Inicijativa Zagreba: Zvanicni Zagreb se posvadjao sa logikom

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Unjustice

Inicijativa Zagreba: Zvanicni Zagreb se posvadjao sa logikom

Post by Unjustice » 03/05/2007 15:49

Što sadrži inicijativa bliska državnom vrhu u Zagrebu
Inicijativa Zagreba: Najprije ukidanje županija, a onda i entiteta

Uoči novoga kruga pregovora o ustavnim promjenama među diplomatskim krugovima pojavila se dalekosežnija inicijativa od one Venecijanskoga povjerenstva Vijeća Europe, te se zagovara uklanjanje entitetskih granica. Tu inicijativu podupire i dio hrvatskog državnog vrha, a odvijala bi se u nekoliko faza.

Kako je za Večernjak potvrdio neimenovani diplomatski predstavnik, ustavne bi promjene na praktičan način započele u federalnom entitetu. Po tim navodima, najprije se od bošnjačkih dužnosnika očekuje pokazivanje dobre volje prema malobrojnijim Hrvatima te pristanak na povratak jednakog omjera hrvatskih i bošnjačkih ministara unutar Vlade Federacije BiH.

Naime, u federalnoj Vladi do nametnutih ustavnih promjena bivšeg visokog predstavnika Wolfganga Petritsha nije bilo moguće nadglasavati hrvatske ministre. To je u posljednjih pet godina bila redovita praksa rada Vlade u vezi s brojnim važnim pitanjima, o čemu svjedoči i golem broj prigovora Ustavnome sudu Federacije BiH za zaštitu vitalnoga nacionalnog interesa. Hrvati bi, kao i Bošnjaci, trebali imati osam ministara, dok bi pak Srbi zadržali sadašnje tri ministarske pozicije.

Nakon povratka pariteta Hrvatima, sljedeća bi faza trebala voditi ukidanju županija ili eventualno njihovu okrupnjavanju. Taj je prijedlog bio i dio prijedloga Venecijanskoga povjerenstva, na temelju čega su i vođeni razgovori sedam političkih stranaka. Okrupnjavanje županija zagovara i dio hrvatskih političara. Pritom se spominjalo da bi tako rekonstruirana Federacija imala tri županije te Sarajevo kao poseban grad-županiju.

U Parlamentu, međutim, prošlogodišnji travanjski paket nije dobio dovoljnu potporu. Završna bi faza, kako tvrdi naš sugovornik, vodila ukidanju ili rekonstrukciji sadašnjih entiteta, koji su izvor trajne nestabilnosti.
Joj sto su seksi sve ove incijative gdje samo Bosnjaci daju za BiH? Ako je povrat, "nije bitno sto u ostatku zemlje extra apartheid prema Bosnjacima, Sarajevo treba biti za primjer ostalima"?

"Najbolje" su mi ove incijative da se Sarajevo podijeli? Dobro kad ljudi ovako nesto predlazu, jer se oni zahabavju s ovim ili ozbiljno misle da ima toliko glupih da na ovako nesto pristane?

Sto se tice preglasavanja, zvanicni Zagreb trazi da Hrvati imaju 8 ministara, da ih navodno Bosnjaci ne preglasavaju, medjutim kad bi imali 8 ministara da li bi Bosnjaci bili preglasani uz pomoc Srba po formuli mi vama pomognemo da razvalite Federaciju, a vi nama da razvalimo BiH? Naravno i to redovno.

A sta bi dobra volja u ovom prijedlogu Srba i Hrvata? Nikako da skontam? To sto ce promijeniti ime regijama koje jedino kako se mogu opisati je kao apartheid ili cak gore od toga.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/05/2007 15:52

Meni je najbolje ovo da Federacija ima 13 ministarstava :-) :-) :-)

Neka dadnu i Srbima osam, pa da tek onda budemo za primjer svima :lol: :lol: Pa cemo fino imati 24 ministra sa po dva zamjenika :D

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 03/05/2007 16:05

Jedna jedina formula za opstanak BIH je iselit sve ljude u PM. Posut solne kiseline i ostavit je jedno 100 godina.
Ovako se samo nateze NACI lopticama. Hebo te mis nemogu izgradit 50 metara puta a da se neupita NACI interesi, (jesul nam shuknuli il shuknicemo mi njima).. Mogu oni pravit 100000 ministarskih mjesta, 100000 planova nista se nece promjenit dok su NACI na vlasti.

