Inicijativa za odavanje priznanja hrabrim gradjanima SA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

JoseMujica

Inicijativa za odavanje priznanja hrabrim gradjanima SA

Post by JoseMujica » 28/10/2011 23:41

Poz svima,

glede današnjih događaja u Sarajevu mislim da se svi slažemo u jednom: Da su naši sugrađani koji su izvukli dvojicu ranjenih policajaca trčeći po otvorenom prostoru ispred lika sa kalašem u rukama istinski heroji.

Hajmo ovom temom da im barem simbolično zahvalimo na onome što su učinili danas. Bilo bi super kada bi npr. portal Sa-x :sax: pokrenuo online peticiju da skupimo potpise i uputimo prema gradonačelniku Sarajeva inicijativu da se ova grupa naših sugrađana predloži za dodjelu Šestoaprilske nagrade Grada Sarajeva zog iskazane građanske hrabrosti.

Ako iko zaslužuje u budućnosti imena ulica, škola onda su to ovi ljudi zbog nesebičnosti, hrabrosti, iskazane ljudske solidarnosti u situaciji gdje direktno ugrožavajući sopstveni život biraju da pomognu drugome.

Hvala im, a red bi bio da im se i institucionalno zahvalimo!
:thumbup: :bih:
Last edited by JoseMujica on 28/10/2011 23:52, edited 1 time in total.

madner
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Inicijativa za odavanje priznanja hrabrim gradjanima SA

Post by madner » 28/10/2011 23:46

6. Aprilska nagrada je minimum.

JoeyTribbiani

Post by JoeyTribbiani » 28/10/2011 23:48

Code: Select all

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/61789-ekskluzivni-snimak.html

samsung456

Post by samsung456 » 28/10/2011 23:50

U potpunosti podrzavam!! :thumbup: :thumbup:

popajic

Post by popajic » 28/10/2011 23:50

:thumbup: za inicijativu !!!

oldschool

Post by oldschool » 28/10/2011 23:50

Podržavam akciju, mislim da će dobiti i neka priznanja od strane organa unutrašnjih poslova. :)

BiH-x

Post by BiH-x » 28/10/2011 23:51

Podrzavam!

branimir stulic

Post by branimir stulic » 29/10/2011 00:15

:thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka cast

mayab
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Post by mayab » 29/10/2011 06:39

atko

Post by atko » 29/10/2011 07:02

svaka cast ... izgleda sto je belaj veci nasa humanost raste ... cudna smo sorta al svaka cast tim ljudima :thumbup:

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 29/10/2011 07:28

:thumbup:
Uf,kako mi ovo vraca film :cry:

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 29/10/2011 10:25

maksimalni respekt, ovo ne smije ostati nenagradjeno!! :thumbup: :bih:

suncica24

Post by suncica24 » 29/10/2011 10:32

Podrzavam! :)

Da napisemo pismo i posaljemo gradonacelniku i gradskom vijecu?
Svako ponaosob, ili se moze postaviti na portal, pa da raja ispod potpisom na peticiju podrzi inicijativu?

PS: Nudim se za sastavljanje pisma.

M76

Post by M76 » 29/10/2011 10:46

Podržavam inicijativu. Ako treba i da zakucamo na vrata onih koji bi trebali da se zahvale ovim ljudima i nagrade ih.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/10/2011 10:57

suncica24 wrote:Podrzavam! :)

Da napisemo pismo i posaljemo gradonacelniku i gradskom vijecu?
Svako ponaosob, ili se moze postaviti na portal, pa da raja ispod potpisom na peticiju podrzi inicijativu?

PS: Nudim se za sastavljanje pisma.
Just Do It! :thumbup:

evo zahvaljujem drugu Nellingtonu koji mi je poslao odluku koja određuje postupak kandidature.

Biće malo zahebano pronaći ko su ovi ljudi....mislim da kroz TV izvještaje možemo identificirati barem 2-3 osobe imenom i prezimenom....mada sam ja kontao da ih institucije pronađu jer imaju kapacitet za to...al whatever

Ono što je zaista bitno u ovom slučaju jeste da je ovo lišeno bilo kakvog političkog konteksta, podobnosti po bilo kojem osnovu i ima univerzalnu ljudsku poruku.
Last edited by JoseMujica on 29/10/2011 11:00, edited 1 time in total.

suncica24

Post by suncica24 » 29/10/2011 11:11

pisem... :)

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 29/10/2011 11:28

HAVANA wrote::thumbup:
Uf,kako mi ovo vraca film :cry:
Ote mi slovo sa tastature!
Podrška hrabrim ljudima, nadam se da neko od guzonja koji nešto znače ovo čita!

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/10/2011 11:52

sad nam je veliko pitanje kako da ukalupimo prijedlog? Evo šta kaže ova odluka
"Šestoaprilska nagrada Grada Sarajeva" (u daljnjem tekstu: Nagrada) dodjeljuje se kao najviše
društveno priznanje za značajna ostvarenja i značajne rezultate rada u oblastima privrede, nauke,
kulture, odgoja i obrazovanja, tehnike i tehnologije, sporta, zdravstva i socijalne zaštite, zaštite
čovjekove sredine i u drugim oblastima rada i stvaralaštva, bez obzira na godinu ostvarenja, a koji
doprinose ukupnom unapređenju i razvoju Grada Sarajeva.
Član 2.
Pod značajnim ostvarenjem, u smislu ove odluke, podrazumijeva se djelo, odnosno više radova koji
čine zaokruženu cjelinu i koji doprinose razvoju odgovarajuće oblasti, a objavljeni su u naučnim,
kulturnim, stručnim časopisima ili posebnim izdanjima kao i na izložbama, te naučnim i drugim
skupovima organiziranim u odgovarajućoj oblasti.
Pod rezultatima rada, u smislu ove odluke, podrazumijevaju se rezultati koji su stekli značajnu
primjenu u proizvodnji i drugim oblastima društvenog života i rada ili su doprinijeli unapređenju
odgovarajuće oblasti, kao i rezultati koji su doprinijeli efikasnosti društvenog života i rada, odnosno
razvoju Grada Sarajeva.
Član 3.
Nagrada se dodjeljuje pojedincima – građanima, grupama stvaralaca, privrednim društvima,
ustanovama, udruženjima građana i drugim pravnim osobama s područja Grada Sarajeva, kao i
onima van područja Grada Sarajeva, ako se njihova ostvarenja odnose na Grad Sarajevo.
U svakom slučaju treba nam 50 potpisa da istaknemo kandidaturu

