okupaj, pa se javi"... :D :lol: .
Bilo je milion provala, neka se neko sjeti nekih od njih, pa da se malo podsjetimo najbolje emisije svih vremena na radio stanicama u Sarajevu.
strumpfh
Posts: 3
Joined: 28/11/2002 00:00

#2

Post by strumpfh »

Naravno da se sjecam covjece , pa mi u srednjoj smo ono svi masovno sluzali. Vodili su je Ajdin i Suvad :) .
Ono odvaljeni do bola.Suvad malo vishe od bola. Cuo sam da im nista nisu platili za tu emisiju, a sigurno ih je slusalo 50% mladih ljudi u Sarajevu.
Bilo je odlicnih provalla . Sjeti se da je SuVad tumacio imena ono na svoj nacin.Fakat je bilo bisera.
Isto tako sam cuo da neki momak iz Gorazda ima sve Insomnije snimljene.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by Prince »

Dobro bi bilo doći do tog Goraždanina i oteti mu to, tj. presnimiti :).

Sjećam se scene iz Ulcinja, Suad kupuje razglednice i mrtav ozbiljan govori ženi kako ih nema kome poslati jer mu je sve pomrlo. Ja sam se ukočio od smijeha, a žena se sjebala, i naravno nije joj rekao da se zeza.
strumpfh
Posts: 3
Joined: 28/11/2002 00:00

#4

Post by strumpfh »

Zove cura i kaze "joj koliko vas zovem nikad dobit" a Ajdin kaze "Suvade zasta ti je ovo dugme ovdje" i skine curu. :-D

Kaze Suvad "ama bolan nediraj to" :P
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Prince »

Ne mogu vjerovati da se niko ne sjeća Insomnie. Pa ljudi, svi smo to slušali, ima li ovdje iko iz Sarajeva?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#6

Post by sulesavic »

Nisam iz Sarajeva. Slu¹ao Insomniju. Nenadyebivo.
gr0m
Posts: 2
Joined: 05/12/2005 11:31

#7

Post by gr0m »

Prije svega hvala vam sto se sjecate Insomnie.Od oktobra 1997. do avgusta 1999. smo uradili 95 emisija a uspjeh je bio zato sto nismo bili komercijalni i sto smo to radili iskljucivo iz ljubavi.Zaista nam je drago sto se sjecate Insomnie,a ko zna mozda se Suad i ja ponovo pojavimo zajedno na nekoj frekvenciji.Voljeli bismo da stupimo u kontakt sa nekim ko ima snimljene sve emisije,jer Suad i ja imamo snimljeno samo nekoliko i to nekompletnih djelova.A sto se tice provala toga se sjecamo svaki dan,uostalom takvi smo i u Insomniji bili,a takvi smo i danas iako smo stariji nekih 6 godina. :)) vole vas Suad Karamustafic i Ajdin Colic
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by Prince »

gr0m wrote:Prije svega hvala vam sto se sjecate Insomnie.Od oktobra 1997. do avgusta 1999. smo uradili 95 emisija a uspjeh je bio zato sto nismo bili komercijalni i sto smo to radili iskljucivo iz ljubavi.Zaista nam je drago sto se sjecate Insomnie,a ko zna mozda se Suad i ja ponovo pojavimo zajedno na nekoj frekvenciji.Voljeli bismo da stupimo u kontakt sa nekim ko ima snimljene sve emisije,jer Suad i ja imamo snimljeno samo nekoliko i to nekompletnih djelova.A sto se tice provala toga se sjecamo svaki dan,uostalom takvi smo i u Insomniji bili,a takvi smo i danas iako smo stariji nekih 6 godina. :)) vole vas Suad Karamustafic i Ajdin Colic
Hehe, baš mi je drago da si javio Ajdine.
Većina raje naših godina se sjeća Insomnie. Mi smo generacija '82. i dok smo se tad družili, svi smo slušali Insomniu. Na forumu ima dosta ljudi koji tad nisu ni mogli uhvatiti signal eFM radija, koji je zaista bio slab.
Postoji grupa ljudi koji su tad išli u srednju školu Bosansko - turski koledž, i oni su se redovno javljali, iako nisu imali radio prijemnike, ali su zvali naslijepo i razgovarali s vama. Ne znam da li se sjećaš, ali jednog od njih si sreo u Makarskoj poslije na plaži u 4 ujutro, i prepoznali ste se po glasu.
Razlog zbog kojeg se ne mogu sjetiti mnogo provala je upravo ta ležernost i koncept koji nije imao koncepta, nego je sve bilo spontano, što je davalo emisiji jedan određeni kvalitet koje druge stanice nisu imale.
gr0m
Posts: 2
Joined: 05/12/2005 11:31

