Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#26 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by mO k3 »

Ne zaboraviti 1. Slavna kamenjarska :) oni su najjači
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#27 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by kritikos »

Mišljenja sam da mediji i političari u BiH koji podržavaju i prihvataju ovu odluku Incka, trebaju fosirati termin "Civilizacijska odluka" neprihvatajući termin "Nametnuto".
Ličnog sam mišljenja, da onaj ko ovo smatra nametnutom odlukom a ne civilizacijskim činom, za mene je mentalno poremećena osoba vrlo bolesnih stavova i pogleda na svijet.
Priču o tome da je trebalo pustiti da se dogovorimo, momentalno treba sjeći u korijenu rečenicom da se o civilizacijskim postupcima ne pregovara i dogovora, i svaki drugačiji ishod vodi ka bolesnim odnosima među ljudima, što potvrđuje stanje svijesti u BiH posljednjih 25godina.
jesam1
Posts: 121
Joined: 20/06/2009 15:42

#28 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by jesam1 »

kritikos wrote: 25/07/2021 12:24 Mišljenja sam da mediji i političari u BiH koji podržavaju i prihvataju ovu odluku Incka, trebaju fosirati termin "Civilizacijska odluka" neprihvatajući termin "Nametnuto".
Ličnog sam mišljenja, da onaj ko ovo smatra nametnutom odlukom a ne civilizacijskim činom, za mene je mentalno poremećena osoba vrlo bolesnih stavova i pogleda na svijet.
Priču o tome da je trebalo pustiti da se dogovorimo, momentalno treba sjeći u korijenu rečenicom da se o civilizacijskim postupcima ne pregovara i dogovora, i svaki drugačiji ishod vodi ka bolesnim odnosima među ljudima, što potvrđuje stanje svijesti u BiH posljednjih 25godina.
Bravo,

uvijek secionisti namecu narativ, a pro-BIH snage u defanzivi tj. bez odgovora: "zajednicke" institucije, "Republicki" zavod, "Srpska" ovo/ono, entiteske "granice" a ne linije, aktivna "promidzba" neustavnih termina Zupanija, Kanton "Herceg-Bosna" kvazi nepostojeci "legitimni predstavnici" itd.

1996 niko nije izustio ime RS-a, sada je normalno u govoru pro-BIH politicara - kada bude vrijeme ocjene ustavnosti disrkiminatorskog imena prvi ce oni reci nemoj, ne diraj, ne talasaj itd. (da nije jadnog Tihica i sad bi imali Srpsko Sarajevo...)
User avatar
Login77777
Posts: 8542
Joined: 18/05/2021 09:11

#29 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Login77777 »

jesam1 wrote: 25/07/2021 12:48
kritikos wrote: 25/07/2021 12:24 Mišljenja sam da mediji i političari u BiH koji podržavaju i prihvataju ovu odluku Incka, trebaju fosirati termin "Civilizacijska odluka" neprihvatajući termin "Nametnuto".
Ličnog sam mišljenja, da onaj ko ovo smatra nametnutom odlukom a ne civilizacijskim činom, za mene je mentalno poremećena osoba vrlo bolesnih stavova i pogleda na svijet.
Priču o tome da je trebalo pustiti da se dogovorimo, momentalno treba sjeći u korijenu rečenicom da se o civilizacijskim postupcima ne pregovara i dogovora, i svaki drugačiji ishod vodi ka bolesnim odnosima među ljudima, što potvrđuje stanje svijesti u BiH posljednjih 25godina.
Bravo,

uvijek secionisti namecu narativ, a pro-BIH snage u defanzivi tj. bez odgovora: "zajednicke" institucije, "Republicki" zavod, "Srpska" ovo/ono, entiteske "granice" a ne linije, aktivna "promidzba" neustavnih termina Zupanija, Kanton "Herceg-Bosna" kvazi nepostojeci "legitimni predstavnici" itd.

