IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1 IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Chmoljo »

http://www.klix.ba/forum/14-08-2013-g-u ... 14939.html
PipiDugaDevetka wrote:Strefila me kap u glavu,...Ne, nisam pokisao na ovom jesenjem vremenu kada čak niti ne puše vjetar zvani razvigorac,a kojeg ja zovem razvinervozac, nego dosadna kiša kiši, samo da Otes ne poplavi ponovo. Prije petnaestak dana sam doživio moždani udar sa krvavljenjem u mozgu. Izgleda da je udar udario u prazan prostor moje glavuše, pa sam samo zbog toga preživio. Desilo se, ne ponovilo se nikome. Sada sam kod kuće u domu svome, na Fizijatriju nisam išao jer kako reče hećim, nemaju me tamo šta obučavati i trenirati, sam se oblačim, higijenu održavam i tipkam sa 10 prstiju ''naslijepo'', hoću da kažem nisu mi se oni fini potezi lijeve ruke u prstima ''ukinuli''. Pridržavam se savjeta i terapije, a otkazao sam i svakodnevnu donaciju od 9 KM za gospodina Philipa Morrisa iz USA. Nadam se da zbog toga diplomati USA neće protestvovati kod Svena. Samo bi mi još to trebalo da izbije diplomatski incident zbog ukidanja donacija BiH za USA. Hebo svoju mater, ja mu svakodnevno slao donacije, a on ni da nazove da pita kako sam, a nije da nisam dostupan. Pitanje je, da li je on dostupan?
Fino je rekao gen. sMorion slučajno okupljenim Srebreničanima: ''Od sada, pa nadalje i ubuduće, vi ste pod mojom zaštitom. Onda je 1994.g. došla gdja MAD LINE ALL BRIGHT MIND pobola pidžama zastavu u Sarajevu i rekla:''Mi ostajemo ovdje dok i posljednji atom siromašnog urana ne emanira''. I mi raketa za megdana imamo, najinteligentnije Zemljak-zemljaku, Fočak - fočaku i čitav arsenal drugih.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by O'zone »

Devet godina i 5 mjeseci života, 19 041 post, napisano na 762 strane različitih tema

http://www.klix.ba/forum/search.php?st= ... or_id=7169
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by uglavnomja »

pipi je bio tvorac jos jedne parole, nosio je na protestima ispred pozorista prije 5-6 godina.

bilo je vezano uz edina vranja, nesto kao: vranj ili nista!
ne sjecam se tacno :-?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#4 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by fixer »

Pratim.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by ExNihilo »

Od Pipija sam, na ovom forumu, dobio jednu zlata vrijednu informaciju. Mjesecima sam se kanio da mu pošaljem poruku i zahvalim, ali nisam. Pomogao mi je, a nije svjestan koliko. Hvala ti, Pipi.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#6 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by ladyblue18 »

Molim vas da se izrazi saucesca stavljaju na drugu temu, ova je tema postavljena za njegove postove i stvari po kojima ga ce se pamtiti. :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9886
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#7 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by bordo gandalf »

Jedna od pp
Veliki patriota
PipiDugaDevetka wrote: Jedna i jedina koju imamo. Kakva je takva je, naša je.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#8 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by graue_maus »

evo jedan od mene , tema koja i mene nervira ..........
PipiDugaDevetka wrote:
Krushna mrva wrote: Matere ti sta je s tobom? :-)
Postavio dokaz da gradimo na tisuće džamija umjesto fabrike i priložio pjesmu iz ''93.godine. Nisam ni znao za ovu mladost iz niceZe, da je to njihovo djelo.
Da živi Zenica sa svojom omladinom!
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#9 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »


PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 31/07/2006 07:25
Tango, strastveni ples koji se pleše bez osmjeha, tijela se dodiruju, a pokreti i promenade su erotske ....Perverzija je 3-taktno(Otac, Sin i Sveti duh) plesanje tanga jer se isti pleše 4-taktno, S-Q-Q-S! I kada Dodik strastveno presamiti Voju Kalašnjikova da bi zubima zgrabio ružu i tako svršio posljednji balkanski tango...nabošće se na ružino trnje....naobošće se...hoće, tako mi Srebrenice, ...tako mi dječije dude iz Biljana, tako mi mozga male Samre prosutog na sa. asfaltu, ...tako mi svih sekundarnih masovki i svih bh. srebrenica...opasno će se nabosti!
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#10 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by dr.gog »

U zadnjoj privatnoj poruci mi je ispričao golgotu koju je prošao sa bolešću koja ga je morila zadnjih godina.

Nažalost, nisam bio u stanju da mu pomognem, jer je očajnički tražio vezu za smještaj u bolnici. Na KCUS su ga odbili iz krajnje upitnih razloga, mada je bilo indicirano ležanje i krajnje ozbiljan tretman.

U Općoj bolnici, na žalost, nije bilo moguće sprovesti takav tretman, jednostavno sam stao pred zid...

Imam oko 30 njegovih postova kopiranih na kompjuteru.

