Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#51 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by 45cents »

kosmos wrote:Sirenje lazi i netrpeljivosti u toj JU je flagrantno.
Prvo, svakom je roditelju bitno ko uci njegovo dijete vjeronauci, jer danas matematika svagdje u svijetu je ista ali tumacenje Islama nije
Drugo, lazi koje je direktorica vrtica srevirala oko Deda mraza, pripisujuci ga iskljucivo krscanstvu pokazuje samo njenu neobrazovanost, jer DM je star najmanje 2300godina, dakle bio je i prije Krista, ali posto je ona klaustofobicnog ima drugi i drugaciji njoj smeta.
Trece, u kojoj opcini se to desava, ako je nacelnik te opcine SDP-ovac onda je jasno za koga on radi

Ozezite sa kritikom po meni, naviko sam ja na to u ovom 100% Sarajevu
Ne želim te kritizirati, prije bih Te nešto pitao (zapravo, pokušao riješti svoje dileme)...

Naime, (obzirom da se obojica međusobno poznajemo) i da smo približnih godina... moram ovako javno prizati da sam zapanjen djelovanjem Muslimana M92. Ja sam cijelo djetinstvo proveo u džamiji, igrao se u džamijskom dvorištu, završio mekteb u Lubinoj džamiji... ali nikada nisam ni sanjao da Islam kao religija ima za potrebu da se "brani" u bastionu zvanom "dječiji vrtić".

Odrastao sam u potpunom i doslovnom vjerskom obrazovanju i ubjeđenju i shvatio da Islam ne može biti ugrožen Deda Mrazom ni u crtanim filmovima.

Pošto znam dio grada i kontekst u kojem si Ti stasao, nadam se da je i tvom kvartu tumačenje i istina Islama bila toliko upečatljiva da se niko nije "srkletio" što na Katedrali zvoni zvono, zašto Djed Mraz okolo šeta u crveno-bijelom kostimu, niko se nije uzbuđivao zbog bajki braće Grimm.

Priznajem, ja sam potpuno zbunjen ovim Delta Muslimanima (laicima koji tumače Religiju Mirisnih Plodova Duše na način koji odbija i one koji su potpuno blagonakloni), bojim se da ću biti pogrešno shvaćen, ali ja nisam odgajan u takvom Islamu.

Gdje je osmijeh i blagost Islama na licima ovih ljudi koji ga šire po dječijim vrtićima?
Gdje je ta širina, univerzalna širina te monoteističke religije u postupcima zakulsnih anketa, gdje se vrijeđaju i nipodaštavaju pripadnici drugih vjeroispovijesti, koje smo MI, većinski pripadnici islamske vjeroispovjesti, saglasno načelima Islama DUŽNI ZAŠTITITI u njihovim manjinskim pravima i koje smo dužni poštivati zajedno sa njihovim vjerskim ubjeđenjima (saglasno Islamu, dužni smo im omogućiti slobodnu vjeroispovjesti - čak i pod uslovima da je ovo šerijatska država).

Koji je to Islam ugrožen Deda Mrazom?
Koji je to Islam ugrožen do te mjere da djeca nemaju besplatan engleski, nemaju besplatne druge praktične vještne, samo je vjeronauk plaćen iz Budžeta kojeg svi (bez obzira na vjeroispovjest) podjednako finansiraju plaćanjem poreza?

Kojem Islamu treba ovolika frka sa roditeljima, šta je poenta ovog eksperimenta sa dječijim vrtićima, ko je poslao i ko plaća onu marsovku da nas *ebe u zdrav mozak?

Eto, ako imaš kakav odgovor, samo šalji... ne pitam za cijenu....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#52 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Večeras u 21 na TVSA kontakt emisija u kojoj će biti gosti Arzija, Kešo i Z. Ćatić....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#53 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

S obzirom da je su prije par dana u Mimohodu roditelji dobili ogromu podršku gledalaca,a Kešo doživio klasični "nokaut" pretpostavljam da je ova emisija namjenjena da im popravi rejting. Biće tu vjerovatno puno toplih riječi podrške-kako već to ide na TVSA.. :cry:
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#54 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by maajaa »