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 29/10/2011 12:28

Podržavam, a dajem inicijativu da se Šestoaprilska dodijeli i prof. dr. Berki Zečeviću:

http://www.sarajevo.ba/ba/files/odluka-uvjeti-2011.pdf

suncica24

Post by suncica24 » 29/10/2011 12:39

Nisam bas u top formi, tako da... sve dopune i prepravke su dobrodosle

Kabinet Gradonacelnika
Hamdije Kreševljakovića 3
71 000 Sarajevo

Sarajevo, 29. 10. 2011.

N.r. gdina. Alije Behmena, gradonačelnika Grada Sarajeva

Poštovani,

Povodom događaja koji su se odrigrali pred američkom ambasadom, mi, građani i građanke Sarajeva obraćamo Vam se s inicijativom za dodjelu Šestoaprilske nagrade sugrađanima koji su u trenutku napada rizikovali svoje živote spašavajući policajce povrjeđenje u ovom zločinačkom poduhvatu.

Iskazanom hrabrošću naši sugrađani su, još jednom, predstavili Sarajevo u pravom svjetlu, kao mjesto u kojem ljudskost, solidarnost i hrabrost stoje iznad patnje i straha sa kojim su se toliko puta do sada suočili grad i njegovi stanovnici.

Istovremeno, u trenutku kada se svijet suočava sa opasnostima terorizma i zločinačkim poduhvatima, i kada Bosna i Hercegovina, naš grad i mi sami osjećamo zabrinutost zbog slike koju ovaj suludi čin šalje svijetu o našem gradu, te posljedicama koje on može imati po naše društvo, slika koja ostaje u pozadini je slika hrabrih ljudi koji se žrtvuju kako bi spasili drugog. Mi želimo poručiti da je to zapravo prava slika ovog događaja, da je to prava slika našeg grada i nas samih.
Stoga mi, građani i građanke Sarajeva, se na ovaj način se želimo zahvaliti ovim hrabrim ljudima, kako na njihovom činu, tako i na onome što on predstavlja za sve nas.

Molimo Vas da nam se pridružite i da zajedno na ovaj način simbolično nagradimo ove hrabre ljude i vrijednosti koje njihov nesebični i hrabri čin promiče.

S poštovanjem,

dole potpisani...

suncica24

Post by suncica24 » 29/10/2011 12:53

a ima i pravopisna koja za ispraviti :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 29/10/2011 12:58

suncica24 wrote:Nisam bas u top formi, tako da... sve dopune i prepravke su dobrodosle

Kabinet Gradonacelnika
Hamdije Kreševljakovića 3
71 000 Sarajevo

Sarajevo, 29. 10. 2011.

N.r. gdina. Alije Behmena, gradonačelnika Grada Sarajeva

Poštovani,

Povodom događaja koji su se odrigrali pred američkom ambasadom, mi, građani i građanke Sarajeva obraćamo Vam se s inicijativom za dodjelu Šestoaprilske nagrade sugrađanima koji su u trenutku napada rizikovali svoje živote spašavajući policajce povrjeđenje u ovom zločinačkom poduhvatu.

Iskazanom hrabrošću naši sugrađani su, još jednom, predstavili Sarajevo u pravom svjetlu, kao mjesto u kojem ljudskost, solidarnost i hrabrost stoje iznad patnje i straha sa kojim su se toliko puta do sada suočili grad i njegovi stanovnici.

Istovremeno, u trenutku kada se svijet suočava sa opasnostima terorizma i zločinačkim poduhvatima, i kada Bosna i Hercegovina, naš grad i mi sami osjećamo zabrinutost zbog slike koju ovaj suludi čin šalje svijetu o našem gradu, te posljedicama koje on može imati po naše društvo, slika koja ostaje u pozadini je slika hrabrih ljudi koji se žrtvuju kako bi spasili drugog. Mi želimo poručiti da je to zapravo prava slika ovog događaja, da je to prava slika našeg grada i nas samih.
Stoga mi, građani i građanke Sarajeva, se na ovaj način se želimo zahvaliti ovim hrabrim ljudima, kako na njihovom činu, tako i na onome što on predstavlja za sve nas.

Molimo Vas da nam se pridružite i da zajedno na ovaj način simbolično nagradimo ove hrabre ljude i vrijednosti koje njihov nesebični i hrabri čin promiče.

S poštovanjem,

dole potpisani...
E-mail adresa, pa svako neka potpiše svoje pravo ime i prezime: [email protected] ; [email protected]

JoseMujica

Post by JoseMujica » 29/10/2011 13:05

hajmo ljudi svak od nas ponaosob poslati ovo isto pismo 8copy-paste)na ovu emajl adresu [email protected] i adresirati na gradonačelnika.

naravno svak od nas nek se potpiše imenom i prezimenom

Post Reply