Inicijativa Prvi Mart

User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#2726 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by casica »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/i-koalic ... /150205116

suljagicu jebo ti bakir i. mater zajedno sa ovim braticem i svim sda-ovskim govnima koji su povratnike zavili u crno, i erdogan na kraju
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2727 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Corto Maltese »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2728 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Banksy »

Banksy wrote:
Nije Demokratska fronta najveća prevara poslijeratne Bosne, Domovina je to ... Gdje je onaj Corto da mu se kolektivno izvinimo :mrgreen:
:kakoste:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2730 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by nosara »

CIAtiva... :lol:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#2731 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by gospodja profiterka »

nosara wrote:CIAtiva... :lol:
Snajka, CIA bi to bolje, mnogo bolje.
8-)
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#2732 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by de balzac »

Čuj nosari - snajka! :lol: :lol:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#2733 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by gospodja profiterka »

de balzac wrote:Čuj nosari - snajka! :lol: :lol:
Ne dovodim u pitanje nosarinu muškost, već zdrav razum. :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2734 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Corto Maltese »

Emir Suljagić, poznat i kao "onaj koji se neće kandidovati, čije ime neće biti na listama, jer politika je iza mene!", kandidat Djetinjaste Fronte za pomoćnika ministra odbrane BiH.
I onda mi neko kaže da 1. Mart nije ispunio očekivanja!?
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#2735 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by gospodja profiterka »

Corto Maltese wrote:Emir Suljagić, poznat i kao "onaj koji se neće kandidovati, čije ime neće biti na listama, jer politika je iza mene!", kandidat Djetinjaste Fronte za pomoćnika ministra odbrane BiH.
I onda mi neko kaže da 1. Mart nije ispunio očekivanja!?
I ne htjede kakav resor sa izbjeglicama, povratkom, socijalom i to? Ništa? Šteta kadra...
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2736 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Sinapsa »

gospodja profiterka wrote:
Corto Maltese wrote:Emir Suljagić, poznat i kao "onaj koji se neće kandidovati, čije ime neće biti na listama, jer politika je iza mene!", kandidat Djetinjaste Fronte za pomoćnika ministra odbrane BiH.
I onda mi neko kaže da 1. Mart nije ispunio očekivanja!?
I ne htjede kakav resor sa izbjeglicama, povratkom, socijalom i to? Ništa? Šteta kadra...
Kakav je tvoj stav prema Inicijativi Prvi Mart?
vjeverica.nada
Posts: 111
Joined: 22/11/2006 16:30
Location: Sa

#2737 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by vjeverica.nada »

Sve su to obicni bjelosvjetski placenici koji su vidjevsi da postoje uglavnom dvije opcije, ili da se podas i kupis mrvice na dnu lanca bjelosvjetskih interesa ili da u najboljem slucaju gladujes (umjesto da budes podvrgavan zatvorima i svim oblicima mucenja) odlucili da doje na raznim sisama.

Samo budale jos vjeruju i u kakve kolektivne namjere. Svi koji su radili u i oko ove inicijative su obicna bagra koja je kroz ruke prometnula milione prljavog novca koji je ubacen u svrhu prividne borbe za interes nekog naroda. Oko same inicijative i svih njenih uposlenika/clanova bi se mogle napisati knjige i opsezne stranice poreske utaje i dzabalebaroskog trosenja prljavog novca kojim su finansirane razne ogavnosti s kojima se nijedan obican, pristojan i posten covjek ne moze povezati.

Dakle, odjebaus i bjelosvjetsko dojence Suljagic i svi sitni i krupni izrodi koje je okupio oko sebe.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2738 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Sinapsa »

vjeverica.nada wrote:Sve su to obicni bjelosvjetski placenici koji su vidjevsi da postoje uglavnom dvije opcije, ili da se podas i kupis mrvice na dnu lanca bjelosvjetskih interesa ili da u najboljem slucaju gladujes (umjesto da budes podvrgavan zatvorima i svim oblicima mucenja) odlucili da doje na raznim sisama.