1996 niko nije izustio ime RS-a, sada je normalno u govoru pro-BIH politicara - kada bude vrijeme ocjene ustavnosti disrkiminatorskog imena prvi ce oni reci nemoj, ne diraj, ne talasaj itd. (da nije jadnog Tihica i sad bi imali Srpsko Sarajevo...)
I ime manjeg entiteta bi lako moglo pasti pred sudom. Ne vidim pravo zasto bi se jedan entitet zvao iskljucljivo po jednom narodu.
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 471
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#30 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Satrap_Darije »

Login77777 wrote: 25/07/2021 13:11
jesam1 wrote: 25/07/2021 12:48

Bravo,

uvijek secionisti namecu narativ, a pro-BIH snage u defanzivi tj. bez odgovora: "zajednicke" institucije, "Republicki" zavod, "Srpska" ovo/ono, entiteske "granice" a ne linije, aktivna "promidzba" neustavnih termina Zupanija, Kanton "Herceg-Bosna" kvazi nepostojeci "legitimni predstavnici" itd.

1996 niko nije izustio ime RS-a, sada je normalno u govoru pro-BIH politicara - kada bude vrijeme ocjene ustavnosti disrkiminatorskog imena prvi ce oni reci nemoj, ne diraj, ne talasaj itd. (da nije jadnog Tihica i sad bi imali Srpsko Sarajevo...)
I ime manjeg entiteta bi lako moglo pasti pred sudom. Ne vidim pravo zasto bi se jedan entitet zvao iskljucljivo po jednom narodu.
Tako je odlučeno u Dejtonu i stavljeno u ustav.
Mislim da se te stvari ne mogu mjenjati bez promjene sporazuma, a već je koliko sam čitao bio neki pokušaj i nije uspio.
Navodno ustavni sud ne može to promjeniti jer je ime dio ustava.
Onda bi Ustavni sud morao odlučivati o ustavnosti samog ustava što je neizvedivo.
User avatar
Login77777
Posts: 8542
Joined: 18/05/2021 09:11

#31 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Login77777 »

Satrap_Darije wrote: 25/07/2021 13:24
Login77777 wrote: 25/07/2021 13:11
I ime manjeg entiteta bi lako moglo pasti pred sudom. Ne vidim pravo zasto bi se jedan entitet zvao iskljucljivo po jednom narodu.
Tako je odlučeno u Dejtonu i stavljeno u ustav.
Mislim da se te stvari ne mogu mjenjati bez promjene sporazuma, a već je koliko sam čitao bio neki pokušaj i nije uspio.
Navodno ustavni sud ne može to promjeniti jer je ime dio ustava.
Onda bi Ustavni sud morao odlučivati o ustavnosti samog ustava što je neizvedivo.
Bila je i zastava RBiH i RBiH dio Ustava pa je promjenjeno. Mozda to neko moze objasniti sto je vise upucen.
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 471
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#32 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Satrap_Darije »

Login77777 wrote: 25/07/2021 13:29
Satrap_Darije wrote: 25/07/2021 13:24

Tako je odlučeno u Dejtonu i stavljeno u ustav.
Mislim da se te stvari ne mogu mjenjati bez promjene sporazuma, a već je koliko sam čitao bio neki pokušaj i nije uspio.
Navodno ustavni sud ne može to promjeniti jer je ime dio ustava.
Onda bi Ustavni sud morao odlučivati o ustavnosti samog ustava što je neizvedivo.
Bila je i zastava RBiH i RBiH dio Ustava pa je promjenjeno. Mozda to neko moze objasniti sto je vise upucen.
Evo sad čitam ustav.

6. Simboli
Bosna i Hercegovina će imati one simbole koje svojom odlukom odredi Parlamentarna skupština i potvrdi Predsjedništvo.

A evo i za Rep. Srpsku.

3. Sastav
Bosna i Hercegovina se sastoji od dva entiteta: Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske (u daljem tekstu “entiteti”).

