Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Jeste li za ukidanje Vucka iz dole navedenih razloga

Da
178
42%
Ne
249
58%
 
Total votes: 427

vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#76 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by vratnik »

Znaci vecina je da se rusi! Dajte onaj racun da uplatimo sta za bagere.
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#77 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Compact »

Zox wrote: Upravo tako, ne treba mijesati kruske i jabuke, iz istog razloga i razdvajaju djecu.
U svakom slucaju, na pocetku teme neko napisa da je vucko simbol proslosti i radosti, a to, priznaces, ITEKAKO ima veze sa onim "drugim" kvislingom.
Sportski motivi... naravno, uvijek postoji nesto suptilno po cemu BAS MI imamo pravo da se uvrijedimo a drugi ne... I po cemu je bas ona druga sala neukusna i neumjesna. Neka caka, neka razlika, nije to nikakav problem pronaci.
Ja bih sad prihvatio da te "retrogradne snage" mene ismijavaju cijeli zivot na forumu ali da NE PRAVE PRCIJU OD JAVNIH USTANOVA. Jedno je ismijavanje na forumu, drugo je neustavno DJELOVANJE. Kontas?
Ja nemam ništa protiv toga da štuješ lik i djelo Djeda Mraza, da vodiš djecu na dodjelu paketića, da se sa njim slikaju, itd.
Isto tako i ti ne treba da imaš ništa protiv da ja svoju djecu odgajam bez prisustva pomenutog lika i djela! E vidiš to je tolerancija.
Obzirom de je lik vjerski motiviran, a da je ovo sekularna država, neka ga dalje od škole :D
Neka teme otvorene, da svi pročitamo kakvi likovi zemljom hode!!!
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#78 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Zox »

Compact wrote:
Zox wrote: Upravo tako, ne treba mijesati kruske i jabuke, iz istog razloga i razdvajaju djecu.
U svakom slucaju, na pocetku teme neko napisa da je vucko simbol proslosti i radosti, a to, priznaces, ITEKAKO ima veze sa onim "drugim" kvislingom.
Sportski motivi... naravno, uvijek postoji nesto suptilno po cemu BAS MI imamo pravo da se uvrijedimo a drugi ne... I po cemu je bas ona druga sala neukusna i neumjesna. Neka caka, neka razlika, nije to nikakav problem pronaci.
Ja bih sad prihvatio da te "retrogradne snage" mene ismijavaju cijeli zivot na forumu ali da NE PRAVE PRCIJU OD JAVNIH USTANOVA. Jedno je ismijavanje na forumu, drugo je neustavno DJELOVANJE. Kontas?
Ja nemam ništa protiv toga da štuješ lik i djelo Djeda Mraza, da vodiš djecu na dodjelu paketića, da se sa njim slikaju, itd.
Isto tako i ti ne treba da imaš ništa protiv da ja svoju djecu odgajam bez prisustva pomenutog lika i djela! E vidiš to je tolerancija.
Obzirom de je lik vjerski motiviran, a da je ovo sekularna država, neka ga dalje od škole :D
Neka teme otvorene, da svi pročitamo kakvi likovi zemljom hode!!!
Naravno, vjeronauk nije vjerski motiviran, a ovo je sekularna drzava...
Bas tako, svakavi likovi zemljom hode.
dariomiamigo
Posts: 192
Joined: 16/03/2008 19:15

#79 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by dariomiamigo »

Ja sam uvijek smatra da ta maskota ugrožava vitalne nacionalne interese hrvatskog naroda u BIH.Kad ga vidim u potkošulji,dlakavih prsa ,zlatnom kajlom za volanom mećke tek tad ću ga početi štovati,i zaboravih Nike osmijeh.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#80 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by veljaca »

Ja predlazem da pokretac teme ( ako zna ) postavi anketu: ko je ZA a ko PROTIV Vucka - pa da u legitimnoj i demokratskoje anketi dobijemo relevantne rezultate - koje ce mo onda predociti gradskim vlastima - a ako treba prosiriti i na kanton a bogami i na Federaciju i PC - a time i na cijelu i nedjeljivu Bosnu i Hercegovinu. Ako tu budu rezultati "tijesni" onda otici i na UN ....
:sax:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#81 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Ridjobrki »