Samo budale jos vjeruju i u kakve kolektivne namjere. Svi koji su radili u i oko ove inicijative su obicna bagra koja je kroz ruke prometnula milione prljavog novca koji je ubacen u svrhu prividne borbe za interes nekog naroda. Oko same inicijative i svih njenih uposlenika/clanova bi se mogle napisati knjige i opsezne stranice poreske utaje i dzabalebaroskog trosenja prljavog novca kojim su finansirane razne ogavnosti s kojima se nijedan obican, pristojan i posten covjek ne moze povezati.

Dakle, odjebaus i bjelosvjetsko dojence Suljagic i svi sitni i krupni izrodi koje je okupio oko sebe.
Naprijed drugovi defetisti...u sretnu buducnost :run:
vjeverica.nada
Posts: 111
Joined: 22/11/2006 16:30
Location: Sa

#2739 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by vjeverica.nada »

Sinapsa wrote:Naprijed drugovi defetisti...u sretnu buducnost :run:
Tu bagru podrzavati mogu samo oni koji s njima doje iste sise ili se nadaju da ce im zapasti neka kapljica mlijeka sa strane. Svako normalan i posten zna da je to hrpa nistarija koji ne prezu ni od cega. Nisu jedini, znam. Blabla. Ali jesu dodatni povod za gasenje tv-a i oslobadjanje vlastitog prostora te pogani kad se ponovo recikliraju u razna ministarstva, ambasade i ostali dio uhljebljivackog javnog prostora.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2740 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Banksy »

vjeverica.nada wrote:Sve su to obicni bjelosvjetski placenici koji su vidjevsi da postoje uglavnom dvije opcije, ili da se podas i kupis mrvice na dnu lanca bjelosvjetskih interesa ili da u najboljem slucaju gladujes (umjesto da budes podvrgavan zatvorima i svim oblicima mucenja) odlucili da doje na raznim sisama.

Samo budale jos vjeruju i u kakve kolektivne namjere. Svi koji su radili u i oko ove inicijative su obicna bagra koja je kroz ruke prometnula milione prljavog novca koji je ubacen u svrhu prividne borbe za interes nekog naroda. Oko same inicijative i svih njenih uposlenika/clanova bi se mogle napisati knjige i opsezne stranice poreske utaje i dzabalebaroskog trosenja prljavog novca kojim su finansirane razne ogavnosti s kojima se nijedan obican, pristojan i posten covjek ne moze povezati.

Dakle, odjebaus i bjelosvjetsko dojence Suljagic i svi sitni i krupni izrodi koje je okupio oko sebe.
Kad se sve sabere i podvuče, upravo tako.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#2741 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by gospodja profiterka »

Sinapsa wrote:
gospodja profiterka wrote:
Corto Maltese wrote:Emir Suljagić, poznat i kao "onaj koji se neće kandidovati, čije ime neće biti na listama, jer politika je iza mene!", kandidat Djetinjaste Fronte za pomoćnika ministra odbrane BiH.
I onda mi neko kaže da 1. Mart nije ispunio očekivanja!?
I ne htjede kakav resor sa izbjeglicama, povratkom, socijalom i to? Ništa? Šteta kadra...
Kakav je tvoj stav prema Inicijativi Prvi Mart?
Sada? Nikakav. Na drugoj temi sam napisala da se onaj ko ozbiljno vjeruje u povratak i prava povratnika svim silama trudi da, ako već ide u vlast, dođe do onih resora preko kojih može nešto napraviti na tom polju. Registracija i glasanje nije povratak. To je, po mome prvobitnom shvatanju, trebalo odškrinuti vrata održivom povratku, a ne zbaviti više stolica za iste guzice koje se po RS-u bore za glasniji ezan, umjesto za administrativna i ekonomska prava povratnika i povratničku čast. Ali eto, on njima fotelje u RS-u, oni njemu u Federaciji. A povratnicima najloni i pravo na palijativnu skrb u Tuzli.

