Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#1 Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by MyCore »

Ja sam jedan od zrtava ovih prevaranata. fazon je sljedeci:
Dolazi simpaticna djevojka koja vam isprica o super povoljnoj reklami , objavi memoranduma , izdari CD-ova bla bla, ponudi narudzbenicu koju treba da potpisete, koja vasa naravno nista ne obavezuije ali ako se skupi dovoljan broj kandidata oni ce vam poslati ponudu. Ono ste ne vidite bez lupe( ali mislim bukvalno) je da je narudzbenica ugovor po kojem ce te placati 320,00 km godisnje sljedece 4 godine na njihovoj strnaici. Nesto bolje sam se osjecao kad sam saznao da nisam sam , nego da u BiH postoje jos 24000 firmi sa istim problemom.
Radi pod nekoliko imena, izmedju ostalih i pod ovom firmom:
BH TELEROOM doo

PDV broj: 2002 2426 0001
Hasana Brkića 30
71000 Sarajevo
Ima li vas jos koji su nekako rjesili ovaj problem?
panzer
Posts: 168
Joined: 02/06/2007 11:12

#3 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by panzer »

Zar oni još rade?? I navlače ljude.

Fazon je što je taj teleroom u talu sa advokatom Midhatom Kočom koji u ekspresnom roku naplatu dovodi do suda i dobija parnicu vrlo brzo.

Rješenje je da platiš za ovu godinu a za narednu da odkažeš ugovor.
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#4 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by MyCore »

Ugovor vazi 4 godine. i istekao je
Ove godien mi dolazi racun za petu godinu. Kako da otkazem, ako poslajem pismeno, vratice se jer ga nece primiti. Nervozan sam jebote
User avatar
gentoo
Posts: 3271
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by gentoo »

I sta sad.. Nisi citao a potpisao ?

Here's a hug

Image
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#6 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by MyCore »

Gento trazim rjesenje da se rjesim jebenih prevaranata. Pici dalje
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#7 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by amko76 »

gentoo wrote:I sta sad.. Nisi citao a potpisao ?

Here's a hug

Image
Haha super je smajli. :) I poruka također, sad će mu biti kriv sud, država, regija, kontinent...svi drugi osim njega. Zaposli pravnika s iskustvom.
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#8 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by Filter »

MyCore wrote:Gento trazim rjesenje da se rjesim jebenih prevaranata.
:roll: ako je istekao ugovor, a kazes da jeste. po kojem osnovu te mogu tuziti?
poslali su ti uplatnicu, valjda misle da ces opet naletiti.

ja bi poslao preporuceno pismo zahvale na saradnji i :)
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#9 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by MyCore »

POslali su fakturu ustvari, po ugovoru koji je istekao. Nemam vise primjerka ugovora, mislio sma da ovdje mozda ima neko sa istim problemom i da vidim kako ga je rjesio
Thanks anyway :)
Last edited by MyCore on 20/02/2012 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22790
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by drndalo »

Preporuceno pismo otkaza, obavezno i SA POVRATNICOM, i kopiju pisma uredno zavedenog i potpisanog u svojoj evidenciji ostaviti... Ostalo je onda do njih...
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#11 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by Wind »

Ne mogu da vjerujem da si nasjeo na ovakvu glupost....pogotovo ako je tekst ugovora isti kao na toj bloger stranici....hahahahaha....pa pročitajte samo tekst ugovora...pa to je strašno....

Dakle pravo razjasni na osnovu čega ti ponovo šalju račun, jer ne znamo kakav si ugovor potpisao. Nekad se napiše stavka da se ugovor automatski produžuje za novi period ukoliko predhodni nije otkazan. Možda idu na tu foru.

Za početak, piši otkaz ugovora.



EDIT:
eto, već su ti rekli...
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#12 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by talić »

Nema ugovora koji se ne može raskinuti tako da si ugovor koji je na 4 godine mogao raskinuti odmah kada si utvrdio da si prevaren i ne plaćati 4 godine nego samo 1 godinu ili ne plaćati ništa i osporiti ugovor na sudu kao prevarantski. Bez obzira što si potpisao ukoliko se više oštećenih osoba obrati sudu i ako se dokaže da je usmeno rečeno da je narudžbenica bila samo znak volje za saradnju a da je tek trebala uslijediti ponuda sud će ugovore proglasiti ništavnim i sankcionisati navedenu firmu za obmanu. Jednostavniji način je da platiš jednu godinu i da daš još 500 KM nekom kabadahiji da prebije vlasnika ili direktora. :lol:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#13 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by Miki123 »

