Inicijativa za vraćanje oznaka gradova na registracije

Da li je vrijeme za vraćanje oznaka gradova na registarske tablice?

DA
14
30%
NE
24
52%
Ne još
8
17%
 
Total votes: 46

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#26

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

DaysleepeR wrote:Ako je jedina prepreka valiranje auta kljucem ili eventualno probusene gume ili razbijena sajba onda nema nikakvih prepreka za vracanje oznaka gradova.

Takve stvari se desavaju svugdje u svijetu pa opet imaju oznake gradova.

Podsjecam, ove sadasnje tablice su uvedene kako bi se osigurala sloboda kretanja i sprijecilo da neko nekog ubije u drugom gradu.
Jok, kakvi, nista ne dirati na tablicama. Zasto riskirati?
Mozda bi ovo mogli razmotriti nakon reforme policije i Ustava BiH, prije ovoga nista. To je moje misljenje.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#27

Post by BSn »

miop wrote:Znaci, poslije novih pasosa, licnih, vozackih, da se ponovo mijenjaju tablice i saobracajne -- pa odakle mi pare :(

Sad ce opet uvoditi nove pasose!


Sto se tice tablica - jok!

Dvoljno sam putovao po BiH da sam mogao zakljuciti da mi nikada necemo biti spremni za to!
Vise volim "citavo" auto, nego SA na tablicama!

Osim toga, sa ovim slovima smo unikatni - Nigdje na planeti, ja mislim, da nema ove varijante i to samo sa ovih nekoliko slova koja se kod nas smiju koristiti!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#28

Post by DaysleepeR »

miop wrote:
DaysleepeR wrote:
miop wrote: Mali info za tebe, vec je dogovorena promjena, kasni se sa implementacijom, i odmah nakon sto se uvedu nove saobraćajne i vozačke (koje ce opet biti iste kao ove, samo sa oznakom drzave) ti bi da uvodis jos jedne sa oznakom svakog grada posebno, samo da imas oznaku SA jer te to dusevno ispunjava izgleda.
I opet promjena, i opet mijenjaj saobracajnu i tablice.
Fakat, cudi me da ima ovako sveznajucih i "informisanih" ljudi koji misle da niko nista ne zna.
Naravno da me duševno ispunjava jer imam dovoljno godina da se sjećam starih tablica i dovoljno mozga da se osjećam bezveze kad vidim da ljudi sa ponosom ističu odakle dolaze a mi imamo 6 brojeva i slovo.

Ovo mi nemožemo imati
Image

Image

I nebi ja ništa da uvodim, ja pitam ljude za mišljenje, a nešto sumnjam da ti fali para da ispijaš kafe povazdan.

Ako se već kasni sa implementacijom zašto ne ubacit i oznake gradova pa da imamo sve o istom trošku?
Da mi kazes brojeve lota koji ce se izvuc' u sljedecem kolu, da unovcimo to tvoje "sveznanje"??
Ironija i znaci navoda su oksimoron.

I nisi me demantovao ovim neuspjelim pokusajem ironije.
Imas li ili nemas za kafu povazdan?

Za internet vidim ne fali.

Neznam sto ti toliko smeta korak ka normalnijoj drzavi, lafo nemas ti para da mijenjas dokumenta svako malo, a imas da vozis auto?
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#29

Post by sibelius »

zar nemamo imena gradova na tablicama :(

ja mislio pokrenuti temu da se i imena mahala uvrste :D


SA 33376 Vr :D

Vratnik u srcu, država u kurcu :D
Will Nix
Posts: 35
Joined: 12/07/2007 01:34
Location: -=Zenica=-

#30

Post by Will Nix »

Ove tablice su odlicne,sto bi ih mijenjali? Kome je stalo do oznake grada ima dosta prostora na zadnjem dijelu automobila a vala moze i naprijed,sve ovisi koji dio vozila zeli da mu se unistava.Jos nisam zaboravio Mostar 96' prednja i zadnja sajba + uka ulje na limariji.Steta oko 2500 km,neka hvala ove su odlicne,btw nemam ni logo osiguravajuceg drustva na okviru tablica.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#31

Post by BSn »

Will Nix wrote:Ove tablice su odlicne,sto bi ih mijenjali? Kome je stalo do oznake grada ima dosta prostora na zadnjem dijelu automobila a vala moze i naprijed,sve ovisi koji dio vozila zeli da mu se unistava.Jos nisam zaboravio Mostar 96' prednja i zadnja sajba + uka ulje na limariji.Steta oko 2500 km,neka hvala ove su odlicne,btw nemam ni logo osiguravajuceg drustva na okviru tablica.

Za ovo pouzdano znam da je praksa u kod nekih (vjerovatno i mnogih) u RS-u!
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#32

Post by kilam »

nisam za: jednostavan primjer - imao sam automobil na sarajevskim tablicama i neki majmun u ze mi je razbio zadnju sajbu (nije nista ukradeno iz auta, a i sam sam iz zenice)
u italiji npr su dali pravo izbora upravo zbog navijackih nereda - i opet nije moguce imati one stare tablice formata MI 324CC nego dva slova brojevi dva slova a oznaka grada (i provincije) se nalazi na onom plavom dijelu uz ivicu tablice, pa ko voli neka izvoli :)
meni ove nase aktuelne su sasvim ok :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33

Post by DaysleepeR »

Sve OK.

Bitno je samo da smo za promjene, sve dok se desavaju nekom drugom preko ledja.

