IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Moderators: Benq, O'zone

Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#51 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Tacticus »

rjetko kada navracam i tek sada vidjeh, nemogu da vjerujem
sa njim sam se i svadzao i slagao, ali nikada o njemu nisam lose mislio vec naprotiv
neka mu je rahmet njegovoj napacenoj dusi
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#52 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by yellow cat »

Rasplakah se u ove sate.
PipiDugaDevetka wrote:Nije lako ženama na ovom turbulentnom vaktu i zemanu!

Bio sam svjedokom kada mojoj koleginici nisu produžili ugovor za posao u UN jer je bila trudna.
Kada tako radi UN, mogu misliti šta rade naši sirovi kapitalisti.

Sve trudnjače i tek porođene trudnjače da prijave svoje ''drugo stanje'' ovdje da bi smo im čestitali.

Znam da neki ne vole ovaj izraz trudnjača, ali to je ''od milja''.
Nemam nikakvu lošu namjeru.
________________________
Promijenio sam naslov teme i dodao moje drage porodilje u naslov!
Hvala ti na ovoj temi!za trudnice i porodilje Uvijek si mislio i na nas majke i žene! Počivaj u miru :(
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#53 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Hajvan »

Stiže i Noć Vještica:
PipiDugaDevetka wrote:O vi krivovjernici zar vam nije bilo dosta valentinova, pa sada i hellowen partijate. Nije to tako davno bilo kada su pravovjerni spaljivali vještice. Da ne kvari temu za djecu,...Ponesite/obucite cefine od azbesta, ispod nago tijelo jer kada vas bude spaljivala vehabijska policija, lakše će vam biti.
:D :D :D
:lol:
Pipi :thumbup:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#54 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by theTruePath »

Rahmet ti pipi,cesto naidjem na njegove komentare po temama :thumbup:
User avatar
pojedinac
Posts: 1452
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#55 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by pojedinac »

PipiDugaDevetka wrote:Eh, neka sam dozivio i ovo, sada mirno mogu leći na ''Vlakovo'' ili da me u pepeo pretvore u Visokom:
http://www.naturalnews.com/037262_GMO_M ... ebate.html

The GMO debate is over; GM crops must be immediately outlawed; Monsanto halted from threatening humanity
Pipi počivaj u miru.
dzungla
Posts: 55
Joined: 07/12/2012 12:57

#56 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by dzungla »

Hajvan wrote:Stiže i Noć Vještica:
PipiDugaDevetka wrote:O vi krivovjernici zar vam nije bilo dosta valentinova, pa sada i hellowen partijate. Nije to tako davno bilo kada su pravovjerni spaljivali vještice. Da ne kvari temu za djecu,...Ponesite/obucite cefine od azbesta, ispod nago tijelo jer kada vas bude spaljivala vehabijska policija, lakše će vam biti.
:D :D :D
:lol:
Pipi :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#57 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by dezurni_ucenik »

Ne mogu da pronadjem njegov post u kojem je opisao gdje je sve bio,radio ,od Kine do Afrike.
shandrprcSA
Posts: 9784
Joined: 23/02/2013 08:16

#58 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by shandrprcSA »

CVIKERASH wrote:Ne mogu da pronadjem njegov post u kojem je opisao gdje je sve bio,radio ,od Kine do Afrike.
http://www.klix.ba/forum/in-memoriam-pi ... 5#p8999392
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#59 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by dezurni_ucenik »

shandrprcSA wrote:
CVIKERASH wrote:Ne mogu da pronadjem njegov post u kojem je opisao gdje je sve bio,radio ,od Kine do Afrike.
http://www.klix.ba/forum/in-memoriam-pi ... 5#p8999392

to je to (y)
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#60 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Mr. Brightside »

PipiDugaDevetka wrote:
Najduhovitiji, najveseliji forumski likovi su ustvari, najtužniji u stvarnom životu!
[/quote]
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#61 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Dioda »

Cesto u zadnje vrijeme trazeci nesto deseto naletim na neki od njegovih postova...Nek' mu je rahmet dusi...
User avatar
Efedrin
Posts: 122
Joined: 25/01/2010 22:51
Location: Sarajevo

#62 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Efedrin »

