Influenceri?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#51 Re: Influenceri?

Post by uglavnomja »

kad bi se skinula sa stikli i bez "uvucenog" stomaka bila bi bure bukvalno


bolje stoji lambo esku :oops:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#52 Re: Influenceri?

Post by bitanga_sa_otesa »

uglavnomja wrote:kad bi se skinula sa stikli i bez "uvucenog" stomaka bila bi bure bukvalno
drobulja,ruzna ko porez... :run:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#53 Re: Influenceri?

Post by uglavnomja »

bitanga_sa_otesa wrote:
uglavnomja wrote:kad bi se skinula sa stikli i bez "uvucenog" stomaka bila bi bure bukvalno
drobulja,ruzna ko porez... :run:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#54 Re: Influenceri?

Post by krofnaa* »

dosta ovih influenserki su ustvari skupocjene prostitutke, a zarađuju između 1-10k dolara za noć. neke pronađu i sponzore koji ih finansiraju i po nekoliko godina dok im ne dosadi.

posebno ove lajfstajl, yoga djevojke, fitness djevojke i modeli po zanimanju. pa niko ne živi od have, posebno ne u luksuznim stanovima na lukszuznim lokacijama.

http://www.projectcasting.com/news/favo ... rostitute/
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#55 Re: Influenceri?

Post by Ironman_88 »

Meni općenito nije jasno koliko nisko mišljenje moraš imati o sebi da ti je neki influencer centralna figura u životu, da na neku osobu sa interneta gledaš kao na nekog gurua koji je izmislio sve i da bez njegovih instrukcija ne može ništa - da čekaš da ti on kaže kako da se oblačiš, ponašaš, šta da jedeš, koju šminku da nosiš, gdje da izlaziš, s kim da se zabavljaš itd. Narcisti, sponzoruše i ljudski odron su mladima vodić kroz život.
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#56 Re: Influenceri?

Post by Truba »

ne idem na imbex to je antihrvatski sajt :mrgreen:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#57 Re: Influenceri?

Post by apsidejzi »

Vector_dum wrote:Meni samo nije jasno kako neko moze biti influenser na instagramu?

To je platforma koja funkcionise po sistemu : objavi sliku, daj lajk i da prodje story objava..

Nema logike.
Ne kontam ni ja al jbg... Zato smo siromasni.
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: Influenceri?

Post by Truba »

daću ti sobu u hotelu ali moraš dati pice mojim konobarima :D i meni
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#59 Re: Influenceri?

Post by mousstapha »

Influenseri na drustvenim mrezama su postali vazni oglasivacima ne zato jer se radi o osobama koje su poznate u cijelom svijetu. Iako je naravno veci reach, veca zarada. Mislim da je mnogo bitniji taj mikro svijet koji uspiju izgraditi. Primjeri koji mi padaju na um kod nas su Pajina kcerka Dunja i Erna Saljevic. Vecina raje koja to prati su zene u vjerovatno njihovim godinama. Pretpostavljam da se ta uticajnost moze izmjeriti ekonomskim parametrima. Isprobaj sminku, reci da je dobra, na kraju ce neko valjda kupit. Inace, Instagram nije samo slika, story... I Live Video je jako popularan. Druga je stvar ko to gleda. :D

Ja samo ponekad uletim. :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3267
Joined: 28/01/2012 11:38

#60 Re: Influenceri?

Post by kamberovica polje »

Jedva čekam da asteroid rokne u ove planetu i da proizvede nuklearnu zimu jedno 1000 godina kako bi pokrepavali svi ti "influenceri" zajedno s rakom zvanim kardashian a i mi zajedno s njima. Jebo ti pas mater, pa zar ima toliko mentalnih bolesnika da su od ove skupine degenerika napravili milionere pa to neću nikad shvatit. Vrhunac gluposti je bio kaf su ljudi donirali jednoj od onih kardashian kurvi da može postat prvi self made milijarder. :roll:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#61 Re: Influenceri?