Druže, hvala na pisanju i druženju.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#11 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »


PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 29/09/2006 13:34
Pobjegao sa privremenog rada ($3 000) u inostranstvu nazad, u BiH.
Vlakovo je moja posljednja destinacija, nigdje ne idem odavde.
Nisam omladinac.
:(
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#12 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by kamen spoticanja »

Onu noc kad je jovo divjak uhapsen na aerodromu u becu strašno se nasekirao...za 10 minuta nasli smo naku snjuru da dignemodujice "nasih" u predsjednistvu...znam da su se mrljavi bakir i udarac po prstima odmah oglasili...
Jako je volio jovana divjaka...on mu je bio personifikacija domovine kakvu je želio i za koju se borio. ..
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#13 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by CaneBos »

Ne upoznah ga..ali po ovome, izgleda ode jos jedan ''covjek''..sve manje ih ovde ostaje :-?
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#14 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »


Re: Čuvaj mamu da ti duže traje - IV

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 03/05/2008 16:56
Eh, @Dioda,....Pa, to je jedino biće što mene i ostalu svoju djecu ULTIMATIVNO, BEZUVJETNO I BEZ IKAKVOG INTERESA VOLI. Treba takvo biće čuvati i paziti PO SVAKU CIJENU, jer ako nemaš mame, nema više ko da te voli. Žena/supruga i svi ostali,...sve se to može svesti na neki pošteni interes, a majka je samo jedna.
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#15 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by phil manzanera »

Uuuuuhhhh.......jel' stvarno? U pocetku nisam shvatio, ali cini mi se da na kraju to jeste surova stvarnost: PipiDugaDevetka, genijalni covjek i furumas nas je.....napustio. Preselio. Umro. Pa ljudi, jel' to moguce? Divan covjek, pravo mi je zao. Sto se ono kaze, nek' mu je laka zemlja i mozda se opet negdje sretnemo. Nedostajace, puno...
Last edited by phil manzanera on 20/08/2013 22:46, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#16 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by theTruePath »

Koju je bolest imao?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#17 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by ladyblue18 »

Innovation wrote:

Re: Čuvaj mamu da ti duže traje - IV

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 03/05/2008 16:56
Eh, @Dioda,....Pa, to je jedino biće što mene i ostalu svoju djecu ULTIMATIVNO, BEZUVJETNO I BEZ IKAKVOG INTERESA VOLI. Treba takvo biće čuvati i paziti PO SVAKU CIJENU, jer ako nemaš mame, nema više ko da te voli. Žena/supruga i svi ostali,...sve se to može svesti na neki pošteni interes, a majka je samo jedna.
:(
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#18 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by phil manzanera »

Ilfan se je zvao.....PipiDuga Devetka se je zvao - Ilfan. Osim sto smo se dopisivali putem PP/PM, culi smo se povremeno i telefonom, tesko je govorio, sa velikom naporom, bio je bolestan, ali kao covjek briljantnog uma pri pisanju je bio precizan, povremeno ostar, ali bez ikakve namjere da bilo koga povrijedi, sa nepogresivim osjecajem za realno, bez obzira o kojoj se temi radilo.
rundavi
Posts: 49
Joined: 01/06/2013 21:00

#19 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by rundavi »

Čim ovoliko ljudi govori o njemu i priča znači da je bio dobar čovjek !Nek' mu je rahmet duši !
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#20 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by udrch »

Na ovoj najvažnijoj forumskoj temi, masovno padaju ''maske''. Ok je što su neki diskutanti protiv Suljagićevih radova iz 2008.g., ali to što sada radi je zaokret od 180 stepeni. On je njima ''problem'', divim se njegovoj hrabrosti da otvoreno i transparentno, sve po zakonima pokopava, zatire, republiku šumsku,....
Ujedno se plašim za njega i njegovu fizičku bezbjednost.
Poz.
@Pipi
privatna poruka nakon jedne četničke ofanzive na temi 1. mart..
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#21 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »

Svašta,...HAGADA je bosansko-hercegovačka, neprocjenjiva,...Sačuvali smo je sebi, a ne teroristima iz izraelske vlade. Čini mi se da je 1994.g. USA ABC TV imao direktan tv. prenos iz Sa. kada su čitane priče i molitve iz Hagade povodom nekog praznika. Desetak miliona gledalaca vidjelo prenos iz ratnog Sa., ako nije i više. Hagada je naš ''kvisko'' i ja ne znam procijeniti, ali sam siguran da je taj live-prenos i sve u vezi sa Hagadom, pomogao BiH.

To što radi izraelska vlada, nije do naših Jevreja,...Šta oni tu mogu, njih 2-3 hiljade. Uostalom, izjavili su da se protive terorisanju Palestinaca.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#22 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »


Re: Zapis o zemlji

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 11/01/2009 07:32
Jeste kriza, pa šta?!
Bosna (i Hercegovina) je kao najljepša pjesma sevdalinka, teško ti, boli,...a lijepo ti!
:bih:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#23 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by uglavnomja »

da li je moguce da moderatori na neki nacin oznace sve pipijeve postove ili avatar, lokaciju ...

nekom bojom, nekim znakom ...
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#24 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »


Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 22/01/2009 20:31
@ljubavi, kako me nalijepi,...qq meni.

