Indesit vs. Beko vs. Gorenje

User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#26 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by Chisum »

Ako cemo o trenutnoj ponudi i kvalitetu, mislim da je Beko bolji izbor od npr. Gorenja, koje, neko vec pomenu, nije vise toliko pouzdano, barem mi moje iskustvo sa jednom ves masinom to kaze.
Sad sto se Beka i kvaliteta servisa tice, ne znam, sve sto imam nije se jos nikad pokvarilo, da kucnem u drvo.

Znaci, u ovom izboru Beko... ukoliko neces da das malo ozbiljnije pare pa kupis pravi kvalitet, nesto svapsko, naravno.
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#27 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by madner »

JanuaryJones wrote:Da ne otvaram novu temu kad se već govori o bijeloj tehnici. Zna li neko koliko su Bosch sušilice veša, ima li igdje cjenovnik, okviran? Njihov sajt prebacuje na hrvatski a te cijene mi nisu relevantne, kao ni ponuda.


Sent from my iPad using Tapatalk
Nazovi technostar.
Nokian808
Posts: 935
Joined: 13/05/2013 20:50

#28 Re: Indesit vs. Beko vs. Gorenje

Post by Nokian808 »

Samo upozorenje za Indesit/Ariston Hotpoint (isti ital. proizvodjac).
Uzete 2010 2 masine za sudje (meni i prijatelju po mojoj neiskusnoj preporuci nakon 2 mjeseca koristenja) i prvi put se maticna ploca od 150 KM mjenjala bukvalno mjesec dana nakon isteka 2 godine garancije a sad prije 5 dana identican kvar - opet treba novu maticnu nakon 2 godine. Prijatelj je samo jednom dosad mjenjao maticnu ali mu za pola godine istice rok od 2 godine od zadnje promjene. Provjerim po engleskim forumima i izgleda da je losa elektronika standard za SVE Indesit/Ariston uredjaje i da je bukvalno dno dna, da je cak candy, beko, gorenje smece za nijansu trajnije, a da je pouzdan samo Bosh, Miele i u nekoj manjoj mjeri electrolux/zannusi (ista firma).
Da se razumjemo Indesit/Ariston uredjaji, dok rade, nemaju lose performanse i funkcije (zato sam i u neznanju preporucio prijatelju Indesit jer je zaista bolje prao sudje nego gorenje kod moje majke) ali su po trajnosti katastrofa. I nenasjedajte na price o 5 godina garancije jer se radi o toboze besplatnim dijelovima - u stvarnosti cete platiti zamjenu 150 KM a dio cete dobiti"besplatno".
Post Reply