Molim vas, nemojte da se ova tema svede samo na diskusiju o uvodjenju vjeronauke u vrtice i da se na taj nacin zasjene svi drugi problemi u radu JU Djeca Sarajeva, a na koje ukazuju roditelji.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#55 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Počela je emisija. Ima i anketa. Hoće li biti "naštimana? :?
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#56 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by 45cents »

Nisu uopšte maštoviti...
Ide identična priča kao sa Semihom.. U program su se javljale prijateljice njene kćerke, kućni prijatelji.. skretanje na temu maHrame (kostimić), ugroženost od manjine...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#57 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by vjesticanametli »

sve isto samo nema semihe vec harzija :roll:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#58 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Baš kako smo predvidjeli... :D

Anketa 63% zadovoljni 34 % nezadovoljni radom JU Djeca Sarajeva. U eter se puštaju pozivi zadovoljnih roditelja. Sarajevo-x centar harange. "Nezavisni"novinar TVSA pisanje svojih kolega novinara naziva medijskom harangom.

TV Pjongjang na sarajevski način.... :D

Pitam se gdje žive npr.ni građani koji su gledali Mimohod na OBN-u-valjda na marsu...

Baš vala kao u vrijeme kada se branila Semiha.. :-)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#59 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by julisiz es grant »

vjesticanametli wrote:sve isto samo nema semihe vec harzija :roll:
"Harzija" :lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
since1921
Posts: 431
Joined: 02/09/2007 21:21
Location: Navijati za Sarajevo stvar je geografije a za ZELJU stvar filozofije

#60 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by since1921 »

Catic se dobro drzao koliko je mogao na gostujucem terenu
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#61 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by 45cents »

Sve sam mogao vjerovati, ali da ću doživjeti da se u Sarajevu odvija scenarij kojeg je propagirala Miloševićeva propaganda... To mi jako teško pada.
Danas se u Sarajevu PO ZAKONU može kupiti stan u prvom redu do džamije, izabrati vijeće roditelja koje će zasigurno glasati za reizbor marsovke, finasirati islamizacija vrtićke djece iz javnog budžeta (valjda da se rasterete mektebi od višestoljećnog pregalaštva, da malo odmore)...dakle SVE PO ZAKONU i normativima za jabuku od 180 grama.
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#62 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by bos »

valterbranisarajevo wrote:Baš kako smo predvidjeli... :D

Anketa 63% zadovoljni 34 % nezadovoljni radom JU Djeca Sarajeva. U eter se puštaju pozivi zadovoljnih roditelja. Sarajevo-x centar harange. "Nezavisni"novinar TVSA pisanje svojih kolega novinara naziva medijskom harangom.

TV Pjongjang na sarajevski način.... :D

Pitam se gdje žive npr.ni građani koji su gledali Mimohod na OBN-u-valjda na marsu...

Baš vala kao u vrijeme kada se branila Semiha.. :-)
Evo da nista drugo ne komentarisem, nemam djecu u vrticima tako da...samo me zanima, sto to mora da su ovi udesili anketu kad ti se ne svidja ishod glasanja a na drugoj lokaciji sa rezultatima koji su ti blizi bice da je sve cisto? Inace, sve te ankete po masi pitanja obicno imaju kontra rezultat od vecinskog raspolozenja u drustvu. To bar znate vi revolucionari...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#63 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Odgovor je jednostavan. TVSA je poznata po tim stvarima, pa ne sumnjam da je i ovaj put tako...Uostalom kako to da se u eter od,kako reče voditeljica, mnogobrojnih poziva u eter puste samo 2 koji podržavaju Arziju i jedan "nezavisni" . Čista slučajnost valjda...
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#64 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by 45cents »

Suljo: "Znaš li Fato računati"?

Dakle, što se tiče računice, potrebno je zbrojiti broj glasova kojima će uposlenice dokazati lojalnost svojoj direktorici (sa ekrančića)
Pa dodaj roditelje koji su počasno anketirani prvi put, pa roditelje koji su velenepoznatim kriterijima izabrani u vijeće roditelja koje će Kešo raspustiti... pa stranačke kolege, pa dodaj nastavnike (mlađahne) vjeroučitelje... i tako dobiješ broj sa ekrana.