Post by mousstapha »

sherbett wrote:
mousstapha wrote:Influenseri na drustvenim mrezama su postali vazni oglasivacima ne zato jer se radi o osobama koje su poznate u cijelom svijetu. Iako je naravno veci reach, veca zarada. Mislim da je mnogo bitniji taj mikro svijet koji uspiju izgraditi. Primjeri koji mi padaju na um kod nas su Pajina kcerka Dunja i Erna Saljevic. Vecina raje koja to prati su zene u vjerovatno njihovim godinama. Pretpostavljam da se ta uticajnost moze izmjeriti ekonomskim parametrima. Isprobaj sminku, reci da je dobra, na kraju ce neko valjda kupit. Inace, Instagram nije samo slika, story... I Live Video je jako popularan. Druga je stvar ko to gleda. :D

Ja samo ponekad uletim. :lol:
Ma Dunja nije influencer.. ona nesto tu i tamo.. ugl ima price i ona je youtuber

Primjer influencerice one prave dziberske je Hana Hadziavdagic. Ja mislim da ona di god dodjr i sjedne kaze stavim te na story, daj sve dzaba. Tako i bude. Usput kao prodaje neku pricu ispunjene produhovljene zene koja je ostvarena ugradnjom walk in ormara i sa 1000 pari cipela i naravno svi joj zavide al ona je turbo jaka nedodirljiva stjena kojoj ljubomorne duse mogu da puse.. a istovtemeno jasno daje do znanja koliko je puna kompleksa.

E to ti je influencer.

A ne Dunja.. Dunja je extra zabavna
Ma ne znam sta sad Dunja tacno objavljuje, ali eto ima mogucnost da uzme neki proizvod za zene i izreklamira ga. Influenser/uticaj u tom smislu da se neko odluci kupiti taj proizvod. Biti influenser nije samo po sebi ni negativno ni pozitivno.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#62 Re: Influenceri?

Post by dobar osjecaj »

Sinoć sam nabasala na članak o smrti neke dvadesetogodišnje IG influenserke iz Australije. Smrt pod sumnjivim okolnostima na jahti u vlasništvu nekog Meksikanca. Nakon što je objavljena vijest o njenoj smrti, ispod njenih objava na IG pišu se isti negativni komentari/nagađanja o njenom stilu života, kakvi se mogu čitati i na ovoj temi paušalno o svim ljudima koji se bave tom vrstom oglašavanja.
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#63 Re: Influenceri?

Post by BajramBarecula »

http://tagthesponsor.com

eto dje i kako i cime se bave pojedine influencerke i instagram modeli
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#64 Re: Influenceri?

Post by japin_mutapi »

je li influenser i trendseter isto
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#65 Re: Influenceri?

Post by Pryda »

Milion pregleda na yt = 700-800 eura od googla za reklamu + sto sponzor daje.
Ko ima milion pregleda po videu od sponzora dobije 1000-10 000 eura za promociju proizvoda. Zasto? Zato sto je target audience vec tu i ne iziskuje im dodatne troskove, bas efektivan i efikasan nacin marketinga, tj. ne gube vrijeme i jos je jeftino. Npr proizvodjaci sminke nadju neku youtuberku koja vazi o sminci, daju joj puder i sutradan xy cura koje prate taj vaz kupe tacno taj puder..
Nesto slicno je i za instagram. Moze se od tog fino zivjet :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#66 Re: Influenceri?

Post by triconja »

Pryda wrote:Milion pregleda na yt = 700-800 eura od googla za reklamu + sto sponzor daje.
Ko ima milion pregleda po videu od sponzora dobije 1000-10 000 eura za promociju proizvoda. Zasto? Zato sto je target audience vec tu i ne iziskuje im dodatne troskove, bas efektivan i efikasan nacin marketinga, tj. ne gube vrijeme i jos je jeftino. Npr proizvodjaci sminke nadju neku youtuberku koja vazi o sminci, daju joj puder i sutradan xy cura koje prate taj vaz kupe tacno taj puder..
Nesto slicno je i za instagram. Moze se od tog fino zivjet :thumbup:
Jest, u pravu si ali jaro ne more latifa iz kalesije da se time bavi jer za to treba par stvari koje ta i nema. Nije ovdje tema tih par koji su se probili (vecina zato sto su prvi poceli to), nego je fazon da svaka susa to ganja.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#67 Re: Influenceri?