Za mene je Vučko simbol patnje i muke i podsjeća me na teške dane komunističkih osamdesetih i na učiteljicu Radmilu. Ja sam u komunizmu bio dijete i išao u osnovnu. Svaki dan bio neki kontrolni!!! Svake hefte pismena zadaća!!! Svaki mjesec lektira!!! Kako je komunizam prop'o ja sam rahat - nema kontrolnih, nema pismenih, nema lektire, nema pošumljavanja... Što sad nema kontrolnih? I neki bi da se vrati komunizam i da sve bude kako je bilo... pa bil' ti opet bio dijete i pisao kontrolne i drhtao kad ne pročitaš lektiru?!?

:skoljka:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#82 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Zox »

Ridjobrki wrote:Za mene je Vučko simbol patnje i muke i podsjeća me na teške dane komunističkih osamdesetih i na učiteljicu Radmilu. Ja sam u komunizmu bio dijete i išao u osnovnu. Svaki dan bio neki kontrolni!!! Svake hefte pismena zadaća!!! Svaki mjesec lektira!!! Kako je komunizam prop'o ja sam rahat - nema kontrolnih, nema pismenih, nema lektire, nema pošumljavanja... Što sad nema kontrolnih? I neki bi da se vrati komunizam i da sve bude kako je bilo... pa bil' ti opet bio dijete i pisao kontrolne i drhtao kad ne pročitaš lektiru?!?

:skoljka:
I posumljavao!
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#83 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Doda37 »

veljaca wrote:Ja predlazem da pokretac teme ( ako zna ) postavi anketu: ko je ZA a ko PROTIV Vucka - pa da u legitimnoj i demokratskoje anketi dobijemo relevantne rezultate - koje ce mo onda predociti gradskim vlastima - a ako treba prosiriti i na kanton a bogami i na Federaciju i PC - a time i na cijelu i nedjeljivu Bosnu i Hercegovinu. Ako tu budu rezultati "tijesni" onda otici i na UN ....
:sax:
Ali da bude kao na izborima (referendum) u CG, vecina je 55% a ne 50% +1 glas :D :D
Last edited by Doda37 on 02/12/2008 13:00, edited 1 time in total.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#84 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by alcho »

Compact wrote:
alcho wrote:
Compact wrote:Ko je htio biti duhovit izgleda da je nekima uspio! Možda ova šala nema mjesta jer je Vučko maskota iza koje stoje isključivo sportski motivi, a ne vjerski! Ne treba miješati kruške i jabuke! Ja koji vjerkog kvislinga u liku i djelu Djeda Mraza ne odobravam svojoj djeci, po ovoj temi pripadam retrogradnim snagama, i treba me ismijavati! Ako je ovo način da se ismijavate vjernicima, onda mogu reći da se radi o pokazatelju velike slabosti! :run:
Slazem se s ovim potpuno!
Vjerovatno o tome maštaš kako nekoga ismijavaš, pa ti omakne ovako na forumu, kad te niko ne vidi! Možda si kao mali primao klempe, a u školi su ti otimali olovke i gumice. Kao veliki nisi smio prići djevojci, u srednjoj školi ti otimali pare, svega se nakupilo!!! Razumijem te!
Hvala ti....bas mi je drago da me neko razumije :lol: Bas zbog toga i mastam da nekog ismijava, sta cu nisam ja kriv. I hvala ti jos i za to sto sto sam u tebi pronasao nekog koga trebam ismijavati! :dance:
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#85 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Soul_Sista »

Prvo Ddzed Mraz, pa onda Hvucko, sta je sljedece po redu? :D
Zeeeeeeeeeeeeemljo otvori seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#86 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by zlatiborka »

mima wrote:Ova tema zasluzuje katanac.
Ma ne, niposto.....tek se zakuhalo..... :lol: :lol:

Vucka treba ukinuti jer pripada proslosti, tamnom vilajetu kada su zatvarani istaknuti intelektualci koji su pisali kojekakve deklaracije izmedju istoka i zapada.