Tu bi barem trebalo sve biti jasno kao dan osim ako ne postoji još nekakav ustav osim ovoga.

https://www.parlament.ba/data/dokumenti ... 0-%20B.pdf

Po ovome koliko vidim, dok je na snazi taj ustav simboli tipa. zastava i himna su podložni promjenama jer ih određuje parlament, dok npr. imena entiteta nisu jer su uklesana u sam ustav.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#33 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by mO k3 »

Distrikt Brčko zaboravio si ?
jesam1
Posts: 121
Joined: 20/06/2009 15:42

#34 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by jesam1 »

@Darije

Naravno da je ime entiteta RS diskriminatorsko i neustavno. Zasto neustavno?

Pa zato sto je evropska konvecija o ljudskim pravima (ukljucujuci nediskriminaciju) IZNAD ustava BIH i njenih adm. jedinica (entiteti>kantoni>opcine)

Prijmjer?

Kanton 10 tj. bivsi "Herceg-Bosanski" - i on je kao takav usao u dejtonsku BIH i naknadno promjenjen.

Ali ne brini Darije - srbovanje moze da jos traje jer svaki put kad bi neko potegnuo ustavnost imena RS ambasada USA zove i kaze "now its not the time - leave it alone"
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#36 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by archi_a »

Incko PROGLASIO zakon o negiranju genocida u skladu sa Bonskim ovlaštenjima iz decembra 1997. godine. :wink:
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#37 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by chupacabra »

Humljanin wrote: 24/07/2021 17:01
Kolinda wrote: 24/07/2021 16:43

U sarajevskoj kotlini će malo koji političar ostati na funkciji ako se ovo bude primjenjivalo, od mitraljesca do riđobradog koji konstitutivni narod naziva manjinom....
Pa proslo mi je kroz glavu npr Bakirovo ponižavanje hrbatskih zrtava kada je gostovao u Stankovića NU2. Priča mu bila kao da nisu jednako žrtve hrvata i bošnjaka. Pa onda opravdavanje zločinaca kao da su neki zločine činili sa sistematičnom mržnjom, a drugima se ko biva omaklo. Par se budala spotaklo od papuče pa opalilo...
Onda isto ovdje neki dan na forumu meni jedan piše da su za pobijenu djecu u Vitezu krivi Hrvati. Jer biva da Hrvati nisu glasali za HDZ ne bi pripadnici ABiH činili zločine nad Hrvatima.

I tako, slicne umotvorine.

Zanima me kako će tužiteljstvo reagirati npr kada sljedece godine Bakir i ostala svita političara ode na Rasimov grob pa opet dadnu izjave da je on bio dobar čovjek koji nikome nije ništa loše učinio...

Itd, itd...

Neki nikako da skontaju da ovaj zakon ne kači samo Dodika nego i sve ostale.
Kači najviše onoga ko i najviše vrišti i skiči zbog istog. Vidi se u medijskim izjavama.
Hrvati, kao i obično, mudro šute. Jest da su zajedno sa Dodikom u parlamentu isti zakon oborili više puta. Valjda bi i njih kačilo, jer ko bi se onda slikao okolo sa presuđenim ratnim zločincima poput Kordića.
Izgleda da jedino vanjski faktor može pogurati ova balkanska plemena u civilizaciju.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#38 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by japin_mutapi »

Da li će RAK sada kažnjavati medije koji budu negirali genocid i ratne zločine?
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#39 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by archi_a »

To isto interesuje i branku kusmuk i ostale uposlenike pi si ti vi-ja. :lol:
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 471
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#40 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Satrap_Darije »

mO k3 wrote: 25/07/2021 15:27 Distrikt Brčko zaboravio si ?
U dokumentu gore nigdje ne piše Brčko :?

Upisao sam na tražilicu ali se ništa ne pojavljuje. Upisao sam i riječ distrikt, također ništa.

Ne piše ni na donjoj stranici.

http://www.mvp.gov.ba/dobro_dosli_u_bih ... ih/?id=261


Našao sam ovdje. To je valjda dodano naknadno.