Inače, da JU Arzija Mahmutović ide istim putem Energopetrola dokazuju iskustva radnika Energopetrola koji su se potpisom morali izjašnjavati da li podržavaju direktora Lučarevića ili novog direktora, gde je menadžment imao tjelesne čuvare, a pravio gubitke najveće u regiji, itd.. (uskoro će se i na fakultetima izučavati ova SDA dostignuća u upravljanju javnim ustanovama i kompanijama koje propadaju brže od žetona).
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#65 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Mislim da smo zaboravili ono najvažnije.. :)

Uglavnom, ova emisija je ipak donijela nešto pozitivno. Objavljeno je da je izbor za Vijeće roditelja nelegalan (kako Kešo reče netransparentan), a samim tim i izbor za novi Upravni odbor koji su pokušali podvaliti, pa će sva procedura biti ponovljena..

To dovoljno govori koliko su roditelji u pravu i koliko je ova emisija večeras bila navijačka....

Čestitam im na velikoj pobjedi... :thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#66 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by valterbranisarajevo »

Ja sam zaboravio najvažnije, ali 45cents nije... :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#67 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by hadzinicasa »

u JU Djeca Sarajeva, ocigledno ima mnogo nepravilnosti. Same potvrdjene sumnje u nepravilnosti prilikom konstituiranja Vijeca roditelja koje bira clanove i to 2 od 5 u Upravni odbor koji smjenjuje ili postavlja direktora, nama roditeljima daje legitimitet da sumnjamo i u ostala cinjenja uprave JU. Ako su se tamo gdje je to decidno propisano zakonom mogle raditi malverzacije sta li je tek sa "sivim zonama"

a dovoljno je bilo vidjeti direktoricu kako na pomen nase djece kaze : " ali JA..." " ja se brinem o MENI" i sl. Njena vecerasnja predstava mislim da dovoljno govori.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#68 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by -LIBERO- »

Dobro je neko povukao paralelu,sve isto kao kada je Semiha gostovala u jeku protesta.

Red podrske,pa red napada na Catica,pa red podrske,pa red napada na sarajevo-x :D

Ali ovo zadnje oko anpada na ovu stranicu je vrlo vrloo interesantno.
Kada se god neko buni oko bilo cega,a pri tome napadne trenutnu vladajucu strukturu i nacin razmisljanja isgtih,odmah se jave horski napadi na ovu stranicu i lazi u vezi sa njom.


Zoka se izvandredno drzao,sustinska je pitanja postavljao,i bukvalno ih je raskrinkao..i dokazao da su izabrali roditelje po svom cejfu,a nisu ih birala vjeca roditelja.

Zlatar ,koji je bio zaduzen za sehitska mezarja ,i poslije miniranja Alijinog mezara,podnosi ostavku i dobija mjesto direktora TVSA,i pravi koncepcijski,i ideoloski oglasivac SDA,sto se pokazalo isinitim kada su bili aktuelni protesti protiv mame i taje,i po istom receptu se brani malverzacija u sarajevskim vrticima,kao sto ej bilo slucaj u ovoj emisiji.

I mama je tako..pa gdje je sada :D ,u prevodu....mozete koliko hocete ,ali i ne dokle hocete :D :dance: :thumbup:


I da Arzija se osjetila pod prijetnjama nakom predstave Dine Mustafica,i zato ej trazila policijsku pratnju :skoljka: :mrgreen:

Da ,da sve su krivi placenici i islamofobi iz SDPa i Nase Stranke :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#69 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by amrica »

Pisem vec nekoliko puta istu stvar, cak sam i copy clanke iz novina, gdje je Keso rekao (vise puta) da VJERONAUK U OBRAZOVNIM INSTITUCIJAMA NE FINANSIRA MINISTRASTVO, NEGO IZ, sto nije tacno!!!!!!!!!!!!!!! Ministarstvo obrazovanja i nauke placa vjeroucitelje isto kao i sve ostale nastavnike-profesore u skolama!
Ali skole-skolske komisije imaju mogucnost izabrati najboljeg kandidata za vjeroucitelja iz konkursa, dok ocito vrtici nemaju, tamo su primljeni ljudi bez konkursa.....
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#70 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by 45cents »

Garant su vjeroučitelji primljeni po Zakonu kojeg nema, pa nema ni pravilnika, pa kako nema pravilnika nema ni uputstava, a Kešo nije mogao izdati instrukciju jer nije imao pravni osnov... U takvom pravnom vakuumu kojeg namjerno kreiraju svojim neradom i namjernim zakašnjenjima u donošenju propisa, šta god urade biće po Zakonu.

