IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1 IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by muha_sa »

tužno :( otišo naš dragi @erik ---@kišni indijanac :(

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... u-sarajevu

R.I.P. druže :(
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by julisiz es grant »

muha_sa wrote:tužno :( otišo naš dragi @erik ---@kišni indijanac :(

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... u-sarajevu

R.I.P. druže :(
Je li to Adi Tarabar?
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by muha_sa »

julisiz es grant wrote:
muha_sa wrote:tužno :( otišo naš dragi @erik ---@kišni indijanac :(

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... u-sarajevu

R.I.P. druže :(
Je li to Adi Tarabar?
jeste :(
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by julisiz es grant »

Nisam znao da se on krije pod tim nickovima. Znao sam ga preko FB grupe u čast Dražena Ričla, na kojoj se javljao godinama sa svojim zapisima. Vidim danas objaviše da je iznenada preminuo, pa tako i povezah.
Rahmet mu duši.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Hajvan »

Mislim da sam od njega kupovao ploče tokom rata, ako je to taj čovjek.

RIP
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by muha_sa »

Hajvan wrote:Mislim da sam od njega kupovao ploče tokom rata, ako je to taj čovjek.

RIP
Priznajem, plakao sam ne suzdržavajući se i psovao majku ratu, svim ratovima, militantnim psima, ubicama, kurvinim sinovima…

Piše: ... ....... Erik

Za vrijeme prokletog rata, snalazilo se, dovijalo na razne načine. Bio sam tada, osim u odbrani, i tzv. ulični prodavač u Ferhadiji (LP ploče i kasete), najprije iz vlastite fonoteke, a poslije se preprodavalo… Cijena simbolična, tek da se ima za cigarete koje su tada najbolje ublažavale stresove i bile k’o suho zlato, a zlato u ratu, bar u Sarajevu, je imalo simboličnu vrijednost, zatim da se ima ponekad za nešto hrane, kafu i sl…..

Nisam imao iskustva kao trgovac, tu moraš biti i majstor komunikacije i fleksibilan i susretljiv, priča bi mogla previše potrajati za jedan fb status ovdje, pa ću da se fokusiram na ono što me ponukalo da ovo podijelim sa vama..

Riječ je o jednoj djevojci koja je redovno dolazila da kupi nešto od mene za svoje uši, ali je uvijek tražila savjet. Kako ju je moja prva preporuka oduševila, redovno bi je tražila svaki put prije kupovine LP ploča kod mene. Bili su to ugodni razgovori, ne samo sa njom, djevojka je navraćala gotovo svakodnevno, mogao si sat naviti prema njoj. Žao mi je što sam joj zaboravio ime.

I onda su prolazili dani, a djevojka se nije pojavljivala. Razmišljao sam o svim mogućim razlozima njenog nepojavljivanja, mogući odlazak iz grada, trenutni nedostatak novaca, iako su cijene bile simbolične, zabranu od strane roditelja. Sve, samo nisam pomišljao na ono najgore….

Međutim, došao mi je pod ruku, ne sjećam se da li jedan broj Oslobođenja ili Večernjih novina koje su tada još uvijek egzistirale, nebitno, bitno je da sam vidio čitulju gdje sam ugledao djevojčin lik i objavu od sedam dana nakon što je poginula od zločinačke granate… Moja prva reakcija, teško ju je opisati, samo nevjerica, šok…

Bio je to lijep sunčan dan i nestvarno miran. Spakovao sam LP ploče odnio ih kod komšije gdje sam ih ostavljao, bez ijedne riječi i vratio se kući. Ušao u stan ne prozborivši nijedne riječi ni sa majkom, a mati je uvijek sve kontala pa me ništa nije ni pitala…

Majka mi je bila najbolji sagovornik i kad nije pričala, majka je čudo…. Jako mi je bilo žao te djevojke, naravno nisam žalio za redovnom mušterijom…. Često sam joj i poklanjao pokoju ploču, žalio sam za divnom osobom koja je cijenila moje savjete, za mladim bićem punim života, jednom od mnogih kojima je nasilno oduzet život.