E, taj je Vuckic upravo nastao u to doba i bio je simbol zvjezdanih trenutaka Sarajeva, koji se vise nikad nece ponoviti..... :bih:

Najbolje bi bilo vrijeme poceti racunati od osnivanja SDA, izbrisati cijelu proslost BiH sve do nastanka SDA. Po tome bi sad bila: 19-ta godina SDA ere............ umjesto 2008-me godine nove ere.

Haj' zivili......
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#87 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by vratnik »

[quote="Soul_Sista"]Prvo Ddzed Mraz, pa onda Hvucko, sta je sljedece po redu? :D


Pa vec smo se dogovorili. Guma sto gorii.
*mima*

#88 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by *mima* »

zlatiborka wrote:
mima wrote:Ova tema zasluzuje katanac.
Ma ne, niposto.....tek se zakuhalo..... :lol: :lol:

Vucka treba ukinuti jer pripada proslosti, tamnom vilajetu kada su zatvarani istaknuti intelektualci koji su pisali kojekakve deklaracije izmedju istoka i zapada.

E, taj je Vuckic upravo nastao u to doba i bio je simbol zvjezdanih trenutaka Sarajeva, koji se vise nikad nece ponoviti..... :bih:

Najbolje bi bilo vrijeme poceti racunati od osnivanja SDA, izbrisati cijelu proslost BiH sve do nastanka SDA. Po tome bi sad bila: 19-ta godina SDA ere............ umjesto 2008-me godine nove ere.

Haj' zivili......


:lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#89 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by seln »

mima wrote:Ova tema zasluzuje katanac.
Ukinimo katanac!
MI, zdravi seljacki elemenat ovog naroda, hocemo rezu ili zaglavak...katanac je nenarodni elemenat, simbol suzanjstva pod komunizmom.
uvala_borova
Posts: 71
Joined: 29/01/2008 08:34

#90 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by uvala_borova »

Zox wrote:Moje kolege, ja i nasi istomisljenici smatramo da imamo pravo ne gledati u ovu cupavu pogan dok idemo na team building u Zetru! Ova dugonosa spodoba vrijedja nase najintimnije politicki osvijestene osjecaje!

Image


Jel' se ti zajebajes jarane il ti je glava stvarno sjebana ko kur..??
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#91 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by vratnik »

1 ) deda mraz
2 ) vucko
3) guma sto gori
4) katanac
5 ) Humor (kad vidim ovog iznad razmisljam da to stavim na prvo mjesto..)
Last edited by vratnik on 02/12/2008 13:08, edited 1 time in total.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#92 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by veljaca »

veljaca wrote:Ja predlazem da pokretac teme ( ako zna ) postavi anketu: ko je ZA a ko PROTIV Vucka - pa da u legitimnoj i demokratskoje anketi dobijemo relevantne rezultate - koje ce mo onda predociti gradskim vlastima - a ako treba prosiriti i na kanton a bogami i na Federaciju i PC - a time i na cijelu i nedjeljivu Bosnu i Hercegovinu. Ako tu budu rezultati "tijesni" onda otici i na UN ....
:sax:
Kolega Zox - nije fer da ignorises ovu DOBRU inicijativu....... A rezultate te ankete PREDLAZEM da objave i Avaz, San, Nezavisne novine i Tjednik ..... i drugi koji to zele .... ( ali samo da imamo 2 mogucnosti: a) Ukinuti Vucka, b) Ne ukinuti Vucka .... ( treceg nema ... ))
Last edited by veljaca on 02/12/2008 13:12, edited 1 time in total.
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#93 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by atom62 »

mi sa mejtasa smo vec zabranili prolaz svima onima koji suradjuju sa vuckom! pomocu specijalnog uredjaja (wahab-tdi) u stanju smo da otkrijemo sve simpatizere vucka, djeda mraza, homoseksualce, bosnje koje piju za vrijeme ramazana, ateiste kao i pripadnike drugih vjera, one koji citaju oslobodjenje (iako su daleko od dobre novine) kao i one koji nisu clan demokratske, multinacionalne, liberalne i progresivne stranke kojoj dugujemo napredak u zadnjih 15tak godina - sda (Stranka Dnevnog Avaza).
to su sve izdajice i sluge velikoamericke propagande i njima nema mjesta na mejtasu!
MBO (mejtaska borbena oligarhija)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#94 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Ridjobrki »

1 ) deda mraz
2 ) vucko
3) guma sto gori
4) katanac
5 ) inicijative za ukidanje štočega...