Rahmet ti dusi Ilfane!
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#63 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Škobo Habu »

julisiz es grant wrote:Sinoć mi se u neka doba, kada sam već legao na počinak, upalila lampica. Naime, Pipi rahmetli je često spominjao i citirao "Fan" magazin, kultni list za mlade, koji je izlazio u Sarajevu od decembra 1995. do oktobra 1998. (i svoj nadimak preuzeo je iz njega). Fan je bio neka lozinka generacijskog prepoznavanja mladih širom BiH, malog ali probranog društva, odgovorno tvrdim. Sinoć se sjetih da se na "žutim stranicama" (dio Fan-a koji je bio rezervisan za pisma čitalaca) javljao izvjesni Telesfor sa Ilidže. Evo sada listam Fan br 19. u kome se nalazi spisak članova Fan teama (čitaoci koji su svojim kreativnim prilozima bogatili Fan, pa smo za to dobivali kao neke članske kartice na kućnu adresu). Pod brojem 45. čitam: Telesfor Hatibović, Gliše Jankovića 16, 71210 Ilidža. Dragi Pipi, i tada sa originalnim nadimkom, kojeg je hladno stavio pored prezimena :D (moje ime je malo prije njegovog, jer je spisak pravljen po abecednom redu). U istom broju mu je urednik žutih stranica, Denis Gribajčević, se zahvalio na prilozima i napisao "ti si neiscrpan izvor za nas". Ne sumnjam da je tako i bilo.
Pipi po godinama nije nikako pripadao generacijama nas, prosječnih čitalaca Fan-a, ali je očito živio taj magazin, kao i mnogo godina kasnije ovaj forum. Hvala mu još jednom za sve.
Ja sam pod rednim brojem 0122.

R.i.p Pipi Duga devetka, to je bio moj nick na još jednom kultnom mjestu-i.j.m (idijebimater)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#64 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by julisiz es grant »

Škobo Habu wrote:
julisiz es grant wrote:Sinoć mi se u neka doba, kada sam već legao na počinak, upalila lampica. Naime, Pipi rahmetli je često spominjao i citirao "Fan" magazin, kultni list za mlade, koji je izlazio u Sarajevu od decembra 1995. do oktobra 1998. (i svoj nadimak preuzeo je iz njega). Fan je bio neka lozinka generacijskog prepoznavanja mladih širom BiH, malog ali probranog društva, odgovorno tvrdim. Sinoć se sjetih da se na "žutim stranicama" (dio Fan-a koji je bio rezervisan za pisma čitalaca) javljao izvjesni Telesfor sa Ilidže. Evo sada listam Fan br 19. u kome se nalazi spisak članova Fan teama (čitaoci koji su svojim kreativnim prilozima bogatili Fan, pa smo za to dobivali kao neke članske kartice na kućnu adresu). Pod brojem 45. čitam: Telesfor Hatibović, Gliše Jankovića 16, 71210 Ilidža. Dragi Pipi, i tada sa originalnim nadimkom, kojeg je hladno stavio pored prezimena :D (moje ime je malo prije njegovog, jer je spisak pravljen po abecednom redu). U istom broju mu je urednik žutih stranica, Denis Gribajčević, se zahvalio na prilozima i napisao "ti si neiscrpan izvor za nas". Ne sumnjam da je tako i bilo.
Pipi po godinama nije nikako pripadao generacijama nas, prosječnih čitalaca Fan-a, ali je očito živio taj magazin, kao i mnogo godina kasnije ovaj forum. Hvala mu još jednom za sve.
Ja sam pod rednim brojem 0122.

R.i.p Pipi Duga devetka, to je bio moj nick na još jednom kultnom mjestu-i.j.m (idijebimater)
I tvoj nick je inspirisan Fan-om ;-)
Nosio sam onu njihovu majicu 10 godina, dok se nije sva raspala :)
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#65 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Škobo Habu »

julisiz es grant wrote:
R.i.p Pipi Duga devetka, to je bio moj nick na još jednom kultnom mjestu-i.j.m (idijebimater)
I tvoj nick je inspirisan Fan-om ;-)
Nosio sam onu njihovu majicu 10 godina, dok se nije sva raspala :)[/quote]