#9

Post by gr0m »

Zahvaljujem Princu i Stocharu.Ja sam se i prijavio na forum da bih se javio vama,posto me je Stochar obavjestio da je pokrenut ovaj topic.Odlicno se sjecam raje koja su zvala sa bosansko-turskog koledza,i jos jednom zahvaljujem Princu koji je pokrenuo temu.Kazem nije nemoguce da se ponovo Suad i ja negdje pojavimo zajedno no ne bih da prejudiciram(kako poznajem ove strane rijeci,Suad ce biti ponosan na mene kada ovo procita) :) Sto se tice provala mogao bih pisati danima,al hajd ostavicu raji da pise da vidim koliko se sjecaju.Pozdrav od Suada i Ajdina.....
Mari-Ma
Posts: 12
Joined: 25/03/2005 11:04

#10

Post by Mari-Ma »

Dragi moji, ja nisam tako mlada! tada sam bila student i slusala sam po svu noc insomniju...Sjecate li se Zije s Cengic Vile, uvijek se javljao s nekom poezijom, super lik :) Ja sam negdje snimila emisiju kada je SuVad pustao novi album Z. Colica - Ajde, Ajde Jasmina :)
Pozdrav Ajdinu i SuVadu uz zelju da ih uskoro negdje ponovo cujemo, npr. radio neki koji se cuje u cijeloj BiH i dalje...
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#11

Post by Prince »

Hehe, Zijo je stalno reklamirao Zlatni restoran i govorio kako se samo okupljaju tu, kako to uopšte nije reklama. Ko voli poeziju može doći u Zlatni restoran, ispod platoa Skenderija bla bla bla.... :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12

Post by Edin H. »

Moze li neko postaviti link za jednu od emisija pa da se poslusa. Nisam bio u Sarajevu kada je to islo, a zvuci kao dobro zezanje.

Premda malo zvuci, po nekim provalama kopija Sase Savica - Ministra za lov i ribolov iz Omladinskom programa Radio Sarajeva, toga ce se malo stariji forumasi sjetiti.
strumpfh
Posts: 3
Joined: 28/11/2002 00:00

#13

Post by strumpfh »

U vrijeme insomnije ja sam isao u Tursko-bosanski Sarajevo koledz SVAKI cetvrtak sam se javljao u program. Mi smo gore u koledzu imali ono pravo strog sistem odrzavanja discipline tako da se islo na spavanje tacno kad insomnija pocinje. Ali posto su svi slusali ono meni je bilo dozvoljeno da sa tranzistorom u jednoj ruci i karticom za tel. govornicu u drugoj zovem program i ostajem budan duze nego ostalih 350 ucenika
skole :)

Cak se satima vijecalo i dogovaralo koga pozdraviti a koga ne :) . Tu sam ono bio faca jer sam od ovih nasih profesora imao tu kao dozvolu da se javljam. Vjerujte svako javljanje je bilo sa dosta muke zima , govornica , tranzistor uh.

Kasnije kad sam zavrsio skolu na plazi u Makarskoj vidim raja derneci na plazi pridjem tamo i kazem "ljudi imal mjesta" kad mi poznat glas rece "ma sjedi evo imamo svasta" i ono gledam ja njega gleda on mene kad ono Ajdin . Mislim ono znali smo se preko glasa i bilo je super poslije se sresti.

Ja bih vam mogao danima o desavanjima vezanim za Insomniju, ali neka dosta za sad :)

Bilo bi dobro da se opet sastanete i napravite nesto nalik Insomniji . Naravno ona vise nikad nece biti ista za mene. Nit cu ja vishe biti srednjoskolac niti ce me neko maltretirati kad da spavam :)
Dead Man Walking
Posts: 6332
Joined: 28/05/2004 21:49

#14

Post by Dead Man Walking »

