INFO Magazin Arhiva

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Zelo_Jotka
Posts: 3
Joined: 16/01/2022 09:19

#1 INFO Magazin Arhiva

Post by Zelo_Jotka »

Pozdrav,

Otvaram ovu temu za sve one koji su zainteresirani što se tiče bilo kakvih informacija i materijala vezanih uz INFO Magazin, a posebno onih starijih izdanja. Naravno, ako netko ima CD/DVDove, može priložiti ovdje ako želi.

Svjestan sam da je ova tema već otvarana na ovom forumu prije nekih 8 godina, također kao i na forumu INFOa. Nažalost, tamo nema ništa ili samo ponešto uz hrpu starih linkova na kojima se ne nalazi više ništa.

Ono što mene zanima, a što nisam našao nigdje na Internetu jest, barem popis ili screenshot (ako ne CD .ISO file ili kakav već format) aplikacija/igara sa starih CDova, od CD-broja 13 pa do CD broja 33 recimo. Znači, to bi bilo razdoblje dijelom 2000te godine pa do nekoliko brojeva iz 2002e.
Imam kod sebe 5 starih CD brojeva koji su kopirani/sprženi sa kojih se nažalost više ništa ne može pročitati-čita ih kao prazne, 13, 18 i još tri (ne znam koji su brojevi, no znam da sadrže redom: 1. CD StarWars: Galactic Battlegrounds, 2. CD Startopia, 3. CD The Stronghold) za koja vjerujem da su brojevi također u razdoblju 2000-2002, pa me živo zanima šta ti diskovi sve sadrže.

Eto, još jednom, ako netko ima bilo kakvih informacija ili materijala (CD/DVD) može priložiti ovdje, za sve one koji traže takvo što, poput mene.

Hvala unaprijed.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#2 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Quaresma »

Ja i dan danas trazim onaj broj gdje su recenzirali prvi Google Nexus.


Ja imam negdje nekih cd.ova od infa, imam i nekih casopisa koje sam uspio sacuvati od matere da ih ne baci.

Znam zasigurno da imam brojeve gdje su glavna tema windows 8, windows phone, prvi galaxy note.

Da sam znao ko dijete sta nas ceka u buducnosti, cuvao bih ja puno bolje ove stvari.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by semirsar »

Quaresma wrote: 16/01/2022 22:02 Ja i dan danas trazim onaj broj gdje su recenzirali prvi Google Nexus.


Ja imam negdje nekih cd.ova od infa, imam i nekih casopisa koje sam uspio sacuvati od matere da ih ne baci.

Znam zasigurno da imam brojeve gdje su glavna tema windows 8, windows phone, prvi galaxy note.

Da sam znao ko dijete sta nas ceka u buducnosti, cuvao bih ja puno bolje ove stvari.
cuvao i ja do lane, kad ih bacih, sve komplet, svi casopisi i svi CD-i... najljepse je sto sam ih iznio u momentu kad su komunalci prolazili, uze mi momcina sve kese i momacki ih zafrljaci u drobilicu... zasto najljepse, pa zato sto znam da ovo cita onaj harambasa iz Vogosce koji je dolazio da ih uzme jer sam ih poklanjao, a on mi veli, stari, uzmem ja ovo sve ali samo ako ces me s njima vratiti u Vogoscu.
A sto se tice onog foruma... skoro svi cd-i su moji bili, licno ih postavio iz svoje sehare :mrgreen:
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#4 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by caseytron »

Zelo_Jotka wrote: 16/01/2022 09:42 Pozdrav,

Otvaram ovu temu za sve one koji su zainteresirani što se tiče bilo kakvih informacija i materijala vezanih uz INFO Magazin, a posebno onih starijih izdanja. Naravno, ako netko ima CD/DVDove, može priložiti ovdje ako želi.

Svjestan sam da je ova tema već otvarana na ovom forumu prije nekih 8 godina, također kao i na forumu INFOa. Nažalost, tamo nema ništa ili samo ponešto uz hrpu starih linkova na kojima se ne nalazi više ništa.