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 03/05/2007 16:10

veca_sa wrote:
SiSaJuMe wrote:Jedna jedina formula za opstanak BIH je iselit sve ljude u PM. Posut solne kiseline i ostavit je jedno 100 godina.
Ovako se zamo nateze NACI lopticama. Hebo te mis nemogu izgradit 50 metara puta a da se neupita NACI interesi, (jesul nam shuknuli il shuknicemo mi njima).. Mogu oni pravit 100000 ministarskih mjesta, 100000 planova nista se nece promjenit dok su NACI na vlasti.

nemoj se ba sekirat,

nek oni tebe dobro poSiSaJu

Iz tvojih usta (slova) u Bozije usi. :D

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by cyprus » 03/05/2007 16:20

Meni je dobra ideja o Sarajevu kao distriktu, al na razini cijele države, što podrazumjeva da Lukavica bude sastavni dio toga. Ipak su većina svjetskih glavnih gradova distrikti.

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 03/05/2007 16:24

naslov je najbolji

Unjustice

Post by Unjustice » 03/05/2007 16:29

cyprus wrote:Meni je dobra ideja o Sarajevu kao distriktu, al na razini cijele države, što podrazumjeva da Lukavica bude sastavni dio toga. Ipak su većina svjetskih glavnih gradova distrikti.
I meni je dobra ista ta ideja za u paketu sa Sarajevom istu stvar uradimo i sa Blukom, Bjeljinom, Bos. Brodom, Brckom, Neumu, Mostaru, Ljubuskom, Grudama itd. A sto onda stvar nepraviti na nivou drzave? Uglavnom mislim da samo poduzimati nesto u vidu Sarajeva nece moci ove noci.

Postoji li zvanican podatak koliko u opste Bosnjaci kontrolisu BiH? 24% i da se odreknu Sarajeva? Nove ustavne promjene trebaju ici u smjeru da se sadasnja nepravda u BiH ispravi, a ne da se poveca.

Kad bi Bosnjaci dozvolili da malobrojni Hrvati imaju isti broj glasova u FBiH kao i vise nego duplo vise Bosnjaka, ne samo zbog ponosa nego sto bi onda Hrvati i tri Srbina preuzeli vodjenje FBIH, tj. rasturanje FBIH i nakon toga BiH? Pa zaboga izabrali su neki dan Dodika za licnost godine?

To sto bi se izbrisale granice koje ce se i onako morati brisati prije ili kasnije, milom ili silom, mi dodje nesto kao srbijansko cjenkanje sa Kosovom, nakon sto su ga potpuno izgubili?

Znaci nema nista od zagrebacke incijative.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/05/2007 16:41

Unjustice wrote:
cyprus wrote:Meni je dobra ideja o Sarajevu kao distriktu, al na razini cijele države, što podrazumjeva da Lukavica bude sastavni dio toga. Ipak su većina svjetskih glavnih gradova distrikti.
I meni je dobra ista ta ideja za u paketu sa Sarajevom istu stvar uradimo i sa Blukom, Bjeljinom, Bos. Brodom, Brckom, Neumu, Mostaru, Ljubuskom, Grudama itd. A sto onda stvar nepraviti na nivou drzave? Uglavnom mislim da samo poduzimati nesto u vidu Sarajeva nece moci ove noci.

Postoji li zvanican podatak koliko u opste Bosnjaci kontrolisu BiH? 24% i da se odreknu Sarajeva? Nove ustavne promjene trebaju ici u smjeru da se sadasnja nepravda u BiH ispravi, a ne da se poveca.

Kad bi Bosnjaci dozvolili da malobrojni Hrvati imaju isti broj glasova u FBiH kao i vise nego duplo vise Bosnjaka, ne samo zbog ponosa nego sto bi onda Hrvati i tri Srbina preuzeli vodjenje FBIH, tj. rasturanje FBIH i nakon toga BiH? Pa zaboga izabrali su neki dan Dodika za licnost godine?

To sto bi se izbrisale granice koje ce se i onako morati brisati prije ili kasnije, milom ili silom, mi dodje nesto kao srbijansko cjenkanje sa Kosovom, nakon sto su ga potpuno izgubili?

