Inicijativa Prvi Mart

Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#2801 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Sigma90 »

nekitamopd wrote: 24/03/2021 19:43 Ma kakav prvi mart kakve gluposti.
Mirsad Duratovic predsjednik logorasa Prijedora, sad predsjednik skupstine grada Prijedor, savjetnik Zeljka Komsica je u koaliciji sa ujedinjenom srpskom(nekada clan radikala) iz koje stranke dolazi zamjenik gradonacelnika Prijedora, izvjesni Zarko Kovacevic koji javno na FBu kaci slike Ratka Mladica i negira genocid u Srebrenici.

https://www.facebook.com/srpskaradikalnastrankaprijedor sami pogledajte.

Toliko o nama kao narodu.
Nista novo kad su pare u pitanju. Ali pazi tog zarkana iz b.krupe. Sve je to iz ti krajeva kao i onaj lukac iz b.petrovca itd.
Sve su to do rata bile bivse komsije.
winter25
Posts: 21
Joined: 03/04/2013 09:45

#2802 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by winter25 »

Inicijativa Prvi Mart, počela kao dobra priča, ali se završila ličnim interesima Suljagića i njemu sličnih poput Durakovića.
Al Aqsa Game
Posts: 19
Joined: 23/06/2021 18:27

#2803 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Al Aqsa Game »

Da li je ova inicijativa jos uvijek ziva pa makar kako tako... Odavno ne čujem nista o tome sem sto Suljagica vidim tu i tamo
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#2804 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Piaty »

Mx wrote: 24/12/2017 04:03
adelkam wrote: Stari ti je post a ja sam novi ovdje i tek sam procitao...
U Sloveniji imas slucajeva gdje se Slovenac jedva sporazumi sa Slovencem, a gle cuda obojca govore slovenski jezik. Mi na ovim prostorima svi se savrseno razumijemo a svi ko biva govorimo razlicitim jezicima ili priznajemo samo svoj a negiramo drugi. Lingvistiku smo davno otjerali u qrac. Kao nauka uopste ne egzistira. Postala je instrument politike. O historiji da ne govorim. Kada procitas dva tri udzbenika zapitas se koga yebu ovi autori..
Sto se geografije tice.. to me podsjetilo na onaj klip o Muji i Hasi i satu na kazaljke. Nista se jos ne zna i treba malo sacekat jer ona budaletina iz Laktasa opet crta neke karte.
Na kraju ti dodje neki Sreten sa pricom kako smo svi ljudi, a ustvari smo ovce. Nama je u mentalitetu da budemo ovce.

Pametno bi bilo jedino ispalit se odavde. Ne iz Bosne nego sa Balkana uopste. :run:


Kako kazes kada je bosanski, srpski i hrvatski jezik isti onda da proglasimo Bosanski jezik kao zajednicki i oficijelni jezik u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini i ukinemo srpski i hrvatski u tim drzavama. Ista stvar sa istorijom i geografijom i da nam bude samo zajednicka Bosnjackobosanska geografija u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini a da ukinemo srpskohrvatsku istoriju i geografiju, Ne trebas supljirati i suflirati Bosnjacimabosancima da napuste svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu nego o tome supljiraj i sufliraj samom sebi i idi iz drzave Bosne i Hercegovine tamo gdje ti je bolje, niko te u BiH ne zaustavlja u tvoj licnoj namjeri iseljenja iz BiH. I pricaj i pisi samo u svoje ime a ne u ime svih naroda o iseljenju iz BiH, kapiras?
Ascare da je to isti jezik a sto se mene tice to je sve Bosanski.
Istocno od Drine - istocna varijanta bosanskog, zapadno od Une - zapadna.

Ako neko veli da je to srpski, nema problema za njega i za mene. Meni isto kao da je rekao da sve ovo ovdje prica japanski.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2805 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by tetka762 »

Piaty wrote: 04/09/2021 22:58
Mx wrote: 24/12/2017 04:03

Kako kazes kada je bosanski, srpski i hrvatski jezik isti onda da proglasimo Bosanski jezik kao zajednicki i oficijelni jezik u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini i ukinemo srpski i hrvatski u tim drzavama. Ista stvar sa istorijom i geografijom i da nam bude samo zajednicka Bosnjackobosanska geografija u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini a da ukinemo srpskohrvatsku istoriju i geografiju, Ne trebas supljirati i suflirati Bosnjacimabosancima da napuste svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu nego o tome supljiraj i sufliraj samom sebi i idi iz drzave Bosne i Hercegovine tamo gdje ti je bolje, niko te u BiH ne zaustavlja u tvoj licnoj namjeri iseljenja iz BiH. I pricaj i pisi samo u svoje ime a ne u ime svih naroda o iseljenju iz BiH, kapiras?
Ascare da je to isti jezik a sto se mene tice to je sve Bosanski.
Istocno od Drine - istocna varijanta bosanskog, zapadno od Une - zapadna.