Bez obzira što si potpisao ukoliko se više oštećenih osoba obrati sudu i ako se dokaže da je usmeno rečeno da je narudžbenica bila samo znak volje za saradnju a da je tek trebala uslijediti ponuda sud će ugovore proglasiti ništavnim i sankcionisati navedenu firmu za obmanu.
how yes no... i onda će se na nebu pojaviti duga i jednorog i poteći će med i mlijeko..
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#14 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by talić »

Miki123 wrote:
Bez obzira što si potpisao ukoliko se više oštećenih osoba obrati sudu i ako se dokaže da je usmeno rečeno da je narudžbenica bila samo znak volje za saradnju a da je tek trebala uslijediti ponuda sud će ugovore proglasiti ništavnim i sankcionisati navedenu firmu za obmanu.
how yes no... i onda će se na nebu pojaviti duga i jednorog i poteći će med i mlijeko..
Tako bi trebalo da bude jer je sud tu da štiti pravni sistem. Naravno ukoliko se prema prevarame te vrste bude odnosio kao prema prevarama mikrokreditinih organizacija onda ništa,.... pušiona...... :x
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#15 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by gaius »

ja sam u više navrata zbog prirode posla imao posla sa dotičnim prevarantima.. sve su to varijacije na bh teleroom, ptt-tel-štampa, ptt-telefonija isl.. jednom su u jednoj kompaniji na fol podvalili sekretarici da potpiše otpremnicu za navodno besplatne telefonske imenike (i da udari pečat - ljudi vole besplatne stvari) a onda je stigao račun na 15 hiljadarki... kad je pravnica zvala te prevarante na upit što bi neko plaćao 15 hiljada KM imenike tri operatora koji su besplatno dostupni na internetu dobila je odgovor tipa: "ih pa znate li gospođo koliko je nama vremena trebalo da to skinemo" :))

imali su oni i gore ugovore (tipa ugovorna kazna 100%).. jedino što smo uspjeli je oboriti ugovornu kaznu na kantonalnom sudu.. ja sam pokušavao oboriti i cijeli ugovor argumentirajući nedopuštenu kauzu zbog sitnog fonta.. ali to nije prošlo (iako bi prošlo da su kupci fizička lica jer ih štiti Zakon o zaštiti potrošača) iako se ni do danas nisam složio s tim.. riječ je očito o prevarantima ali je problem što sud nije mogao da skonta da prevara može postojati i u ugovorima u privredi bez obzira što se za ugovorne strane traži veći stepen pažnje..

postoji par načina na koje im možete nauditi:
1. odmah krivična prijava - iako tužilaštvo poslovično radi samo medijski eksponirane predmete i ono što mora (ubistva, krađe i sl.) - i to je nekakav pritisak
2. odmah prijava Upravi za indirektno oporezivanje.. jer u većini slučajeva ne prikažu izlazni PDV po tom računu pa im se onda i uprava navali na kosti.. a to je i krivično djelo.. meni je Uprava uvijek odreagirala na takve stvari i još me fino obavjeste šta su utvrdili :)
3. u parnici do koje će sigurno doći vidite je li ugovor sa vaše strane potpisalo ovlašteno lice.. ako nije, onda vas ugovor ne obavezuje, ako jeste onda, ako niste dobili imenik, tek u završnoj riječi argumentirajte da ni oni nisu svoju obavezu ispunili pa da ni vi niste dužni svoju (čl. 122. ZOO)...
4. i konačno ako izgubite, provjerite imaju li blokiranih računa i onda im na te blokirane račune uplatite svaku markicu (glavnicu, kamatu, troškove) jer će to otići njihovim povjeriocima a nemojte dopustiti da u izvršenju ode na neki drugi račun (npr. račun advokata).

i na kraju ultimativni savjet.. ljudi čitajte šta piše na papirima koje potpisujete.. jebem mu miša i kad kartu u cinema city kupite čitate šta na njoj piše... a onda kad pročitaš da ti takvi prevaranti nešto nude.. odmah šamarčinu od uha do uha.. bolje platiti prekršajnu kaznu nego račune ovim kriminalcima.. a kad dođete na sud za prekršaj onda nudite sudu da izvršite vjernu rekonstrukciju šamarčine..
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#16 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by MyCore »

Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru. Ugovor je istekao ali posto nemma primjerka kod sebe bojim se da nema neka klauzula o automatskom produzenju... Jos jedno pitanje, uz fakturu nisam dobio fiskalni racun, iskljucuje li to obavezu placanja?
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#17 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by Entropio »

.
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#18 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by shuma.ispod.pazuha »

MyCore wrote:Gento trazim rjesenje da se rjesim jebenih prevaranata. Pici dalje
care sta bi dalje :roll: ima li napretka ikakvog :-?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#19 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by udrch »

MyCore wrote:Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru. Ugovor je istekao ali posto nemma primjerka kod sebe bojim se da nema neka klauzula o automatskom produzenju... Jos jedno pitanje, uz fakturu nisam dobio fiskalni racun, iskljucuje li to obavezu placanja?
Nazovi poreznu upravu i raspitaj se da li je dotična firma fiskalni obaveznik..ako jesu račun nisi dužan platiti, jer po zakonu od 1.11. jedini validni račun je fiskalni (ukoliko je dotični obaveznik). Još im pošalji i inspekciju.