Kako nema pravnog osnova, nema mogućnosti da se utvrdi zakonitost u radu institucija i javnih ustanova.

Takođe, pravna praznina zaprječava tužilaštvo da djeluje čak i u mnogo ozbiljnijim situacijama od situacije sa Vijećem roditelja.... jer u 90% slučajeva ne postoje ključne pravne norme čije kršenje bi bilo osnov za podizanje optužnice (Primjer: da stvar može biti još gora dokazuju pojedini zakoni koji vrijede za razinu institucija BiH, gdje u većem broju slučajeva postoji zakonom utvrđena norma, ali nisu predviđene kaznene i prekršajne odredbe za kršenje normi zakona... ma ludilo, sve u svemu).
Dakle, u SDA državi vlada pravni El-Dorado, nema odgovornosti, NIKADA, baš nikada SDA nije povukla svog ministra u toku mandata na bilo kojoj razini i tim zvaničnim činom pokazala da ima neki pravac djelovanja, a da se dotični nije uklopio u stranačke kriterije....

Ne postoji nikakav primjer koji bi poslužio ni u najpozitivnijoj diskusiji da bi se moglo računati da SDA uvaži zahtjeve građana i smijeni nekog ćatu, ministra, hamanministra, hizmećara ministra, direktora... Često ne produži mandat onima koji su imali neku frku, ali odgovornost za obavljanje javnih poslova NE POSTOJI i i dalje je to nepoznat pojam.
Jednako mislim da je ista situacija sa SBiH, SDP, HDZ, itd.., a ako neko ima primjer da me demantuje, biće mi drago...

U slučaju "Vrtići" SDA će nastojati minimizirati ulogu udruge roditelja, a istovremeno isticati "volju većine", nastaviće se agonija Društva Jednog Lica oličenog u liku i djelu politički instruirane direktorice.
Kako bi spriječili da padne "zlatni standard neodgovornosti", radije će konfrontirati većinsku grupu roditelja koji se nikada ni za šta ne bune sa manjiskom grupom roditelja koji se bune "na svaku sitnicu".

Obore li građani bilo kojeg funkcionera (ali baš očigledno, da ga stranka mora smijeniti, a ne da on sam potpiše ostavku), nastupio bi stampedo smjena nakon takvog presedana. Zbog toga ćemo se nagledati Arzije u još nekoliko mandata. SDA nije spremna da se izloži takvom riziku da uvažava interese građana, a zanemari interese vjersko-stranačkih lobija i tajkuna.


Sljedeća epizoda: boračke organizacije podržavaju Arziju (ali nakon uplate zaostalih naknada)
sandokan1
Posts: 10
Joined: 15/07/2008 12:19

#71 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by sandokan1 »

mIRCerka wrote:izvini 1977, ali nemoj izrazavati sumLJe. Molim te.

Drugo, naravno da su u pitanju licni intersi, ako tebi tvoje dijete nije licni interes, onda ne znam sta je u pitanju.

Trece, dokle god se stvar postavlja da nju neko napada jer je pokrivena ili je SDA kadar, vrsi se trivijalizacija problema, a to je da je gospodja od JAVNE USTANOVE napravila privatnu prciju. Po sistemu MOJE I SAMO MOJE I NEMAM JA TEBI STA OBJASNJAVATI...
Da li si ti bio anketiran za vjeronauku prije nego je krenula halabuka?
Ja sam roditelj dvoje djece koja idu u vrtić "Mašnica".Osjećam se izigran od strane osoblja.Naime,kada je vršena pomenuta "anketa",odgovorio sam da sam protiv svakog odvajanja djece,pogotovo tog uzrasta i da sam svjestan da će vjeronauk biti uveden bilo ankete ili ne,zatim sam pitao ko će mojoj djeci predavati vjeronauk,s obzirom da su Katolici.Dobio sam odgovor da će za svaku konfesiju biti obezbjeđen "predavač".Svjedoci smo da od toga nema ništa.Obavješten sam od iste vaspitačice da je velika većina roditelja za vjeronauk u vrtićima,što se ispostavilo kao još jedna laž.I shodno tome i ja , obzirom da je "većina "roditelja za,datoh glas za tu glupost i ispadoh "levat".Niti danas dan nisam dobio odgovor zašto moja djeca nemaju vjeronauk iako to "hoću",dobijam odgovore u direktoricinom stilu sve iz okole a ništa konkretno i razumljivo
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#72 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by hadzinicasa »