Amandman I
na Ustav Bosne i Hercegovine

("Sl. glasnik BiH", br. 25/2009)

U Ustavu Bosne i Hercegovine iza člana VI.3. dodaje se novi član VI.4. koji glasi:

"4. Brčko Distrikt Bosne i Hercegovine

Brčko Distrikt Bosne i Hercegovine, koji postoji pod suverenitetom Bosne i Hercegovine i spada pod nadležnosti institucija Bosne i Hercegovine onako kako te nadležnosti proizlaze iz ovog ustava, čija je teritorija u zajedničkoj svojini (kondominijumu) entiteta, jedinica je lokalne samouprave sa vlastitim institucijama, zakonima i propisima, i sa ovlašćenjima i statusom konačno propisanim odlukama Arbitražnog tribunala za spor u vezi sa međuentitetskom linijom razgraničenja u oblasti Brčkog. Odnos između Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine i institucija Bosne i Hercegovine i entiteta može se dalje urediti zakonom koji donosi Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine.

Ustavni sud Bosne i Hercegovine nadležan je da odlučuje o bilo kakvom sporu u vezi sa zaštitom utvrđenog statusa i ovlašćenja Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine koji se može javiti između jednog ili više entiteta i Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine ili između Bosne i Hercegovine i Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, po ovom ustavu i odlukama Arbitražnog tribunala.

Svaki takav spor takođe može pokrenuti većina poslanika u Skupštini Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, koja uključuje najmanje jednu petinu izabranih poslanika iz reda svakog od konstitutivnih naroda."

Dosadašnji član VI.4. postaje član VI.5.

Amandman I na Ustav Bosne i Hercegovine stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku BiH".


https://www.paragraf.ba/propisi/bih/ust ... ovine.html

Nije bilo na onom dokumentu kojeg sam prije otvorio.
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#41 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Ludzak »

Ovaj zakon vrijedi i za Bošnjake, s obzirom da je zakon obuhvaćen i pored genocida, veličanje svih zločina i zločinaca. Tako da i Bošnjaci se moraju čuvati koga će veličati.

Mada, iskreno, s obzirom koliko je ova drzava pravna, neće ovdje nikakvog zakona biti.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#42 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by BHCluster »

Divi ovo sto ih je pogodio ovaj zakon kad jadnici moraju pisati da i za Bosnjake vazi! :lol:
Last edited by BHCluster on 25/07/2021 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#43 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by General War »

archi_a wrote: 25/07/2021 15:49 Incko PROGLASIO zakon o negiranju genocida u skladu sa Bonskim ovlaštenjima iz decembra 1997. godine. :wink:
A koja je sada godina? :wink:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#44 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by seoBIH »

General War wrote: 25/07/2021 22:42 A koja je sada godina?
Kakve to veze ima? Osim da su sva tri naroda nesposobna.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#45 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by General War »

seoBIH wrote: 25/07/2021 22:57
General War wrote: 25/07/2021 22:42 A koja je sada godina?
Kakve to veze ima? Osim da su sva tri naroda nesposobna.
Pa eto oni su sposobni, mogli su ovo davno nametnuti a ne cekati da se sve zatruje, znalo se za zlocine i prije haga.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#46 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by seoBIH »

Zato sto ce ovdje biti kako veliki kazu. Mi nismo sposobni da o tome odlucujemo, a izgleda da ni ne trebamo, ne znamo se ponašati.

Prema tome, kada S/H/B ne zna šta će od države, neka to uradi evropa i co, kako njima bude odgovaralo.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#47 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Bossona »

Ovi za Čovića nisu legitimni
HRVATSKA STRANKA BOSNE I HERCEGOVINE PISALA CHRISTIANU SCHMIDTU: "Plašimo se da bi strah od ratnih pokliča o odcjepljenju mogao prouzročiti nove sukobe"
Za sve građane BiH trenutno jedini garant da ova zemlja koliko-toliko očuva mir i stabilnost jeste prisustvo međunarodne zajednice, koja bi mogla i mora učiniti puno više.