Post by Better Man »

sherbett wrote:
mousstapha wrote:Influenseri na drustvenim mrezama su postali vazni oglasivacima ne zato jer se radi o osobama koje su poznate u cijelom svijetu. Iako je naravno veci reach, veca zarada. Mislim da je mnogo bitniji taj mikro svijet koji uspiju izgraditi. Primjeri koji mi padaju na um kod nas su Pajina kcerka Dunja i Erna Saljevic. Vecina raje koja to prati su zene u vjerovatno njihovim godinama. Pretpostavljam da se ta uticajnost moze izmjeriti ekonomskim parametrima. Isprobaj sminku, reci da je dobra, na kraju ce neko valjda kupit. Inace, Instagram nije samo slika, story... I Live Video je jako popularan. Druga je stvar ko to gleda. :D

Ja samo ponekad uletim. :lol:
Ma Dunja nije influencer.. ona nesto tu i tamo.. ugl ima price i ona je youtuber

Primjer influencerice one prave dziberske je Hana Hadziavdagic. Ja mislim da ona di god dodjr i sjedne kaze stavim te na story, daj sve dzaba. Tako i bude. Usput kao prodaje neku pricu ispunjene produhovljene zene koja je ostvarena ugradnjom walk in ormara i sa 1000 pari cipela i naravno svi joj zavide al ona je turbo jaka nedodirljiva stjena kojoj ljubomorne duse mogu da puse.. a istovtemeno jasno daje do znanja koliko je puna kompleksa.

E to ti je influencer.

A ne Dunja.. Dunja je extra zabavna
Ma, Hana je prava malograđanska papanka, koja misli da je nešto postigla u životu i da je bitna faca, a u stvari je obična glupača bez dvije čiste u glavi, tj. bez mozga.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#68 Re: Influenceri?

Post by Better Man »

славянин wrote: Jao pa ni stapom od dva metra , razumijem da je ljepota u oku posmatraca al sta je ovo :-) lici na jeftinu prostitutku...
Pa i jeste jeftina prostitutka bez mozga.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#69 Re: Influenceri?

Post by Niemand »

Ma vala sve je to suplja, ljudi ih ko biva ne shvataju, ne kontaju kako su poznati, bogati i bla bla bla.. a ipak ih gledaju i klikaju na objave. I ova plavusa, sto je gluplja i iritantnija ljudi ce vise klikati da jos jednom napisu komentar kako je glupa, debela i iritantna. Svejedno je jel gledas video jer ti je kul il odron, dokle god ga gledas. A ona svakako zaradi.

Veca je misterija sta nas tjera uopste da gledamo druge ljude kako pokazuju sta su taj dan jeli, kupili il kako ciste kucu il neku jos goru glupost. Al dobro, ljudi smo.. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#70 Re: Influenceri?

Post by MarlboroGold »

To je farma/Big Brother sindrom - samo drugačije upakovano.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#71 Re: Influenceri?

Post by japin_mutapi »

to je jedna vrsta grupne psihoterapije u kojem ljudi bjeze, makar i na kratko, iz svojih bijednih, usranih, promasenih zivota u neki drugi zivot bolji i ljepsi
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#72 Re: Influenceri?

Post by alibaba_i_30_godina »

Ljudi pronašli način kako da brzo zarade velike količine novca i to maksimalno koriste. A što da ne?! Druga je stvar što će se normalan svijet i već karakterno izgrađene osobe smijati takvim stvarima, ali uvijek će biti onih koji slijede takve ljude, oponašaju i žele biti kao oni, a to je u konačnici cilj kompanijama čije proizvode reklamiraju ovi influenceri.

Na kraju dobro svakom osim roditeljima ovih curica, a često i dječaka, koji plaćaju za sve te gluposti.

Ali eto, evoluirali smo, novi vid marketinga. Nekad je to bilo isključivo preko magazina, a sada preko telefona i instagrama.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#73 Re: Influenceri?

Post by Boemica »

Koga iz Bosne biste smatrali influencerom?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#74 Re: Influenceri?

Post by belfy »

sve i jednog politicara koji se svakodnevno pojavljuje da prica gluposti. samo sto ovi drugi influenceri pricaju druge gluposti...

i jedni i drugi dobiju sve placeno, pricaju gluposti da bi reklamirali nesto sto nece pomoci nikome, a pri tome jos raja glasa za njih.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#75 Re: Influenceri?

Post by mayab »

belfy wrote:sve i jednog politicara koji se svakodnevno pojavljuje da prica gluposti. samo sto ovi drugi influenceri pricaju druge gluposti...

i jedni i drugi dobiju sve placeno, pricaju gluposti da bi reklamirali nesto sto nece pomoci nikome, a pri tome jos raja glasa za njih.
ja bih tu dodao i sve "vjerske djelatnike"
Post Reply