Ali opet svejedno, ja ne vidim razlog zašto bi ti nastavio da plaćaš nešto što ne želiš. Oni koliko znam i nemaju stalnu adresu, jedno vrijeme su bili prijavljeni u Prači negdje u nekoj privatnoj kući.

Ja se sjećam prije 4,5 godina kada su masovno varali..predstavlajli su se da su iz firme Telekom doo i nudili su ove besplatne imenike i besplatnu reklamu na njihovoj stranici telekom.ba ili nešto slično.
Meni su došle dvije djevojke u najvećoj gužvi, pitale koje šef i prezentirale mi to..sreća pa sam uzeo to lijepo pregledao i primjetio ova sitna slova koja su mi se odmah učinila šuhveli i rekao da ne mogu potpisati, jer nisam direktor..njima fol nejasno kako ne želim uzeti a džaba mi daju u promotivnom periodu..e onda sam se ja nasmijao i pitao gdje je navedeno dokad traji promotivni period i kako ću znati da nije istekao..
Na kraju sam ih doslovno istjerao iz firme..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#20 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by udrch »

http://www.infocentar.ba/

Mene niko ne bi natjerao da četiri godine plaćam ovo govno od reklame..ovo se i na sudu može oboriti, makar išao do Strazbura.

P.S. nemoj da se tješiš da ima 24000 onih koji su prevareni kao ti. Ovdje su oni unijeli podatke od toliko firmi koje su imali na meti i koje su pokušali prevariti..ja sam upravo pronašao svoju firmu sa nepotpunim i podacima od prije 4,5 godina kad su i dolazili kod nas..otprilike koliko sam ja prelistao, oni koji su nasjeli na prevaru imaju svoj logotip i ovu ofirnu reklamu..npr. http://www.infocentar.ba/firma.aspx?com ... =10&page=0

oni koji nisu nasjeli na prevaru oni nemaju istaknut logotip i reklamu :D : http://www.infocentar.ba/firma.aspx?com ... =10&page=0
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#21 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by StupskaBitanga »

Sama web stranica odaje da su neozbiljni i hoštapleri
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#22 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by vjesticanametli »

:-) nasla i ja svoju firmu bez reklame i logotipa ali nijedan podatak ne stima :D stoka bezobrazna
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#23 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by udrch »

vjesticanametli wrote::-) nasla i ja svoju firmu bez reklame i logotipa ali nijedan podatak ne stima :D stoka bezobrazna
Ako nađeš svoju firmu bez reklame i sa netačnim podacima to ti je na ovakvoj stranici najveća reklama..
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#24 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by poznanik »

MyCore wrote:Ja sam jedan od zrtava ovih prevaranata. fazon je sljedeci:
Dolazi simpaticna djevojka koja vam isprica o super povoljnoj reklami , objavi memoranduma , izdari CD-ova bla bla, ponudi narudzbenicu koju treba da potpisete, koja vasa naravno nista ne obavezuije ali ako se skupi dovoljan broj kandidata oni ce vam poslati ponudu. Ono ste ne vidite bez lupe( ali mislim bukvalno) je da je narudzbenica ugovor po kojem ce te placati 320,00 km godisnje sljedece 4 godine na njihovoj strnaici...
Ima li iko primjerak ove Narudžbenice da je postavi ovdje? Da li u njoj piše klauzula o njenom aktiviranju pod ovim uslovom - "ako se skupi dovoljan broj kandidata"?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#25 Re: Informativno Poslovni Centar Prevara !!!

Post by poznanik »

udrch wrote:
vjesticanametli wrote::-) nasla i ja svoju firmu bez reklame i logotipa ali nijedan podatak ne stima :D stoka bezobrazna
Ako nađeš svoju firmu bez reklame i sa netačnim podacima to ti je na ovakvoj stranici najveća reklama..
Taj broj firmi na ovoj stranici, čini mi se, predstavlja manipulaciju, obmanu potencijalnih kupaca njihovih usluga prikazivanjem lažnog stanja ugovorenih korisnika...
Post Reply