Ne mislim ništa što već sada nije očito.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#2742 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by de balzac »

Sinapsa wrote:
gospodja profiterka wrote:
Corto Maltese wrote:Emir Suljagić, poznat i kao "onaj koji se neće kandidovati, čije ime neće biti na listama, jer politika je iza mene!", kandidat Djetinjaste Fronte za pomoćnika ministra odbrane BiH.
I onda mi neko kaže da 1. Mart nije ispunio očekivanja!?
I ne htjede kakav resor sa izbjeglicama, povratkom, socijalom i to? Ništa? Šteta kadra...
Kakav je tvoj stav prema Inicijativi Prvi Mart?
Sada? Nikakav. Na drugoj temi sam napisala da se onaj ko ozbiljno vjeruje u povratak i prava povratnika svim silama trudi da, ako već ide u vlast, dođe do onih resora preko kojih može nešto napraviti na tom polju. Registracija i glasanje nije povratak. To je, po mome prvobitnom shvatanju, trebalo odškrinuti vrata održivom povratku, a ne zbaviti više stolica za iste guzice koje se po RS-u bore za glasniji ezan, umjesto za administrativna i ekonomska prava povratnika i povratničku čast. Ali eto, on njima fotelje u RS-u, oni njemu u Federaciji. A povratnicima najloni i pravo na palijativnu skrb u Tuzli.

Ne mislim ništa što već sada nije očito.[/quote]


A i to su pravo izgubili. Trajalo tačno onoliko dugo, koliko je Suljagiću bilo potrebno za ostvarenje njegovog plana. :oops:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#2743 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by gospodja profiterka »

Pa napisah "palijativnu skrb". Naime, mogu tamo otići da umru. Ionako nemaju para za doktore, ni u Federaciji ni u RS-u.
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#2744 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Cohers »

vjeverica.nada wrote:Sve su to obicni bjelosvjetski placenici koji su vidjevsi da postoje uglavnom dvije opcije, ili da se podas i kupis mrvice na dnu lanca bjelosvjetskih interesa ili da u najboljem slucaju gladujes (umjesto da budes podvrgavan zatvorima i svim oblicima mucenja) odlucili da doje na raznim sisama.

Samo budale jos vjeruju i u kakve kolektivne namjere. Svi koji su radili u i oko ove inicijative su obicna bagra koja je kroz ruke prometnula milione prljavog novca koji je ubacen u svrhu prividne borbe za interes nekog naroda. Oko same inicijative i svih njenih uposlenika/clanova bi se mogle napisati knjige i opsezne stranice poreske utaje i dzabalebaroskog trosenja prljavog novca kojim su finansirane razne ogavnosti s kojima se nijedan obican, pristojan i posten covjek ne moze povezati.

Dakle, odjebaus i bjelosvjetsko dojence Suljagic i svi sitni i krupni izrodi koje je okupio oko sebe.
http://www.scribd.com/doc/151957520/Men ... cin#scribd

Kaponje

Svatko na početku karijere treba pokroviteljstvo kapa - patrona, svećenika,rabina, iskusna i pouzda* na savjetnika. To znači, prije nego što uzmognete zapovijedati morate svladatiposlušnost. (Nikada ne držite sebi podređenoga onoga koji nije naučio po*slušati. Nikada - osobito ako je taj podređeni spo* sobna osoba.)
Kad se kapo razmeće, pušite u isti rog ili propadate.
Kad se kapo uzbudi, zaustavite se iznojite se.
Kad se kapo smije, smješkajte se (najmanje to).

Sve ovo je izrečeno s namjerom da shvatite, kad ste u podređenu položaju, ponašajte se kao podređeni. No, nemojte pretjernom poslušnosti izazvati sumnjičavost svoga kapa. Prekomjerno ulizivanje možepostati poljupcem smrti. Drugim riječima, pretjerana uljudnost jest krajnjaneuglađenost.