Znaci, ti velis da je Federacija Bosnjacka? :-) :-) I da su Srbi koji zive u Federaciji nekakvi ubaceni elementi koji su tu da rade na razgradnji BiH? :D

cyprus
Has thanked: 1 time

Post by cyprus » 03/05/2007 16:48

Unjustice wrote:

Izjave poput tvoje idu u prilog onima koji tvrde da je Sarajevo=Teheran.

kustah

Post by kustah » 03/05/2007 16:51

Pa zvanicni Zagreb sada, kao ni zvanicna Ljubljana i Beograd sada, a i onda kada je to bila zajednicka drzava, nisu voljeli zvanicno Sarajevo, niti BiH.

Svi oni "Kraljevina SHS" bili su ogorceni kada je Sarajevo dobilo Olipmijske igre, cini mi se da su bili jos vise ogrorceni kada je pocela izgradnja Skupstine BiH i one zgrade tadasnjeg Izvrsnog vijeca kao i kada su tadasnje vlasti odlucile da osnuju ANUBiH.

Svi su oni nastojali da rasture BiH kakva je bila do 92. Nasli su ljude pa osnovali svoje pupet-stranke u BiH i tako i dan danas utjecu preko tih ljudi na zivot u BiH. Na zalost, djelimicno ili potpuno nasli su saveznika i u klero-naci ideologiji SDA stranke i njenog bivseg predsjednika.

Netreba se cuditi ovoj inicijativi i Zagreb i Beograd ce uvijek imati pik na BiH i smatrati ga svojim "posijedom" i imati paternalisticki stav.

Na zalost sadasnja situacija i slaba i neefikasana drzavna struktura ne garantuje nista u smislu odbrane drzavnosti BiH kao i da oni nas prihvate kao stvarno ravnopravne partnere.

Pratio sam prije neki dan posjetu naseg Ministra Inostranih poslova SAD i primijetio da su ga primili neki sluzbenici Savjeta za nacionalnu bezbjednost.
Slijedeci dan je bila agencijska vijest da je Predsjenika Crne Gore primila Drzavni Sektretar SAD-a.
Last edited by kustah on 03/05/2007 17:00, edited 1 time in total.

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 03/05/2007 16:54

Unjustice wrote:

Evo komentar ravan dogovoru za 5 metra puta u roku 60 godina.

Maraschino
Has thanked: 22 times

Post by Maraschino » 03/05/2007 20:51

Citat:
Što sadrži inicijativa bliska državnom vrhu u Zagrebu
Inicijativa Zagreba: Najprije ukidanje županija, a onda i entiteta

Uoči novoga kruga pregovora o ustavnim promjenama među diplomatskim krugovima pojavila se dalekosežnija inicijativa od one Venecijanskoga povjerenstva Vijeća Europe, te se zagovara uklanjanje entitetskih granica. Tu inicijativu podupire i dio hrvatskog državnog vrha, a odvijala bi se u nekoliko faza.

Kako je za Večernjak potvrdio neimenovani diplomatski predstavnik, ustavne bi promjene na praktičan način započele u federalnom entitetu. Po tim navodima, najprije se od bošnjačkih dužnosnika očekuje pokazivanje dobre volje prema malobrojnijim Hrvatima te pristanak na povratak jednakog omjera hrvatskih i bošnjačkih ministara unutar Vlade Federacije BiH.

Naime, u federalnoj Vladi do nametnutih ustavnih promjena bivšeg visokog predstavnika Wolfganga Petritsha nije bilo moguće nadglasavati hrvatske ministre. To je u posljednjih pet godina bila redovita praksa rada Vlade u vezi s brojnim važnim pitanjima, o čemu svjedoči i golem broj prigovora Ustavnome sudu Federacije BiH za zaštitu vitalnoga nacionalnog interesa. Hrvati bi, kao i Bošnjaci, trebali imati osam ministara, dok bi pak Srbi zadržali sadašnje tri ministarske pozicije.

Nakon povratka pariteta Hrvatima, sljedeća bi faza trebala voditi ukidanju županija ili eventualno njihovu okrupnjavanju. Taj je prijedlog bio i dio prijedloga Venecijanskoga povjerenstva, na temelju čega su i vođeni razgovori sedam političkih stranaka. Okrupnjavanje županija zagovara i dio hrvatskih političara. Pritom se spominjalo da bi tako rekonstruirana Federacija imala tri županije te Sarajevo kao poseban grad-županiju.

