Impregnacija obuće

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#26 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

seka wrote:
MAN-lion's coach wrote:Koristim fokinu mast za kožne cipele i čizme ništa drugo.
Definitivno.
Potpisujem. Stvarno je odlična. Ima je kupiti u Alpini - pored novog azel france-a ( bivši Esprit ) ali je još nisu dobili - bila sam prošle sedmice, kažu doći će ubrzo. Ja sam kutiju plaćala prošle godine pred zimu 7 KM.

Za velur - impregnacijski sprej

Mada su najbolja zaštita one gumene čizme, ima ih svugdje kupiti, u raznim bojama, dezenima, nisu skupe :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#27 Re: Impregnacija obuće

Post by alica.k »

u tim gumenim cizmama se na malo nizoj temperaturi smrzavas...to ne bih nikome preporucila
*mima*

#28 Re: Impregnacija obuće

Post by *mima* »

i te gumene cizme znaju da propuste vodu..... :sad:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#29 Re: Impregnacija obuće

Post by hadzinicasa »

*mima* wrote:i te gumene cizme znaju da propuste vodu..... :sad:
ti si vazda mimosvijet.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#30 Re: Impregnacija obuće

Post by Zovem se Zelena »

zamzija wrote:
seka wrote:
MAN-lion's coach wrote:Koristim fokinu mast za kožne cipele i čizme ništa drugo.
Definitivno.
Potpisujem. Stvarno je odlična. Ima je kupiti u Alpini - pored novog azel france-a ( bivši Esprit ) ali je još nisu dobili - bila sam prošle sedmice, kažu doći će ubrzo. Ja sam kutiju plaćala prošle godine pred zimu 7 KM.

Za velur - impregnacijski sprej

Mada su najbolja zaštita one gumene čizme, ima ih svugdje kupiti, u raznim bojama, dezenima, nisu skupe :D
E ovo su već prave informacije, ekstra! Provjerim i ja ovih dana pa javim.
A definitivno ću probati i taj sprej, nek se nađe, zlu ne trebalo :-D
pin-up
Posts: 581
Joined: 17/11/2006 10:52

#31 Re: Impregnacija obuće

Post by pin-up »

Jest' ta fokina mast je OK, evo ima još od prošle zime :D
Čula sam i to za vazelin.

A što se tim uljima maže (prava) koža, zbog kakvog efekta? Znači neće škodit' da ja svoje cipelice i čizmice malo premažem maslinovim...? :D
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#32 Re: Impregnacija obuće

Post by MAN-lion's coach »

zamzija wrote:
seka wrote:
MAN-lion's coach wrote:Koristim fokinu mast za kožne cipele i čizme ništa drugo.
Definitivno.
Potpisujem. Stvarno je odlična. Ima je kupiti u Alpini - pored novog azel france-a ( bivši Esprit ) ali je još nisu dobili - bila sam prošle sedmice, kažu doći će ubrzo. Ja sam kutiju plaćala prošle godine pred zimu 7 KM.

Za velur - impregnacijski sprej

Mada su najbolja zaštita one gumene čizme, ima ih svugdje kupiti, u raznim bojama, dezenima, nisu skupe :D
Tražila sam i ja prije dvije tri godine po gradu te nema,te biće,te nestalo,te samo što nije došlo.....
Pa se snađoh usput na drugom mjestu.Image
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#33 Re: Impregnacija obuće

Post by Zovem se Zelena »

pin-up wrote:Jest' ta fokina mast je OK, evo ima još od prošle zime :D
Čula sam i to za vazelin.

A što se tim uljima maže (prava) koža, zbog kakvog efekta? Znači neće škodit' da ja svoje cipelice i čizmice malo premažem maslinovim...? :D
Ma ova ulja kako ne propušta vodu plus dodatno hrani, ne oštećuje i ne isušuje kožu jer nema hemije, prirodna su :-D
pin-up
Posts: 581
Joined: 17/11/2006 10:52

#34 Re: Impregnacija obuće

Post by pin-up »