Na sastancima s kapom govorite isključivo kad vam se obrati, a i tada sukladno njegovu stajalištu; u protivnom šutite. Ako su potrebne dodatne informacije, ponudite ih ako ih posjedujete - opetsamo ako vas to upita ili ako su od presudne važnosti. Drugim riječima, infondo, vi ste sluga lenskog gospodara, ili nekog sličnog tome, tako dugo dok ostajete pokorni. Postoji talijanska uzrečica: "Tratta con quelli chesono miglio de ti efagli ", koja otprilike znači: "Dmži se s boljima od sebe iplatit ćeš visoku cijenu". To je definicija vašeg odnosa s mentorom. Ni jedan zadatak koji vam daje nije previše jadan ili krvav (umetaforičnom smislu) da biste ga se kolebali prihvatiti. On je važan za vašu budućnost i morate mu pokazati da to razumijete i cijenite. Morate muizraziti poštovan je.

Što ćete učiniti kasnije u karijeri ako vam sespletom okolnosti mentor s početka rada u kompaniji ispriječi na putu napredovanja? Maknut ćete ga, bez dvoumljenja.On je imao svoju karijeru, zar ne?

Mentori imaju autoritet i moć (upravo onošto vi priželjkujete). Nije važno kako su ih stekli i zaslužuju li - imaju ih.Ti ljudi imaju bič i upotrijebit će ga u vašu korist ako za njih obavljateprljave poslove. Al Caponeov men tor u Chicagu bio je Johnny Torrio. (lzmedusebe, obojica su za posvojeni grad mogli upotrijebiti jezgrovitu izreku jednogaod najglasovitijih svojih sunarodnjaka: "Veni, vidi, vici.")

Ako je kapo kojemu se javljate bu!fone, nemorate ga isticati; on će to učiniti sam. Što se vas tiče, ne mora uvijek biti u pravu, no za sada je on vaš kapo. Pokažite mu da steoštrouman i poduzetan lupež, sposoban u provođenju politike tvrtke, ali se ne zafrkavajte s njim ili njegovima, njegovim suradnicima, tvrtkama ili institucijama pod njegovom zaštitom. Otkrijte, međutim, tko je tko i što je što, pa pohranite teinformacije za kasniju osobnu uporabu. A najvažni je od svega, nikada nekupujte meso na istom mjestu gdje nabavljate kruh.

Ako je čovjek kojemu ste odgovorni sposoban, slijedite njegov primjer, podupirite ga, dopustite mu da vas štiti, da vas podržava, financira, da vam bude uzor, ali - da ponovimo - ostavite njegove žene na miru - suprugu, ljubavnicu, kćeri, nećakin je, sestrične, služavke, kurve, tajnice, nije važno koga. No, ako vam se posreći da oženite kapovu kćerku ili blisku rođakinju - dakako nakon što ste najprije odavno dobili njegovo dopuštenje potvrđeno u nekoliko navrata tijekom nekoliko tjedana, da joj uputite makar samo čeznutljiv pogled i telefonski poziv- možete se mirne duše smatrati srećkovićem. (Ako pak trebate oženiti takozvanu Mafijašku princezu, neka vampomogne dragi Bog; nitko drugi ne može).

Budite sigurni da ste razumjeli što vam jegazda zapovjedio prije nego li poletite obaviti zadatak. Što ako premlatite krivog tipa, ili dignete u zrak pogrešan lokal, ili ponudite nižu cijenukrivom čovjeku u područnom uredu? Svladajte umijeće postavljanja pitanja; nekima je to lako, drugima teško - no uvijek je potrebno.