- Hrvatska stranka BiH još jednom pozdravlja odluku visokog predstavnika, gospodina Valentina Inzka o izmjenama i dopunama Kaznenog zakona BiH kojima se kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločina i osoba osuđenih za ratne zločine. Ne začuđuju reakcije pojedinaca i stranaka u BiH, koje odbacuju odluku te smatraju kako visoki predstavnik ne bi trebao nametati zakone nego da ih sami trebamo donositi. Što ste, onda, čekali, imali ste dovoljno vremena da donesete ovakav i slične zakone, a niste. Očigledno je da su se uznemirili vampirski duhovi kod domaćih političara, jer ovim nametnutim zakonom oduzet im je ključan alat za manipuliranje i zastrašivanje građana. Odlukom da se nametne zakon o negiranju genocida i veličanju ratnih zločina zabijen je glogov kolac povampirenim političarima, kojima je odzvonilo.



Za sve građane BiH trenutno jedini garant da ova zemlja koliko-toliko očuva mir i stabilnost jeste prisustvo međunarodne zajednice, koja bi mogla i mora učiniti puno više. Ovim putem pozivamo međunarodnu zajednicu i Vijeće za provedbu mira u BiH da osiguraju uvjete kako bi novi visoki predstavnik za BiH, gospodin Schmidt mogao koristiti bonske ovlasti te nametnuti i druge zakone koji će osigurati put BiH u euroatlantske integracije. Visoki predstavnik bi trebao dati rok domaćim političarima za donošenje određenih zakona, ali ako to ne učine, pozivamo ga da nametne sve zakone koji će osigurati građanima BiH mir i stabilnost te zaustaviti one koji svakodnevno prijete podjelama i odcjepljenjem. Građani su prestrašeni i umorni od ovakvih i sličnih prijetnji o negiranju države Bosne i Hercegovine te je krajnje vrijeme da se poduzmu koraci kako bi se ovakvi političari smjestili gdje im je i mjesto. Zakoni za rješavanje ovakvih problema zasigurno neće biti donesen u Parlamentu BiH, svi rokovi su prošli te pozivamo visokog predstavnika da nametne ovakve zakone, kao i zakone za borbu protiv kriminala i korupcije.

Upozoravamo novog visokog predstavnika, narod šuti, a to nije dobro, plašimo se da bi strah od ratnih pokliča o odcjepljenju mogao prouzročiti nove sukobe, koje pojedini političari zazivaju kako bi zaštitili sebe i organizacije koje im služe da što dulje ostanu na vlasti. Za visokog predstavnika ne bi smjelo biti nedodirljivih, koji se kukavički kriju iza dužnosti koje obnašaju. Neka visoki predstavnik bude cjepivo protiv kriminala, korupcije, nepotizma i drugih pošasti koje su zahvatile ovaj napaćeni narod, koji ne gubi nadu i vjeru da svi u Bosni i Hercegovini mogu živjeti bolje - poručuju iz Hrvatske stranke Bosne i Hercegovine.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... 8.facebook
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#48 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Novak20 »

Bossona wrote: 26/07/2021 09:42 Ovi za Čovića nisu legitimni
:lol:

Koliko ova stranka ima općinskih vijećnika, delegata, zastupnika ili bilo čega drugoga relevantnog u politici ?

Za glasače i da ne pitam.

Nego, podliježu li ovi pod Inzkove dopune Zakona o krivičnom postupku ?

Naravno, ovakvih najvjerojatnije ima i na hrvatskoj strani.

https://www.dnevnik.ba/teme/ponizenje-z ... e-duznosti

Nisvet Gasal, zapovjednik logora za Hrvate na stadionu Iskra, koji je pravomoćno osuđen, na općim izborima 2018. godine imenovan je predsjednikom Izbornog povjerenstva u Bugojnu. Prije toga općinske vlasti pozicionirale su ga na mjesto direktora dijela Sportsko-rekreacijskog centra. Uz to, dobio je posebno priznanje Bugojna.

Ranije pušten

Enes Handžić, pravomoćno osuđen za ratne zloèine nad Hrvatima Bugojna, također je nagrađen mjestom direktora Komunalnog poduzeæa u Donjem Vakufu. Načelnik policije u ratu Senad Dautoviæ također je osuđen jer se iskazao u eliminiranju Hrvata Bugojna. On je za svoje "zasluge" čak ranije pušten iz pritvora, a odmah nakon toga imenovan je direktorom Javno-komunalnog poduzeća u Donjem Vakufu, èime su se tamošnje vlasti svrstale u kolonu onih koji će se naći na udaru zakona visokog predstavnika, ako taj bude u primjeni, što je sada krajnje neizvjesno s obzirom na otpore u RS-u.