U Parlamentu, međutim, prošlogodišnji travanjski paket nije dobio dovoljnu potporu. Završna bi faza, kako tvrdi naš sugovornik, vodila ukidanju ili rekonstrukciji sadašnjih entiteta, koji su izvor trajne nestabilnosti.

Providno da providnije ne moze biti :roll:

Unjustice

Post by Unjustice » 04/05/2007 14:54

_BosanaC wrote:
Znaci, ti velis da je Federacija Bosnjacka? :-) :-) I da su Srbi koji zive u Federaciji nekakvi ubaceni elementi koji su tu da rade na razgradnji BiH? :D
Federacija BiH jeste bosnjacka i hrvatska. Medjutim sa 8 glasova Hrvata i 3 Dodikova glasa, FBiH ne bi bila bosnjacka nego srpsko-hrvatska. Oni koji se izdaju kao predstavnici Srba u FBIH su tu da rade na blokiranju FBIH kako bi razvalili lakse BiH? Poenta je da je Dodik pridobio Hrvate da mu jedu iz ruke sa pitanjem "treceg entiteta" i ako je to rekao zbog pokusaja ocuvanja genocidnog tzv "RS", ne Hrvata.

Znaci ti kazes da Hrvati i Srbi trebaju imati vise glasova u Federaciji BiH nego ih imaju Bosnjaci, kojih je vise u Federaciji nego i Hrvata i Srba zajedno? Kazes li da trebaju i tu biti marginalna manjina u vlasti i svakako kao sto su u drugom entitetu? Kazes li da i tu trebaju biti marginizirani kao sto su na nivou BiH?

Kazes li da trebaju i izgubiti kontrolu nad ono nesto malo sto im je ostalo od 24% prijeratne BiH? Kazes da recimo Covic i Dodik trebaju odlucivati kome ce se prodati BH Telekom?

Dok god Bosnjaci u takozvanom entitetu moraju slusati "Boze Pravde" i biti totalno nevazan element u odlucivanju o bilo cemu, ne biti u mogucnosti da budu na bilo kojem polozaju iznad cistaca, sto se mene tice ni Srbima ne treba dati nikakav bolji polozaj u FBIH.

Znam da zvuci grubo, medjutim sto se mene tice najprijeci mi je polozaj Bosnjaka u cijeloj BiH, i ako je taj polozaj takav da je nikakav tamo gdje vladaju Srbi ili Hrvati, onda sam pristalica da Srbi nista bolji ne mogu imati u FBIH. Takodjer nisam apsolutno pristalica da Sarajevo bude primjer u bilo cemu. Sarajevo je samo najveci grad u BIH, sto logike radi znaci grad koji treba imati najvise problema u BiH i cak nije ni glavni grad u pravom smislu rijeci kakve poznajemo recimo u Europi. Sarajevo je bosnjacko i tu stavljam konacnu tacku.

Sto se tice polozaja Bosnjaka tamo gdje Srbi vladaju ne trebam nikakve primjere navoditi, sve je jasno kao dan, sto se tice Hrvata najbolji nam je primjer Alumunijuma. Brajkovic zajebava vec vise od decenije sto se tice Alumunijuma koji je na papiru FBiH vlasnistvu i on odredjuje sta ce se i kako, tip je totalno iznad svega i svacega u FBIH?

Kakva je to banana drzava da jedan lokalni mocnik koji je moc stekao tako sto je okupirao imovinu sarajevskog Energoinvesta, ucjenjuje FBIH i on odredjuje pravila igre, uzima lovu, raspodijeljuje lovu, pravi pravila privatizacije i sta sve ne i sve radi da nastima da Hrvati dobiju Alumunijum i to isti oni koji su nedavno odbili puno bolje strane ponude za privatizaciju sibenskog alu kombinata TLM u korist hrvatskog domaceg konzorcija i istog onog kojem sad Brajkovic stima da kupi Aluminijum i ako imaju najslabiju ponudu?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/05/2007 15:02

Sa svim tim sto si napisao u zadnjem postu pokazao si da nisi na nista vecem nivou od tih po kojima lajes. Takodje si ucinio medvjedju uslugu vlastitom narodu jer Dodo i medjunarodna zajednica svrsavaju kada vide da se i Bosnjaci radikaliziraju, a na dobrom si putu da jednog dana kazes 'Ma pun mi je vise svega, daj nek' se otcijeme, dovoljan je meni i Bosnjakistan, gdje cemo MI biti svoji na svome, bez tamo nekih Srba i Hrvata'.