Isto tako, ne zapisujte ništa okrivljavajuće- imena, adrese, iZJ?. OSe dugovanja, povjerljive dogovore; takvi dokumenti često završavaju kao prvorazredno pismeno svjedočanstvo na su đenjimanesretnim šmokljanima kakvim zasigurno ne biste htjeli postati. Ne zaboravite, svaki kapo -baš kao i vi - morao je početi na samome dnu i svi stoje na ramenimagorostasa. I na njihovim kosturima. Kad se penjete uz piramidu, uspinjete sepo hrpama kostiju. No, čovjek koji hoće u brati plod, mora se popeti, zar ne?
SMRT TAMNOM VILAJETU! - SLOBODA BOSNI I HERCEGOVINI!
https://www.facebook.com/notes/nomen-ne ... 6846272541
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#2745 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by putokaz1 »

Ideja 01.03. je super ali da li se rezultati vide...
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#2746 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Cohers »

http://www.fena.ba/Public2/Default.aspx
SALKIĆ: KLJUČNI CILJ JE EKOMOMSKO OSNAŽIVANJE POVRATNIKA I DOBRA MEĐUNACIONALNA SURADNJA
Naravno, Izetbegovićev model ekonomskog osnaživanja je pola sda-osnažitelju i pola sda-osnaženom. Potom, sda-osnaženi svoju polovinu vrati u stvarno mjesto boravka.

Dalje, po Izetbegovićevom modelu Salkić potencira "međunacionalnu suradnju", a što znači: "Oni neće Bosnu, a sami je ne možemo odbraniti." Čitaj: "Mi hoćemo malo klerofašističkog trona oko Brgove džamije." Stoga je ustavno-pravna zaštita građana svedena na tamnovilajetsku premisu: "Kadija te tuži, kadija ti sudi."

SMRT TAMNOM VILAJETU! - SLOBODA BOSNI I HERCEGOVINI!
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#2747 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by nemampojma0 »

Prvi mart kao drustvena organizacija nema efektivnu moc,jer nije politicka stranka.Sve sto je radio i radi Prvi mart,po meni, nije za osudu.Pokusali su da homogeniziraju,okupe i ukrupne probosansko biracko tijelo u RS-u i to je za pohvalu.
Treba imati na umu da projekt Domovine nije isto sto i Prvi mart.Tim projektom se najbolje okoristila SDA,koja je zloupotrijebila i podredila uskom krugu ljudi tu ideju,kao i kad je u pitanju cjelokupan proces povratka.
Prvi mart nije mogao da utice na predlaganje kadrova,svaka stranka je to ucinila sama.A to sto SDA nudi istrosene i kompromitovane kadrove nije kriv Prvi mart. SDA se vec specijalizirala kad su u pitanju koalicije,to je zagrljaj smrti za partnera,jednostavno uguse svakog ko bi im se pojavio kao alternativa,posebno u RS-u. Svjesni su cinjenice da ne stoje dobro kod naroda,da je narodu preko glave kojekakvih Salkica,Ahmetovica,Hafizovica,a sada i Bratica i Civica i jedini nacin da opstaju je da guse alternativu,a onda narod biva prinudjen da glasa za njih kao jedini izbor. Medjutim,posljednji izbori su pokazali da ljudi nece te diletante,pa je bilo mjesta gdje su povratnici glasali i za srpske stranke,kako bi na demonstrativan nacin pokazali svoje neslaganje s nametnutim kadrovima iz SDA,koji su od povratka i povratnika napravili mehanizam za bogacenje i gradjenje karijera,dok sami nisu povratnici niti dijele muku tog naroda.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#2748 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by Corto Maltese »

Inicijativa i njeni pokretači, dvije i po godine poslije:

Image
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#2749 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by nemampojma0 »

Corto Maltese wrote:Inicijativa i njeni pokretači, dvije i po godine poslije:

Image
A jel to se treba sklanjati i prepustati nekome ekskluzivitet? To su OS BOSNE I HERCEGOVINE i normalno je da bude predstavnik ministarstva odbrane BIH.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#2750 Re: Inicijativa Prvi Mart

Post by nemampojma0 »

A sta cemo s ovom otimacinom para od Domovine? SDA sta drugo ocekivati..
Post Reply