Aha, kontam :)
Pa kako onda da ja to izvedem, nakapam ulja na spužvicu, ili neku krpu pamučnu, ili? Il' je svejedno :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#35 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

alica.k wrote:u tim gumenim cizmama se na malo nizoj temperaturi smrzavas...to ne bih nikome preporucila
ovisi kakva ti je cirkulacija :D
Ako imaš tanke štrample, slažem se da bude hladno u njima ako nisu postavljene, ali dovoljno je obući još jedne dodatne čarape ( one kratke ) preko njih :)
Meni bude hladno pa moram tako, doduše ja zimi ne izlazim iz čarapa ispod 100 dena, a imam drugarica koje samo one dokoljenke obuku - ne mogu pa ne mogu štrample, ma koliki snijeg padao, ali to je sad druga tema :) :D


I sad sam se sjetila! Prošle sam godine u istoj radnji uzela ULOŽAK ZA CIPELE / ČIZME OD VUNE, koji jako grije kompletno stopalo, i koje je koštalo nekoliko maraka ( sličnih ima i u DM-u ) tako da sam cijelu jesen i dio zime stavljala taj uložak u gumenu čizmu i nije mi uopšte hladno bilo.
Dakle - ako je nekome hladno, ima raznih dodataka da mu ne bude hladno :D
Last edited by zamzija on 20/09/2011 20:18, edited 1 time in total.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#36 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

Zovem se Zelena wrote: E ovo su već prave informacije, ekstra! Provjerim i ja ovih dana pa javim.
A definitivno ću probati i taj sprej, nek se nađe, zlu ne trebalo :-D
Impregnacijski sprej u Alpini je isto oko 7 KM do 8 KM, doduše nisam gledala taj u DM-u vjerovatno je jeftiniji - a vjeruj mi isto ti je to sve... Također pogledaj u prodavaonici cipela u Štrosmajerovoj ulici, ( kada ideš prema dole s desne strane, negdje je na sredini, mislim da je to isto Alpina ili Planika ), dole u prizemlju je ženski odjel - a za održavanje obuće na ulazu gdje je kasa.

također se u tim radnjama mogu naći i različiti ulošci za cipele, od običnih anatomskih do onih toplih za zimu koji su nekoliko maraka ( oko 5 KM par )
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#37 Re: Impregnacija obuće

Post by alica.k »

zamzija wrote:
alica.k wrote:u tim gumenim cizmama se na malo nizoj temperaturi smrzavas...to ne bih nikome preporucila
ovisi kakva ti je cirkulacija :D
Ako imaš tanke štrample, slažem se da bude hladno u njima ako nisu postavljene, ali dovoljno je obući još jedne dodatne čarape ( one kratke ) preko njih :)
Meni bude hladno pa moram tako, doduše ja zimi ne izlazim iz čarapa ispod 100 dena, a imam drugarica koje samo one dokoljenke obuku - ne mogu pa ne mogu štrample, ma koliki snijeg padao, ali to je sad druga tema :) :D


I sad sam se sjetila! Prošle sam godine u istoj radnji uzela ULOŽAK ZA CIPELE / ČIZME OD VUNE, koji jako grije kompletno stopalo, i koje je koštalo nekoliko maraka ( sličnih ima i u DM-u ) tako da sam cijelu jesen i dio zime stavljala taj uložak u gumenu čizmu i nije mi uopšte hladno bilo.
Dakle - ako je nekome hladno, ima raznih dodataka da mu ne bude hladno :D
ti si superzena ako ti svejedno ne bude hladno. gumene cizme apsolutno nemaju u sebi nista da te zagrijava, sve da obuces 500 carapa opet ce ti bit hladno. u plus, lahore oko noge :S

a sto se strampli tice, najlonke ne nosim inace zbog zenskih problema koje uzrokuju, iskljucivo carape il samostojece, ali zato pamucne bas strample, to nosim zimi :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#38 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

alica.k wrote: ti si superzena ako ti svejedno ne bude hladno. gumene cizme apsolutno nemaju u sebi nista da te zagrijava, sve da obuces 500 carapa opet ce ti bit hladno. u plus, lahore oko noge :S

a sto se strampli tice, najlonke ne nosim inace zbog zenskih problema koje uzrokuju, iskljucivo carape il samostojece, ali zato pamucne bas strample, to nosim zimi :)
:D ma kakva super žena :D
Imam velikih problema sa cirkulacijom, i uvijek mi je hladno nogama, ali sa ovim toplim ulošcima ili dobrim čarapama
( to su te pamučne štrample ) stvarno mi ne bude hladno u gumenim čizmama :) I meni moje ne lahore oko nogu za divno čudo :)
Samo prenosim svoje iskustvo, kao što ti prenosiš svoje - ono što meni ili tebi odgovara ne mora značiti da će nekom trećem, možda nekom uopšte nije hladno u gumenim, bez tih dodatnih karafeka :)
Sad bih te ja pitala kakvi su to problemi koji uzrokuju najlonke, da objasniš - ali nije to ova tema :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#39 Re: Impregnacija obuće

