Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#101 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by BobRock28 »

Bloo wrote:
otvoren novi studio na ciglanama Share i mustre do sada moja raja zadovoljna

Gdje?
User avatar
mellysa
Posts: 1
Joined: 28/05/2011 23:36
Location: Sarajevo

#102 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by mellysa »

Image
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#103 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Urban B. »

imam namjeru da se tetoviram pa me zanima na sta najvise da obratim paznju prilikom odabira tattoo studia i sl?
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#104 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by _Gea_ »

Eto morala sam se registrovati samo zbog ove teme. Mene najvise zanima cijena tattoo studija u Sarajevu. Planiram uraditi svoju prvu tetovazu, za koju pretpostavljam da mi ne treba neki veliki majstor jer je jaaako jednostavna (crna silueta macke), pa mi je najbitnija higijena. E sad kolika bi cijena otprilike dosla za nesto ovakvo:
Image
Takodje planiram to uraditi na nesto diskretnijem mjestu pa ako neko ima prijedlog. Postoje li manje i vise riskantna mjesta? To cu naravno porazgovarati i sa tattoo majstorom ali volim koliko toliko upucena otici. Ja sam razmisljala iza uha, poput ovoga:
Image
Moze i ovdje:
Image
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#105 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Sookie McSue »

nemoj me pogrešno shvatiti (i nadam se da nisam u pravu), ali ako ti treba neko deseti, a posebno ljudi koje ne znaš niti si ih u životu vidjela predložiti gdje (tj. na kojem dijelu tijela) da se tetoviraš, meni to opasno sluti na tetoviranje radi furke i ništa drugo. ali ako već hoćeš savjet, ni slučajno se nemoj tetovirati na vratu ili bilo kojem vidljivom dijelu tijela ako misliš u životu raditi posao koji uključuje javne institucije, obrazovanje i sl.
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#106 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by _Gea_ »

@Sookie McSue da se tetoviram radi furke, ne bih to radila na nekom diskretnom mjestu kao sto vec rekoh da zelim, vec bih se istetovirala na udarnom mjestu kao sto je skapula, ruka, ledja i sl. :) Pitam ovdje za savjet one koji imaju iskustva, jer me zanima koja su mjesta rizicnija i osjetljivija na bol.
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#107 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Sookie McSue »

_Gea_ wrote:@Sookie McSue da se tetoviram radi furke, ne bih to radila na nekom diskretnom mjestu kao sto vec rekoh da zelim, vec bih se istetovirala na udarnom mjestu kao sto je skapula, ruka, ledja i sl. :) Pitam ovdje za savjet one koji imaju iskustva, jer me zanima koja su mjesta rizicnija i osjetljivija na bol.
u tom slučaju, super. Ali vjeruj mi da su leđa/lopatice mnogo diskretnija mjesta od ovih koje ti spominješ, barem u kontekstu radnog okruženja. A što se boli tiče, sve zavisi koliki ti je prag tolerancije. Generalno, najbolnija su područja sa najtanjom kožom (unutrašnja strana ruke, posebno nadlaktice, ili bedara) ili najbliža kostima (ručni i nožni zglobovi, rebra, kičma, prsti, stopala). Kao najmanje bolni važe nadlaktice, ramena, i općenito, dobro "potkožena" područja.
mene moje tetovaže nisu skoro nimalo boljele, čak sam mogla zaspati, da sam bila u malo udobnijem položaju :-D
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#108 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by muniza »

_Gea_ wrote:Eto morala sam se registrovati samo zbog ove teme. Mene najvise zanima cijena tattoo studija u Sarajevu. Planiram uraditi svoju prvu tetovazu, za koju pretpostavljam da mi ne treba neki veliki majstor jer je jaaako jednostavna (crna silueta macke), pa mi je najbitnija higijena. E sad kolika bi cijena otprilike dosla za nesto ovakvo:
Image
Takodje planiram to uraditi na nesto diskretnijem mjestu pa ako neko ima prijedlog. Postoje li manje i vise riskantna mjesta? To cu naravno porazgovarati i sa tattoo majstorom ali volim koliko toliko upucena otici. Ja sam razmisljala iza uha, poput ovoga:
Image
Moze i ovdje:
Image
Ko prvo, crne tetovaže sa pravilnim geometrijskim oblicima su najteže za raditi, i ove tvoje mačke skoro pa spadaju u tu grupu a drugo je da ti je ovo mjesto iza uha među najbolnijim tačkama. Šta god da radiš treba gledati da je što bolji majstor jer ti to ostaje za čitav život a i sekunda ti je kakvu boleščugu navući zbog loše higijene.
Također preporučujem "šare i mustre" na Ciglanama
User avatar
cek
Posts: 5065
Joined: 29/11/2010 22:37
Location: na zvucniku

#109 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by cek »

Dje je to na ciglanama,imal' kakva adresa :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#110 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by -LIBERO- »

Je l' istina da se ne preporucuje raditi tetovazu u periodu ljetnih dana zbog izlaganja tetovaza suncu i zbog znojenja dok je tetovaza jos svjeza???
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#111 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by alica.k »