:D
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#34

Post by Anka »

Žalosno je što su morale da budu uvedene ove abecedne tablice da bi ljudi bili bezbedni, ali, mislim da je to dobar potez i da još nije vreme za menjanje tablica. Mnogo je primitivnih ljudi i svašta može da se dogodi, moj komšija je Hrvat i otišao u Zagreb kod familije sa BG registracijom, naravno, nije na auto stavio obaveštenje: Ja sam Hrvat koji živi u BG. Razbili mu staklo. Moja drugarica je prošle godine letovala u Rovinju. otišli su sa Bg registracijom, sve je bilo Ok, bilo im je super, 10 dana sjajnog provoda,nisu doživeli nijednu neprijatnost, ali, svi su im rekli: Nemojte ni slučajno da krenete u Šibenik, Zadar i Split sa ovim kolima.
Last edited by Anka on 16/07/2007 13:06, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#35

Post by DaysleepeR »

Anka wrote:Žalosno je što su morale da budu uvedene ove abecedne tablice da bi ljudi bili bezbedni, ali, mislim da je to dobar potez i da još nije vreme za menjanje tablica. Mnogo je primitivnih ljudi i svašta može da se dogodi, moj komšija je Hrvat i otišao u Zagreb kod familije sa BG registracijom, naravno, nije na auto ostavio obaveštenje: Ja sam Hrvat koji živi u BG. Razbili mu staklo. Moja drugarica je prošle godine letovala u Rovinju. otišli su sa Bg registracijom, sve je bilo Ok, bilo im je super, 10 dana sjajnog provoda,nisu doživeli nijednu neprijatnost, ali, svi su im rekli: Nemojte ni slučajno da krenete u Šibenik, Zadar i Split sa ovim kolima.
Uz svo duzno postovanje, ovo nema veze sa Bosnom
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#36

Post by Anka »

Ima veze. Sve je to ista ludost, granice nemaju veze sa tim, isti tip ljudi radi takve stvari, lomi auta sa nepoželjnim registarcijama a i ne razmišljaju da su to možda kola njihovih zemljaka. Primitivizam je slep, nema tu pameti, nema mozga. Zamisli u Sarajevu auto sa prijedorskim registracijama, i obrnuto. Mi kada dođemo u Bosnu, bg auto ostavimo u dvorištu pa se vozamo sa "bosanskim".
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#37

Post by nerko13 »

Kaktusssss wrote:
nerko13 wrote:PISONJA...ovo mjesto mi se ne sviđa, niko se ne smije i čudna je muzika.. Pišonja, ovdje se nešto čudno događa, sve je puno drogiranih pedera...

sala mala...samo se vi "navlacite" :D :D :D
A ti ces onda da dilas i da zrgces pare :D :D jel to u pitanju?
naravna stvar :D :D :D
sve za biznis.....
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#38

Post by Leonid Breznjev »

ja nisam za to da se stavljaju oznake grada na tablice, nego oznaka kantona...
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#39

Post by basta sljezove boje »

Arslan wrote:ja nisam za to da se stavljaju oznake grada na tablice, nego oznaka kantona...
kao u Svici? A u Francuskoj imaju brojeve po kojima odmah znas iz kojeg je ko departmana. Mislim da su automobilske tablice najvece dostignuce postdaytonske BiH, kome se ne svidja neka zalijepi naljepnicu "Oprez! Sarajlija za volanom" ili "Hercegovac u autu" ili "Sponzorirao Celo" i slicno da se zna ko je ko, ako to neko bas hoce :-D
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#40

Post by karabaja-x »

ja glupe i bezkorisne inicijative
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#41 Re: Inicijativa za vraćanje oznaka gradova na registracije

Post by basta sljezove boje »

DaysleepeR wrote: Zelim da imam SA na svojoj registraciji i zelim i ostalima da takodje imaju oznaku svog grada.
a ja zelim da imam ZELJO na svojoj, zna li neko je li moze? :-D
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#42

Post by Leonid Breznjev »

basta sljezove boje wrote:
Arslan wrote:ja nisam za to da se stavljaju oznake grada na tablice, nego oznaka kantona...
kao u Svici? A u Francuskoj imaju brojeve po kojima odmah znas iz kojeg je ko departmana. Mislim da su automobilske tablice najvece dostignuce postdaytonske BiH, kome se ne svidja neka zalijepi naljepnicu "Oprez! Sarajlija za volanom" ili "Hercegovac u autu" ili "Sponzorirao Celo" i slicno da se zna ko je ko, ako to neko bas hoce :-D
ne vjerujem da se radi o tome da bi se znalo ko je ko...
ko je ko vec vidimo po okacenim suvenirima na retrovizore... :D :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#43

Post by DaysleepeR »

karabaja-x wrote:ja glupe i bezkorisne inicijative
Ja jazuka za nick...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#44 Re: Inicijativa za vraćanje oznaka gradova na registracije

Post by DaysleepeR »

basta sljezove boje wrote:
DaysleepeR wrote: Zelim da imam SA na svojoj registraciji i zelim i ostalima da takodje imaju oznaku svog grada.
a ja zelim da imam ZELJO na svojoj, zna li neko je li moze? :-D
Prvo oznaka grada pa onda aferimi
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#45

Post by basta sljezove boje »

Arslan wrote:
basta sljezove boje wrote:
Arslan wrote:ja nisam za to da se stavljaju oznake grada na tablice, nego oznaka kantona...
kao u Svici? A u Francuskoj imaju brojeve po kojima odmah znas iz kojeg je ko departmana. Mislim da su automobilske tablice najvece dostignuce postdaytonske BiH, kome se ne svidja neka zalijepi naljepnicu "Oprez! Sarajlija za volanom" ili "Hercegovac u autu" ili "Sponzorirao Celo" i slicno da se zna ko je ko, ako to neko bas hoce :-D
ne vjerujem da se radi o tome da bi se znalo ko je ko...
ko je ko vec vidimo po okacenim suvenirima na retrovizore... :D :D
Image :-D :-D :-D
Post Reply