Mari-Ma wrote:Dragi moji, ja nisam tako mlada! tada sam bila student i slusala sam po svu noc insomniju...Sjecate li se Zije s Cengic Vile, uvijek se javljao s nekom poezijom, super lik :) Ja sam negdje snimila emisiju kada je SuVad pustao novi album Z. Colica - Ajde, Ajde Jasmina :)
Pozdrav Ajdinu i SuVadu uz zelju da ih uskoro negdje ponovo cujemo, npr. radio neki koji se cuje u cijeloj BiH i dalje...
Zijo je kralj nekrunisani:) Inace sjecam se emisije normala, srednju skolu sam uz nju zavrsio, redovno nenaspavan u prvu smjenu ko pravi insomniac. Valjalo bi nesto opet pokrenuti :shock:
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#15

Post by irfan2 »

alo.ba :D malo vise angaziranosti glede toga kako doci do snimaka....imal taj lik iz gorazda mejl, telefon, adresu, ista.....suhim zlatom bi platio.
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#16

Post by bug »

je l' zijoooooo ona :D romanticna dusa peglativan do bola :D nama operisanima :D od romantike :D
inace :D
Dead Man Walking wrote:Inace sjecam se emisije normala, srednju skolu sam uz nju zavrsio, redovno nenaspavan u prvu smjenu ko pravi insomniac.
ista stvar :D petak redovno upropasten :D i neiskoristen :D
cak su me u pocetku iritirali svojim :D opustenim razgovorima :D u neko doba je postalo zanimljivo, ne sjecam se tacno kad :D mislim kad su poceli dobijati :D donji ves od obozavateljki :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#17

Post by Saian »

joj zijo je onaj sto je imao onaj dramatichni glas, ja se snebiv'o da postoji neko ko ima onakvu teatralnu intonaciju, bash je bio bolid neki (nama koji smo operisani od romantike dodushe :D :D )
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

JUniore ba......nisam te ucio tako.....cuj operisan od romantike :D:D

Ona: ....volim ruze........
Ti: .....ja ih obozavam.... :D:D:D
Dead Man Walking
Posts: 6332
Joined: 28/05/2004 21:49

#19

Post by Dead Man Walking »

Dajte ljud, pa gdje cete tako na Ziju :lol: Najveci lik koji se javljao na radio stanice, romantik neponovljivi.

P.S> SuuuuVVVVadeeeeee, haj' kuci gotova kalja. :lol:
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#20

Post by Prince »

Zijin glas se čuo na svakoj radio stanici, kako vrtim stanice i tražim dobru muziku, tek što se na jednoj pozdravi i oprosti, na drugoj tek počinje pričati.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#21

Post by kub lajkan »

A znate li da je Zijo kasnije razvio biznis? Kao turisticki vodic vodio ljude na Pale da im pokazuje Karadzicevu kucu... :D
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#22

Post by lejlasa »

Edin H. wrote:Moze li neko postaviti link za jednu od emisija pa da se poslusa. Nisam bio u Sarajevu kada je to islo, a zvuci kao dobro zezanje.

Premda malo zvuci, po nekim provalama kopija Sase Savica - Ministra za lov i ribolov iz Omladinskom programa Radio Sarajeva, toga ce se malo stariji forumasi sjetiti.
Vau, neko se sjeca Sase Savica, Omladinskog radija Sarajevo, Zoke Stevanovica, Zrinke Bralo... E, to je bila ekipa...
ps. ministar za vodoprivredu u poribljavanje je bio...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#23

Post by kub lajkan »

zmijaIzmaj wrote:
kub lajkan wrote:A znate li da je Zijo kasnije razvio biznis? Kao turisticki vodic vodio ljude na Pale da im pokazuje Karadzicevu kucu... :D
bio zijo i na TV-u, prepoznala ga po glasu :D :D , turisticki vodic, da da
Bio je (najmanje) jednom i u Slobodnoj Bosni. Prepoznao sam ga po glasu :D
Neka je frka bila s njegovom zenidbom. Mlada bila iz Beograda, ili trebala biti, pa se nesto nije moglo izganjati papire, sta li... ne sjecam se detalja...
ChupoJasa
Posts: 120
Joined: 21/11/2005 16:13
Location: Sarajevo

#24 Re: Insomnia, eFM Radio, četvrtak od 22 do 6

Post by ChupoJasa »

... koliko sam skontao, čuveni SuVad će da nam bude jedan od "Izgubljenih" na Hayat-u... pa eto ko ga ne zna imaće priliku da ga upozna....
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#25 Re: Insomnia, eFM Radio, četvrtak od 22 do 6

Post by Bušman »

Jedna od meni najdrazih stvari iz tih dana. Nazalost, kasno sam poceo pratiti Insomniu... 6-7 ih upratio i u svakoj sam uzivao.
Post Reply