Nisvet Gasal je, unatoč pravomoćnoj presudi za zločine nad Hrvatima, na posljednjim općim izborima bio predsjednik Izbornog povjerenstva te upravitelj sportske dvorane.

Čak i prije isteka osam godina zatvora, Enes Handžić, koji je u ratu bio šef policije, imenovan je direktorom Javno-komunalnog poduzeća u Donjem Vakufu.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#49 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 26/07/2021 14:58
Bossona wrote: 26/07/2021 09:42 Ovi za Čovića nisu legitimni
:lol:

Koliko ova stranka ima općinskih vijećnika, delegata, zastupnika ili bilo čega drugoga relevantnog u politici ?

Za glasače i da ne pitam.

Nego, podliježu li ovi pod Inzkove dopune Zakona o krivičnom postupku ?

Naravno, ovakvih najvjerojatnije ima i na hrvatskoj strani.

https://www.dnevnik.ba/teme/ponizenje-z ... e-duznosti

Nisvet Gasal, zapovjednik logora za Hrvate na stadionu Iskra, koji je pravomoćno osuđen, na općim izborima 2018. godine imenovan je predsjednikom Izbornog povjerenstva u Bugojnu. Prije toga općinske vlasti pozicionirale su ga na mjesto direktora dijela Sportsko-rekreacijskog centra. Uz to, dobio je posebno priznanje Bugojna.

Ranije pušten

Enes Handžić, pravomoćno osuđen za ratne zloèine nad Hrvatima Bugojna, također je nagrađen mjestom direktora Komunalnog poduzeæa u Donjem Vakufu. Načelnik policije u ratu Senad Dautoviæ također je osuđen jer se iskazao u eliminiranju Hrvata Bugojna. On je za svoje "zasluge" čak ranije pušten iz pritvora, a odmah nakon toga imenovan je direktorom Javno-komunalnog poduzeća u Donjem Vakufu, èime su se tamošnje vlasti svrstale u kolonu onih koji će se naći na udaru zakona visokog predstavnika, ako taj bude u primjeni, što je sada krajnje neizvjesno s obzirom na otpore u RS-u.

Nisvet Gasal je, unatoč pravomoćnoj presudi za zločine nad Hrvatima, na posljednjim općim izborima bio predsjednik Izbornog povjerenstva te upravitelj sportske dvorane.

Čak i prije isteka osam godina zatvora, Enes Handžić, koji je u ratu bio šef policije, imenovan je direktorom Javno-komunalnog poduzeća u Donjem Vakufu.
Inzkov zakon primjeniti sa sve bez obzira o kome se radilo jer je to civilizacijska i moralna obaveza. :thumbup:

Kako se vari novonastala situacija savezničkim negatorima gencocida, UZP-a i zločina, koji godinama ljubiše skute svojim saveznicima protive usvajanja rezolucije o Srebrenici kao i zakonu kojim se zabranjuje negiranje genocida, presuda i veličanje ratnih zločinaca, a koji je Inzko nametnuo nakon dugo godina čekanja da to urade oni koji danas pjene kao i oni koji su u dilemi da li da javno negoduju ili perfidno šute i vagaju kao i kada su čekali do zadnjeg dana da im jave da li da izađu na referendum za neovisnu RBIH ili da ga bojkotuju, birajući povoljniju opciju u zajedničkoj realizaciji dogovora iz Karađorđeva.

Dok Dodik i opozicija u brlogu urla i pjeni najavljujući sve i svašta, zabijači noževa u leđa hinjski šute u novonastaloj situaciji i dumaju kako pomoći svojim saveznicima iz brloga i zapadno od Drine, kako upotrijebiti zajedničke škare u novonastalim okolnostima, koje ne ispuištaju iz ruku još od Karađorđeva.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#50 Re: Incko nametnuo zakon o negiranju genocida !!!

Post by BHCluster »

Post Reply