Infekcija uha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#1 Infekcija uha

Post by Autobus »

Pozdrav,

nažalost patim od infekcije uha i treba mi savjet. Otišao sam doktoru, dao mi je kapi, antibiotike i to je to. Niti mi je rekao šta će biti, niti kako će ići proces oporavka (još su mi ironično rekli 'baš si našao momenat da dođeš').

Prošlo je 4 dana, uho je još uvijek nateknuto (iza uha, pored kosti), bol u uhu konstantna, nešto bijelo imam u uhu (ne znam je li gnoj ili od kapi) i imao sam 2 puta povišenu temperaturu.

Ako ima neko ko je svjež sa ovim problemom, molim za savjet. Ne znam jel' sve ide svojim tokom, nekako mi čudno da nema promjene u 4 dana...

Hvala..
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#2 Re: Infekcija uha

Post by cucamonga »

imao sam ja deveranciju sa tim i zavrsilo je 2x operativno sa tezom invazijom...

moras da loces antibiotike koliko god je to moguce - kad je upala i kad je gnoj vec znaci da se otvorila rana i vec imas leziju burazeru... ono sto su meni radili dok sam bio na tretmanu je ispiranje destilovanom vodom mlakom medjutim problem je sto ti ne znas do koje je mjere ta upala dosla pa da ti to neko uradi.

medjutim ja bih savjetovao ukoliko je moguce ikako da isperes sitnim mlazom sterilnom toplom destilovanom vodom i time otvoris put aeraciji lezije odnozno prozracivanju lezije i nikako ali bas nikako ne zatvaraj ranu mastima i ostalim kvaziantibioticima koji zacepljavaju uho...

kombinacijom dakle sterilne vode po mogucnosti dezinfikcijskog sredstva blagog dejstva i da pokusas to da isperes blago sa osjecajem i ne velikim mlazom....

jebeno je to.... mijesa se sa centrom za ravnotezu mozdanim likvorom i svasta je u opasnosti....

dakle vidi s nekim da ti izvrsi ispiranje po mogucnosti nekim blagim dezinficijensom antibakterioloskog dejstva i jaaaaaaaaaaako njezno susenje i aeraciju uha....
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#3 Re: Infekcija uha

Post by Autobus »

Što me utješi, odoh se upucati :-D

Prvo ću sutra ujutro u dom zdravlja na pregled, da vidim šta će mi reći. Nadam se da će biti pozitivnija.
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#4 Re: Infekcija uha

Post by Autobus »

A rekoh ti, ne znam je li gnoj. Da li je moguće da su se kapi stvrdnule unutar uha? Kada pomjeram uho, osjetim da se napravi otvor, kada prestanem pomjerati, vrati se u začepljeno stanje?

Nekako mi ne izgleda kao gnoj, niti smrdi..
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#5 Re: Infekcija uha

Post by otherside »

ako je upala vanjskog uha (slusnog kanala) to boli katastrofa ali prodje za oko 7 dana.
sebi ces najbolje pomoci tako sto ces piti analgetike i spasiti se bola a ukapavaj te kapi i ostalo sto ti je orl preporucio.
ja sam uzimala analgin 2-3 puta dnevno, sve skupa trajalo oko 7 dana i proslo kao da nikad nista nije ni bilo.
stavljala sam neke antibiotske masti u uho i kapi po preporuci ljekara, spec.orl.
boljelo me je i kad pricam, jedem,...svaki put kad otvorim usta bol se sirila na celjusni zglob. uh, znam kako ti je :roll:
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#6 Re: Infekcija uha

Post by Autobus »

otherside wrote:ako je upala vanjskog uha (slusnog kanala) to boli katastrofa ali prodje za oko 7 dana.
sebi ces najbolje pomoci tako sto ces piti analgetike i spasiti se bola a ukapavaj te kapi i ostalo sto ti je orl preporucio.
ja sam uzimala analgin 2-3 puta dnevno, sve skupa trajalo oko 7 dana i proslo kao da nikad nista nije ni bilo.
stavljala sam neke antibiotske masti u uho i kapi po preporuci ljekara, spec.orl.
boljelo me je i kad pricam, jedem,...svaki put kad otvorim usta bol se sirila na celjusni zglob. uh, znam kako ti je :roll:
Super si opisala, jeste, upala vanjskog uha je u pitanju, sad mi reče ljekar opće prakse u domu zdravlja.

Vidjet ću da danas odem do specijaliste za svaki slučaj, ili pričekam dan-dva. Nije problem što me boli, već što nemam pojma da li oporavak ide svojim tokom. Pitao sam i ljekara u domu zdravlja, međutim ona nema blage veze o upali uha, jer mi nije odgovorila ni na jedno pitanje, osim što je prevela nalaz specijaliste (naziv oboljenja tačnije)...

Hvala na odgovoru, nadam se da će i mene proći zauvijek :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#7 Re: Infekcija uha

Post by otherside »

Autobus wrote:
otherside wrote:ako je upala vanjskog uha (slusnog kanala) to boli katastrofa ali prodje za oko 7 dana.
sebi ces najbolje pomoci tako sto ces piti analgetike i spasiti se bola a ukapavaj te kapi i ostalo sto ti je orl preporucio.
ja sam uzimala analgin 2-3 puta dnevno, sve skupa trajalo oko 7 dana i proslo kao da nikad nista nije ni bilo.
stavljala sam neke antibiotske masti u uho i kapi po preporuci ljekara, spec.orl.
boljelo me je i kad pricam, jedem,...svaki put kad otvorim usta bol se sirila na celjusni zglob. uh, znam kako ti je :roll:
Super si opisala, jeste, upala vanjskog uha je u pitanju, sad mi reče ljekar opće prakse u domu zdravlja.

Vidjet ću da danas odem do specijaliste za svaki slučaj, ili pričekam dan-dva. Nije problem što me boli, već što nemam pojma da li oporavak ide svojim tokom. Pitao sam i ljekara u domu zdravlja, međutim ona nema blage veze o upali uha, jer mi nije odgovorila ni na jedno pitanje, osim što je prevela nalaz specijaliste (naziv oboljenja tačnije)...

Hvala na odgovoru, nadam se da će i mene proći zauvijek :)
sretno :) meni je analgin najvise pomogao da prezivim tih 7 dana :D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#8 Re: Infekcija uha

Post by yellow cat »

kapi otol h su zakon za upalu uha.. ja sam ih koristila za upalu bubnjića uha i pomogle su mi.
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#9 Re: Infekcija uha

Post by Opal_89 »

Jao koja bol... nocas me nekad u snu zasvrbilo uho i ja da se pocesem napravim, vjerovatno, neki vakum...onda je pocelo postepeno boljeti :sad: Popla dva analgina od jutros, boli me lijeva vilica, dio vrata, obraza, uho. Imam OtolH kapi, ali pise da ne smije ako je ostecen bubnjic, a ja ne znam je li mi ostecen bubnjic ili sta? Neki lijek dok ne krenem doktoru? :sad:
Post Reply