:D
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#95 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Zox »

Nevjerovatno, ja sam mislio da ce ako nista ovo "prije mene potop" navesti i najneduhovitije posjetioce foruma da shvate alegoriju, medjutim ocigledno je da smo kao narod ubijeni u pojam... Ironija je najjace oruzije, ali ocigledno je da su nam je amputirali kojekakvim pricama o ugrozenosti i da se ne treba saliti... Upravo zato jer je najjace oruzije!
User avatar
piupiu
Posts: 16579
Joined: 05/01/2008 05:08

#96 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by piupiu »

vratnik wrote:1 ) deda mraz
2 ) vucko
3) guma sto gori
4) katanac
5 ) Humor (kad vidim ovog iznad razmisljam da to stavim na prvo mjesto..)
6) Muju i Sulju (bez Fate)
7) Feminizam koji bi da ukine Muju i Sulju, ali ne i Fatu
8.) Muju, Sulju, Fatu i Hasu (Haso nije konstitutivan, Haso je nama nametnut, u nasem izvornom humoru nema Hase)


:D
Last edited by piupiu on 02/12/2008 13:15, edited 1 time in total.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#97 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by jasminasab »

:lol:

Ova tema je odlican pokazatelj mentaliteta na ovom forumu. Bas me zanima hoce li facebook imati vise sluha... :-)

Zox, legendo, saka cast.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#98 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Ridjobrki »

Zox wrote:Nevjerovatno, ja sam mislio da ce ako nista ovo "prije mene potop" navesti i najneduhovitije posjetioce foruma da shvate alegoriju, medjutim ocigledno je da smo kao narod ubijeni u pojam... Ironija je najjace oruzije, ali ocigledno je da su nam je amputirali kojekakvim pricama o ugrozenosti i da se ne treba saliti... Upravo zato jer je najjace oruzije!
Shvatam tvoj bol ali nemaš razloga za zabrinutost i depru. Narod jeste ubiVen u pojam i ne konta za*ebanciju ni kad ga za guzicu ujede. Moja poenta: brojčano su jači ali mi smo zato za*ebaniji: što jedan duhovit izvali pedeset neduhovitih ne mogu skontati!

;-)
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#99 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by Compact »

alcho wrote: Hvala ti....bas mi je drago da me neko razumije :lol: Bas zbog toga i mastam da nekog ismijava, sta cu nisam ja kriv. I hvala ti jos i za to sto sto sam u tebi pronasao nekog koga trebam ismijavati! :dance:
Nema načemu! I meni je drago što ti mogu pomoći da uživaš u svom maksimumu :kravata:
Kad te opet neko nabije nogom, otjera, ismije, otme ti pare, izradi te kao žiranta, a ti jadnik ostaneš tužan, slobodno mi javi na pp da napišem neku glupost, da ublažiš bol! :thumbup:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#100 Re: Inicijativa: Ukinimo Vucka!

Post by veljaca »

Zox wrote:Nevjerovatno, ja sam mislio da ce ako nista ovo "prije mene potop" navesti i najneduhovitije posjetioce foruma da shvate alegoriju, medjutim ocigledno je da smo kao narod ubijeni u pojam... Ironija je najjace oruzije, ali ocigledno je da su nam je amputirali kojekakvim pricama o ugrozenosti i da se ne treba saliti... Upravo zato jer je najjace oruzije!
Ironija je fina prikrivena poruka koja se sastoji u tome što se njome kazuje baš suprotno onome što se u stvari misli i hoće da kaže (npr. kada se plašljivcu kaže da je hrabar, gladnom da je sit i sl.) Izvor Wikipedia.

Je li ovo znaci da ti Zox NISI ZA UKIDANJE VUCKA ??????

Btw - ja ipak cekam da otvoris Anketu - mnogi bi je rado ISKORISTILI da nesto dokazu .......

:sax:
Post Reply