Moj otac je Srbin, ratovao je za BiH, krv prolio za nju, ostao citav rat svoj na svome, sto je i danas, i ti dodjes i pricas mi nekakve price, dok se prvi u Bosnjaka, koji nikada nisu linije i rova vidjeli, nikada krvi prolili (ja jesam) za ovu drzavu, vozaju u Mercedesima i loze budale poput tebe da su im za sve u zivotu vazda krivi anamo oni drugi? :?

Za Srbe u vlasti Federacije si potpuno u pravu, instaliran Dodikov SNSD. Samo se zapitaj ko je taj Dodikov SNSD pustio u vlast Federacije.

Do tada, za mene nisi nista bolji od onih po kojima pljujes.

Unjustice

Post by Unjustice » 04/05/2007 15:32

cyprus wrote:Izjave poput tvoje idu u prilog onima koji tvrde da je Sarajevo=Teheran.
Obicno u zivotu sam ignorisao seljake sa pijace i njihovo mjerilo mi nikad nije bilo mjerilo bilo cega u zivotu. Nemoj me krivo shvatiti. Nemam nista protiv te radisne populacije u globalu, medjutim mentalni sklop balkanskog seljacine kojeg recimo ima Milorad Dodik je takav da nam on u nicemu ne treba biti mjerilo. Garant mu je prvi kucni ljubimac bio krmak uvaljan u govna tezak 200 kg.

Ne znam sta je Ronhil s tim mislio i na sto se osvrnuo?

Ono sto jedino znam da jedan od rijetkih gradova u BIH koji nije vidio razaranja u zadnjem ratu je bila Banjaluka, a u velikom broju stvari moze najmanje Srbima zahvaliti za danasnji izgled. Obicno su oni bili destruktivni element Bluke prije rata.

Sad moze se Banjaluka okarakterisati kao Obrenovac ili Obrovac ako je promatramo kroz prizmu danasnjeg sastava njenog stanovnistva, medjutim sto se tice vizuelnog izgleda (arhitekture, cistoce itd) i Sarajevo i Banjaluka ce biti onakvi kakve ih izgrade i budu odrzavali njihovi domicijelni ili naseljeni po SANU programu za "veliku Srbiju" stanovnici.

Tu je cisto stvar tehnicke prirode, s tim sto stanovnici i vlast Sarajeva imaju puno tezi posao jer su im Srbi razvalili grad pa moraju dosta toga rusiti i praviti novo ili obnavljati, sto recimo pripadnik danasnje banjalucke "elite" i bivsi tezgas sa laktaske pijace ne mora. Ipak je on dosao na gotovu stvar nakon sto su mu njegovi idoli protjerali sve one koji su i stvorili Banjaluku kakva jeste danas, nakon toga treba to samo odrzavati. Sto se tice ponasanja stanovnistva ja bih radije preferirao europsko Sarajevo, cisto kao da je u Skandinaviji, medjutim to bi isto zelio i za Banjaluku sa naglaskom na brisanja rezultata rata ne samo sto se tice protjerivanja prijasnje bosnjacke i hrvatske populacije i poslijeratnog aprtheida prema toj populaciji u bosanskom "Obrenovcu", nego i na reviziju statusa Srba iz Hrvatske koji su tu naseljeni protivno svakom zakonu prijeratne i daytonske BiH.

Uglavnom potcjenjujes me s tim da moram komentarisati gluposti koje izgovori ta osoba koja je vjerovatno i rodjena u nekakvom svinjcu pored Laktasa, i svakigrad gdje taj ne osjeti sa pet kilometara smrad krmka, je za njega Teheran.

Unjustice

Post by Unjustice » 04/05/2007 15:57

Bosanac, svaka cast tvom ocu, medjutim to za kakvu se je on Bosnu borio i zbog koje je dao zivot, danas ne postoji i 95% da nikad postojati nece. Mozemo mi zatvoriti oci i jos staviti ruke na njih, medjutim ne mijenja cinjenicu da je prskanja zavrseno prije deset godina i da se sad izvrsavaju zavrsna hmm prskanja preko administrativnih mjera. To ti je fakt, ne san, nego java.