Ako neko veli da je to srpski, nema problema za njega i za mene. Meni isto kao da je rekao da sve ovo ovdje prica japanski.
Istočni i zapadni bosanski. :mrgreen: Jarane čemu takva bahatost i negiranje hrvatskog i srpskog jezika?
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2702
Joined: 14/12/2005 21:21

#2806 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by jednonogi_Jack »

tetka762 wrote: 19/11/2021 00:01
Piaty wrote: 04/09/2021 22:58

Ascare da je to isti jezik a sto se mene tice to je sve Bosanski.
Istocno od Drine - istocna varijanta bosanskog, zapadno od Une - zapadna.

Ako neko veli da je to srpski, nema problema za njega i za mene. Meni isto kao da je rekao da sve ovo ovdje prica japanski.
Istočni i zapadni bosanski. :mrgreen: Jarane čemu takva bahatost i negiranje hrvatskog i srpskog jezika?
Smeta, jel'de? Bosanski jezik ne priznaju ni Srbi ni Hrvati, ali se ti buniš kad neko na forumu kaže da je sve to bosanski. E zamisli sad da ga ne smiješ učiti u školi.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2807 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by tetka762 »

jednonogi_Jack wrote: 21/11/2021 10:49
tetka762 wrote: 19/11/2021 00:01
Istočni i zapadni bosanski. :mrgreen: Jarane čemu takva bahatost i negiranje hrvatskog i srpskog jezika?
Smeta, jel'de? Bosanski jezik ne priznaju ni Srbi ni Hrvati, ali se ti buniš kad neko na forumu kaže da je sve to bosanski. E zamisli sad da ga ne smiješ učiti u školi.
Što mi ima smetat, pitam otkud takva bahatost. Uči koji hoćeš.
konami666
Posts: 2392
Joined: 11/05/2015 21:57

#2808 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by konami666 »

jednonogi_Jack wrote: 21/11/2021 10:49
tetka762 wrote: 19/11/2021 00:01
Istočni i zapadni bosanski. :mrgreen: Jarane čemu takva bahatost i negiranje hrvatskog i srpskog jezika?
Smeta, jel'de? Bosanski jezik ne priznaju ni Srbi ni Hrvati, ali se ti buniš kad neko na forumu kaže da je sve to bosanski. E zamisli sad da ga ne smiješ učiti u školi.
Bolje učiti engleski i gledati kako se ispaliti.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2809 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by El_comadante »

tetka762 wrote: 21/11/2021 11:54
jednonogi_Jack wrote: 21/11/2021 10:49
Smeta, jel'de? Bosanski jezik ne priznaju ni Srbi ni Hrvati, ali se ti buniš kad neko na forumu kaže da je sve to bosanski. E zamisli sad da ga ne smiješ učiti u školi.
Što mi ima smetat, pitam otkud takva bahatost. Uči koji hoćeš.
U RSu je jezik bosnjackog naroda kao I u pojedinim kantonima sa hrvatskom vecinom. Njima eto smeta bosanski jezik
veddeta
Posts: 103
Joined: 19/06/2014 21:01

#2810 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by veddeta »

...........
PeppermintSA
Posts: 1907
Joined: 05/08/2010 20:00

#2811 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by PeppermintSA »

jednonogi_Jack wrote: 21/11/2021 10:49
tetka762 wrote: 19/11/2021 00:01
Istočni i zapadni bosanski. :mrgreen: Jarane čemu takva bahatost i negiranje hrvatskog i srpskog jezika?
Smeta, jel'de? Bosanski jezik ne priznaju ni Srbi ni Hrvati, ali se ti buniš kad neko na forumu kaže da je sve to bosanski. E zamisli sad da ga ne smiješ učiti u školi.
Pa koji onda jezik uče djeca? Tunguzijski? Ovdje je pitanje osnovnog prava da svako imenuje svoj jezik onako kako želi, što vlasti u RS-u krše. Dakle, da bošnjačka djeca maternji jezik imenuju kao bosanski i da u školskim svjedočanstvima on bude tako zaveden. Međutim, to ne znači da neko zabranjuje djeci da uče svoj maternji jezik, bosanski, budući da mi svi ovdje govorimo jednim policentričnim jezikom koji ima tri naziva. Problem postoji i on je nedopustiv, mora se obezbijediti pravo toj djeci da svoj jezik imenuju bosanskim, ali isto tako ovakve histerije koje žele reći da se prema bosanskom jeziku vlasti RS-a odnose kao talijanski fašisti prema slovenackom i hrvatskom kada ste išli u zatvor ako progovorite na jeziku koji nije talijanski, vodi samo u produbljenje opsadnog mentaliteta koji je obuzeo bošnjački narod. Takav mentalitet je opasan i njemu jedino šteti na duge staze. Dakle, smireno i trezveno naći mehanizme za borbu protiv birokratske nepravde.
Post Reply