Indigo djeca

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

amarce
Posts: 192
Joined: 02/09/2006 00:31

#26

Post by amarce »

Najbolje ce biti kada dode 21.12.2012 i nedesi se nista :D
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#27

Post by _STOKA_OD_OKA »

Skyfox wrote:Meni je to postalo zanimljivo prije par godina kad je jedan moj rodak u nekoj udruzi ne sjecam se imena tretirao ljude bioenergijom. Pokretima i nekim tehnikama salje pozitivnu energiju, nemora bit u istoj prostoriji sa tom osobom. Kad sam vidio koliko mu se ljudi obrati i plati :shock: i jos u poslijeratno vrijeme. Znam covijeka nije neki sarlatan da se zajebava. Kolegica od stare na poslu pati od bolava u ledima godinama doslo dotle da se nije mogla sagnut da pertle zaveze, dode ona kod mog rodaka (ja gledao) nakon 15min skoci sa stola ko oparena, poce plakat... saginje se normala, neki me trnci prosli, sta je bilo nemam pojma...
pa daj nam broj telefona tvog rodzaka, pa da ga nazovemo pa da vidimo o cemu se radi, da ne bude zabune i sl.

pozdrav
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#28

Post by Rania »

Meni je ova tema itekako intrigantna.
Odoh potraziti knjigu.
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#29

Post by penzioner »

Odlična tema. Čak i mene interesuje.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#30

Post by Skyfox »

http://www.teledisk.hr/rubrika.php?cat=3&id=30

http://www.sirion.hr/knjizara-02.aspx

Linkovi gdje se knjige mogu nabaviti u HR, na prvom se moze naruciti online
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#31

Post by Skyfox »

_STOKA_OD_OKA wrote:
Skyfox wrote:
pa daj nam broj telefona tvog rodzaka, pa da ga nazovemo pa da vidimo o cemu se radi, da ne bude zabune i sl.

pozdrav
Ne bavi se vise s tim zbog starosti...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#32

Post by Skyfox »

Prema Marc-Alainu de Scampu
"Neki autori toj pojavi pristupaju sa strogim kritičkim i znanstvenim odmakom. Jedan od najčešćih prigovora je svakako da to nije nova pojava i da je oduvijek bilo čudesne i neobične djece. Sjetimo se samo Budhe Gautame ili sv. Tereze iz Lisieuxa. Prvo je indigo dijete nedvojbeno bio Krišna, koji se rodio u Brindavanu u Indiji 2000. godina prije Krista. Cijelo mu je tijelo bilo u toj plavoj boji indiga, a tako su ga prikazivali i svi kasniji umjetnici. Dobre, blage i samilosne djece ima posvuda i u svim naraštajima. "

http://www.indigo-svijet.hr/magazin/sad ... udenje.htm
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#33

Post by Skyfox »

"Na svijetu danas navodno postoji oko 15 do 20 milijuna Indigo djece svrstanih u pet generacija. Prva se generacija pojavila pedesetih godina 20. stoljeća. Osjećali su se drugačije, kao da ne pripadaju obitelji, kao da su rođeni u krivo vrijeme na krivom mjestu. Osamdesetih se godina javila treća generacija čijim karakteristikama pak dominiraju slab energetski omotač, podložni su utjecajima i često imaju dijagnosticiran hiperaktivni poremećaj.

Prelaskom u novi milenij pojavila se peta generacija Indigo djece kod koje je nestalo hiperaktivnosti, a izražena je osjećajnost i povučenost, pa čak i sklonost autizmu. Upravo se zato sve više javljaju institucije koje prihvaćaju Indigo djecu i smišljaju načine kako im pomoći u prilagodbi. Najčešće su to terapije bojom, glazbom i slično, budući da se radi o darovitoj djeci kojoj treba pomoć pri izražavanju.

Autori Wendy Chapman i Lorri Johnson govore o još naprednijoj generaciji Indigo djece koju nazivaju Kristalnom, a njihova je teorija da se zapravo radi o djeci koja boluju od autizma. Slikovito su ih dočarali kao hodajuće antene koje upijaju sve psihičke, fizičke, emotivne, elektromagnetske i ostale vibracije koje nas okružuju, kao djecu uronjenu u beskrajni ocean mirisa, zvukova, boja i emocija, a jedina im je zaštita ona mentalna. Zato se povlače u svoj unutarnji svijet fiksirajući se na jedan objekt ili aktivnost, dok sve drugo nestaje. Autizam je tako Kristalnoj djeci očajničko sredstvo samozaštite izuzetno ranjivog senzibiliteta.

Budući da se o tom poremećaju ne zna mnogo i budući da stručnjaci ne uspijevaju doprijeti do autistične djece, nije isključena ni ova mogućnost.

U Hrvatskoj postoji udruga koja se zove Indigo kristalni most te pomaže djeci u kreativnom razvoju. Osim toga, cilj im je otkriti nove dijagnostičke i terapijske pristupe koji bi pomogli u osvjetljavanju svijeta Indigo i Kristalne djece.

Primjera zapanjujućeg ponašanja neobične djece oko nas ima bezbroj, a pravu je granicu između neobičnog i indigo teško povući. To će nam još uvijek ostati tajna budući da su samo rijetki obdareni sposobnošću da vide boje aure. Nama, ostalima, preostaje jedino čekati i učiti od onih pametnijih – djece."
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#34

Post by Skyfox »

User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#35

Post by Jara »

A šta kažu knjige, znaju li indigo djeca da su indigo djeca?
Kakve veze ima ova tema sa zdravljem? Više mi je za "na rubu znanosti". :-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#36

Post by Skyfox »

Citao sam teme na ovom pdf i kliknuo new topic, dakle slucajno. Nema neke veze sa zdravljem... :)
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#37

Post by _STOKA_OD_OKA »

Skyfox wrote:
Ne bavi se vise s tim zbog starosti...
pa koliko to on ima godina, pa se ne moze time baviti >55??

pozdrav
Sedam Patuljaka
Posts: 19
Joined: 01/03/2007 16:32
Location: sarajevo

#38

Post by Sedam Patuljaka »

Skyfox wrote:Prema Marc-Alainu de Scampu
"Neki autori toj pojavi pristupaju sa strogim kritičkim i znanstvenim odmakom. Jedan od najčešćih prigovora je svakako da to nije nova pojava i da je oduvijek bilo čudesne i neobične djece. Sjetimo se samo Budhe Gautame ili sv. Tereze iz Lisieuxa. Prvo je indigo dijete nedvojbeno bio Krišna, koji se rodio u Brindavanu u Indiji 2000. godina prije Krista. Cijelo mu je tijelo bilo u toj plavoj boji indiga, a tako su ga prikazivali i svi kasniji umjetnici. Dobre, blage i samilosne djece ima posvuda i u svim naraštajima. "

http://www.indigo-svijet.hr/magazin/sad ... udenje.htm
Ovo zvuci sasvim logicno. Nista novo, zbiva se kao sto ce se i dalje zbivati...
Krisna iz Vrindavana! Da, tacno da ga crtezi pokazuju plavog. Bas da je boje indiga nisam zamijetila, ugl. teget prema svijetije plavom tonu, no da sad ne cjepidlacim. On je po nekima vrhovni bog, i cini par sa suprugom Radhom.
Post Reply