Post by alica.k »

nije tema, al najlon na curicu :S raj za bakterije i gljivice :)

sta mislis zasto sad ima tolko tih problema a prije nije bilo :) zene nosile carape jal svilene jal obicne s halterima...

ma razumjem ja sta ti os da kazes za te gumene, al one nisu za zime, a bgm ni za duzeg nosanja.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#40 Re: Impregnacija obuće

Post by Dr.Mr.Fr. »

i silikon je dobar za cipele, namažeš ga i ne pušta više nikada :mrgreen:
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#41 Re: Impregnacija obuće

Post by drekalica28 »

jel ko jutros šprico svoje cipele? :D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#42 Re: Impregnacija obuće

Post by Zovem se Zelena »

drekalica28 wrote:jel ko jutros šprico svoje cipele? :D
Ja ne smijem izaći iz kuće dok kiša ne prestane i sunce sine pa osuši ulice :-D Onda lagano u potragu za ovim vašim preparatićima.
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#43 Re: Impregnacija obuće

Post by Lipstick Jungle »

Ja obula stare cipele,
nove jos uvijek cekaju na sprejić,
bez toga ne mogu jos u setnju :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#44 Re: Impregnacija obuće

Post by alica.k »

ja sam vala u starkama i sta ih imam prskat, samo pazis kud hodas
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#45 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

alica.k wrote: ma razumjem ja sta ti os da kazes za te gumene, al one nisu za zime, a bgm ni za duzeg nosanja.
ma gumene definitivno nisu za zime, ja sam mislila na ovo malo hladnije kišovito vrijeme, kad je cijeli dan pljusak onda su dobre, kad je zima onda se dobre čizme / cipele moraju imati :)
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#46 Re: Impregnacija obuće

Post by drekalica28 »

Zovem se Zelena wrote:
drekalica28 wrote:jel ko jutros šprico svoje cipele? :D
Ja ne smijem izaći iz kuće dok kiša ne prestane i sunce sine pa osuši ulice :-D Onda lagano u potragu za ovim vašim preparatićima.
NIje puno mokro vani, barica tu kod tebe haman i da nema.
Ja sad bila. :oops: :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#47 Re: Impregnacija obuće

Post by zamzija »

:)
Eh, kad se tako izraziš, jesen zna biti i lijepa...
Stalno se žalimo na kišu i hladnoću, ali to ima i svoju romantičnu stranu :D
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#48 Re: Impregnacija obuće

Post by Dr.Mr.Fr. »

zamzija wrote::)
Eh, kad se tako izraziš, jesen zna biti i lijepa...
Stalno se žalimo na kišu i hladnoću, ali to ima i svoju romantičnu stranu :D

User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#49 Re: Impregnacija obuće

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:10, edited 1 time in total.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#50 Re: Impregnacija obuće

Post by drekalica28 »

Nisrin wrote:Da li u DM-u ima sprej za impregnaciju U BOJI i kolika je cijena?!
Ako ne, onda molim vas preporuke, nije mi bas usput da idem, a i ne smijem, jer uvijek kupim sto ne treba! :D :D :D

Dakle, ja bih sprej za smedje antilop cizme koje su nekim cudom blijede :D
Sprej za imprgnaciju obuće je u bezbojan, odnosno, moćeš ga staviti na obuću bilo koje boje. ;-)
To što ti tražiš je nešto drugo, naime sprej za brušenu kožu - nubuk-velur.
Njega kupuješ u boji obuće koju imaš. On ujedno njeguje kožu i obnavlja boju. Nakon što sa tim pošpricaš obući, sačekaš da se sve fino osuši, možeš pošpricati sprej za impregnaciju obuće.

Sprej za brušenu kožu i velur ovako izgleda i ima ga kupiti u DM-u. Ovo je jedan od prouzvođača.
Recimo za crnu obuću

Image

A ovo bi recimo bilo ta tu boju što ti tražiš.
Image

Image
Post Reply