Znaci kad diskutujemo to uvijek trebamo imati na umu.

Mogu ja voliti prijeratnu Bosnu koliko hoces i ti isto, medjutim fakt je takav kakav je i 95% da nece biti promijenjen. E sad ako je vjerujes u cuda izvoli, medjutim ja sam inace po svemu skeptican, a ovdje pogotovo.

Sto se tice "Bosnjakistana" apsolutno sam protiv, medjutim protiv moderne bosnjacke europske laicke drzave i puno vece od 24% prijeratne BIH nesto i nisam. Nije bolja stvar od prijeratne BiH gdje je svaki covjek bio hajmo reci ravnopravan (i ako toga ni tad nije bilo u punom smislu rijeci) medjutim osjecao se sigurno i zasticeno. Danas jednostavno toga nemas, a cijeli zivot svakog covjeka u BiH je upravo vezan za to. Taj prvi uslov nije izvrsen ne valja onda nista iznad.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/05/2007 16:01

Unjustice wrote:Bosanac, svaka cast tvom ocu, medjutim to za kakvu se je on Bosnu borio i zbog koje je dao zivot, danas ne postoji i 95% da nikad postojati nece. Mozemo mi zatvoriti oci i jos staviti ruke na njih, medjutim ne mijenja cinjenicu da je prskanja zavrseno prije deset godina i da se sad izvrsavaju zavrsna hmm prskanja preko administrativnih mjera. To ti je fakt, ne san, nego java.

Znaci kad diskutujemo to uvijek trebamo imati na umu.

Mogu ja voliti prijeratnu Bosnu koliko hoces i ti isto, medjutim fakt je takav kakav je i 95% da nece biti promijenjen. E sad ako je vjerujes u cuda izvoli, medjutim ja sam inace po svemu skeptican, a ovdje pogotovo.

Sto se tice "Bosnjakistana" apsolutno sam protiv, medjutim protiv moderne bosnjacke europske laicke drzave i puno vece od 24% prijeratne BIH nesto i nisam. Nije bolja stvar od prijeratne BiH gdje je svaki covjek bio hajmo reci ravnopravan (i ako toga ni tad nije bilo u punom smislu rijeci) medjutim osjecao se sigurno i zasticeno. Danas jednostavno toga nemas, a cijeli zivot svakog covjeka u BiH je upravo vezan za to. Taj prvi uslov nije izvrsen ne valja onda nista iznad.

Hvala Bogu ziv je ostao.

A sto se tice skepticizma, veci skeptik od mene garant nisi :D

Unjustice

Post by Unjustice » 04/05/2007 16:15

_BosanaC wrote:
Hvala Bogu ziv je ostao.

Super, i sta nam onda preostaje? Mislim da si ti recimo Bosnjak, patriota koji voli svoj narod, zeli mu najbolje, cemu bi ti tezio? Daljnjem snu ka nekakvoj imaginarnoj BIH koja je neostvariva i to na samom europskom dnu u svemu gdje kriminalcu recimo kao Brajkovi ne mozes nista reci zato sto si Bosnjak, a on Hrvat (ili obratno)?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/05/2007 16:19

Unjustice wrote:
_BosanaC wrote:
Hvala Bogu ziv je ostao.

Super, i sta nam onda preostaje? Mislim da si ti recimo Bosnjak, patriota koji voli svoj narod, zeli mu najbolje, cemu bi ti tezio? Daljnjem snu ka nekakvoj imaginarnoj BIH koja je neostvariva i to na samom europskom dnu u svemu gdje kriminalcu recimo kao Brajkovi ne mozes nista reci zato sto si Bosnjak, a on Hrvat?

Posto nisam ni Hrvat, ni Bosnjak a ni Srbin, odlucio sam teziti Kraljici majci i zivotu u Australiji, na cemu radim vec uveliko. Imam samo jedan zivot, dobar dio njega su unistili oni koji su bolje znali sta je dobro za moje interese od mene samog, a ostatak ne mislim tratiti na igre bez granica koje po svoj prilici nikada nece zavrsiti.

Ako sam ja morao proziviti i preziviti neke stvari, mogu se bar potruditi da moja djeca isto ne dozive.

Post Reply