Ono što mene zanima, a što nisam našao nigdje na Internetu jest, barem popis ili screenshot (ako ne CD .ISO file ili kakav već format) aplikacija/igara sa starih CDova, od CD-broja 13 pa do CD broja 33 recimo. Znači, to bi bilo razdoblje dijelom 2000te godine pa do nekoliko brojeva iz 2002e.
Imam kod sebe 5 starih CD brojeva koji su kopirani/sprženi sa kojih se nažalost više ništa ne može pročitati-čita ih kao prazne, 13, 18 i još tri (ne znam koji su brojevi, no znam da sadrže redom: 1. CD StarWars: Galactic Battlegrounds, 2. CD Startopia, 3. CD The Stronghold) za koja vjerujem da su brojevi također u razdoblju 2000-2002, pa me živo zanima šta ti diskovi sve sadrže.

Eto, još jednom, ako netko ima bilo kakvih informacija ili materijala (CD/DVD) može priložiti ovdje, za sve one koji traže takvo što, poput mene.

Hvala unaprijed.
Ja prije nekoliko godina prodao liku oko 120. brojeva. CDove jos imam negdje arhivirane, ako ih pronadjem tvoji su
Zelo_Jotka
Posts: 3
Joined: 16/01/2022 09:19

#5 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Zelo_Jotka »

caseytron wrote: 16/01/2022 22:52 Ja prije nekoliko godina prodao liku oko 120. brojeva. CDove jos imam negdje arhivirane, ako ih pronadjem tvoji su
Odlično, još bolje ako bi se radilo o onim CD brojevima koje tražim. Što se mene osobno tiče, meni je dovoljan popis aplikacija s CDova, ili još bolje screenshot (radi sučelja da se prisjetim).
No svejedno, bilo bi dobro postaviti te CD/DVDove koliko ih god ima na archive.org recimo. Tamo sam tražio da li ima koji broj postavljen, ali nigdje ništa.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#6 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by caseytron »

Zelo_Jotka wrote: 17/01/2022 01:14
caseytron wrote: 16/01/2022 22:52 Ja prije nekoliko godina prodao liku oko 120. brojeva. CDove jos imam negdje arhivirane, ako ih pronadjem tvoji su
Odlično, još bolje ako bi se radilo o onim CD brojevima koje tražim. Što se mene osobno tiče, meni je dovoljan popis aplikacija s CDova, ili još bolje screenshot (radi sučelja da se prisjetim).
No svejedno, bilo bi dobro postaviti te CD/DVDove koliko ih god ima na archive.org recimo. Tamo sam tražio da li ima koji broj postavljen, ali nigdje ništa.
Ma ako ih nadjem javim ti se i halal bilo
User avatar
Eldo__
Posts: 60
Joined: 19/10/2018 11:10

#7 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Eldo__ »

Nisam siguran da li imam 2000-2002 god, al imam na tavanu nabacano info, hacker, pcplay i sl novine a trebalo bi biti CD ili DVD od njih.

To se furalo svaki mjesec dok je dial-up bio.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#8 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by hopi »

E imam i ja dosta info magazina kući, možda period 2008 pa par godina da sam kupovao. Tj njega sam počeo kupovati kada je hrvatski hacker prestao izlaziti, što se desilo bez najave ikakve ako se nja dobro sjećam,a to je moglo biti 2007 možda.
CD onih I nemam više, mislim da sam ih bacio.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#9 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Quaresma »

Ljudi ne bacajte, evo ja cu ih uzeti :)
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#10 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by semirsar »

vjeruj, sad mi zao sto bacih CD-e, bilo bruka nekakvijeh trial igrica pa se upalim i na netu trazim full narodnu verziju tih igrica pa rokaj do zore... na pos'o dodjem k'o zombi, ne znam 'sam pos'o il' tek dos'o :mrgreen:
Zelo_Jotka
Posts: 3
Joined: 16/01/2022 09:19

#11 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Zelo_Jotka »

semirsar wrote: 17/01/2022 20:07 vjeruj, sad mi zao sto bacih CD-e, bilo bruka nekakvijeh trial igrica pa se upalim i na netu trazim full narodnu verziju tih igrica pa rokaj do zore... na pos'o dodjem k'o zombi, ne znam 'sam pos'o il' tek dos'o :mrgreen:
:lol:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#12 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by burekodsira »

sjećam se cda na kom je bila prva verzija pjesme mahir i alma od glavonje :D
mislim da sam vremenom sve cdove pobacao (kao i sve ostale cdove da ne skupljaju prašinu) ali ostavio sam časopise maksuzije za buduća pokoljenja... ako ih ko od ukućana u međuvremenu nije bacio :zoka:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13 Re: INFO Magazin Arhiva

Post by Qler »

Ja mislim da još imam negdje CDove. Pun spindle onaj
Post Reply