Baš tako. :D

Također sam dobio i majicu sa onim naslovima rubrika-Deverli Hils i slično. :-D

B.t.w Pipi Duga Devatka se, koliko se sjećam, zvao i jedan od predratnih sarajevskih bendova.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#66 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by iz dna duše »

Mislim da bi Pipi bio u prvom red među na protestima...iako bolestan, do zadnjeg dana se to nije primijetilo, nije kukako javno... Ponekada je kroz poruke pojedinim formumašima dao da se nasluti da ima zdravstvenih problema, ali je to govorio šaljivim tonom, šaleći se na svoj račun...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#67 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by kerima1 »

iz dna duše wrote:Mislim da bi Pipi bio u prvom red među na protestima...iako bolestan, do zadnjeg dana se to nije primijetilo, nije kukako javno... Ponekada je kroz poruke pojedinim formumašima dao da se nasluti da ima zdravstvenih problema, ali je to govorio šaljivim tonom, šaleći se na svoj račun...
U ovo i ja vjerujem,covjek je bs fio prava facetina od covjeka,osvazan i glasan za bosnjacka prava.rahmet mu lijepoj dusi.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#68 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Seoskivaralica »

Veliki covjek....
Osoba iz raje.....citajuci prvi put ovu temu osjetim da sam zakasnio....kao vise puta do sad u zivotu smrt bi brza....
Zao mi je covjeka samo iz ovih citata.....
Fan fan magazina definitivno , nisam zelio da se tako kompromitujem , , ,, ,ali mali Penavin , drugi likovi , teme i opisi u magazinu su bili bas epski...
Nadam se da cu imati vremena precitati sve sto je ispisao....
El fatiha..
JonJones24
Posts: 38
Joined: 27/01/2014 10:56

#69 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by JonJones24 »

.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#70 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by julisiz es grant »

Slika Pipijevog oca Rezaka, Pravednika među narodima:

https://www.facebook.com/SarajevoZaSvuR ... =3&theater

U tekstu su opisani primjeri spašavanja Židova od strane braće Hatibović.
Sa slike se uočava koliko je rahmetli Pipi i fizički ličio na oca.
User avatar
minderpuza
Posts: 114
Joined: 27/05/2011 19:27
Location: Na minderlucima

#71 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by minderpuza »

yellow cat wrote:Rasplakah se u ove sate.
PipiDugaDevetka wrote:Nije lako ženama na ovom turbulentnom vaktu i zemanu!

Bio sam svjedokom kada mojoj koleginici nisu produžili ugovor za posao u UN jer je bila trudna.
Kada tako radi UN, mogu misliti šta rade naši sirovi kapitalisti.

Sve trudnjače i tek porođene trudnjače da prijave svoje ''drugo stanje'' ovdje da bi smo im čestitali.

Znam da neki ne vole ovaj izraz trudnjača, ali to je ''od milja''.
Nemam nikakvu lošu namjeru.
________________________
Promijenio sam naslov teme i dodao moje drage porodilje u naslov!
Hvala ti na ovoj temi!za trudnice i porodilje Uvijek si mislio i na nas majke i žene! Počivaj u miru :(
:sad: nedostajes posebno na ovoj temi :sad: RIP
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Truba »

ja ga se često sjetim kad čujem da invalidnine kasne
i sjetim se kad sam napisao da se sve trebaju ukinuti
a on mi odgovorio nešto u smislu hvala ti što želiš da nemam prihoda

( a ja sam mislio na one lažne)


žao mi bi
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#73 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by NeenaSa »

Bice da mu nisi odgovorio na shto si mislio, jer je bio znalac svih ondashnjih marifetluka.

P.S.
Da dodam, nadasve , plemenit.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Truba »

meni je bio čudan i naporan
tek kasnije sam skontao da spada u skupinu starijih ljudi ( prema meni oni koji su 1999. imali više od 35 godina pa se nisu baš snašli što reći a što ne na internetu)
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#75 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by NeenaSa »

Et' ti mislio vazda ostat' 20+ :-)
I svojevremeno svi stariji trebali igrat' shaha , domina, etc., i ne petljat' se. :-)
Daj ba komi, ni sama se ne slagah sa svim stavovima , uostalom ne slazhem/o se sa najrodjenijim u svim segmentima.
Ostavio je i danas aktualne teme i zato respeckt i nek' pochiva u miru.
Locked