To ti je isto kao da sam napisao, joj nemojte Bajru i Edisa Kolara, dobri su oni, a onda nastavio sa:

1. Potvrdio sam da ne valja muzejski wc čučavac, poljski, električni (Napolju je, čučavac je, i ima el. osvjetljenje).

2. Naveo sam da se kustos mora pozvati telefonom da otvori muzej. Kud ćeš goru činjenicu od ove da Muzej nema radno vrijeme.

3. Naveo sam koliko bude autobusa dnevno, a svakome je lako preračunati koliko je to novca ako se zna da u autobus stane pedesetak ljudi i da je ulaz 5KM, a ponekad i 5€. Ne bude ih dvadesetak svaki dan, ali bude takvih dana.

4. Naveo sam i da turiste dovode turistički vodiči koji rade na crno, uključujući i strane turističke vodiče sa samo nekoliko izuzetaka legalnih turističkih vodiča koji nose istaknutu, zakonom propisanu iskaznicu turističkog vodiča.

Eto, sad sam ja primjer kako ne treba u našem društvu. Sve sam potvrdio što @Tarik reče, a samo sebi napravio odstupnicu bezveznom frazom, narodnom izrekom.

Čim čuješ nekoga da svoju priču potvrdjuje nekom narodnom izrekom, odmah posumnjaj,...Samo sam htio obezbjediti sebi neki mir jer na odredjeni način, stalno izjavljujući na forumu da sam turistički vodič, nisam baš potpuno anoniman. Vidi šta je @Tarik izjavio o angažovanju ''zaštitara'' sa IlidžU od strane porodice Kolar, a što ja nisam znao.


Kada ja tamo dodjem, samo bježim i od Edisa i od Bajre, a turističke agencije samo mogu sanjati da će dobiti neki račun za ulaznice.

Tokom rata, iako sam bio u policijU, nisam mogao dobiti propusnicu da predjem do Butmira i kupim djetetu čokoladu koju nije vidio dok nisam kupio ''Mars'' od UNPROFOR-aca.
Za mene je potpuna novost da ulaz u tunel sa B strane nije bio baš u Kolarevoj kući.

Postavka u Muzeju Ratni tunel nema veze sa naukom koja se zove muzeologija.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25 Re: IN MEMORIAM - PipiDugaDevetka

Post by Innovation »

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 27/01/2009 04:48

http://www.*** SPAM ***.ba/content/view/21545/215/ je napisao/la:
Montgomeri: Postoji mogućnost referenduma o nezavisnosti RS-a

27.01.2009. 00:07

Bivši američki ambasador u Hrvatskoj i Srbiji Vilijam Montgomeri rekao je da BiH drugorazredna zemlja, sistem koji ne funkcioniše dobro i da će i u narednom periodu nastaviti da kaska.


Montgomeri smatra da je BiH, uz Kosovo i Makedoniju, područje velike nestabilnosti, jer još postoji nasljedstvo ratnih godina i Dejtonskog sporazuma, koji je potpuno onemogućio da BiH funkcioniše onako kako bi mogla i morala.

On je u objasnio da je problem ogromna mržnja, kao i "nemoguć sistem" koji je učvrstio Dejton. "Čak i u najboljim okolnostima čini se nemogućim da taj sistem ikada funkcioniše'', naglasio je Montogomeri intervjuu za "Nezavisne novine".

Mongomeri je dodao da je dobra vijest jedino to da se više ne ratuje, ali loša vijest je da su mnoge stvari potpuno blokirane i da nijedna od etničkih grupa nije fleksibilna kada je riječ o odustajanju od ciljeva koje su imali prije rata.

Zbog toga je BiH, naveo je on, suočena sa sistemskim problemom, koji u kombinaciji s teškim iskustvima iz ratnog vremena čine da se teško išta promijeni.

"Realnost je da trenutno zbog mnogo razloga imate drugorazrednu državu, u cjelini. Ona ne funkcioniše dobro. A, druga realnost je da će u svjetlu svih problema u svijetu, kao što su Irak, Iran, finansijska kriza, biti nemoguće da se lideri SAD i EU na najvišem nivou fokusiraju na BiH i da pomognu da se izvrši pritisak da se pokrenu promjene, da se to riješi, na ovaj ili onaj način. Tako da mislim da će BiH, nažalost, nastaviti da kaska i u narednom periodu", istakao je Montgomeri.

On je rekao da ne vjeruje da će BiH ikada ispuniti uslove za ulazak u EU ukoliko političari ne odustanu od nekih stvari. "Primjera radi, mislim da ako biste pitali političare u RS da biraju između članstva u EU i pune autonomije za RS, oni će izabrati punu autonomiju za RS. I mislim da bi dobili i široku podršku ljudi", naglasio je Montgomeri.

Montgomeri ne isključuje mogućnost da će u jednom trenutku u RS doći do referenduma o nezavisnosti Srpske.


(Sve vijesti + Srna)


Neminovnost je neminovnost, fino je rečeno od strane više forumaša, kad-tad i čim prije, tim bolje, da sve ovo jednom riješi,...Referendum u RS=Rat,...
Locked