Priznajem, plakao sam ne suzdržavajući se i psovao majku ratu, svim ratovima, militantnim psima, ubicama, kurvinim sinovima…

Ovo je samo jedna od mnogih priča, od mnogih tragedija….Odlučio sam da ovu podijelim s vama…

Ko zna možda na planeti ipak jednog dana ljubav ubjedljivo pobjedi tu, meni neshvatljivu, potrebu za oduzimanjem onoga što je najdragocjenije, ljudskih života….

SMRT FAŠIZMU!
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#7 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by S4mpion »

Baš se iznenadih na ovu vijest, kucnuo i erikov čas :( neka dragi Bog bude milostiv prema njemu..
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#8 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by necko_hz »

Auu, kako me syeba ova vijest. :( Nisam ga poznavao lično, već preko teme 'Tenis', gdje smo razmjenili dosta poruka i činio mi kao mnogo gotivan čovjek, pa mi ova vijest baš teško pade. :roll:

Jebiga, počivaj u miru majstore.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#9 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by sabina1 »

RIP Adi.... :( :cry:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by KatarinaKosaca »

:( Poznavala sam čovjeka, još iz rata. Na forumu se nismo sretali, a nisam ni pojma imala da je to on. Rahmet mu duši.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#11 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Chisum »

muha_sa wrote:
julisiz es grant wrote:
muha_sa wrote:tužno :( otišo naš dragi @erik ---@kišni indijanac :(

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... u-sarajevu

R.I.P. druže :(
Je li to Adi Tarabar?
jeste :(

Adi, sa cvikama?? (ako je to Adi na kojeg ja mislim, onda ga se i ne sjecam da je ikada bio bez cvika, a znao sam ga ima mnogo, mnogo godina)

Nisam imao pojma da on pise na ovom forumu. :(

Neka mu je laka zemlja bosanska!



E jebem ti zivot, i ko ga izmisli.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#12 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by KPNCTNJAH »

Pocivaj u miru
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#13 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Cherry-Cherry »

Počivaj u miru, dobri čovječe... :sad:
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#14 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by loool »

Chisum wrote:

Adi, sa cvikama?? (ako je to Adi na kojeg ja mislim, onda ga se i ne sjecam da je ikada bio bez cvika, a znao sam ga ima mnogo, mnogo godina)

Nisam imao pojma da on pise na ovom forumu. :(

Neka mu je laka zemlja bosanska!



E jebem ti zivot, i ko ga izmisli.
http://tacno.net/sarajevo/odlazak-covje ... i-tarabar/
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#15 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Chisum »

Ma Adi, jasta je... k'o panja je bio.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#16 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by fatamorgana »

User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#17 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by skenderija04 »

@Kisni indijanac, sa PDF-a o sportu, i specijalno na temi F.C.Barcelona. Bilo je zadovoljstvo druziti se sa Tobom

Neka ti je laka zemlja Bosanska....
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#18 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by astrid »

Počivaj u miru :(
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#19 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Objektivni navijac »

Sjecam ga se iz rata. Iz Ferhadije sa plocama. RIP :(
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#20 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by shandrprcSA »

ja ga znam sa dzuboksa :sad:

RIP
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#21 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Filter »

:( e fakat tuzno


odmori se druze
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#22 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by iz dna duše »

muha_sa wrote:
Hajvan wrote:Mislim da sam od njega kupovao ploče tokom rata, ako je to taj čovjek.