-LIBERO- wrote:Je l' istina da se ne preporucuje raditi tetovazu u periodu ljetnih dana zbog izlaganja tetovaza suncu i zbog znojenja dok je tetovaza jos svjeza???
pa ne preporucuje se al ak ti je cejf niko ti ne brani.
mislim da isto se ne preporucuje na potamnjelu kozu od sunca....

ja cekam oktobar-novembar da radim drugu, posto sam fulila sad termin u februaru sto sam imala (u novom sadu kod onog momka sto predobro radi - la madre muerta) radi upale pluca :(
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#112 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by muniza »

-LIBERO- wrote:Je l' istina da se ne preporucuje raditi tetovazu u periodu ljetnih dana zbog izlaganja tetovaza suncu i zbog znojenja dok je tetovaza jos svjeza???
Tetovažu možeš gledati kao živu ranu, znači moraš je 2-3 sedmice paziti kako god okreneš. Ljeti je sigurno neugodnije i eventualno malo sporije zarasta ali da se ne radi to je smiješno. Dok ne zaraste nemoj je izlagati suncu, nemoj ići na bazen sa hlorisanom vodom i u biti je to to.
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#113 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by BobRock28 »

hoce li ba ko objaviti GDJE je ovaj novi tattoo studio na ciglanama?
User avatar
zonzisa
Posts: 1
Joined: 19/03/2010 08:54

#114 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by zonzisa »

raadio kod paje u skenderiji i brze bolje isao na korekture u mustre i sare ( na ciglanama ).
njih mogu samo preporuciti.

https://www.facebook.com/t.p.mustreisare
seka
Posts: 1
Joined: 25/07/2012 18:15

#115 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by seka »

Seka ponovo radi u Radicevoj 3 ."AVATAR TATTOO"
generation
Posts: 28
Joined: 11/03/2010 19:26

#116 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by generation »

Samo INKED CITY TATTOO - valterova
http://www.inked-city.net/
https://www.facebook.com/InkedCityTattoo

Sve samo pohvale za Dinu i Inked City. Nešto što je ovom gradu falilo jako dugo.

definitivno sam lojalan klijent još dok je ovaj salon bio u Ferhadiji
Bojan O. - generation:)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#117 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by pakica_ »

zonzisa wrote:raadio kod paje u skenderiji i brze bolje isao na korekture u mustre i sare ( na ciglanama ).
njih mogu samo preporuciti.

https://www.facebook.com/t.p.mustreisare
jos jedan zadovoljan klijent s' ove strane monitora :D
mirza i shex :thumbup:
b3lm1n
Posts: 3
Joined: 19/05/2014 22:59

#118 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by b3lm1n »

želio bih uraditi tetovažu sa datumom rođenja mojih roditelja, negdje na ručnom zglobu sa unutarnje strane, pa me zanima jel ima ko neku sličnu tetovažu i kod kojeg majstora je uradio?

nešto tipa ovo: http://24.media.tumblr.com/3d6a9647ae2d ... o1_500.jpg

p.s. dosta prijatelja je radilo kod cobera, kažu da je tip ok i da je higijena na visokom nivou :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#119 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by pakica_ »

b3lm1n wrote:želio bih uraditi tetovažu sa datumom rođenja mojih roditelja, negdje na ručnom zglobu sa unutarnje strane, pa me zanima jel ima ko neku sličnu tetovažu i kod kojeg majstora je uradio?

nešto tipa ovo: http://24.media.tumblr.com/3d6a9647ae2d ... o1_500.jpg

p.s. dosta prijatelja je radilo kod cobera, kažu da je tip ok i da je higijena na visokom nivou :)
ja sam uradila jedan datum kod shexa na ciglanama i prezadovoljna sam.. doduse nije na zglobu, al' eto :lol:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#120 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by pakica_ »

dupli
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#121 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Simply_Red »

Pozdrav svima. Zanima me ko zna uraditi tetovazu po mojoj zelji, ne da ono biram iz neke vec pripremljene ponude? Hvala
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#122 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Rosso »

Slicna stvar i mene zanima. Htio bi uraditi prvu tetovazu i nasao sam zanimljivih stvari na netu i sad da li mogu u neki tatoo studio otici sa slikom i reci: "Hocu to!" :D ili se rade iskljucivo neke tetovaze iz kataloga ili sta vec?
napalhame
Posts: 132
Joined: 05/03/2006 14:08
Location: Sarajevo

#123 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by napalhame »

https://www.facebook.com/groups/1603645853233491/

Ink Ba Tattoo studio Sarajevo ex JabINK


ili Cober Zenica samo cete se nacekati
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#124 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Rosso »

Hvala. Jel znas mozda adresu tog Ink ba?

EDIT: Našao.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#125 Re: Informacija: Tattoo Studio u Sarajevu??!

Post by Boemica »

Bloo wrote:Sve 4 uradila kod Paje u Skenderiji (na zalost)

otvoren novi studio na ciglanama Share i mustre do sada moja raja zadovoljna
Pa Zekane nisi mi rekla da imaš tetovaže.

Nego, haj da se oživi tema.

Gdje? Znam i ja za Cobera, neću u Zenicu :oops:
Kol'ko para? Nešto 10cm dužine sa 4cm visine.
Post Reply