svima je jasno da je anketa o vjeronauku montirana. nema govora o 80% koje spominje direktorica. SAFF je u svom članku naveo 677 djece koji pohađaju vjeronauk, što je također upitno jer je navedeno da u dva vrtića u kojima uopće nema vjeronauka isti pohađa po 25 djece. Po našim nalazima realna cifra bila bi oko 300 djece što je malo više od 10%.

No nije to poenta. Poenta je da taj vjeronauk sada plaća Kanton - od 01.01.2009. (kao jedan od specijaliziranih programa kako je propisano novim zakonom). Dakle, Kanton plaća vjeronauk, roditelji engleski i ples. Kanton plaća vjeronauk, roditelji kupuju itisone i bojlere, madrace i zavjese. Kanton plaća vjeronauk, roditelji kupuju voće kao dodatak obroku.

o čemu pričamo!? To je samo jedna kap u moru iako se pokušava sve svesti na vjeronauk. radi se o principima i sistemu rada, koji nažalost niko nikada nije izazvao od 2003. Dakle JU, a ni Ministarstvo već 6 godina niko ništa nije pitao. A oni su činili šta im je volja.
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#73 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by Arc_Angel »

Mislim da svi trebamo pruziti podrsku ovim roditeljima na svaki nacin pa ko treba da idemo sa njima zajedno kod ministra.

Moje licno misljenje je da je direktorica Mahmutovic sinoc na TVSA svojim izlgnjem fulila sam smisao brige o djeci, djeca nisu brojke, niti su necija tatistika da se razumjemo niti se smiju koristiti za bilo cija potkosurivanja. djeca moraju biti zasticena na svaki nacin od strane bilo kojih negativnih uticaja.

sto se tice vjerunauke mislim da se bas ovdje manipulise roditeljima i djecom iz razloga sto za vjeronauku postoje institucije kao i sto postoje i institucije za predskolosko odgajanje djece a mi smo sekulrna drzava.


jos jednom djeca se moraju zastiti na svaki nacin jer ona predstvljju nasu buducnost. i nesmije se nikome dozvoliti da vrsi indoktrinaciju djece bilo koje vrste, bilo kada i na bilo koji nacin.

djeca treba da nam budu svetinja i nasa nada jer su to ciste ljudke duse koje su neiskvarene i trebamo sve da ucinimo da ih takvima i ocuvamo.


:sax: :sax: :sax: :sax:

freedom of speech
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#74 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by ja1977 »

Novo vijece roditelja (kao i upravni odbor) bi trebali da imaju istu nacionalnu strukturu kao i djeca u vrticima. :D

Sta mislite o ovom prijedlogu??? :shock:

Da izbjegnemo teroriziranje manjine nad vecinom. :-)
Vertex_bh
Posts: 101
Joined: 26/09/2005 17:09
Location: Sarajevo

#75 Re: Inicijativa roditelja djece iz sarajevskih vrtića

Post by Vertex_bh »

45cents wrote: U slučaju "Vrtići" SDA će nastojati minimizirati ulogu udruge roditelja, a istovremeno isticati "volju većine", nastaviće se agonija Društva Jednog Lica oličenog u liku i djelu politički instruirane direktorice.
Zato uvijek ljudima savjetujem (na osnovu vlastitog iskustva): Ako mozete, upisite djecu u privatno obdaniste.
Jeste da je malo skuplje, ali brate znas sta placas ! Pa ako zelis da ti dijete slavi Hidzretsku, Kinesku ili koju god Novu godinu, sa Deda Mrazom ili bez, nema problema.
Da ne govorim da je kvalitet usluge kod privatnih obdanista za 2 svjetlosne godine dalje od ovih "drzavnih" (opet kazem, to je moje iskustvo).
45cents wrote: Sljedeća epizoda: boračke organizacije podržavaju Arziju (ali nakon uplate zaostalih naknada)
Dobar, dobar ... :lol: A sto je najgore, u pravu si, 45cents!
Post Reply