RIP
Priznajem, plakao sam ne suzdržavajući se i psovao majku ratu, svim ratovima, militantnim psima, ubicama, kurvinim sinovima…

Piše: ... ....... Erik

Za vrijeme prokletog rata, snalazilo se, dovijalo na razne načine. Bio sam tada, osim u odbrani, i tzv. ulični prodavač u Ferhadiji (LP ploče i kasete), najprije iz vlastite fonoteke, a poslije se preprodavalo… Cijena simbolična, tek da se ima za cigarete koje su tada najbolje ublažavale stresove i bile k’o suho zlato, a zlato u ratu, bar u Sarajevu, je imalo simboličnu vrijednost, zatim da se ima ponekad za nešto hrane, kafu i sl…..

Nisam imao iskustva kao trgovac, tu moraš biti i majstor komunikacije i fleksibilan i susretljiv, priča bi mogla previše potrajati za jedan fb status ovdje, pa ću da se fokusiram na ono što me ponukalo da ovo podijelim sa vama..

Riječ je o jednoj djevojci koja je redovno dolazila da kupi nešto od mene za svoje uši, ali je uvijek tražila savjet. Kako ju je moja prva preporuka oduševila, redovno bi je tražila svaki put prije kupovine LP ploča kod mene. Bili su to ugodni razgovori, ne samo sa njom, djevojka je navraćala gotovo svakodnevno, mogao si sat naviti prema njoj. Žao mi je što sam joj zaboravio ime.

I onda su prolazili dani, a djevojka se nije pojavljivala. Razmišljao sam o svim mogućim razlozima njenog nepojavljivanja, mogući odlazak iz grada, trenutni nedostatak novaca, iako su cijene bile simbolične, zabranu od strane roditelja. Sve, samo nisam pomišljao na ono najgore….

Međutim, došao mi je pod ruku, ne sjećam se da li jedan broj Oslobođenja ili Večernjih novina koje su tada još uvijek egzistirale, nebitno, bitno je da sam vidio čitulju gdje sam ugledao djevojčin lik i objavu od sedam dana nakon što je poginula od zločinačke granate… Moja prva reakcija, teško ju je opisati, samo nevjerica, šok…

Bio je to lijep sunčan dan i nestvarno miran. Spakovao sam LP ploče odnio ih kod komšije gdje sam ih ostavljao, bez ijedne riječi i vratio se kući. Ušao u stan ne prozborivši nijedne riječi ni sa majkom, a mati je uvijek sve kontala pa me ništa nije ni pitala…

Majka mi je bila najbolji sagovornik i kad nije pričala, majka je čudo…. Jako mi je bilo žao te djevojke, naravno nisam žalio za redovnom mušterijom…. Često sam joj i poklanjao pokoju ploču, žalio sam za divnom osobom koja je cijenila moje savjete, za mladim bićem punim života, jednom od mnogih kojima je nasilno oduzet život.

Priznajem, plakao sam ne suzdržavajući se i psovao majku ratu, svim ratovima, militantnim psima, ubicama, kurvinim sinovima…

Ovo je samo jedna od mnogih priča, od mnogih tragedija….Odlučio sam da ovu podijelim s vama…

Ko zna možda na planeti ipak jednog dana ljubav ubjedljivo pobjedi tu, meni neshvatljivu, potrebu za oduzimanjem onoga što je najdragocjenije, ljudskih života….

SMRT FAŠIZMU!
Hvala Muha :( Jako mi je zao... Citala sam ovo, i ubrzo nakon toga saznadoh da ga vise nema, a sada ugledah i temu na forumu... Dobri ljudi odlaze..
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#23 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Havatar »

Kad sam se tek registrovao zajedno smo komentarisali na nekim temama poslije toga ga nisam vidjao na forumu i sad vidim ovo :( . I ja sam mislio da je mladji posto je takav utisak ostavljao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#24 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by Banksy »

To rat ubija one što misle da su ga preživjeli ...

Počivaj u miru.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#25 Re: IN Memoriam--Erik--kišni indijanac.

Post by barby02 »

Poslije sto godina se javljam . ..Sok, nevjerica, suza i tuga . . Sa dzuboksa na FB, nabralo se sedam godina. . . Zar se tako ostavlja raja Adi ?! . . zbogom Druze
Post Reply